ମେଟ୍ରୋ |

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ: ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ

ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ: ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରିଲେ ସମ୍ପର୍କୀୟ
ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୪।୯: ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ଜଣେ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଆଣି ସମ୍ପୃକ୍ତ ପରିବାର ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। ଖବର ପାଇ ସିିଡିଏମ୍‌ଓ ଭାସ୍କର ସାମନ୍ତରାୟ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଧାରଣାରତ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ପ୍ରସୂତି ୱାର୍ଡରେ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟାନେଇ ବହୁ ରୋଗୀଙ୍କ ସମ୍ପକ୍ରିୟମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ପର୍ଯ୍ୟାୟ କ୍ରମେ ଏହି ୱାର୍ଡରେ ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି ସିିଡିଏମ୍‌ଓ କହିଥିଲେ। ଏଥିସହ ପରିମଳ ଓ ସ୍ବଚ୍ଛତା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି। ଡାକ୍ତରମାନେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ରୁମ୍‌ରେ ବସି ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରିବର୍ତ୍ତେ ୱାର୍ଡରୁ ଓ୍ବାର୍ଡ ବୁଲି ଚିକିତ୍ସା କରିବେ। ରୋଗୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରତି ମେଡିକାଲ କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ଡାକ୍ତରମାନେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବେ। ସେଥିପ୍ରତି ସେମାନଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସିଡିଏମଓ ସାମନ୍ତରାୟ କହିଥିଲେ। ପରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ରୋଗୀଙ୍କ  ସମ୍ପର୍କୀୟମାନେ ଧାରଣାରୁ ଓହରିଥିଲେ। 
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ପୁରୀ ଜିଲା ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକ ବିଦ୍ୟାଧରପୁରର ଗୁଆଳିଗୋରଡ଼ା ମେଳଣ ପଡ଼ିଆରେ ୬୭ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ ଗୁରୁବାରର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ। 

ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

କଟକରୋଡ଼, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା  ଅଧୀନ ହଳଦୀପଡ଼ିଆ ବସ୍ତିରେ ଗୁରୁବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ  ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଝାମ୍ପିନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶର ୩ ବର୍ଷ ପରେ ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ଥାନାରେ ଲାଗିବ ସିସିଟିଭି

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶର ୩ ବର୍ଷ ପରେ ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ଥାନାରେ ଲାଗିବ ସିସିଟିଭି

କାକଟପୁର,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଥାନାରେ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ରୋକିବା, ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଏତଲା ରଖୁ ନ ଥିବା, ଦୁଃବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗତ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଦେଶର ସମସ୍ତ ଥାନାରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଭୂମିହୀନ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଭୂମିହୀନ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫ା୧୧: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭୂମିହୀନ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଗୁରୁବାର ତାଳବଣିଆଠାରେ ଏ ନେଇ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ମୁହଁରେ ହସଫୁଟାଇବା ମୋର ଲକ୍ଷ୍ୟ । 

ସାନପଦରରେ ରେଳପଥ ଅବରୋଧ କରି ବିକ୍ଷୋଭ, ଜାନୁଆରୀରେ ସାମୁହିକ ଆତ୍ମାହୃତି ଧମକ

ସାନପଦରରେ ରେଳପଥ ଅବରୋଧ କରି ବିକ୍ଷୋଭ, ଜାନୁଆରୀରେ ସାମୁହିକ ଆତ୍ମାହୃତି ଧମକ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ/ବୋଲଗଡ,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଳପଥ କ୍ଷତିଗସ୍ତ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବୋଲଗଡ ବ୍ଲକର ସାନପଦରଠାରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ଟାରୁ ରେଳପଥ ଅବରୋଧ କରାଯାଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି । ରେଳପଥ ଅବରୋଧ ଯୋଗୁ ନୟାଗଡ଼ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଟ୍ରେନ ଗୁଡ଼ିକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି।

ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ମାତିଛନ୍ତି ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା: ୧୬ ଦିନରେ ୩ ଏଟିଏମ୍‌ ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ଲୁଟ

ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ମାତିଛନ୍ତି ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା: ୧୬ ଦିନରେ ୩ ଏଟିଏମ୍‌ ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ଲୁଟ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ, ୧୫।୧୧: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲାରେ ମାତିଛନ୍ତି ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା। ଗତ ୧୬ ଦିନ ଭିତରେ ଜିଲାରେ ୩ଟି ଏଟିଏମ୍‌ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଛି। 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କୁଜଙ୍ଗ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କୁଜଙ୍ଗ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର

କଟକ ଅଫିସ/କୁଜଙ୍ଗ,୧୫।୧୧: କୁଜଙ୍ଗ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର ଶୈଶବ ମଣ୍ଡଳଙ୍କ ଘରେ ଗୁରୁବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ କଟକ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ବାଗଲପୁରରେ ପାଗଳ ମାଙ୍କଡ଼ର ଉତ୍ପାତ, ୫ ଆହତ

ବାଗଲପୁରରେ ପାଗଳ ମାଙ୍କଡ଼ର ଉତ୍ପାତ, ୫ ଆହତ

କଣ୍ଟାପଡା, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଓଲଟପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଗଲପୁର ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଅଣ୍ଡିରା ପାଗଳ ମାଙ୍କଡର ଉତ୍ପାତ ଯୋଗୁ ଗତ ୨ଦିନ ଭିତରେ ୫ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଉକ୍ତ ପାଗଳ ମାଙ୍କଡ କଣ୍ଟାପଡା ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ବିଜୟରାମ ବେହେରାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଫଳରେ ସେ ମୋଟର ସାଇକେଲରୁ ପଡ଼ି ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଟିକେଟ୍‌ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ଟିକେଟ୍‌ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଟିକେଟ୍‌  ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭର୍‌ କରିବେ ଡେଲିଭରି ଗର୍ଲ: ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲା ‘ହେ ଦିଦି’

ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭର୍‌ କରିବେ ଡେଲିଭରି ଗର୍ଲ: ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲା ‘ହେ ଦିଦି’

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ଖାଇବା ଡେଲିଭରି ହେଉ କି ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ମଗାଇଥିବା ପୋଷାକ। ଏଣିକି ଡେଲିଭରି ବୟଙ୍କ ସହ ଡେଲିଭରି ଗର୍ଲ କରିବେ ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି। 

ସାତକୋଶିଆରେ ବାଘ ମୃତ୍ୟୁ

ସାତକୋଶିଆରେ ବାଘ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,ବନ୍ତଳା,୧୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)- -ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପଠାରେ ବାଘମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବୁଧବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ହିନ୍ଦୋଳ ନରସିଂହପୁର ସୀମାଠାରେ ବାଘର ମୃତଦେହ ଠାବ କରାଯାଇଛି।

‘ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା’ର ରକ୍‌ଷ୍ଟାର୍‌ ପାଲଟିଲେ ଜୟନ୍ତୀ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ ଓଭେସନ୍‌

‘ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା’ର ରକ୍‌ଷ୍ଟାର୍‌ ପାଲଟିଲେ ଜୟନ୍ତୀ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ ଓଭେସନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ମହିଳା ସଶକ୍ତୀକରଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓଡ଼ିଶା ବହୁ ଆଗକୁ ଯାଇଛି, ଯାହାର ଉଦାହରଣ ବୁଧବାର ‘ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌’ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।