ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଟ୍ରେନରୁ ଖସିପଡି କିନ୍ନର ଗୁରୁତର

ଟ୍ରେନରୁ ଖସିପଡି କିନ୍ନର ଗୁରୁତର
ଯାଜପୁର ରୋଡ, ୧୨।୯ (ନି.ପ୍ର.)-ଯାଜପୁରରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନଠାରେ ଟ୍ରେନରୁ ଖସିପଡି ଜଣେ କିନ୍ନର ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ କଟକ ଜିଲା ବଡାମ୍ବା ନରସିଂହପୁର ଅଞ୍ଚଳର ରାଣୀ। ସେ ଭଦ୍ରକରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଯାଜପୁର ରୋଡ ରେଳ ଷ୍ଟେସନରେ ଓହ୍ଲାଇ ପୁଣି ଟ୍ରେନରେ ଚଢୁଥିବା ବେଳେ ତଳକୁ ଖସି ପଡ଼ିଥିଲେ। ଫଳରେ ତାଙ୍କର ୨ଟି ଯାକ ଗୋଡ଼ କଟି ଯାଇଛି। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ଯାଜପୁର ରୋଡ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ତାଙ୍କୁ କଟକ ବଡ଼ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।  
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

କଳିଙ୍ଗନଗର ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

କଳିଙ୍ଗନଗର ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୧୮।୧୧: କଳିଙ୍ଗନଗର ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ଘଟଣାର ଆମ୍ବଗାଡିଆ ବୀରଭୂମି ନିକଟରେ ରବିବାର ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି।

ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହରେ ଭାଗ ନେବେ ନାହିଁ ମିଲର:  ୩ ଜିଲାର ୬୦ ମିଲ ମାଲିକଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହରେ ଭାଗ ନେବେ ନାହିଁ ମିଲର: ୩ ଜିଲାର ୬୦ ମିଲ ମାଲିକଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮।୧୧-୨୦୧୮-୧୯ ଖରିଫ ଧାନ ସଂଗ୍ରହରେ  ଭାଗ ନେବେ ନାହିଁ ୩ଟି ଜିଲାର ମିଲର। ଚୁକ୍ତି (ଏଗ୍ରିମେଣ୍ଟ) ପୂର୍ବରୁ ବକେୟା ଟଙ୍କା କ୍ଲିୟର କରିବା,  ସରକାର ମିଲରମାନଙ୍କୁ କେଉଁ କେଉଁ କାମ ପାଇଁ କେତେ ଟଙ୍କା ଦେବେ ତାହା ମିଲରମାନଙ୍କୁ ଜଣାଇଦେବା ଲାଗି ସେମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ନୟାଗଡ଼ ଏମ୍‌ଭିଆଇ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ନୟାଗଡ଼ ଏମ୍‌ଭିଆଇ

 ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮।୧୧- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ଏମ୍‌ଭିଆଇ ପ୍ରଭାକର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କଠାରୁ  ନଗଦ ୧ ଲକ୍ଷ ୮୧ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ କରାଯାଇଛି।ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, ନୟାଗଡ଼-ଓଡ଼ଗାଁ ରାସ୍ତା ଲେଙ୍କୁଡ଼ିପଡ଼ା ମିଲନ ମାର୍ବଲ୍ସଠାରେ ଏମଭିଆଇ ପ୍ରଭାକର ଘର ଭଡ଼ା ନେଇ ରହୁଥିଲେ। ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ୭ଟା ୩୦ ମିନିଟରେ ସେ କାର (ନଂ.ଓଡ଼ି ୦୭ ଏଲ୍‌ ୫୯୮୨)ରେ ପରିବାର ସହିତ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଷ୍ଟେଶନ ନିକଟରେ ଥିବା ତାଙ୍କ ଘରକୁ ଯାଉଥିଲେ। 

ସହପାଠୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ମାଗୁଛନ୍ତି କଲେଜ ଛାତ୍ର

ସହପାଠୀଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଟଙ୍କା ମାଗୁଛନ୍ତି କଲେଜ ଛାତ୍ର

ରଣପୁର,୧୮ା୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ସିକୋ ଫାଣ୍ଡି ମୁକ୍ତାପୁର ଗ୍ରାମର ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ଜେନା। ରଣପୁର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଯୁକ୍ତ ୩ ଶେଷବର୍ଷ କଳା ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢନ୍ତି। କିଛିଦିନ ପୂର୍ବେ ସେ ବସ୍‌ରେ ଚଢି କଲେଜ ଆସୁଥିଲା ବେଳେ ଦୁର୍ଘଟଣାର ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ। 

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ କେନାଲ

ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର ଓ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ କେନାଲ

ରଣପୁର,୧୮ା୧୧ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଖରେ ପୋଖରୀ, ନାଳ କିମ୍ବା ରାସ୍ତା ଥିଲେ ଏହା ଚତୁଃପାର୍ଶ୍ୱରେ ପାଚେରି କରାଯିବାର ନୟମ ରହିଛି। ହେଲେ ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ରଣପୁର ବ୍ଲକ କାଣ୍ଡପଡା ପଞ୍ଚାୟତର ସୁକଳ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ଅଙ୍ଗନୱାଡି କେନ୍ଦ୍ର କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହାର ବ୍ୟତିକ୍ରମ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି। ଏହି ବିଦ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ କେନାଲ ଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ସୁରକ୍ଷା ପ୍ରାଚୀର ନ ଥିବାରୁ ଛୋଟ ପିଲାଙ୍କ ପାଇଁ ସର୍ବଦା ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ ହୋଇରହିଛି।

ଗଣିଆ ସିଏଚ୍‌ସିରେ ରୋଗୀସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ  ୫ରୁ ୪ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି

ଗଣିଆ ସିଏଚ୍‌ସିରେ ରୋଗୀସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ୫ରୁ ୪ ଡାକ୍ତର ପଦବୀ ଖାଲି

ଗଣିଆ,୧୮ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନୟାଗଡ ଜିଲା ଗଣିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର (ସିଏଚ୍‌ସି)ରେ ଆବଶ୍ୟକ ଡାକ୍ତର ନ ଥିବାରୁ ରୋଗୀସେବା ବିପର୍ଯ୍ୟସ୍ତ ହୋଇପଡିଛି। ଡେପୁଟେଶନରେ ଥିବା ଜଣେମାତ୍ର ଏମ୍‌ବିବିଏସ୍‌ ଡାକ୍ତର ପ୍ରାୟ ୧୦ ପଞ୍ଚାୟତର ରୋଗୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟସେବା କଥା ବୁଝୁଛନ୍ତି।

ଅରୁଣଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାମଙ୍କ ଆହ୍ବାନ

ଅରୁଣଙ୍କୁ ହଟାଇବାକୁ ଦାମଙ୍କ ଆହ୍ବାନ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୧୮।୧୧-ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଦୁର୍ନୀତିକୁ ନୀତି କରିଛନ୍ତି। ନବୀନ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଦୁର୍ନୀତିରେ ଲିପ୍ତ ରହିଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରି  ୨୦୧୯ ନିର୍ବାଚନରେ  ବିଜେଡ଼ିକୁ ହଟାଇବାକୁ ନୟାଗଡ ଜନସାଧାରଣକୁ ଆହ୍ବାନ କରିଛନ୍ତି ପାରାଦୀପ ବିଧାୟକ ଦାମୋଦର ରାଉତ। ଏଥିସହ ବିଧାୟକ ଅରୁଣ କୁମାର ସାହୁଙ୍କୁ ହଟାଇ ନୟାଗଡ଼ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବାକୁ ଦାମ ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛନ୍ତି।  

ଅନୁପ୍ରବେଶକାରୀଙ୍କ ପ୍ରୋତ୍ସାହନରେ ଚାଲିଛି ନିଶା କାରବାର

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅପିସ, ୧୮ା୧୧- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ରାଜନଗର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଭିତରକନିକା ଜାତୀୟ ଉଦ୍ୟାନରେ ବସବାସ କରୁଥିବା ସରୀସୃପ, ପକ୍ଷୀ ଓ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ପ୍ରାଣୀଙ୍କ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ କଡାକଡି ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି। 

ଜଙ୍ଗଲୀ ବାର୍‌ହା ଉପଦ୍ରବ:  ଖରିଫ ଚାଷ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ

ଜଙ୍ଗଲୀ ବାର୍‌ହା ଉପଦ୍ରବ: ଖରିଫ ଚାଷ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୮ା୧୧- ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ଓ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରେ ୨ଟି ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷା ଜିଲାରେ ହୋଇଛି ା ଏହି ଲଘୁଚାପ ବର୍ଷା ଖରିଫ ଚାଷ ପାଇଁ ଯେତିକି କ୍ଷତି କରିଛି, ତାଠାରୁ ଅଧିକ କ୍ଷତି ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଙ୍ଗଲୀ ବାର୍‌ହା କରୁଛି ା

ପୁରୀରୁ ଆସିଲା ପାଟଶାଢ଼ି

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୮ା୧୧- ଇଚ୍ଛାପୁରସ୍ଥିତ ତୁଳସୀ କ୍ଷେତ୍ରାଧିପତି ଶ୍ରୀ ବଳଦେବଜୀଉଙ୍କ ପ୍ରଳମ୍ବାସୁର ବଧ ବେଶ ଆଗାମୀ ୧୯ ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ା ଏଥିପାଇଁ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ପୁରୀ ଶ୍ରୀଜନ୍ନାଥ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ତୁଳସୀ କ୍ଷେତ୍ରାଧିପତିଙ୍କ ନିକଟକୁ  ପଠାଯାଇଥିତ୍ବା ୩ ଖଣ୍ଡ ପାଟଶାଢ଼ି ଶନିବାର ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। 

ଧରମ ପୁଅ ଠେଙ୍ଗା ମାଡ଼ରେ ମା’ବାପା ମୃତ

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଅଫିସ, ୧୮ା୧୧- କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଲା ପାଟକୁରା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଧୁସୂଦନପୁର ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଧରମ ପୁଅର ଠେଙ୍ଗା ମାଡରେ ମା’ବାପାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ଭଉଣୀ ଓ ଖୁଡୀ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। 

୬ଷ୍ଠ ଦିନରେ ଗଣଧାରଣା : ସାମିଲ ହେଲେ ବ୍ଲକ  ଜନପ୍ରତିନିଧି

୬ଷ୍ଠ ଦିନରେ ଗଣଧାରଣା : ସାମିଲ ହେଲେ ବ୍ଲକ ଜନପ୍ରତିନିଧି

କୋରେଇ,୧୮ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ପାଣିକୋଇଲିଠାରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ କ୍ରିୟାନୁଷ୍ଠାନ କମିଟି ଡାକରାରେ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ଚାଲିଥିବା ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ଗଣଧାରଣା ଶନିବାର ୬ଷ୍ଠ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି।