ବାଲେଶ୍ୱର

ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର: ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର: ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ
ପଦ୍ମପୁର,୧୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ନାୟକାଣିଡିହୀ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଦଧିବାମନପୁର ଗ୍ରାମର କାବ ମାଝୀଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ ଗିରଫ କରିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ନାୟକାଣିଡିହୀ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା(ନଂ.୧୧୫/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ପୀଡ଼ିତା ନାବାଳିକା ଛାତ୍ରୀ ମଙ୍ଗଳବାର ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୯ଟାରେ ଟିଉସନ ସାରି ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ। ସେହି ସମୟରେ ପାଳ କେନାଲ ଆଡ଼ିଠାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କାବ ତାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ନେଇ ନାବାଳିକା ରାତିରେ ନାୟକାଣିଡିହୀ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଥାନାଧିକାରୀ ରତିକାନ୍ତ ଗିରି ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରିବା ସହ ତଦନ୍ତ କରି ଅଭିଯୁକ୍ତ କାବଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ। ବୁଧବାର ସକାଳେ ଦୁହିଁଙ୍କ ଡାକ୍ତରୀ ମାଇନା କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି। ୬ା୧୨, ପୋକ୍ସ ଆକ୍ଟ ଧାରା ୪,  ୩୭୬ ଦଫା ମୂଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କାବଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ସଭାରେ ସ୍ବରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ: ‘ନବୀନବାବୁଙ୍କ ସରକାରର ବିଦାୟ ବେଳ ଆସିଛି’

ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ସଭାରେ ସ୍ବରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ: ‘ନବୀନବାବୁଙ୍କ ସରକାରର ବିଦାୟ ବେଳ ଆସିଛି’

ଚାନ୍ଦବାଲି, ୨୫।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ.) - କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରାୟ ୨ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ଓ ଆବଶ୍ୟକ ସଂଖ୍ୟକ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଗାଇ ଦେଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ରାଜ୍ୟରୁ ଗରିବୀ ନ ହଟିବା ଦୁଃଖର ବିଷୟ। ନବୀନବାବୁଙ୍କ ସରକାରକୁ ବିଦାୟ ଦେବାର ବେଳ ଆସିଛି। ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ହେଲେ ଦେଶରୁ ଗରିବୀ ହଟିବା ସହିତ ନକ୍ସଲ ଓ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ଦମନ କରାଯାଇପାରିବ ବୋଲି ସ୍ବରାଷ୍ଟ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ରାଜନାଥ ସିଂ ଚାନ୍ଦବାଲିରେ ବିଜୟ ସଂକଳ୍ପ ସଭାରେ ଯୋଗଦେଇ କହିଛନ୍ତି।

ବାଲେଶ୍ୱରରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ରୋଡ଼ ଶୋ’

ବାଲେଶ୍ୱରରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ରୋଡ଼ ଶୋ’

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୫।୪-ବାଲେଶ୍ୱର ସହରରେ ଗୁରୁବାର କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ରୋଡ ଶୋ’ କରି ଭୋଟ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ସେ ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟାରେ ପ୍ରଥମେ ସିନେମା ଛକସ୍ଥିତ ଶହୀଦ ପାର୍କରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଥିଲେ। ସେଠାରେ ଥିବା ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତିରେ ସେ ପୁଷ୍ପମାଲ୍ୟ ଅର୍ପଣ କରି ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ରୋଡ଼ ଶୋ’ରେ ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ସମର୍ଥନ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ଭାଜପାର ହଜାର ହଜାର କର୍ମୀ ଓ ନେତା ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। 

‘କଳିଙ୍ଗ ଆଇସ୍‌ ଆଣ୍ଡ କୋଲ୍ଡ ଷ୍ଟୋରେଜ୍‌’ରୁ  ଆମୋନିଆ ଗ୍ୟାସ ଲିକ୍‌: ଲୋକେ ଉତ୍ତେଜିତ, ପଡିଲା ତାଲା

‘କଳିଙ୍ଗ ଆଇସ୍‌ ଆଣ୍ଡ କୋଲ୍ଡ ଷ୍ଟୋରେଜ୍‌’ରୁ ଆମୋନିଆ ଗ୍ୟାସ ଲିକ୍‌: ଲୋକେ ଉତ୍ତେଜିତ, ପଡିଲା ତାଲା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୫।୪-ବାଲେଶ୍ୱର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଅଧୀନ ‘କଳିଙ୍ଗ ଆଇସ୍‌ ଆଣ୍ଡ କୋଲ୍ଡ ଷ୍ଟୋରେଜ୍‌’ରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୯ଟା ୪୧ମିନିଟ୍‌ରେ ହଠାତ୍‌ ଆମୋନିଆ ଗ୍ୟାସ୍‌ ଲିକ୍‌ ହୋଇଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଏଥିରେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ ଧରେନ୍‌ ସୋରେନ୍‌ ଏକ ଟିମ୍‌ ସହ ସେଠାରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ଲିକ୍‌ ହୋଇଥିବା ଗ୍ୟାସ୍‌ ସିଲିଣ୍ଡରକୁ ବାହାରକୁ ଆଣି ଗ୍ୟାସ୍‌ ବନ୍ଦ କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଲୋକେ ଉତ୍ତେଜିତ ହୋଇ ବେଆଇନ ଭାବେ ଶୀତଳଭଣ୍ଡାର ଏବଂ ଆଇସ୍‌ ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ଚାଲିଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ। ଏହାର ସମାଧାନ ନ କଲେ ଜୀବନ ପ୍ରତି ବିପଦ ରହିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି ଲୋକେ କିଛି ସମୟ ରାସ୍ତାରୋକୋ କରିଥିଲେ। ପରିସ୍ଥିତି ଜଟିଳ ହେବାରୁ ଅଗ୍ନିଶମ ଅଧିକାରୀ ସୋରେନ ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଥାନାକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ବୁଝାଶୁଝା କରିବା ପରେ ଲୋକେ ଆନ୍ଦୋଳନରୁ ଓହରି ଥିଲେ।  

ବନ୍ଧୁକ ସହ ଯୁବକ ଗିରଫ: ଦାଦାବଟି ଆଦାୟ, ଡକାୟତି ବେଳେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ

ବନ୍ଧୁକ ସହ ଯୁବକ ଗିରଫ: ଦାଦାବଟି ଆଦାୟ, ଡକାୟତି ବେଳେ ବ୍ୟବହାର କରୁଥିଲେ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୫।୪-ବାଲେଶ୍ୱର ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ବଡ଼ଖୁଆ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କଠାରୁ ଗୋଟିଏ ଦାମୀ ବନ୍ଧୁକ, ୨ଟି ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ଓ ଏକ ମୋବାଇଲ୍‌ ଫୋନ ଜବତ କରିଛି। ଉକ୍ତ ଯୁବକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି। ଦାଦାବଟି ଆଦାୟ, ଡକାୟତି ଆଦି ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବେଳେ ବନ୍ଧୁକକୁ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଉଥିବା ପୋଲିସ ପ୍ରାଥମିକ ତଦନ୍ତରୁ ଜାଣିପାରିଛି। ଗିରଫ ଯୁବକ ହେଲେ ଅଭି ଜେନା(୩୩)। ତାଙ୍କ ଘର ଚାନ୍ଦିପୁର ଥାନା ନାଇଗୁଡ଼ି ଗ୍ରାମରେ।  

ଔପଦାରେ କଂଗ୍ରେସର କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ, ନବଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ରୋଡ଼ ଶୋ’

ଔପଦାରେ କଂଗ୍ରେସର କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ, ନବଜ୍ୟୋତିଙ୍କ ରୋଡ଼ ଶୋ’

ଔପଦା, ୨୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦେଶକୁ ଶାସନ କରିବା ଲାଗି କଂଗ୍ରେସ ହିଁ ଏକମାତ୍ର ବିକଳ୍ପ ବୋଲି ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଔପଦା ବ୍ଲକ ସଦର ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଦଳ ତରଫରୁ ଆୟୋଜିତ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀରେ କଂଗ୍ରେସ ଓ କମ୍ୟୁନିଷ୍ଟ ଦଳର ବରିଷ୍ଠ ନେତାମାନେ କହିଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟାରେ କଂଗ୍ରେସର ସହସ୍ରାଧିକ କର୍ମୀ ଓ ସମର୍ଥକଙ୍କ ଏକ ମୋଟରସାଇକେଲ ରାଲି ବଡ଼ପୋଖରୀ ପଞ୍ଚାୟତରୁ ବାହାରିଥିଲା। ନୀଳଗିରି ବିଧାନସଭା ପ୍ରାର୍ଥିନୀ ରାଣୀ ମନୋଜମଞ୍ଜରୀ ଦେବୀ ଓ ବାଲେଶ୍ୱର ଲୋକସଭା ପ୍ରାର୍ଥୀ ନବଜ୍ୟୋତି ପଟ୍ଟନାୟକ ଏକ ଖୋଲାଗାଡ଼ିରେ ବଡ଼ପୋଖରୀ, ଅଘିରାପଦା, ଗଡ଼ସାହି ଓ ତଳକିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ତଥା ଔପଦା ବଜାର ପରିକ୍ରମା ଓ ରୋଡ଼ ଶୋ’ କରି ଔପଦା ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଆୟୋଜିତ କର୍ମୀ ସମ୍ମିଳନୀ ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ।

ଭୋଟ ବର୍ଜନ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଭୋଟ ବର୍ଜନ ଚେତାବନୀ ଦେଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ଔପଦା, ୨୫।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଔପଦା ବ୍ଲକ ସଦର ତଳକିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ତଳକିଆ ରାଜସ୍ବ ଗ୍ରାମର ଏକ ଅବହେଳିତ ଉପଗ୍ରାମ ମଙ୍ଗଳପଡ଼ା। ଗାଁକୁ ରାସ୍ତା ନ ଥିବାରୁ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ବିଲ ହିଡ଼ ରାସ୍ତାରେ ପାଖାପାଖି ୩ କି.ମି. ଆସିବା ପରେ ପହଞ୍ଚନ୍ତି ଔପଦାରେ। ଗାଁକୁ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ କିମ୍ବା ଦମକଳ ଯାଇପାରେନି। ପିଲାମାନେ ମଧ୍ୟ  ଧାନବିଲ ହିଡ଼ ଦେଇ ନିକଟସ୍ଥ ସ୍କୁଲକୁ ପଢ଼ିବାକୁ ଯାଆନ୍ତି। ଅଧିକ ବର୍ଷା ବେଳେ ନିକଟସ୍ଥ ପାହାଡ଼ରୁ ପାଣି ଆସି ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କଲେ ପିଲାଙ୍କ ସ୍କୁଲ ଯିବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯାଏ।  ସାରା ଗାଁ ଏକପ୍ରକାର ଜଳବନ୍ଦୀ ହୋଇ ରହିଥାଏ। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗ୍ରାମବାସୀ ପ୍ରଶାସନର ବାରମ୍ବାର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରି ନ୍ୟାୟ ପାଇ ନ ଥିବାରୁ ଏଥର ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିବା ପ୍ରକାଶ କିରଛନ୍ତି।

ତିହିଡି ବ୍ଲକ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା ୬ ପକ୍କାଘର

ତିହିଡି ବ୍ଲକ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ: ଜଳିଗଲା ୬ ପକ୍କାଘର

ତିହିଡି,୨୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ କମାରିଆ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ସକାଳେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୪ ପରିବାରର ୬ ପକ୍କାଘର ଜଳିଯାଇଛି। 

୨୯ରେ ନିର୍ବାଚନ : ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ ଲାଗି ପୋଲିସର ପ୍ରଚାର

୨୯ରେ ନିର୍ବାଚନ : ଦୋକାନ ବଜାର ବନ୍ଦ ଲାଗି ପୋଲିସର ପ୍ରଚାର

ବନ୍ତ,୨୫ା୪(ସ୍ବ.ପ୍ର.) : ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଆଗରପଡ଼ା ପୋଲିସ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ମାଇକ ଯୋଗେ ପ୍ରଚାର ଆରମ୍ଭ କରିଛି। 

ତିହିଡ଼ିରେ ବିଜେଡିର ରୋଡ ଶୋ: କୁନା ତ୍ରିପାଠୀ କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ଯୋଗୁ ଓଡ଼ିଶା ଏବେ ନଂ-୧, ତାଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରନ୍ତୁ

ତିହିଡ଼ିରେ ବିଜେଡିର ରୋଡ ଶୋ: କୁନା ତ୍ରିପାଠୀ କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ଯୋଗୁ ଓଡ଼ିଶା ଏବେ ନଂ-୧, ତାଙ୍କ ହାତମୁଠାକୁ ଟାଣ କରନ୍ତୁ

ତିହଡ଼ି,୨୫।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଧାମନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ତଳୀ ଅଧୀନ ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକର ୧୩ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଗୁରୁବାର ବିଜେଡିର ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ ଓ ବାଇକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିଜେଡିର ବାଇକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବିଜେଡିର ବାଇକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବାହାନଗା,୨୫ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଲକ ସୋର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀର ପଣ୍ଡାଶୁଣି ପଞ୍ଚାୟତରେ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ବାଇକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରାଯାଇଛି।

ଭୋଟ ପରେ ଅଙ୍କ କଷୁଛନ୍ତି ନେତା ଓ କର୍ମୀ

ଭୋଟ ପରେ ଅଙ୍କ କଷୁଛନ୍ତି ନେତା ଓ କର୍ମୀ

ହାଟଡ଼ିହି,୨୫ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) : କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆନନ୍ଦପୁର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ଭୋଟଗ୍ରହଣ ପରେ ନେତା ଓ କର୍ମୀମାନେ ଏବେ ଅଙ୍କ କଷୁଛନ୍ତି। କେଉଁ ବୁଥ୍‌ରୁ କେତେ ଭୋଟ ମିଳିବ ତାହାକୁ ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ହିସାବନିକାଶ ଚାଲିଛି।

ବାଇକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଟ୍ରକ

ବାଇକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଟ୍ରକ

ଆନନ୍ଦପୁର/କୋଳିମାଟି,୨୫ା୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମହୁଲଡିହା ଥାନା ଅଧୀନ ଗୋଡ଼ଭଙ୍ଗା ଘାଟି ଉପରେ ଟ୍ରକ ଧକ୍କା ଦେବାରୁ ଦୁଇ ବାଇକ ଆରୋହୀ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ଉଭୟଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଅଗ୍ନିଶମ କର୍ମଚାରୀ ଦାରା ଆନନ୍ଦପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିବାବେଳେ ପରେ କଟକ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। 


Model This Week

ତୁଳସୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
Why Dharitri