ଖେଳ |

ସରେ କାଉଣ୍ଟି ଚାମ୍ପିୟନ,ପଦାର୍ପଣରେ ବିଜୟଙ୍କ ଶତକ

ସରେ କାଉଣ୍ଟି ଚାମ୍ପିୟନ,ପଦାର୍ପଣରେ ବିଜୟଙ୍କ ଶତକ
 ନଟିଂହାମ,୧୪ା୯(ପି.ଟି.)- ଦୀର୍ଘ ୧୬ ବର୍ଷ ପରେ ସରେ ଦଳ କାଉଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଟାଇଟଲ ଅର୍ଜନ କରିଛି। ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସରେ ୩ ଉଇକେଟରେ ଓରଷ୍ଟାରଶାୟାରକୁ ହରାଇ ଏହି ସଫଳତା ପାଇଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ପେସର ମର୍ନି ମର୍କେଲଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ ପାଇଁ ଏହା ସମ୍ଭବ ହୋଇଛି। ସେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ମୋଟ ୮ ଉଇକେଟ ନେଇଥିଲେ।  ପ୍ରଥମ ଇନିଂସରେ ଓରଷ୍ଟାରଶାୟାର ଦଳ ୩୩୬ କରିଥିବାବେଳେ ସରେ ୨୬୮ ରନ୍‌ କରିଥିଲା। ପରେ ୬୮ ରନ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ଥିବା ଓରଷ୍ଟାରଶାୟାର ୨ୟ ଇନିଂସ୍‌ରେ ୨୦୩ ରନ୍‌ରେ ସୀମିତ ରହିଥିଲା। ଫଳରେ ସରେ ଦଳ ଆଗରେ ୨୭୨ ରନ୍‌ର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଥିଲା। ବିଜୟ ଲାଗି ଆବଶ୍ୟକ ରନ୍‌କୁ ୭ ଉଇକେଟ ହରାଇ ସରେ ହାସଲ କରି ନେଇଥିଲା। ଅନ୍ତିମ ଥର ୨୦୦୨ରେ ଆଡାମ ହୋଲିଓକେଙ୍କ ନେତ୍‌ୃତ୍ୱରେ ସରେ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଥିଲା। ଦଳର ଏକମାତ୍ର ଖେଳାଳି ଭାବେ ରିକି କ୍ଲାର୍କ ଉଭୟ ଚାମ୍ପିୟନ ଦଳର ସଦସ୍ୟ ହୋଇପାରିଛନ୍ତି। ଅନ୍ୟ ଏକ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ  ଭାରତୀୟ ଓପନର ମୁରଲୀ ବିଜୟ କାଉଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ ପଦାର୍ପଣରେ ଶତକ ମାରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଯୋଗୁ ଏସ୍‌କ୍ସ ଦଳ ୮ ଉଇକେଟ ବ୍ୟବଧାନରେ ସହଜ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି। ବିଜୟ ୧୮୧ ବଲର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇ ୧୦୦ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ।

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ  ଅଗ୍ରଣୀ

ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶାକୁ ଅଗ୍ରଣୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୧।୧୧- ଗୁଆହାଟୀର ବର୍ସପରା କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଚାଲିଥିବା ଆସାମ ବିପକ୍ଷ ରଣଜୀ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ୍‌ରେ ଅଗ୍ରଣୀ ହାସଲ କରିଛି। ଆସାମର ୧୨୧ ରନ୍‌ ଜବାବରେ ଓଡ଼ିଶା ଦଳ ତା’ର ଅସମାପ୍ତ ପ୍ରଥମ ଇନିଂସ୍‌ ସ୍କୋର ୮୬/୩ରୁ ବ୍ୟାଟିଂ ଆରମ୍ଭ କରି ୨୪୦ ରନ୍‌ରେ ଅଲଆଉଟ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିରାଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ

ବିରାଟଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ

ବ୍ରିସବେନ,୨୧।୧୧- ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଟି୨୦ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଟସ୍‌ ଜିତି ପ୍ରଥମେ ବୋଲିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। କଠିନ  ପିଚ୍‌ ଓ ଦ୍ୱିତୀୟ ଇନିଂସ ବେଳକୁ କୁହୁଡି ସମସ୍ୟାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି।

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା

ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୧।୧୧- ସ୍ଥାନୀୟ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଏକ ସପ୍ତାହରୁ କମ୍‌ ସମୟ ଥିବାବେଳେ ରିଓ ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନ ଆର୍ଜେଣ୍ଟିନା ଦଳ ବୁଧବାର ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଜାଡେଜା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଜାଡେଜା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧୧- ଭାରତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଦଳର ନିୟମିତ ସଦସ୍ୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। 

ଦିନିକିଆ ଦଳକୁ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା

ଦିନିକିଆ ଦଳକୁ ଫେରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ପାଣ୍ଡ୍ୟା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୧।୧୧- ଅଲରାଉଣ୍ଡର ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟା ଆହତ ସମସ୍ୟାରୁ ମୁକୁଳି ସାରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଫିଟ୍‌ ଘୋଷିତ ହୋଇନାହାନ୍ତି। ଏସିଆ କପ୍‌ରେ ଦଳର ନିୟମିତ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପିଠିରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। 

ସୋନାଲି, ରଞ୍ଜନ, ମେଘନାଦ, ଝାନ୍ସି ଚାମ୍ପିୟନ

ସୋନାଲି, ରଞ୍ଜନ, ମେଘନାଦ, ଝାନ୍ସି ଚାମ୍ପିୟନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୧ା୧୧-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମୂହ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିଯୋଗିତା ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ରାଓ୍ବତ, ଭାଟିଆଙ୍କ ଶତକ

ରାଓ୍ବତ, ଭାଟିଆଙ୍କ ଶତକ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୧।୧୧(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)- କିଟ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ-ସିକିମ ରଣଜୀ ଟ୍ରଫି ମ୍ୟାଚ। ଟସ୍‌ ହାରି ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ ଆମନ୍ତ୍ରଣ ପାଇଥିବା ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ସୌରଭ ରାଓ୍ବତ ଓ ଅଧିନାୟକ ରଜତ ଭାଟିଆଙ୍କ ଶତକ ସହାୟତାରେ ପ୍ରଥମ ଦିବସ ଶେଷସୁଦ୍ଧା ୫ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୨୯୦ ରନ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। 

କୁଚ ବିହାର ଟ୍ରଫି: ଗୋଆର ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ

କୁଚ ବିହାର ଟ୍ରଫି: ଗୋଆର ବ୍ୟାଟିଂ ବିପର୍ଯ୍ୟୟ

କଟକ ଅଫିସ,୨୧ା୧୧- ଗୋଆର ମାରଗାଓ କ୍ରିକେଟ କ୍ଲବ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଚାଲିଥିବା୧୯ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କୁଚବିହାର ଟ୍ରଫି ଓଡ଼ିଶା-ଗୋଆ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ ଖେଳ ଶେଷ ହୋଇଛି। ପ୍ରଥମ ଦିବସ ଖେଳ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ୫ ଉଇକେଟ ହରାଇ ୨୯୦ରନ୍‌ କରିଥିବା ଓଡ଼ିଶା ୩୬୮ରନ୍‌ରେ ସୀମିତ ରହିଛି ।

୧୦ ଉଇକେଟରେ ଜିତିଲା ଓଡ଼ିଶା

୧୦ ଉଇକେଟରେ ଜିତିଲା ଓଡ଼ିଶା

କଟକ ଅଫିସ,୨୧ା୧୧- ଅଗରତାଲାର ପୋଲିସ ଟ୍ରେନିଂ ଏକାଡେମୀ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୧୬ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବିଜୟ ମର୍ଚ୍ଚାଣ୍ଟ ଟ୍ରଫିରେ ଓଡ଼ିଶା ୧୦ ଉଇକେଟରେ ତ୍ରିପୁରାକୁ ପରାସ୍ତ କରିଛି । ତେବେ ଚଳିତ ସିଜନ୍‌ରେ ଓଡ଼ିଶାର ଏହାର ଅନ୍ତିମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ପ୍ରଥମ ବିଜୟସ୍ବାଦ ଚାଖିଛି । 

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରାଟ୍‌

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ଫେଭରାଟ୍‌

ବ୍ରିସ୍‌ବେନ୍‌, ୨୧ା୧୧ (ପି.ଟି.)-ବୁଧବାରଠାରୁ ଏଠାରେ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟି୨୦ କ୍ରିକେଟ ସିରିଜରେ ଭାରତୀୟ  ଦଳ ଫେଭରାଇଟ୍‌ ଦଳ ଭାବେ ପଡ଼ିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବ। ଭ୍ରମଣକାରୀ ଦଳ ୨୦୧୭ ନଭେମ୍ବରରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୭ଟି ଟି୨୦ ସିରିଜରେ ବିଜୟ ଲାଭ କରି ସାରିଛି।

ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ କ୍ରିକେଟ: ପାକିସ୍ତାନର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କଲା ଆଇସିସି

ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ କ୍ରିକେଟ: ପାକିସ୍ତାନର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କଲା ଆଇସିସି

ଦୁବାଇ, ୨୧ା୧୧ (ପି.ଟି.)-ଭାରତ ବିପକ୍ଷ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ସିରିଜ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ତରଫରୁ କରାଯାଇଥିବା କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିକୁ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ କ୍ରିକେଟ କାଉନ୍‌ସିଲ (ଆଇସିସି) ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରତ୍ୟାଖ୍ୟାନ କରିଦେଇଛି। 

ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍‌ ବାଙ୍ଗରଙ୍କୁ ସିଡ୍‌ନୀ ପଠାଗଲା

ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍‌ ବାଙ୍ଗରଙ୍କୁ ସିଡ୍‌ନୀ ପଠାଗଲା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୧ା୧୧ (ପି.ଟି.)-ବୁଧବାରଠାରୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ଟି ୨୦ ସିରିଜ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ ମ୍ୟାନେଜମେଣ୍ଟ ଏହାର ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍‌ ସଞ୍ଜୟ ବାଙ୍ଗରଙ୍କୁ ସିଡ୍‌ନୀ ପଠାଇବା ଲାଗି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି।