ବାଲେଶ୍ୱର

ବାରିକେଡ ଯୋଗୁଁ ଯାତାୟାତରେ ସମସ୍ୟା

ବାରିକେଡ ଯୋଗୁଁ ଯାତାୟାତରେ ସମସ୍ୟା
କେନ୍ଦୁଝର, ୧୨ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଗାଡି ଚଳାଚଳ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ତଥା ଟ୍ରାଫିକ ସମସ୍ୟା ଦୂରକରି ଦୁର୍ଘଟଣା ରୋକିବା ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବସା ଯାଇଥିବା ପୋଲିସ ବାରିକେଡ ଏବେ କେତେକ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂସ୍ଥାଙ୍କ ପାଇଁ ସୁବିଧା ସୃଷ୍ଟି କରୁଥିବା ବେଳେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଏ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି। ସବୁ ବାରିକେଡ ଠିକ ଭାବେ ରାସ୍ତାରେ ରଖାଯାଉ ନ ଥିବା ଏବଂ ଏସବୁକୁ କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଓ ସଂସ୍ଥା ନିଜର ସୁବିଧା ଅନୁସାରେ ଏଣେତେଣେ ରଖୁଥିବାରୁ ଦୁର୍ଘଟଣାର କାରଣ ହେବା ସହ ଯାତାୟାତରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି କରୁଛି। ଏପରିକି ବାରିକେଡକୁ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ରଖିବା ସହ ଏହା ସାଇଡରେ ବଡ ବଡ ପଥର ରଖୁଥିବାରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି। 
କଲେଜ ରୋଡ୍‌ ଭଳି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ରାସ୍ତାରେ ଡିଭାଇଡର ସବୁ କେତେକ ନିଜ ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରଖାଯାଉଛି। ବାରିକେଡକୁ ରାସ୍ତା ମଝିରେ ରଖା ଯାଉଥିବାରୁ ଯାତାୟାରେ ସ୍କୁଲ ବସ ତଥା ସାଧାରଣ ଲୋକ ବହୁ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି। ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ବିଭାଗ ବି ଠିକ ଭାବେ ତଦାରଖ କରୁ ନ ଥିବାରୁ ସମସ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ଗୁରୁତର ହୋଇପଡୁଛି। ମାଇନିଂ ରୋଡ, ଧୋବାଡିହା ଛକ ଆଦି ନିକଟରେ ବାରିକେଡ ସବୁ ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂସ୍ଥାଙ୍କ ପାଇଁ ପାର୍କିଂ ସୁବିଧା କରୁଥିବା ବେଳେ ଯାତାୟାତରେ ସମସ୍ୟା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି। ଠିକ ତଦାରଖ କରିବାକୁ ସାଧାରଣରେ ଦାବି ହେଉଛି।

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରିଲେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କର୍ମୀ: ପ୍ରଶାସନର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରିଲେ ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କର୍ମୀ: ପ୍ରଶାସନର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୩।୧୧-ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଏଆଇଟିୟୁସି (ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଟ୍ରେଡ୍‌ ୟୁନିଅନ୍‌ କଂଗ୍ରେସ) ସହାୟତାରେ ନିଖିଳ ଓଡ଼ିଶା ଅଙ୍ଗନୱାଡ଼ି କର୍ମୀ ସଂଘ, ବାଲେଶ୍ୱର ଶାଖା ତରଫରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏହାପରେ ଗଣଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ପ୍ରଶାସନର ହସ୍ତକ୍ଷେପ ପରେ ଧାରଣା ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଛି। ।

ବର୍ଷେ ବିତିଲା ମିଳିଲାନି ସହାୟତା

ବର୍ଷେ ବିତିଲା ମିଳିଲାନି ସହାୟତା

ଆରଡି, ୧୩ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଫସଲ ହାନିକୁ ବର୍ଷେ ବିତିଲାଣି । ତଥାପି ମିଳିଲାନି ସହାୟତା । ଭିଏଡବ୍ଲ୍ୟୁଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଜିଲା କୃଷି ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତେ କେବଳ ଆଶ୍ୱାସନା ଦେଇଚାଲିଛନ୍ତି କ୍ଷତି ପୂରଣ ମିଳିବ । ହେଲେ କ୍ଷତି ପୂରଣ ତ ମିଳିବା ଦୂରର କଥା, ଏବେ ଯାହାକୁ ଫୋନ ଯୋଗେ ପଚାରିବାରୁ ନିରାଶ ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛି। ଏକଥା କହିଛନ୍ତି ଭଦ୍ରକ ବଜିଲା ଚାନ୍ଦବାଲି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଆରଡି ପଞ୍ଚାୟତର ବାତୋଳ ଗ୍ରାମର କୃଷକ ଅଜୟ ଦାସ । 

‘ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଅନ୍ତ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାନର ପ୍ରଚାରପ୍ରସାର ଜରୁରୀ’

‘ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସର ଅନ୍ତ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞାନର ପ୍ରଚାରପ୍ରସାର ଜରୁରୀ’

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୧୩ା୧୧-ବିଜ୍ଞାନର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ଦ୍ୱାରା ସମାଜରୁ ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ ଦୂର କରାଯାଇ ପାରିବ।   ବିଜ୍ଞାନ ଶିକ୍ଷା ଓ ସଚେତନତା  ଦ୍ୱାରା ବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ସୁଧାର ଆସି ପାରିବ ଏବଂ ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅଗ୍ରଣୀ ଭୂମିକା ନେଇପାରିବେ ବୋଲି  ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ସେମାବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଆନ୍ତଃ ବିଦ୍ୟାଳୟସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନମେଳାରେ ବକ୍ତା ଓ ଅତିଥି ମତ ବ୍ୟକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ଅନାଥ ଆଶ୍ରମରେ ଦିନଟିଏ

ଅନାଥ ଆଶ୍ରମରେ ଦିନଟିଏ

ଖଇରା,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଗଣ୍ଡିବେଡ ବଜାରରେ ଅସହାୟଙ୍କୁ ସହାୟତା କରି ଆସୁଥିବା ସ୍ବାଭିମାନ ମଞ୍ଚ ଗୋଟିଏ ପରେ ଗୋଟିଏ ଜନହିତକର କାର୍ଯ୍ୟ କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଛି। ଏହି ମଞ୍ଚ ୨ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡିବେଡକୁ ସ୍ବଚ୍ଛ ଓ ପ୍ରଦ୍ୟୁଷଣମୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ଭାବେ ଗଢି ତୋଳିବାକୁ ଶପଥ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଜାରି ରଖିଛି। 

 ରାଜଘାଟ, ହଳଦୀପଦା ଷ୍ଟେଶନ ସମସ୍ୟା: ୧୯ରେ ରେଳରୋକୋ ଚେତାବନୀ

ରାଜଘାଟ, ହଳଦୀପଦା ଷ୍ଟେଶନ ସମସ୍ୟା: ୧୯ରେ ରେଳରୋକୋ ଚେତାବନୀ

ରୂପ୍‌ସା, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦକ୍ଷିଣପୂର୍ବ ରେଳପଥର ଖଡ଼ଗପୁର ଡିଭିଜନ ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲାର ରାଜଘାଟ ପାସେଞ୍ଜର ହଲ୍ଟ ଓ ହଳଦୀପଦା ରେଳ ଷ୍ଟେଶନ ପ୍ରତି ରେଳମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ରାଜଘାଟ ଷ୍ଟେଶନ ଡେଭେଲପମେଣ୍ଟ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ୧୦ଦଫା ଦାବି ଓ ହଳଦୀପଦା ପ୍ରଗତି ମଞ୍ଚର ୮ ଦଫା ଦାବି ପୂରଣ ଦିଗରେ ବିଭାଗୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଉଥିଲେ ହେଁ ଏଯାବତ୍‌ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଉନାହଁି। ଫଳରେ ରାଜଘାଟଠାରେ ଆସନ୍ତା ୧୯ ତାରିଖରେ ୧୨ଘଣ୍ଟିଆ ରେଳରୋକୋ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ରେଳପଥ ଜେନେରାଲ ମ୍ୟାନେଜର, ଡିଆର୍‌ଏମ୍‌, ଜିଲାପାଳ, ଏମ୍‌ପି ଓ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଲିଖିତ ଭାବେ ଅବଗତ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଫାଶୀ ଦେଇ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆମତ୍ହତ୍ୟା

ଫାଶୀ ଦେଇ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆମତ୍ହତ୍ୟା

ରୂପ୍‌ସା,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ କସିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମିରିଗିମୁଣ୍ଡି ଗ୍ରାମର ଜଣେ କଲେଜ ଛାତ୍ରୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଫାଶୀ ଦେଇ ଆମତ୍ହତ୍ୟା କରିଥିବା ପରିବାର ପକ୍ଷରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ହେଲେ ରିଟୁ ବାରିକଙ୍କ ଏକମାତ୍ର କନ୍ୟା ମୋନାଲିସା ବାରିକ (୧୮)। ସେ ରୂପ୍‌ସା ନୀଳମଣି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ପ୍ରଥମବର୍ଷ କଳା ବିଭାଗରେ ଅଧ୍ୟୟନ କରୁଥିଲେ।

‘ଇଣ୍ଡିଆଜ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସମ୍ରାଟ’: ୧୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସାମିଲ

‘ଇଣ୍ଡିଆଜ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସମ୍ରାଟ’: ୧୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସାମିଲ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୧୩।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱର ସହର ସ୍ଥାନୀୟ ଗାନ୍ଧୀ ସ୍ମୃତି ଭବନଠାରେ ଜାତୀୟସ୍ତରର ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ‘ଇଣ୍ଡିଆଜ୍‌ ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ସମ୍ରାଟ’ର ଅଡିଶନ୍‌ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ବାଲେଶ୍ୱରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଭାଜପା ଜିଲାସଭାପତି ମଦନମୋହନ ଦତ୍ତ ଓ ବିଭୁପଦ ଦାସ ଯୋଗଦେଇ ମିଳିତ ଭାବେ ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଜ୍ୱଳନ କରି ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଭାବେ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ୧୫୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୫୦ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ପରବର୍ତ୍ତୀ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଚୟନ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ପ୍ରହସନ:  ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି

ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ପ୍ରହସନ: ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି

ସିମୁଳିଆ, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସିମୁଳିଆ ବ୍ଲକ ସମ୍ମିଳନୀ ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ଜିଲାପାଳ ଓ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ମିଳିତ ଜନ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଶିବିରରେ ମାତ୍ର ୭୭ ଜଣ ଅଭିଯୋଗକାରୀ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ।  ତେବେ ଏହି ଶିବିରରେ ଅଭିଯୋଗକାରୀଙ୍କଠାରୁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ଶୁଣାଣି ଶିବିର ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରା ନ ଯିବା ସହିତ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ମଧ୍ୟ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇ ନ ଥିବାରୁ ଏପରି ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସିମୁଳିଆରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧିମାନେ ଜିଲାପାଳ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରାଉତଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବାରୁ ସେ ବିଡିଓ ଡ. ନରହରି ବେହେରାଙ୍କୁ ଡକାଇ ପଚାରିଥିଲେ।

ଚଳନ୍ତା ବାଇକରୁ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଚଳନ୍ତା ବାଇକରୁ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବାସୁଦେବପୁର,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ସହରର ପୁରୁଣା କୋର୍ଟ ରାସ୍ତାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଚଳନ୍ତା ବାଇକରୁ ୨ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ୧.୩ ଲକ୍ଷ ଥିବା ଏକ ଟଙ୍କା ବ୍ୟାଗ ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି।

ତିହିଡ଼ିରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ତିହିଡ଼ିରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ତିହିଡ଼ି,୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ନିର୍ବାଚନ   ମଣ୍ଡଳି ଅଧୀନ ତିହିଡ଼ି  ବ୍ଲକର ୫ଟି ପଞ୍ଚାୟତକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବିଜେଡିର ଜନସମ୍ପର୍କ ପଦଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଆଦିବାସୀ ନାବାଳକକୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ପରିଚାଳକ ଗିରଫ

ଆଦିବାସୀ ନାବାଳକକୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା: ପରିଚାଳକ ଗିରଫ

ବଡ଼ସାହି,୧୩।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.):  ବଡ଼ସାହି ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୬ଷ୍ଠ ଶ୍ରେଣୀର ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ବଡ଼ସାହି ପୋଲିସ ମେସ୍‌ ପରିଚାଳକ ଦେବବ୍ରତ ଦ୍ୱିବେଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି ।

କାର-ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା: ୨ ମୃତ

କାର-ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଧକ୍କା: ୨ ମୃତ

ଢେଙ୍କିକୋଟ, ୧୩।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ବିଲା ପଣ୍ଡାପଡା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୁଦୁରପଡାଠାରେ ମାରୁତିକାର ସହ ବାଇକ୍‌ ଧକ୍କା ହେବା ଫଳରେ ୨ଜଣ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।