ଖେଳ |

ନେତୃତ୍ୱ ଛାଡ଼ିବା କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ କଲେ ଧୋନୀ

ନେତୃତ୍ୱ ଛାଡ଼ିବା କାରଣ ସ୍ପଷ୍ଟ କଲେ ଧୋନୀ
ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୪।୯- ପୂର୍ବତନ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଦେଢ଼ ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ଦିନିକିଆ ଓ ଟି୨୦ ଦଳରେ ନେତୃତ୍ୱ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ। ଏହାର କାରଣ ସେଣ୍ଟ୍ରାଲ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଆଲ ସିକୁରିଟି ଫୋର୍ସ (ସିଆଇଏସ୍‌ଏଫ୍‌) ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗଦେଇ ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି। ଆଗାମୀ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ଦଳ ଗଠନ କରିବା ଲାଗି ଯଥେଷ୍ଟ ସମୟ ପ୍ରଦାନ କରିବା ପାଇଁ ସେ ଚାହୁଁଥିଲେ। ”ଅଧିନାୟକ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲି, କାରଣ ମୁଁ ଚାହୁଁଥିଲି ପରବର୍ତ୍ତୀ ଅଧିନାୟକ (କୋହଲି)ଙ୍କୁ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ଦଳ ଗଠନ କରିବା ପାଇଁ ଅଧିକ ସମୟ ମିଳୁ। ଏକ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦଳ ଗଠନ ଓ ଖେଳାଳି ଚୟନ କରିବା ପାଇଁ ନୂଆ ଅଧିନାୟକଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସମୟ ଦେବା ଦରକାର। ମୋ ମତରେ ସଠିକ ସମୟରେ ହିଁ ମୁଁ ନେତୃତ୍ୱ ଛାଡ଼ିଛି“ ବୋଲି  ୨୦୧୧ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଅଧିନାୟକ ଧୋନୀ କହିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଥାଉ କି, ଧୋନୀ ୨୦୧୪ ଡିସେମ୍ବରରେ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ୨୦୧୭ ଜାନୁୟାରୀରେ ସେ ଦିନିକିଆ ଓ ଟି୨୦ ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ତ୍ୟାଗ କରିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଖେଳ |

କୁଲଦୀପଙ୍କୁ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌

କୁଲଦୀପଙ୍କୁ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌

ଦୁବାଇ,୧୨।୧୧(ପି.ଟି.)- ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ବିପକ୍ଷରେ କ୍ଲିନ୍‌ ସୁଇପ୍‌ ହାସଲ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ଦଳ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଚାଇନାମ୍ୟାନ କୁଲଦୀପ ଯାଦବ ସୋମବାର ଟି୨୦ କ୍ୟାରିୟରର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି। 

ଜାତୀୟ ବେଞ୍ଚ୍‌ ପ୍ରେସ୍‌ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ

ଜାତୀୟ ବେଞ୍ଚ୍‌ ପ୍ରେସ୍‌ ପାଇଁ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୧୧(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- ଚଳିତମାସ ୧୪ରୁ ୧୮ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପୁଣେଠାରେ ଜାତୀୟ ବେଞ୍ଚ୍‌ ପ୍ରେସ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହାର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ଓଡ଼ିଶାର ୧୮ ଜଣିଆ ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବ। 

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅତିକ୍ରମ କଲା ଭାରତ

ପାକିସ୍ତାନକୁ ଅତିକ୍ରମ କଲା ଭାରତ

ଦୁବାଇ,୧୨।୧୧- ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ନୂତନ ଟି୨୦ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଦଳଗତ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଭାରତୀୟ ଦଳ ପୂର୍ବଭଳି ଶୀର୍ଷ ଦୁଇ ସ୍ଥାନ ବଜାୟ ରଖିଛନ୍ତି। 

ଆଇପିଏଲ-୧୨: ଉପଲବ୍ଧ ରହିବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଖେଳାଳି

ଆଇପିଏଲ-୧୨: ଉପଲବ୍ଧ ରହିବେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ଖେଳାଳି

ମୁମ୍ବାଇ,୧୨।୧୧(ପି.ଟି.)- ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ)ର ଆଗାମୀ ସଂସ୍କରଣରେ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟର ଉପଲବ୍ଧ ରହିବେ।

୧୦ ରନ୍‌ରୁ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଭାରତ

୧୦ ରନ୍‌ରୁ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୧- ଓ୍ବେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ ଠାରେ ଚାଲିଥିବା ମହିଳା ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ରବିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳକୁ ୧୦ ରନ୍‌ ବୋନ୍‌ସ ମିଳିଥିଲା।

ପାକିସ୍ତାନ ହକି ଦଳକୁ ମିଳିଲା ପ୍ରାୟୋଜକ

ପାକିସ୍ତାନ ହକି ଦଳକୁ ମିଳିଲା ପ୍ରାୟୋଜକ

କରାଚୀ,୧୨।୧୧- ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ପାକିସ୍ତାନ ଦଳ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବା ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବା ପରେ ଏକ କ୍ରିକେଟ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ ମାଲିକ ପ୍ରାୟୋଜକ ହେବାକୁ ଆଗେଇ ଆସିଛନ୍ତି।

ରୋହିତଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଲେ ମିଥାଲି ରାଜ

ରୋହିତଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଲେ ମିଥାଲି ରାଜ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୧୧- ଚଳିତ ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ରବିବାର ଖେଳାଯାଇଥିବା ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମିଥାଲି ରାଜ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକୀୟ ଇନିଂସ୍‌ ଖେଳି ପୁରୁଷ ଦଳର ବିସ୍ଫୋରକ ଓପନର ରୋହିତ ଶର୍ମାଙ୍କୁ  ଅତିକ୍ରମ କରିଛନ୍ତି।

ପାକିସ୍ତାନର ଅପେକ୍ଷା ଜାରି

ପାକିସ୍ତାନର ଅପେକ୍ଷା ଜାରି

ଦୁବାଇ,୧୨।୧୧- ଏଠାରେ ରବିବାର ପାକିସ୍ତାନ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ କୌଣସି ଫଳାଫଳ ବାହାରି ପାରିନାହିଁ। ଏଥିଯୋଗୁ ୩ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ସିରିଜ୍‌ ୧-୧ ଭଳି ବରାବର ସ୍ଥିତିରେ ଶେଷ ହୋଇଛି। 

ନିଶିକୋରୀଙ୍କଠାରୁ ହାରିଲେ ଫେଡେରର

ନିଶିକୋରୀଙ୍କଠାରୁ ହାରିଲେ ଫେଡେରର

ଲଣ୍ଡନ,୧୨।୧୧- ଚଳିତ ଏଟିପି ଫାଇନାଲ୍ସ ଆରମ୍ଭରୁ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ପୁରୁଷ ସିଙ୍ଗଲ୍ସ ଖେଳାଳି ରୋଜର ଫେଡେରର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ କେଇ ନିଶିକୋରୀଙ୍କଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଖୁଣ୍ଟାପଡ଼ାରେ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ଚାନ୍ଦୁସାହି ଚାମ୍ପିୟନ

ଖୁଣ୍ଟାପଡ଼ାରେ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ : ଚାନ୍ଦୁସାହି ଚାମ୍ପିୟନ

ଭଞ୍ଜକିଆ,୧୨।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରରୁଆଁ ବ୍ଳକ ଅଧୀନ ଖୁଣ୍ଟାପଡା ଯୁବକ ସଙ୍ଘ ୟୁଥ କ୍ଲବ  ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲ ଖେଳ ଚାନ୍ଦୁସାହି ଏଫ.ସି. ଓ ମାମୁରିପାଣି ଏଫ.ସି ମଧ୍ୟରେ ହୋଇଥିଲା।

ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇଲା ଭାରତ

ପାକିସ୍ତାନକୁ ହରାଇଲା ଭାରତ

ଗୁୟାନା, ୧୨।୧୧- ଆଇସିସି ମହିଳା ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପର ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏକ ଲିଗ୍‌ ମ୍ୟାଚରେ ଭାରତ ୭ ଉଇକେଟରେ ପାରମ୍ପରିକ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ପାକିସ୍ତାନକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି। ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଧାର୍ଯ୍ୟ ୧୩୪ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟର ପିଛା କରି ଭାରତ ୧୯ ଓଭରରେ ୩ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୧୩୭ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରି ନେଇଛି।

‘ଭାବପ୍ରବଣ ନ ହୋଇ ପେସାଦାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ’

‘ଭାବପ୍ରବଣ ନ ହୋଇ ପେସାଦାର ହେବାକୁ ପଡ଼ିବ’

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୧୧(ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ବ୍ୟୁରୋ)- ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ରେ ଆମେ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେଇ ଖେଳିବୁ  ବୋଲି ଭାରତୀୟ କୋଚ୍‌ ହରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ କହିଛନ୍ତି। ମାସେ ହେବ ଆମେ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଅଭ୍ୟାସ କରିଆସୁଛୁ, ତେଣୁ ଏହାର ଫାଇଦା ଆମକୁ ମିଳିବା ନେଇ ଆଶା ରହିଛି।