ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ନିର୍ବାଚନରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ

ନିର୍ବାଚନରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ
ବଇଣ୍ଡା, ୧୨ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡପାଠାରେ ବୁଧବାର କିଶୋରନଗର ଓ ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଇଯାଇଛି। ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଗୌରାଙ୍ଗ ଚରଣ ଖୁଣ୍ଟିଆଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ବେହେରା, ଆଠମଲ୍ଲିକ ଏନ୍‌ଏସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଦାମ ସାହୁ, ପିନା ମହାପାତ୍ର, ପୂର୍ବତନ ଜିଲ ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ ପ୍ରମୋଦ ପ୍ରଧାନ, ଅଚ୍ୟୁତ ନାୟକ, ୧୩ ନଂ. ଜୋନ ସଭାପତି ଅରବିନ୍ଦ ସ୍ବାଇଁ, ମକୁନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ, କୁନା ରଥ, ସନ୍ତୋଷ ଧଳ, ଇନ୍ଦ୍ରମଣି ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ଡିସିସି ସଭ୍ୟ ଶ୍ରୀନିବାସ ସାହୁ, ମନୋଜ କୁମାର ସିଂ, ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ପ୍ରଧାନ, ପ୍ରମୋଦ ପ୍ରଧାନ, ରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ, ଅଶୋକ ପ୍ରଧାନ, ଲୋକନାଥ ମହାପାତ୍ର, କିଶୋରନଗର ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ହୀରାଲାଲ ସେଠୀ, ତପନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ସଦସ୍ୟ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ତୃଣମୂଳସ୍ତରରୁ କିଭଳି ସଙ୍ଗଠନ ମଜଭୁତ ହେବ ସେଥିପ୍ରତି ସମସ୍ତ କର୍ମୀ ଏକଜୁଟ ହୋଇ କାମ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଗ ଦେଇଥିବା ଅତିଥିମାନେ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏଥିସହ ଆଗାମୀ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳ କିଭଳି ସଫଳ ହେବ ସେ ସମ୍ପର୍କରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

 ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଦୌଡ଼କୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଭାଗନେଲେ ୧୦୪ ପ୍ରତିଯୋଗୀ

ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଦୌଡ଼କୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା: ଭାଗନେଲେ ୧୦୪ ପ୍ରତିଯୋଗୀ


ଭୁବନ, ୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଖେଳପଡ଼ିଆରେ ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଦୁଇଦିନିଆ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଦୌଡ଼କୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତା। ଏଥିରେ ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ବ୍ଲକର ୧୦୪ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ସହ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ୧୬ଜଣ ସ୍କୁଲ ମ୍ୟାନେଜର ଏବଂ ୨୦ ଜଣ ଅଫିସିଆଲ। ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ୧୦୦, ୨୦୦, ୪୦୦, ୮୦୦, ୧୫୦୦, ୩୦୦୦ ମିଟର ଦୌଡ଼, ଲମ୍ବଡିଆଁ, ଉଚ୍ଚଡିଆଁ, ଜାଭେଲିନ ଥ୍ରୋ, ଡିସ୍‌କସ୍‌ ଥ୍ରୋ, ସଟ୍‌ପୁଟ ବିଭାଗରେ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। 

ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବିୟର ବଟ୍‌ଲିଂ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବିୟର ବଟ୍‌ଲିଂ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୯।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ବଳରାମପୁରରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବିୟର ବଟ୍‌ଲିଂ ପ୍ଲାଣ୍ଟ ଉପରେ ରୋକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ଆର୍‌ଡିସି ସ୍ତରୀୟ ତଦନ୍ତ ପରେ ରିପୋର୍ଟକୁ ଭିତ୍ତିକରି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ସୋମବାର ଏହି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। 

 ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସମସ୍ୟା ନେଇ  ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଗ୍ରିଡ଼ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଗ୍ରିଡ଼ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ଭାପୁର,୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ଥାନା ଭାପୁର ଫାଣ୍ଡି ଅଧୀନ ଗୁହାଳଡିହି ଗ୍ରାମବାସୀ ସୋମବାର ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସମସ୍ୟା ନେଇ ସୋମବାର ଗ୍ରିଡ଼ ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିବାସହ ଭାପୁର-ଢେଙ୍କାନାଳ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ।

ଅଜଣା ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ

ଅଜଣା ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଆରୋହୀ ମୃତ

ତାଳଚେର, ୧୯।୧୧(ନି.ପ୍ର)- ତାଳଚେର ବ୍ଲକ ବହଲ ଛକ ନିକଟ ଜାତୀୟ ରାଜପଥରେ ସୋମବାର ଏକ ଅଜଣା ଟ୍ରକ ଧକ୍କାରେ ରବିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଜଣେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଏଲ୍‌.ମାଣିକପ୍ରଭା ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସମ୍ପାଦିକା

ଏଲ୍‌.ମାଣିକପ୍ରଭା ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସମ୍ପାଦିକା

ତାଳଚେର,୧୯ା୧୧(ନି.ପ୍ର.)- ଓଡ଼ିଶା ପ୍ରଦେଶ କମିଟି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ମାର୍ଗଦର୍ଶନ ତଥା ଅଖିଳ ଭାରତ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ସୁଶ୍ରୀ ସୁସ୍ମିତା ଦେବଙ୍କ ଅନୁମୋଦନକ୍ରମେ ଓଡ଼ିଶା ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଭାରୀ ସନ୍ଧ୍ୟା ସାୱାଲେଖା ରାଜ୍ୟ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ପୁନର୍ଗଠନ କରିଛନ୍ତି। 

ଖୋଲା କୂଅରୁ ହାତୀ ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

ଖୋଲା କୂଅରୁ ହାତୀ ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର

ଭାପୁର,୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ରେଞ୍ଜ ଘଟିପିରି ନିକଟ କଳିକାପ୍ରସାଦ ଗ୍ରାମ ପତୁରିଆ ଜଙ୍ଗଲରେ ଥିବା ପରିତ୍ୟକ୍ତ କୂଅରୁ ସୋମବାର ଏକ ହାତୀ ଛୁଆ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ଅଳିଆଗଦାରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ଅଳିଆଗଦାରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ବଅଁରପାଳ,୧୯।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ନାଲ୍‌କୋ ଥାନା କାଣ୍ଡସର ମହୁଲବୁରି ସାହିର ଏକ ଅଳିଆଗଦାରୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ରେ ଜଣେ ଗୁରୁତର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୧୯।୧୧: ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା  ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ଥାନା ବରମ ଗାଁ ନିକଟରେ ସୋମବାର  ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏସିଡ୍‌ ମାଡ଼ କରିଛନ୍ତି। 

ଦମନକୁ ଦମନ

ଦମନକୁ ଦମନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ବ୍ୟୁରୋ/ଓଡ଼ାପଡ଼ା (ଡି.ଏନ.ଏ.),୧୯ା୧୧ :ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ବଳରାମପୁର ଗ୍ରାମରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ ବିୟର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ଲାଗି ହେଉଥିବା ଗଛକଟା ଉପରେ ଲାଗିଛି ରୋକ୍‌। ତୁରନ୍ତ ଗଛକଟା ବନ୍ଦ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରବିବାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। 

ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ର ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ବିଲୁ ଆହତ, ୨ ଫେରାର

ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ୍‌ର ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର: ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ବିଲୁ ଆହତ, ୨ ଫେରାର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୧୯ା୧୧- ଅନୁଗୋଳରେ ପେଟ୍ରୋଲ ପମ୍ପ ଲୁଟ ସହ ବିଭିନ୍ନ ରାହାଜାନିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ବିଲୁ ଖାଁଙ୍କୁ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାଡ ରବିବାର ରାତିରେ ଏନକାଉଣ୍ଟର କରିଛି। 

ପିଲା କଳିରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ମା’ଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ: ନିଜ ସହ ୨ ପୁଅଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ

ପିଲା କଳିରୁ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ମା’ଙ୍କ ଉନ୍ମତ୍ତକାଣ୍ଡ: ନିଜ ସହ ୨ ପୁଅଙ୍କ ଦେହରେ ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୧୯ା୧୧- ଅନୁଗୋଳ ସ୍ଥିତ ଶାବଳଭଙ୍ଗା  କୁମ୍ଭାରସାହିରେ ରବିବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ପିଲା କଳିକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ମା’ ନିଜ ସହ ଦୁଇ ପୁଅଙ୍କ ଦେହରେ କିରୋସିନି ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଇଛନ୍ତି। 

ବଇଣ୍ଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର: ୫ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଜଣେ ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର

ବଇଣ୍ଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର: ୫ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଜଣେ ଆୟୁଷ ଡାକ୍ତର

ବଇଣ୍ଡା, ୧୯ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ବଇଣ୍ଡା ପ୍ରାଥମିକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଦୀର୍ଘ ଦିନ ହେଲା ଡାକ୍ତର ଅଭାବ ସମସ୍ୟା ଲାଗିରହିଛି। ଫଳରେ ଏଠାରୁ ସେବା ପାଇ ନ ପାରି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ହନ୍ତସନ୍ତ ହେଉଛନ୍ତି।