ବାଲେଶ୍ୱର

ବିଭିନ୍ନ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ବିଭିନ୍ନ ଅନିୟମିତତା ନେଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ଘେରାଉ
ବସ୍ତା, ୧୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଜଳେଶ୍ୱର ବିକାଶମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ସଭାପତି ସୁଦର୍ଶନ ଦାସଙ୍କ  ବସ୍ତା ବ୍ଲକର ସନ୍ତୋଷପୁର ଓ ଭେଲୋରା ପଞ୍ଚାୟତବାସୀଙ୍କର ୮ ଦଫା ଦାବି ନେଇ ବୁଧବାର ଶତାଧିକ ଗ୍ରାମବାସୀ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଫିସ ଘେରାଉ କରିଥିଲେ। ବିଶେଷ କରି ହିତାଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଘର ପ୍ରଦାନରେ ଅନିୟମିତତା, ଭତ୍ତା ପ୍ରଦାନରେ ପାତରଅନ୍ତର ନୀତି, ଗ୍ରାମ୍ୟ ରାସ୍ତାର ମରାମତି ଇତ୍ୟାଦି ୮ ଦଫା ଦାବି ସମ୍ବଳିତ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ବିଡିଓଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। ବିଶେଷ କରି ରାସ୍ତା ମରାମତି କାମ ଆଗାମୀ ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ନହେଲେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଚରମସୀମାକୁ ନିଆଯିବ ବୋଲି ସଭାପତି ଏକ ପ୍ରେସ୍‌ ବିବୃତିରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିକାଶ ମଞ୍ଚର ଉପସଭାପତି ସଂଗ୍ରାମ କେଶରୀ ବେହେରା, ରବୀନ୍ଦ୍ର ଭଞ୍ଜ, ଗୌରୀ ଶଙ୍କର ଜେନା, ପୂର୍ଣ୍ଣେନ୍ଦୁ ନନ୍ଦ, ମଧୁସୂଦନ ନାୟକ, ପ୍ରତାପ ଚନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ, ପ୍ରଦୀପ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ଧାରଣାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ପାଟଣା, ୨୫।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଖିରେଇଟାଙ୍ଗିରି ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ୪୦ ଶଯ୍ୟା ବିଶିଷ୍ଟ ଛାତ୍ରବାସରୁ ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ ଜଣେ ଚତୁର୍ଥ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ନିଖୋଜ ଘଟଣାରେ ସ୍କୁଲର ପ୍ରଧାନ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ନିଲମ୍ବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଜନ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ପ୍ରହସନ:  ନିରାଶ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଜନ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ପ୍ରହସନ: ନିରାଶ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଝୁମ୍ପୁରା, ୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଝୁମ୍ପୁରା ବ୍ଲକରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଜନଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଅନୁସାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଏବଂ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ଅଧିକାରୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

ଖୁଦୁରୁକୁଣୀ ଭସାଣି ବେଳେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ୩ ଆହତ

ଖୁଦୁରୁକୁଣୀ ଭସାଣି ବେଳେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ୩ ଆହତ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ,୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବ୍ଲକ ମାଳଦାଠାରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଖୁଦୁରୁକୁଣୀ ଭସାଣି ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟିଛି। ମାଳଦା ଜେନା ସାହି ଓ ଚତୁର୍ଭୁଜପୁର କୈବର୍ତ୍ତସାହିର ଖୁଦୁରୁକୁଣୀ ମେଢ଼ ମାଳଦା ବଜାରରେ ଅତିକ୍ରମ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ହୋଇ ଢେଲାମାଡ଼ ହୋଇଥିଲା। 

‘ଭାରି ଯାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରାଯାଉ’

‘ଭାରି ଯାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରାଯାଉ’

ବନ୍ତ,୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ-ଆନନ୍ଦପୁର ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ଗଣିଜାଙ୍ଗଠାରୁ ବନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ନ ସରିବା ଯାଏ ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରଖାଯିବାକୁ ବନ୍ତ-ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି। 

ଗଣ ବଳାକତ୍ାର ଘଟଣା: ୨ ଗିରଫ

ବେତନଟୀ,୨୫।୯ (ଡ଼ି.ଏନ.ଏ)-ବୈଶିଙ୍ଗା ଥାନା  ଅଞ୍ଚଳରେ ଗତ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୮ ତାରିଖରେ ହୋଇଥିବା ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣାର ଫେରାର ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବୈଶିଙ୍ଗା ପୋଲିସ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

୨ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନା ଚେନ ଲୁଟ

ମୋରଡା,୨୫।୯- ମୋରଡା ଓ ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ଥାନା ଅଧୀନ ୨ଟି ସ୍ଥାନରୁ ସୋମବାର ୨ ମହିଳାଙ୍କ ବେକରୁ ସୁନା ହାର ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ  ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳା ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଗୋଖର ସାପ ଉଦ୍ଧାର

ଗୋଖର ସାପ ଉଦ୍ଧାର

ବିଶୋଇ,୨୫।୯  : ବିଶୋଇ ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସ୍ଥାନୀୟ ମାଖନା ଗ୍ରାମର ସାନ ଭୈରବ ନାୟକଙ୍କ ଘରୁ ସୋମବାର ଏକ ଗୋଖର ସାପ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି । ଉଦ୍ଧାର ସାପର ଲମ୍ବ ୬ ଫୁଟ  ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଓଜନ ସାଡ଼େ ୪ କେଜି  । ଭୈରବ  ସକାଳେ  ଘରେ ଦେଖି  ବିଶୋଇ ବନ ବିଭାଗକୁ ଜଣାଇଥିଲେ।   ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ସାପଟିକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଖଡମବେଡା ସଂରକ୍ଷଣ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲେ।     

ଭୌତିକ କାଣ୍ଡ ସନ୍ଦେହ: ୮ମାସ ହେଲା ପାଠରେ ଡୋରି

ଭୌତିକ କାଣ୍ଡ ସନ୍ଦେହ: ୮ମାସ ହେଲା ପାଠରେ ଡୋରି

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୫।୯- ଅନ୍ଧବିଶ୍ୱାସ କବଳରୁ ମୁକୁଳିପାରୁନି ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା। ଖାସ୍‌ ଏଇଥିଯୋଗୁ ବହୁ  ଲୋମହର୍ଷଣକାରୀ ଘଟଣା ଘଟୁଥିବା  ନଜିର ରହିଛି। 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଗାଣରେ ଅନିୟମିତତା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଗାଣରେ ଅନିୟମିତତା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୫।୯-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବୁଆଁଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତା ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ଯୋଜନାରେ ପ୍ରକୃତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଉଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ହିତାଧିକାରୀମାନେ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ସଦର ବିଡ଼ିଓ ଶଙ୍କର୍ଷଣ ବେହେରାଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢେ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଅଧିକାରୀ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ଅଲଚିକି ଭାଷାକୁ ସାମ୍ବିଧାନିକ ସ୍ବୀକୃତି ଦାବି ତେଜିଲା

ଅଲଚିକି ଭାଷାକୁ ସାମ୍ବିଧାନିକ ସ୍ବୀକୃତି ଦାବି ତେଜିଲା

ଜଳେଶ୍ୱର, ୨୫ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟରେ ଅଲିଚିକି ଭାଷାକୁ ସାମ୍ବିଧାନିକ ସ୍ବୀକୃତି ପ୍ରଦାନ ଦାବି ଦିନକୁ ଦିନ ତେଜିବାରେ ଲାଗିଛି। 

୩ ବର୍ଷ ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ମିଳୁନି, ଜିଲା ପ୍ରଶାସନଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

୩ ବର୍ଷ ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ମିଳୁନି, ଜିଲା ପ୍ରଶାସନଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୫।୯-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶ୍ରୀରାମପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ମାଣ୍ଡରକୁଲା ଗାନ୍ଧିଜୀ ହାଇସ୍କୁଲର ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତିର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ହେଲା ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ମିଳିନି। ସୋମବାର ସେମାନେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ମାନସ ରଞ୍ଜନ ପାଢ଼ୀଙ୍କଠାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ନିଶା ନିବାରଣ ଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର

ନିଶା ନିବାରଣ ଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟକାରିତା ପାଇଁ ଦାବିପତ୍ର

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୪।୯-ଗାନ୍ଧୀ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠାନର ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଶାଖା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନୀତି ଆଦର୍ଶର ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସାଙ୍ଗକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ନିଶା ନିବାରଣ ପାଇଁ ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଛି।