ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୁଭାରମ୍ଭ

ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଶୁଭାରମ୍ଭ
ଡେରାବିଶ, ୧୨।୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଗୁଆଳସିଂ ପଞ୍ଚାୟତ ଉଦୟନଗରଠାରେ ବୁଧବାର ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟର ଶଭାରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଗ୍ରାମ୍ୟ ପାନୀୟ ଜଳ ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୨୨ ଲକ୍ଷ ୫୫ ହଜାର ୧୭ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପର ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସରୋଜକାନ୍ତ ସାହୁ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କରିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରକଳ୍ପ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେଲେ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଉଦୟନଗର ଓ ମୀର୍ଯ୍ୟାପଟଣା ଗ୍ରାମର ୫ ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପରିବାର ଜଳ କ୍ଳିଷ୍ଟରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବେ ବୋଲି ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସାହୁ କହିଥିଲେ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିଡିଓ ଗୋପବନ୍ଧୁ ଭୋସାଗର, ସମବାୟବିତ ସରୋଜକାନ୍ତ ନାୟକ, ସମିତିସଭ୍ୟ ଅଗଣୀ ସେଠୀ, ଦିଲ୍ଲୀପ କୁମାର ଦାସ, ସେକ ଅବଦୁଲ୍ଲା, ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ମନୋରଞ୍ଜନ ଉପାଧ୍ୟାୟ, ପୂର୍ବତନ ସମିତି ସଭ୍ୟ ଗଗନ ବିହାରୀ ସାହୁ, ରାଜକିଶୋର ମଲ୍ଲ, ୱାର୍ଡସଭ୍ୟ ସେକ ଜୟିରୁଦ୍ଦିନ, ମୀର୍ଯା ରୋସନ ବେଗଙ୍କ ସମେତ ଗ୍ରାମର ଶତାଧିକ ମହିଳାପୁରୁଷ ଭିତ୍ତିପ୍ରସ୍ତର ସ୍ଥାପନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନ: ସାମିଲ ହେଲେ ସାରଦା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନ: ସାମିଲ ହେଲେ ସାରଦା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ରଘୁନାଥପୁର,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଜଗତସିଂହପୁର ଜିଲା ରଘୁନାଥପୁର ବ୍ଲକ ଗୋକୁଳପୁରସ୍ଥିତ ସାରଦା ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷକ, ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଏବଂ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଗୁରୁବାର  ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ଓଡ଼ିଶା ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବୁଡ଼ାଇଲା ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ଆଳି ନୂଆବଜାର ରାସ୍ତାରେ ପାଣି

ବୁଡ଼ାଇଲା ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ଆଳି ନୂଆବଜାର ରାସ୍ତାରେ ପାଣି

ଆଳି,୨୦।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗତ ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଆଳି ଅଞ୍ଚଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଆଳି ନୂଆବଜାର ଜଳାର୍ଣ୍ଣବ ହୋଇଯାଇଛି।

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବିଜେଡି ରାଜନୀତିରେ ଘଡ଼ିକେ ଘୋଡ଼ା ଛୁଟୁଛି , ଦାମଙ୍କ ଗଡ଼ରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଇଚ୍ଛା

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବିଜେଡି ରାଜନୀତିରେ ଘଡ଼ିକେ ଘୋଡ଼ା ଛୁଟୁଛି , ଦାମଙ୍କ ଗଡ଼ରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ହେବାକୁ ବିଷ୍ଣୁଙ୍କ ଇଚ୍ଛା

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୨୦ା୯: ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ବିଜେଡି ରାଜନୀତି ଘଡ଼ିକେ ଘୋଡ଼ା ଛୁଟୁଛି। ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଡା. ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯିବା ପରେ ଜିଲା ବିଜେଡି ସଭାପତି ବିଷ୍ଣୁଚରଣ ଦାସ ଅଧିକ ଉତ୍ସାହିତ ହୋଇ ପଡିଛନ୍ତି। 

ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପାଇଁ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ପାଇଁ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର

ତିର୍ତ୍ତୋଲ,୨୦ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବର୍ଷାରେ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତଚାଷୀଙ୍କୁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ବୁଧବାର ତିର୍ତ୍ତୋଲ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଭାଜପା ନେତା ପ୍ରଫେସର ରମାକାନ୍ତ ଭୋଇଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ଓ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା କରାଯାଇଛି।

କୁଜଙ୍ଗ କୋର୍ଟରେ ମହିମାନନ୍ଦଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

କୁଜଙ୍ଗ କୋର୍ଟରେ ମହିମାନନ୍ଦଙ୍କ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ

କୁଜଙ୍ଗ,୨୦ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପର ବହୁଚର୍ଚ୍ଚିତ ସିୱେଜ ପରିଚାଳକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାଇଁ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ୨୦୧୭ ଜୁନ୍‌ ୧୬ରେ ଓଡ଼ିଶା ହାଇକୋର୍ଟ ଓଏସ୍‌ଏଲ୍‌ର ମୁଖ୍ୟ ଶିଳ୍ପପତି ମହିମାନନ୍ଦ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଜାମିନ ମଞ୍ଜୁର କରିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଏହି ଜାମିନ୍‌କୁ ରଦ୍ଦ କରିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ

ପାଚିକା, ସହାୟିକାଙ୍କ ବିଇଓ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ପାଚିକା, ସହାୟିକାଙ୍କ ବିଇଓ ଅଫିସ ଘେରାଉ

ଏରସମା,୨୦ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ପାଚିକା ଓ ସହାୟିକା ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ଏରସମାସ୍ଥିତ ବ୍ଲକ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ(ବିଇଓ)ଙ୍କ ଅଫିସ ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି। ସଂଘ ସଭାପତି ପ୍ରଦୀପ ରାମଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପାଚିକା ସହାୟିକାମାନେ ଏରସମା ଜଗନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ

ଭିସାଷ୍ଟିଲ ଉପରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ବିଭାଗର ଚଢାଉ

ଭିସାଷ୍ଟିଲ ଉପରେ ପ୍ରଦୂଷଣ ବିଭାଗର ଚଢାଉ

କଳିଙ୍ଗନଗର,୨୦।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- କଳିଙ୍ଗନଗରସ୍ଥିତ ଭିସାଷ୍ଟଲ ଉପରେ ବୁଧବାର ପ୍ରଦୂଷଣ ବିଭାଗର ଏକ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଟିମ୍‌ ଚଢାଉ କରିଛି। ଏହି ଚଢାଉ ୨ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ ବୋଲି ପ୍ରଦୂଷଣ ଅଧିକାରୀ ହାଡିବନ୍ଧୁ ପାଣିଗ୍ରାହୀ କହିଛନ୍ତି। ଭିସା ଷ୍ଟିଲ ପରିବେଶ ନିୟମ 

 ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଜାରକା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ

ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ଜାରକା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ପଞ୍ଚାୟତ  ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳ ପାଖରେ ଥିବା ଜାରକା ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ବିପଦସଙ୍କୁଳ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟର ଗୋଟିଏ ପାର୍ଶ୍ୱର ଖୁଣ୍ଟ ଭାଙ୍ଗିପଡ଼ିବା ଯୋଗୁ ଉପର ମହଲାର ଗୋଟିଏ କୋଣରେ ଛାତ ଓହଳି ରହିଛି।

ଭୂତଳ ତୈଳ ଭଣ୍ଡାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଡଙ୍କାରୀରେ ରାଜସ୍ବ କ୍ଷତିର ଆକଳନ

ଭୂତଳ ତୈଳ ଭଣ୍ଡାର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପ୍ରସଙ୍ଗ: ଡଙ୍କାରୀରେ ରାଜସ୍ବ କ୍ଷତିର ଆକଳନ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ/ଧର୍ମଶାଳା/ଚଢେଇଧରା(ଡି.ଏନ.ଏ.),୨୦।୯- ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ବାର୍ଥ ଚୁଲିକୁ ଯାଉ, ଡଙ୍କାରୀରେ ମାଫିଆରାଜ ଜାରି ରହୁ ବୋଲି ନିକଟରେ ବିଧାନସଭାରେ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ବିଧାୟକ ଉଦ୍‌ବେଗ ପ୍ରକାଶ କରିଥିଲେ। ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗ ପରେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଆହୁରି ପ୍ରତିକ୍ରିୟାଶୀଳ ହୋଇଥିବା ମନେ ହୋଇଛି

ଯାଜପୁର ରୋଡ଼ ସହର: ଧୂଳିଧୂଆଁରେ ଅତିଷ୍ଠ ସହରବାସୀ

ଯାଜପୁର ରୋଡ଼ ସହର: ଧୂଳିଧୂଆଁରେ ଅତିଷ୍ଠ ସହରବାସୀ

ଯାଜପୁରରୋଡ଼,୨୦।୯(ନି.ପ୍ର)- ଯାଜପୁରରୋଡ଼ ସହରବାସୀ ଧୂଳିଧୂଆଁରେ ଅତିଷ୍ଠ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି। ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଚର୍ମ ଓ କାମଳ ଭଳି ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ହେଉଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଏଥିପ୍ରତି ପ୍ରଶାସନର ନିଘା ନାହିଁ। ଯାଜପୁରରୋଡ଼ ସହର କଳିଙ୍ଗନଗର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳର

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଜିଲା ପୋଲିସର ବୈଠକ

ବ୍ୟାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ସହ ଜିଲା ପୋଲିସର ବୈଠକ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୦ା୯- ନୟାଗଡ଼ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ କକ୍ଷରେ ବୁଧବାର ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ସହିତ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏସ୍‌ପି ଶଶିଭୂଷଣ ଶତପଥୀ ଆଗକୁ ପାର୍ବଣ ଋତୁ ଆସୁଥିବାରୁ ବ୍ୟାଙ୍କର ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ କଡ଼ାକଡ଼ି କରିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଚିକେନ୍‌ ସେଣ୍ଟର ଉପରେ ମାଡ଼ିଗଲା କୋର୍ଟ ଭ୍ୟାନ୍‌ , ଗାଡ଼ିତଳେ ଫସିରହିଲେ ନାବାଳକ ସମେତ ୪ଜଣ

ଚିକେନ୍‌ ସେଣ୍ଟର ଉପରେ ମାଡ଼ିଗଲା କୋର୍ଟ ଭ୍ୟାନ୍‌ , ଗାଡ଼ିତଳେ ଫସିରହିଲେ ନାବାଳକ ସମେତ ୪ଜଣ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୦ା୯- ନୟାଗଡ଼ ସହରର କଲେଜ ରୋଡ଼ସ୍ଥିତ ଗଡ଼ାଣିଠାରେ ଥିବା ଏକ ଚିକେନ୍‌ ସେଣ୍ଟର ଉପରକୁ  ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୋଲିସ କୋର୍ଟ ଭ୍ୟାନ ମାଡିଯାଇଥିଲା। ସୌଭାଗ୍ୟବଶତଃ ସେଠାରେ କାମ କରୁଥିବା ୪ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଗାଡ଼ି ତଳେ ପଡ଼ିଯାଇ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଛନ୍ତି।