ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କୋ-ଅପରେଟିଭ ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତା

କୋ-ଅପରେଟିଭ ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତା
ଡେରାବିଶ, ୧୨।୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ହରିଅଙ୍କ ଗ୍ରାମର ତରଣୀ ସେନ ଦାଶ(୪୯) ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି କିଡନୀ ରୋଗରେ ପୀଡ଼ିତ ଅଛନ୍ତି। ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ପରିବାର ଲୋକେ ଟଙ୍କା ଯୋଗାଡ଼ କରି ପାରୁ ନଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇ ପାରୁନାହିଁ। ତେବେ ତରଣୀଙ୍କ ଚିକତ୍ସା ନିମନ୍ତେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା କ୍ରେଡିଟ କୋ-ଅପରେଟିଭ ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ତାଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଏଥିସହ ତରଣୀଙ୍କ ପୁଅ ଓ ଝିଅଙ୍କ ପାଠପଢ଼ା ନିମନ୍ତେ ମଧ୍ୟ ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି ସୋସାଇଟି ସଭାପତି ପ୍ରମୋଦ ସାହୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛନ୍ତି। ତରଣୀଙ୍କ ମା’ବାପ ରୋଗ ଶଯ୍ୟାରେ ପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ଗତ ୬ ମାସ ହେବ ତରଣୀ ମଧ୍ୟ କିଡନୀ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ୨ଟି ଯାକ କିଡନୀ ନଷ୍ଟ ହୋଇ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରାମର କେତେଜଣ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଛି। କୋ-ଅପରେଟିଭ୍‌ ସୋସାଇଟି ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ ବେଳେ ହରିଅଙ୍କ ସରପଞ୍ଚ ଯୁଗଳ କିଶୋର ମହାନ୍ତି, ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ସୁଖଦାନନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ, ଇନ୍ଦାଳୋ ସମିତିସଭ୍ୟ ସୁଜିତ ସାମନ୍ତରାୟ, ବସୁପୁର ସମିତି ସଭ୍ୟ ସୁନିତି ବଳ, ଯୁବନେତା ଧୀରେନ୍ଦ୍ର ଜେନା, ଗରଦପୁର ଶାଖା ପରିଚାଳକ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ସାହୁ, କର୍ମଚାରୀ ଅମୀୟ କୁମାର ନାୟକ, ଗୟାଚାନ୍ଦ ଭୂୟାଁ ଓ ଲଳିତ ଲେଙ୍କା ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଭୋଟର ସଂଶୋଧନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଏଲ୍‌ଓ ଅନୁପସ୍ଥିତ , କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କଲେ ଉପଜିଲାପାଳ

ଭୋଟର ସଂଶୋଧନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଏଲ୍‌ଓ ଅନୁପସ୍ଥିତ , କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କଲେ ଉପଜିଲାପାଳ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଭୋଟର ତାଲିକା ସଂଶୋଧନ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ଥିଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭୋଟର ସଂଶୋଧନ ଦିବସ। ଯାଜପୁର ଉପଜିଲାପାଳ ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର ଧଳ ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକର ଶାସନ୍ଦା,

ମହିଳାଙ୍କ ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ

ମହିଳାଙ୍କ ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ

ବିରଜାକ୍ଷେତ୍ର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ଯାଜପୁର ବ୍ଲକ ଛତିଶଦେବିଲ ପଞ୍ଚାୟତର ମହିଳାମାନେ ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଶନିବାର ଏକତ୍ରିତ ହୋଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ତନ୍ତିଘାଇ ସେତୁ ନିକଟରୁ ସମ୍ପୃକ୍ତ ମହିଳାମାନେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବାହାରି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର

ବିପଜ୍ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ , ଭଙ୍ଗା ସେତୁକୁ ପାଳଭୂତ ସାହା

ବିପଜ୍ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ , ଭଙ୍ଗା ସେତୁକୁ ପାଳଭୂତ ସାହା

କଳିଙ୍ଗନଗର, ୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଳିଙ୍ଗନଗର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳର ଜୀବନ ରେଖା କୁହାଯାଉଥିବା ନଂ-୫୩ର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ ଏବେ ବିପଜ୍ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ଦୀର୍ଘ ୬୦ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ସେତୁଟି ମରାମତି  ନ ହୋଇ ପଡିରହିଥିବା ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ସନ୍ଦେହରେ କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଅଟକାଇଲା ପୋଲିସ, ଛାଡିଲା ବନ ବିଭାଗ

ସନ୍ଦେହରେ କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍‌ ଅଟକାଇଲା ପୋଲିସ, ଛାଡିଲା ବନ ବିଭାଗ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବିଞ୍ଝାରପୁର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ କାଠ ବୋଝେଇ ଟ୍ରକକୁ ପୋଲିସ ଅଟକାଇ ଥିଲେ ହେଁ ବନ ବିଭାଗ ଛାଡ଼ିଦେବା ପରେ ଏ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର ଧରିଛି। ପ୍ରକାଶ ଯେ, ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଟ୍ରକ (ଓଆର୦୯ଏଫ୫୦୨୫)ରେ ୧୦ଲକ୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ 

ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ କର୍ମୀ, ଦାମଙ୍କ ଭଳି ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉ ଶୃଙ୍ଖଳାଜ୍ଞାନ

ବିଜେଡି କାର୍ଯ୍ୟକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ଫେରାଦ ହେଲେ କର୍ମୀ, ଦାମଙ୍କ ଭଳି ବିଷ୍ଣୁଙ୍କୁ ଦିଆଯାଉ ଶୃଙ୍ଖଳାଜ୍ଞାନ

ପାରାଦୀପ,୨୪ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୌଣସି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଦଳରେ ବିଶୃଙ୍ଖଳାକୁ ପ୍ରଶୟ ଦିଆ ନ ଯାଉ। ବିଶେଷ କରି ସମାନ୍ତରାଳ ସଂଗଠନକୁ ଆଦୌ ବରଦାସ୍ତ କରା ନ ଯାଉ। ଏଭଳି ସମାନ୍ତରାଳ ସଂଗଠନ କରୁଥିବା ନେତାଙ୍କୁ ଆମେ ଗ୍ରହଣ କରିପାରିବୁ ନାହିଁ। 

ବ୍ୟାଟେରି ଚୋର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ବ୍ୟାଟେରି ଚୋର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଦଶରଥପୁର,୨୩ା୯(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ଟ୍ରାକ୍ଟରରୁ ବ୍ୟାଟେରି ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ରବିବାର ମଙ୍ଗଳପୁର ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଥାଲକୁଡ଼ି ପଞ୍ଚାୟତ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଥାଲକୁଡ଼ି ଗ୍ରାମର ନାରାୟଣ ପାତ୍ର। ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା(୨୨୬/୧୮) ରୁଜୁ କରିଛି। 

ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଗଦା ହୋଇଛି ବାଲି, ଚିପ୍ସ: ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ

ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଗଦା ହୋଇଛି ବାଲି, ଚିପ୍ସ: ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି ଲୋକେ

ଛତିଆ୨୩ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ)- ବଡଚଣା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନେଳିଆ ପଞ୍ଚାୟତ ଢିଅସାହି ନିକଟସ୍ଥ ୧୬ ନଂ. ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଦୀର୍ଘଦିନ ହେବ ବାଲି ଓ ଚିପ୍ସ ଗଦା ହୋଇଛି । ଫଳରେ ଉକ୍ତ ରାସ୍ତା ଦେଇ ଯାଉଥିବା ବାଇକ୍‌ ଆରୋହୀ ଓ ପଥଚାରୀ ଯାତାୟାତରେ ସମସ୍ୟାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେଉଛନ୍ତି।

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ

ଦଶରଥପୁର,୨୩ା୯(ଡିଏନ୍‌ଏ)- ଚୋରା ମଦ ବ୍ୟବସାୟ ଅଭିଯୋଗରେ ମଙ୍ଗଳପୁର ପୋଲିସ ରବିବାର ଜଣଙ୍କୁ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ଦଶରଥପୁର ବ୍ଲକ ନିଜାମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ପାରିପଦା ଗ୍ରାମର ବୀରକିଶୋର ସାହୁ। ଏ ନେଇ ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା(୨୨୫/୧୮) ରୁଜୁ କରିଛି। 

ପ୍ଲାବନ ରଥ ପରିକ୍ରମା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ପ୍ଲାବନ ରଥ ପରିକ୍ରମା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ମାର୍ଶାଘାଇ,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମାର୍ଶାଘାଇ ସତ୍ୟସାଇ ମନ୍ଦିରରେ  ରବିବାର ସାଇପ୍ରେମ ପ୍ଲାବନ ରଥ ପରିକ୍ରମା ପାଇଁ ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । 

ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଡେରାବିଶ,୨୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଡେରାବିଶ ବ୍ଲକ କୁରୁଜଙ୍ଗା ଗ୍ରାମରେ ନେହେରୁ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ର ଓ ପତିତପାବନ  ଯୁବକ ସଂଘର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ରବିବାର ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଦାମୋଦରପୁର ସେତୁ ପ୍ରତି  ବଢି ଚାଲିଛି ବିପଦ

ଦାମୋଦରପୁର ସେତୁ ପ୍ରତି ବଢି ଚାଲିଛି ବିପଦ

ରାଜକନିକା,୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ରାଜକନିକା ବ୍ଲକର  ପଧାନପଡା ଓ ପଣସଗଣ୍ଡ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ସଡକ ପଥରେ ସଂଯୋଗ କରୁଥିବା ଦାମୋଦରପୁର ସେତୁ ନିକଟରେ ଏକ ବିରାଟ ଗାତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । 

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାରେ ବାଂଲାଦେଶୀଙ୍କ ପ୍ରଭାବ  ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲାରେ ବାଂଲାଦେଶୀଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ଶୀର୍ଷକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ,୨୩।୯-ରାଷ୍ଟ୍ରବାଦୀ ବିଚାର ମଞ୍ଚ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଶାଖା ଓ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀସ୍ଥ ପ୍ରଜ୍ଞା ଶିକ୍ଷା ଫାଉଣ୍ଡେସନର ମିଳିତ ଆୟୋଜନରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡାରେ ବାଂଲାଦେଶୀଙ୍କ ବେଆଇନ ଅନୁପ୍ରବେଶ ଓ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ଶୀର୍ଷକ ଏକ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ସହରର ଗରାପୁରଠାରେ ଥିବା ଏକ ମଣ୍ଡପରେ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।