ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବଜ୍ରପାତରେ ପୁଅ ମୃତ, ମା’ବାପା ଗୁରୁତର

ବଜ୍ରପାତରେ ପୁଅ ମୃତ, ମା’ବାପା ଗୁରୁତର
ପାରାଦୀପ,୧୪। ୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପାରାଦୀପ ଥାନା ଅଧୀନ ବାଉରିଆପାଳନ୍ଦା ବସ୍ତିରେ ଶୁକ୍ରବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବଜ୍ରପାତରେ  ଜଣେ ୫ବର୍ଷର ଶିଶୁପୁତ୍ରର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ତାଙ୍କ ମା’ବାପା ଗୁୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ହେଲେ ଟେରୁ ସୁରେନ୍‌(୫)। ମା’ ରେବତୀଙ୍କ ସହ ସେ ଘର ବାହାରକୁ ଲୁଗା ଆଣିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ବଜ୍ରପାତ ହେବାରୁ ମା’ପୁଅ ଗୁରୁତର ହୋଇଥିଲେ। ବାପା ଦଶିଆ ହାଂସଦା ମା’ପୁଅଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାକୁ ଯାଇ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି । ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦା ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଅଠରବାଙ୍କୀସ୍ଥିତ ବିଜୁ ମେମୋରିଆଲ ହସ୍‌ପିଟାଲକୁ ଆଣିଥିଲେ। ସେଠାରେ ପୁଅ ଟେରୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମା’ବାପା ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅଛନ୍ତି। 
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ନରମିଲେ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ : ଅନଶନରୁ ଓହରିଲା ଶ୍ରମିକ ସଂଘ

ନରମିଲେ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ : ଅନଶନରୁ ଓହରିଲା ଶ୍ରମିକ ସଂଘ

ପାରାଦୀପ,୧୭ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ତୈଳ ବିଶୋଧନାଗାର ଆଗରେ  ପାରାଦୀପ-ଏରସମା ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଶ୍ରମକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ୧୫ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ଚାଲିଥିବା ଆମରଣ ଅନଶନ ଶୁକ୍ରବାର ରାତି ୧୦ଟାରେ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଛି। 

ଢାବାରେ ଚଢାଉ: ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଢାବା ମାଲିକ ଗିରଫ

ଢାବାରେ ଚଢାଉ: ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଢାବା ମାଲିକ ଗିରଫ

ନୂଆଗାଁ,୧୬।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ଥାନା ନୂଆଗାଁଠାରେ ଥିବା ଦୁଇଟି ଢାବାରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ଚଢାଉ କରି ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ କରିବା ସହ ଢାବା ମାଲିକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

କାୟାକଳ୍ପ ଟିମ୍‌ର ଭାପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ

କାୟାକଳ୍ପ ଟିମ୍‌ର ଭାପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ

ଭାପୁର,୧୬। ୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ପରିବେଶ, ରୋଗୀମାନଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ବ୍ୟବହାର ତଥା ଆନୁସଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ତର୍ଜମା କରି ଜିଲାରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଡାକ୍ତରଖାନା ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥାଏ। 

ଅଜଣା ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଅଜଣା ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଛାତ୍ରୀ ଗୁରୁତର

ଭାପୁର,୧୬। ୧୦(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଜଣେ ୪ର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀ ସ୍କୁଲ ଗାଡ଼ିରୁ ଓହ୍ଲାଇ ଘରକୁ ଯାଉଥିବା ସମୟରେ ଏକ ଅଜଣା ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସେ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଏକ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ରଣପୁର,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ରଣପୁର ଏନ୍‌ଏସି ୧୩ନଂ. ୱାର୍ଡ ରଘୁନାଥପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ା ସେ ହେଲେ ସେହି ୱାର୍ଡର ରବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ନାୟକ (୫୨) । 

ମାରୁତି ସହ ୫ ଶାଗୁଆନ ଗଣ୍ଡି ଜବତ: ଜଣେ ଗିରଫ

ମାରୁତି ସହ ୫ ଶାଗୁଆନ ଗଣ୍ଡି ଜବତ: ଜଣେ ଗିରଫ

ରଣପୁର,୧୬।୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ବନଖଣ୍ଡ ଅଧୀନରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ବନ ବିଭାଗର ମାଳ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଶାଳ, ଶାଗୁଆନ ଗଛ କାଟି ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବାହାରକୁ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଥିଲା। 

ମାର୍ଶାଘାଇରେ ମା ଜଗଦ୍ଧାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଷ୍ଟମୀ ପୂଜା

ମାର୍ଶାଘାଇରେ ମା ଜଗଦ୍ଧାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଷ୍ଟମୀ ପୂଜା

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକର ପରକୁଳା ଗ୍ରାମଠାରେ ମା ଜଗଦ୍ଧାତ୍ରୀଙ୍କ ଅଷ୍ଟମୀ ପୂଜା ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରୁ ଆରମ୍ଭ  ହୋଇଛି।  ପୂଜା ମଣ୍ଡପରେ ମା ଜଗଦ୍ଧାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃଣ୍ମୟ ମୂର୍ତ୍ତି ପୂଜା ପାଉଛନ୍ତି। 

ପ୍ରେସ ଦିବସରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ

ପ୍ରେସ ଦିବସରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ଉତ୍କଳ ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ଓ  ମାର୍ଶାଘାଇ ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ମାର୍ଶାଘାଇ ପ୍ରେସ କ୍ଲବ ଠାରେ ଜାତୀୟ ପ୍ରେସ ଦିବସ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଧାନ କ୍ରୟ ବିକ୍ରୟ ନେଇ ସଚେତନତା

ଧାନ କ୍ରୟ ବିକ୍ରୟ ନେଇ ସଚେତନତା

ରାଜନଗର,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଯୋଗଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବ୍ଲକ ସ୍ତରୀୟ କୃଷକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମହାକାଳପଡ଼ା ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରେସ୍‌ ଦିବସ

ମହାକାଳପଡ଼ା ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରେସ୍‌ ଦିବସ

ମହାକାଳପଡ଼ା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ମହାକାଳପଡ଼ା ଅଧୀନ ସୃତି ପୂର୍ତ୍ତ ବିଭାଗ ବଙ୍ଗଳାଠାରେ ଜାତୀୟ ପ୍ରେସ୍‌ ଦିବସ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣରେ ପଛରେ ପଡ଼ିଛି  ନୟାଗଡ ଜିଲା

ଶୌଚାଳୟ ନିର୍ମାଣରେ ପଛରେ ପଡ଼ିଛି ନୟାଗଡ ଜିଲା

 ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୬।୧୧-ଚଳିତମାସ ୯ରୁ ୧୯ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱ ଶୌଚାଳୟ ଦିବସ ୨୦୧୮ ଅଭିଯାନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯାଉଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଗୁରୁବାର ଜଳ ଓ ପରିମଳ ମିଶନ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଡିଆରଡ଼ିଏସ୍ଥିତ  ସୃଜନ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ସ୍ବଚ୍ଛ ଓଡ଼ିଶା ସୁସ୍ଥ ଓଡ଼ିଶା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। 

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଅନଶନରେ ବସିଲେ ସୀମାଞ୍ଚଳ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଅନଶନରେ ବସିଲେ ସୀମାଞ୍ଚଳ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୬ା୧୧-ସାହିର ରାସ୍ତାକୁ ପକ୍କା କରିବା, ବିଶୁଦ୍ଧ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଇଦେବା, ସରକାରୀ ନଳକୂପ ବସାଇବା ଓ ସାହିରେ ସୋଲାର ଲାଇଟ୍‌ ଲଗାଇବା ଆଦି ୪ ଦଫା ଦାବିରେ  ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁରୁବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଆମରଣ ଅନଶନରେ ବସିଥିତ୍ଲେ। ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ସେ ଅନଶନ କରିଥିଲେ।