ଫୁରସତ |

୮୭ ବର୍ଷର ବ୍ୟକ୍ତି ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଦେବେ ଛାଡ଼ପତ୍ର

୮୭ ବର୍ଷର ବ୍ୟକ୍ତି ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଦେବେ ଛାଡ଼ପତ୍ର
ରୁଷର ରାଜଧାନୀ ମସ୍କୋରେ ଏକ ଅଜବ ଛାଡପତ୍ର ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାରେ ଜଣେ ୮୭ ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ ନିଜ ୨୮ ବର୍ଷୀୟ ପତ୍ନୀଙ୍କଠାରୁ ଛାଡ଼ପତ୍ର ମାଗିଛନ୍ତିି। ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି, ପତ୍ନୀ ତାଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିବାକୁ ରାଜି ନାହାନ୍ତି। ତାଙ୍କୁ ଆଉ ଏକ ନୂଆ ଗର୍ଲଫ୍ରେଣ୍ଡ୍‌ ମିଳିଯାଇଥିବାରୁ ସେ ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଛାଡ଼ପତ୍ର ଦେବାକୁ ଚାହୁଛନ୍ତି ବୋଲି ବୃଦ୍ଧ ଜଣଙ୍କ ନିଜ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାରେ କହିଛନ୍ତି। ମସ୍କୋରେ ରହୁଥିବା ଇଓ୍ବାନ କ୍ରାସ୍କୋ ଜଣେ ଥିଏଟର ଅଭିନେତା। ସେ ୧୪୦ରୁ ଅଧିକ ରୁଷିଆନ୍‌ ଓ ସୋଭିଏତ୍‌ ଫିଲ୍ମରେ ମଧ୍ୟ ଅଭିନୟ କରିସାରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୫ରେ ୮୪ ବର୍ଷ ବୟସରେ ନିଜଠାରୁ ୬୦ବର୍ଷ ସାନ ୨୪ ବର୍ଷୀୟ ନତାଲିୟାଙ୍କୁ ଚତୁର୍ଥ ବିବାହ କରିଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ବିବାହ କରିବାର ୫ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଇଓ୍ବାନ ଜେଜେବାପା ହୋଇସାରିଥିଲେ। ଏହାସତ୍ତ୍ୱେ ବି ସେ ଚାହୁଁଥିଲେ କି ନତାଲିଆଙ୍କ ଔରସରୁ ତାଙ୍କର ଏକ ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ନେଉ। କିନ୍ତୁ ନତାଲିଆ ଏହା ଚାହୁଁନଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ମଧ୍ୟ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁ ନ ଥିଲେ। ଇଓ୍ବାନ କହିଛନ୍ତି, ତାଙ୍କୁ ଏବେ ନୂଆ ପ୍ରେମିକା ମିଳିଯାଇଛି। ତାଙ୍କ ନାମ ହେଉଛି ୟୁୁଲିଆ। ସେ ନତାଲିଆଙ୍କଠାରୁ ବୟସରେ ଗୋଟିଏ ବର୍ଷ ସାନ।
All Right Reserved By

ଫୁରସତ |

ତଥାପି ଚାଲିଛି ସଂଘର୍ଷ: ସଫଳ ଚାଷୀ ଦାମୋଦର ସାହୁ

ତଥାପି ଚାଲିଛି ସଂଘର୍ଷ: ସଫଳ ଚାଷୀ ଦାମୋଦର ସାହୁ

ବଡ ହେବେ, ନିଜେ ରୋଜଗାର କରିବେ ଆଉ ଅନେକଙ୍କୁ ରୋଜଗାରର ବାଟ ଦେଖାଇବେ। ଏଇ ସ୍ବପ୍ନ ତାଙ୍କର ପିଲାଟି ବେଳୁ। ମାତ୍ର ମାଟ୍ରିକ୍‌ରୁ ହିଁ ତାଙ୍କର ପାଠପଢାରେ ଡୋରି ବନ୍ଧା ହୋଇଗଲା। ପରିବାରର ଆର୍ଥିକ ଅବସ୍ଥା ସୁଧାରିବାକୁ ସେ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଲେ।

୫ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବୟସ୍କ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁହାର ହ୍ରାସ ପାଇଛି: ଜାତିସଂଘ ରିପୋର୍ଟ

୫ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବୟସ୍କ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁହାର ହ୍ରାସ ପାଇଛି: ଜାତିସଂଘ ରିପୋର୍ଟ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଭାରତରେ ୫ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବୟସର ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁହାର ହ୍ରାସ କରିବାରେ ଭାରତ ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ଅଗ୍ରଗତି ହାସଲ କରିପାରିଛି ବୋଲି ଜାତିସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ମହାତ୍ମାଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜନ୍ମବାର୍ଷିକୀ ଲୋଗୋ ଉନ୍ମୋଚିତ

ମହାତ୍ମାଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜନ୍ମବାର୍ଷିକୀ ଲୋଗୋ ଉନ୍ମୋଚିତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜନ୍ମବାର୍ଷିକୀ ଉତ୍ସବ ପାଳନର ସ୍ମାରକୀ ସ୍ବରୂପ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଲୋଗୋ ଏବଂ ଓ୍ବେବ୍‌ ପୋର୍ଟାଲକୁ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନାବରଣ କରିଛନ୍ତି। ଉକ୍ତ ଲୋଗୋ ସଂସ୍କୃତି ରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଡକ୍ଟର ମହେଶ ଶର୍ମାଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଉନ୍ମୋଚିତ ହୋଇଛି। 

ଯେଉଁଠି ହୁଏ ମୃତକଙ୍କ ସହ ସେଲଫି ନେବା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଯେଉଁଠି ହୁଏ ମୃତକଙ୍କ ସହ ସେଲଫି ନେବା ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ଏବେ ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ଉପରେ ସେଲଫି ମାନିଆ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରୁଷିଆରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଏକ ପ୍ରତିଯୋଗିତା। ଏଥିରେ ମୃତ ଲୋକଙ୍କ ସହିତ ସେଲଫି ଉଠାଇଲେ ଦିଆଯାଉଛି ପୁରସ୍କାର।

ଯେଉଁଠି ଜଣିଏ ପିଲାକୁ ନେବାକୁ ଆସେ ଟ୍ରେନ୍‌

ଯେଉଁଠି ଜଣିଏ ପିଲାକୁ ନେବାକୁ ଆସେ ଟ୍ରେନ୍‌

ଜାପାନରେ କେବଳ ଜଣେ ବାଳିକାକୁ ସ୍କୁଲ ନେବା ଏବଂ ଘରେ ଛାଡ଼ିବା ପାଇଁ ସପ୍ତାହରେ ୫ ଦିନ ଆସିଥାଏ ଟ୍ରେନ୍‌ । ସେହି ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ସେହି ବାଳିକାକୁ ଛାଡି ଅନ୍ୟ କେହି ଯାଆନ୍ତି ନାହିଁ।

ପ୍ରେମିକା-ପ୍ରେମିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଦୃଢ଼ ହୁଏ ଏଥିରେ...

ପ୍ରେମିକା-ପ୍ରେମିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ଦୃଢ଼ ହୁଏ ଏଥିରେ...

ପ୍ରେମିକା ପ୍ରେମିକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସମ୍ପର୍କ ସୁଦୃଢ଼ କରିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଗୁଡ଼ିଏ କାରଣ ରହିଛି। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଉଛି ଶୀଘ୍ର ପ୍ରେମର ପରିପ୍ରକାଶ କରିବା। ଏହାଦ୍ୱାରା ମାନସିକସ୍ତରରେ ଉଭୟ ପରସ୍ପରର ନିକଟବର୍ତ୍ତୀ ହୋଇ ପାରିଥାନ୍ତି 

ଶୋଇଲେ ମିଳିବ ୧୦ଲକ୍ଷ

ଶୋଇଲେ ମିଳିବ ୧୦ଲକ୍ଷ

ନାସା ପକ୍ଷରୁ ନିକଟରେ ଏକ ଚାକିରୀର ବିଜ୍ଞାପନ ଦିଆଯାଇଛି। ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ୭୦ ଦିନ ପାଇଁ କେବଳ ଶୋଇବାକୁ ପଡ଼ିବ। ନାସା ଏଭଳି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ  ୧୨ ହଜାର ୟୁରୋ ଅର୍ଥାତ୍‌ ୧୦ ଲକ୍ଷ ୧୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବ। ମହାକାଶରେ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ମାନବ ଶରୀର ଉପରେ

ଯେଉଁଠି ପାଠପଢ଼ା ବୟସରେ ନାବାଳିକା କରନ୍ତି ଦେହବେପାର

ଯେଉଁଠି ପାଠପଢ଼ା ବୟସରେ ନାବାଳିକା କରନ୍ତି ଦେହବେପାର

ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କୋଲକତା ନିକଟରେ ଥିବା ସୋନାଗାଛି ଏସିଆର ସର୍ବ ବୃହତ୍‌ ରେଡ୍‌ ଲାଇଟ୍‌ ଏରିଆର ମାନ୍ୟତା ହାସଲ କରିଛି। ଏଠାରେ ପ୍ରାୟ ୧୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମହିଳା ଦେହବେପାର କରିଥାନ୍ତି। ପ୍ରତିବର୍ଷ ଏକ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ମହିଳା ଆସିଥାନ୍ତି ଏଠାକୁ 

ମେୟର ଆସନରେ କୁକୁର

ମେୟର ଆସନରେ କୁକୁର

ସାଧାରଣତଃ ମେୟର ଆସନ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ଆସନ ହୋଇଥାଏ। ସହରର ଶାସନ ଭାର ମେୟରଙ୍କ ହାତରେ ଥାଏ। ହେଲେ ଏବେ ଏମାନେ କେବଳ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ ଦେଖାଯାଉଛନ୍ତି। ପରେ ଲୋକମାନଙ୍କର ସୁଖଦୁଃଖରେ ଏମାନେ ଭାଗି ହେଉ ନ ଥିବାରୁ ଆମେରିକାର 

ଏମିତି ଜେଲ୍‌ ଯେଉଁଠି ମିଳିବ ବୈବାହିକ ଜୀବନର ସୁଖ

ଏମିତି ଜେଲ୍‌ ଯେଉଁଠି ମିଳିବ ବୈବାହିକ ଜୀବନର ସୁଖ

ଜେଲ୍‌ର ନାଁ ଶୁଣିଲେ ମନକୁ ଆସେ ଚାରି କାନ୍ଥ ଘେରା ଏକ କୋଠରୀ ତା’ସହ ପୋଡା ରୁଟି ଆଉ ରାତି ପାହିଲେ ବଗିଚା କାମ। ହେଲେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଖୋଲିଥିବା ଏମିତି ଏକ ଜେଲ୍‌ ଯାହା ଏବେ ଅପରାଧୀଙ୍କର ପସନ୍ଦକୁ ଆସିଛି। ଏଠି ଅପରାଧୀଙ୍କୁ ମିଳୁଛି ବୈବାହିକ ଜୀବନର

ନବ ବିବାହିତଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ଉପହାର

ନବ ବିବାହିତଙ୍କୁ ପେଟ୍ରୋଲ ଉପହାର

ବେଲଗାମ ହୋଇଛି ତୈଳଦର। ବର୍ଦ୍ଧିତ ପେଟ୍ରୋଲ ଓ ଡିଜେଲ ଦାମ୍‌ ସାଧାରଣ ଜନତାଙ୍କୁ ଅସ୍ତବ୍ୟସ୍ତ କରିପକାଇଛି। ଏହାକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣକୁ ଆଣିବା ନିମନ୍ତେ ଉଭୟ କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ କୁହାଯାଉଥିବା ବେଳେ ତାମିଲନାଡ଼ୁରେ ଏକ ରୋଚକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ରାଜ୍ୟର କୁଡ୍ଡଲୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ ବିବାହ ଉତ୍ସବରେ ବରପାତ୍ରର ବନ୍ଧୁମାନେ ନବ ବିବାହିତ ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ୫ ଲିଟର ପେଟ୍ରୋଲ ଭେଟି ଦେଇଛନ୍ତି। 

୯୯୯ ଉପହାର ପ୍ୟାକେଟ୍‌ ସହ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲେ ପ୍ରେମିକ

୯୯୯ ଉପହାର ପ୍ୟାକେଟ୍‌ ସହ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲେ ପ୍ରେମିକ

ଏବେ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଏକ ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଯେଇଁଥିରେ ଜଣେ ଯୁବକ ତାଙ୍କ ପ୍ରେମିକାଙ୍କୁ ବିବାହ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଉଥିବା ନଜର ଆସିଛି। ଘଟଣାଟି ଚାଇନାର। ହାର୍ବିନ ସହରରେ ରହୁଥିବା ଜଣେ ଯୁବକ କିଛିଦିନ ହେବ ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଭଲପାଇ ବସିଥିଲେ।