ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ରାଣୀଛେଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : ୭ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ

ରାଣୀଛେଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ : ୭ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ
ଖଣ୍ଡପଡା,୧୪। ୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ  ଶୁକ୍ରବାର ଖଣ୍ଡପଡା ବିଧାୟକ ଅନୁଭବ ପଟ୍ଟନାୟକ ରାଣୀଛେଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତରେ ୭ ପ୍ରକଳ୍ପର ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ ତାରିଖରୁ ପ୍ରବାଦ ପୁରୁଷ ବିଜୁ ବାବୁଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀରେ ‘ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଖଣ୍ଡପଡା ବ୍ଲକସ୍ତରରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। ସେହିପରି ସ୍ଥାନୀୟ ମଧୁବନ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମ ପରିସରରେ ଗତ ମେ ମାସ ୨୫ ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭିଡିଓ କନ୍‌ଫରେନ୍ସିଂ ମାଧ୍ୟମରେ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳର ବିକାଶ ନିମନ୍ତେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ବ୍ଲକର ୨୨ ଗୋଟି ପଞ୍ଚାୟତ ପାଇଁ ୨୫୭ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିମନ୍ତେ ସର୍ବମୋଟ ୫ କୋଟି ୫୭ ଲକ୍ଷ ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ବିଧାୟକ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶୁକ୍ରବାର ରାଣୀଛେଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତରେ ମୋଟ ୧୪ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ୭ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ସେଗୁଡିକ ହେଲା ତୋଟାସାହି, ମା’ମଙ୍ଗଳା, ମଙ୍ଗଳପୁର ତ୍ରିନାଥ ଚଣ୍ଡୀ କମ୍ୟୁନିଟି ସେଣ୍ଟର, କଳପଙ୍ଗୀ ଗ୍ରାମସ୍ଥ ରଘୁନାଥ ଜୀଉ ଗୋଷ୍ଠୀକେନ୍ଦ୍ର, ଜୟବନ୍ଧ ଗୋଷ୍ଠୀକେନ୍ଦ୍ର, କଳପଙ୍ଗୀ ୟୁଜିଏମଇ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପ୍ରାଚୀର। ଏହି ଅବସରରେ ପୃଥକ୍‌ ସ୍ଥାନରେ ଆୟୋଜିତ ଉତ୍ସବରେ ବିଧାୟକ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସହ ବ୍ଲକ ବିଜେଡି ସଭାପତି ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ବଳିୟାର ସିଂ, ରାଣୀଛେଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବିଜେଡି ସଭାପତି ବିପିନ ବିହାରୀ ପ୍ରଧାନ, ଶ୍ୟାମଘନ ପ୍ରଧାନ, ଯୁବ ବିଜେଡି ସଭାପତି ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ବେହେରା, ମାଟିଆ ନାୟକ, କପିଳ ମହାରଣାଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ମହିଳାପୁରୁଷ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ ।   
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଢାବାରେ ଚଢାଉ: ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଢାବା ମାଲିକ ଗିରଫ

ଢାବାରେ ଚଢାଉ: ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଢାବା ମାଲିକ ଗିରଫ

ନୂଆଗାଁ,୧୬।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ଥାନା ନୂଆଗାଁଠାରେ ଥିବା ଦୁଇଟି ଢାବାରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରି ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିବା ସହ ଢାବା ମାଲିକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

କାୟାକଳ୍ପ ଟିମ୍‌ର ଭାପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ

କାୟାକଳ୍ପ ଟିମ୍‌ର ଭାପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ

ଭାପୁର,୧୬। ୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ପରିବେଶ, ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ବ୍ୟବହାର ତଥା ଆନୁସଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ତର୍ଜମା କରି ଜିଲାରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଡାକ୍ତରଖାନା ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ। 

ଅଜଣା ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଅଜଣା ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଭାପୁର,୧୬। ୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଣେ ୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ସ୍କୁଲ ଗାଡ଼ିରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଘରକୁ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଏକ ଅଜଣା ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ରଣପୁର,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ରଣପୁର ଏନ୍‌ଏସି ୧୩ନଂ. ୱାର୍ଡ ରଘୁନାଥପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ା ସେ ହେଲେ ସେହି ୱାର୍ଡର ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ନାୟକ (୫୨) । 

ମାରୁତି ସହ ୫ ଶାଗୁଆନ ଗଣ୍ଡି ଜବତ: ଜଣେ ଗିରଫ

ମାରୁତି ସହ ୫ ଶାଗୁଆନ ଗଣ୍ଡି ଜବତ: ଜଣେ ଗିରଫ

ରଣପୁର,୧୬।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବନଖଣ୍ଡ ଅଧୀନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ବନ ବିଭାଗର ମାଳ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଶାଳ, ଶାଗୁଆନ ଗଛ କାଟି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଥିଲା। 

ମାର୍ଶାଘାଇରେ ମା ଜଗଦ୍ଧାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଷ୍ଟମୀ ପୂଜା

ମାର୍ଶାଘାଇରେ ମା ଜଗଦ୍ଧାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଷ୍ଟମୀ ପୂଜା

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକର ପରକୁଳା ଗ୍ରାମଠାରେ ମା ଜଗଦ୍ଧାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଷ୍ଟମୀ ପୂଜା ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରୁ ଆରମ୍ଭ  ହୋଇଛି।  ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ମା ଜଗଦ୍ଧାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃଣ୍ମୟ ମୂର୍ତ୍ତି ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି। 

ପ୍ରେସ ଦିବସରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ

ପ୍ରେସ ଦିବସରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ଉତ୍କଳ ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ଓ  ମାର୍ଶାଘାଇ ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ମାର୍ଶାଘାଇ ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ଠାରେ ଜାତୀୟ ପ୍ରେସ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଧାନ କ୍ରୟ ବିକ୍ରୟ ନେଇ ସଚେତନତା

ଧାନ କ୍ରୟ ବିକ୍ରୟ ନେଇ ସଚେତନତା

ରାଜନଗର,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଯୋଗଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମହାକାଳପଡ଼ା ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରେସ୍‌ ଦିବସ

ମହାକାଳପଡ଼ା ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରେସ୍‌ ଦିବସ

ମହାକାଳପଡ଼ା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ଅଧୀନ ସୃତି ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ବଙ୍ଗଳାଠାରେ ଜାତୀୟ ପ୍ରେସ୍‌ ଦିବସ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣରେ ପଛରେ ପଡ଼ିଛି  ନୟାଗଡ ଜିଲା

ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣରେ ପଛରେ ପଡ଼ିଛି ନୟାଗଡ ଜିଲା

 ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୬।୧୧-ଚଳିତମାସ ୯ରୁ ୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ଶୌଚାଳୟ ଦିବସ ୨୦୧୮ ଅଭିଯାନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଉଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଗୁରୁବାର ଜଳ ଓ ପରିମଳ ମିଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଡିଆରଡ଼ିଏସ୍ଥିତ  ସୃଜନ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଓଡ଼ିଶା ସୁସ୍ଥ ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। 

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଅନଶନରେ ବସିଲେ ସୀମାଞ୍ଚଳ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଅନଶନରେ ବସିଲେ ସୀମାଞ୍ଚଳ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୬ା୧୧-ସାହିର ରାସ୍ତାକୁ ପକ୍କା କରିବା, ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଇଦେବା, ସରକାରୀ ନଳକୂପ ବସାଇବା ଓ ସାହିରେ ସୋଲାର ଲାଇଟ୍‌ ଲଗାଇବା ଆଦି ୪ ଦଫା ଦାବିରେ  ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁରୁବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିଥିତ୍ଲେ। ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଅନଶନ କରିଥିଲେ।

ଯାଜପୁରରେ ରାଜ୍ୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ, ୩୦ଜିଲାର ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣ

ଯାଜପୁରରେ ରାଜ୍ୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ, ୩୦ଜିଲାର ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୬।୧୧: ଯାଜପୁର ଜିଲା ବାଳାଶ୍ରମ ପଡିଆଠାରେ ୨୪ତମ ରାଜ୍ୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହୋଇଯାଇଛି।