ଖେଳ |

ବାହାରେ ହୋଇପାରେ ଆଗାମୀ ଆଇପିଏଲ୍‌

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୨।୯- ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସଂସ୍କରଣ ବିଦେଶରେ ଆୟୋଜିତ ହେବାର ବିଶେଷ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। କାରଣ ୨୦୧୯ରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ହେବାର ଅଛି। ତେବେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ। ପୂର୍ବରୁ ଲିଗ୍‌ ୨୦୦୯ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଓ ୨୦୧୪ରେ ୟୁଏଇ ଠାରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା। ଦୁଇ ଥର ଯାକ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଯୋଗୁ ହିଁ ଲିଗ୍‌ ବାହାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବୋର୍ଡ (ବିସିସିଆଇ) ପକ୍ଷରୁ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇନାହିଁ। ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ସମ୍ପର୍କରେ ଘୋଷଣାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରାଯାଇଛି। ”ଯଦି ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ତାରିଖ ଆଇପିଏଲ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ମେଳ ଖାଏ, ତେବେ ଲିଗ୍‌କୁ ନିଶ୍ଚିତ ବିଦେଶରେ ଆୟୋଜନ କରାଯିବ। କିନ୍ତୁ ଏବେ ଆମେ ନିର୍ବାଚନ କମିଶନଙ୍କ ଘୋଷଣାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛୁ“ ଆଇପିଏଲ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାଜିବ ଶୁକ୍ଳା କହିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ୱର ସବୁଠୁ ବିତ୍ତଶାଳୀ ଲିଗ୍‌ର ପ୍ରସାରଣ ଅଧିକାରକୁ ଷ୍ଟାର ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ୧୬,୩୪୭.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ଖରିଦ କରିଛି। 

All Right Reserved By

ଖେଳ |

ଏଫଆଇଏଚ୍‌ ସିରିଜ ଫାଇନାଲ୍ସ:   ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ରୁଷିଆ

ଏଫଆଇଏଚ୍‌ ସିରିଜ ଫାଇନାଲ୍ସ: ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ରୁଷିଆ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୫।୪(କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରତିନିଧି)-

ଅଲିମ୍ପିକ୍‌ କ୍ୱାଲିଫାୟର ଇଭେଣ୍ଟ ଭାବେ ବିବେଚିତ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ହକି ଫେଡେରେଶନ (ଏଫଆଇଏଚ୍‌) ସିରିଜ ଫାଇନାଲ୍ସ ଭୁବନେଶ୍ୱରର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଜୁନ ୬ରୁ ୧୫ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହି ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ପାଇଁ ଗୁରୁବାର କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ଏଥିରେ ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱୀ ହେବ ରୁଷିଆ। ଭାରତ ଏବେ ର଼୍ୟାଙ୍କିଙ୍ଗ୍‌ର ୫ମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବାବେଳେ ରୁଷିଆ ୨୨ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି। ତେଣୁ ଭାରତପାଇଁ ସହଜ ବିଜୟ ସହ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭର ସୁଯୋଗ ରହିଛି। ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ ଭାରତ-ରୁଷିଆ ମ୍ୟାଚ ବ୍ୟତୀତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା-ଆମେରିକା ଓ ପୋଲାଣ୍ଡ-ଉଜ୍‌ବେକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। 

 ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ୍‌:  ଭାରତୀୟ ମିକ୍ସଡ ଟିମ୍‌ ଜିତିଲେ ୨ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ଶୁଟିଂ ବିଶ୍ୱକପ୍‌: ଭାରତୀୟ ମିକ୍ସଡ ଟିମ୍‌ ଜିତିଲେ ୨ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ

ବେଜିଂ, ୨୫ା୪ (ପି.ଟି.)-ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଶୁଟିଂ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଗୁରୁବାର  ଭାରତର ଯୁବ ମିକ୍ସଡ ଟିମ୍‌ ପ୍ରଧାନ୍ୟବିସ୍ତାର କରି ୨ଟି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ଲାଭ କରିଛି। ସ୍ବଳ୍ପ ବୟସ୍କ ଯୋଡ଼ି ମନୁ ଭାକର ଓ ସୌରଭ ଚୌଧାରୀ ୧୦ମିଟର ଏୟାର ପିସ୍ତଲ ଇଭେଣ୍ଟରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ଜିତିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଦିବ୍ୟାଂଶ ପନଓ୍ବର ତାଙ୍କ ପାର୍ଟନର ଅଞ୍ଜୁମ ମୋଦଗିଲଙ୍କ ସହ ଏୟାର ରାଇଫ୍‌ଲ ମିକ୍ସଡ ଟିମ୍‌ ଇଭେଣ୍ଟରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ  ପାଇଛନ୍ତି।  ଦିବ୍ୟାଂଶଙ୍କର ଏହା ଥିଲା  ଦ୍ୱିତୀୟ ସିନିୟର ପ୍ରତିଯୋଗିତା। ଅଞ୍ଜୁମ ତାଙ୍କ ନୂଆ ପାର୍ଟନର କରି ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ ମୁକାବିଲାେରେ  ଚାଇନାର ଲିୟୁ ରକ୍ସୁଆନ ଏବଂ ୟାଙ୍ଗ୍‌ ହାଓରାନଙ୍କୁ ୧୭-୧୫ରେ ହରାଇ ଦେଇଥିଲେ। ବେଜିଂରେ  ମିକ୍ସଡ ଇଭେଣ୍ଟ ପାଇଁ ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାଶନାଲ ଶୁଟିଂ ସ୍ପୋଟର୍‌ସ ଫେଡେରେଶନ (ଆଇଏସ୍‌ଏସ୍‌ଏଫ୍‌) ପକ୍ଷରୁ ନୂଆ ଫର୍ମାଟ ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଭାବେ  ସାମିଲ କରାଯାଇଛି

ରୁଷିଆ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଭାରତ

ରୁଷିଆ ବିପକ୍ଷ ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିବ ଭାରତ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫ା୪(ପିଟି)- ଭୁବନେଶ୍ୱରର କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ହକି ଫେଡେରେଶନ (ଏଫ୍‌ଆଇଏଚ୍‌) ସିରିଜ୍‌ ଫାଇନାଲ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଗୁରୁବାର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଲେ କୋହଲି

ଅଶ୍ୱିନଙ୍କୁ କଡ଼ା ଜବାବ ଦେଲେ କୋହଲି

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୨୫ା୪(ପିଟି)- ଏଠାରେ କିଙ୍ଗ୍ସ ଏକାଦଶ ପଞ୍ଜାବ ଓ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି) ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦୁଇ ଦଳର ଅଧିନାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

କ୍ୱାର୍ଟରରେ ସିନ୍ଧୁ, ସମୀର

କ୍ୱାର୍ଟରରେ ସିନ୍ଧୁ, ସମୀର

ଉହାନ(ଚାଇନା),୨୫ା୪(ପିଟି)- ଭାରତୀୟ ଶଟଲର ପି.ଭି. ସିନ୍ଧୁ ଓ ସମୀର ବର୍ମା ଗୁରୁବାର ଏଠାରେ ଚାଲିଥିବା ଏସିଆ ବ୍ୟାଡ୍‌ମିଣ୍ଟନ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ କ୍ୱାର୍ଟର ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛନ୍ତି।

ଲାଲବାହାଦୁର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମେ’ ୩ରୁ ବାଳିକାବାଳକ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର

ଭବାନୀପାଟଣା, ୨୫।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସ୍ଥାନୀୟ ଲାଲବାହାଦୁର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ପ୍ରତିବର୍ଷବପରି ଚଳିତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ବାଳିକାବାଳକଙ୍କ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଆୟୋଜନ ହେବ। 

ଆରସିବିକୁ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା

ଆରସିବିକୁ ଶକ୍ତ ଧକ୍କା

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୨୫ା୪(ପିଟି)- ଚଳିତ ଆଇପିଏଲରେ ହ୍ୟାଟ୍ରିକ ବିଜୟ ହାସଲ କରିବା ପରେ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌କୁ ପ୍ରବେଶ କରିବା ଆଶା ରଖିଥିବା ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବାଙ୍ଗାଲୋର (ଆରସିବି)କୁ ଗୁରୁବାର ଶକ୍ତ ଧକ୍କା ଲାଗିଛି। 

ଆଇପିଏଲର ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ ଷ୍ଟାର ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି

ଆଇପିଏଲର ଅନ୍ତିମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଖେଳିବେ ନାହିଁ ଷ୍ଟାର ବିଦେଶୀ ଖେଳାଳି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫ା୪(ପିଟି)- ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ୧୨ତମ ସଂସ୍କରଣର ଲିଗ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଏବେ ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ମୋଡ଼ରେ ରହିଛି। ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ ଦଳ ସର୍ବାଧିକ ୧୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପ୍ଲେ-ଅଫ୍‌ ଖେଳିବା ପ୍ରାୟ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଥିବାବେଳେ ସଭିଙ୍କୁ ଚକିତ କରି 

୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ

୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣ ପଦକ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୫।୪- ଷ୍ଟାର ଭାରତୀୟ ଯୋଦ୍ଧା ବଜରଙ୍ଗ ପୁନିଆ ଏସିଆନ୍‌ ଚାମ୍ପିୟନଶିପ୍‌ ଫାଇନାଲରେ ସଂଘର୍ଷ କରୁଥିଲେ। 

ବଲ ପାଇଲେ ନାହିଁ ଅମ୍ପାୟର

ବଲ ପାଇଲେ ନାହିଁ ଅମ୍ପାୟର

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ,୨୫।୪- କ୍ରିକେଟ ମ୍ୟାଚ୍‌ ବେଳେ ବଲ ହଜି ଯିବା ଏକ ସାଧାରଣ ଘଟଣା।

ଆଇପିଏଲରେ ଲଗାତର ଟସ୍‌ ଜିତିବାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି ଏହି ଟିମ୍‌ ନାଁରେ..

ଆଇପିଏଲରେ ଲଗାତର ଟସ୍‌ ଜିତିବାର ରେକର୍ଡ ରହିଛି ଏହି ଟିମ୍‌ ନାଁରେ..

ଚେନ୍ନାଇ, ୨୫।୪: ଆଇପିଏଲରେ ପ୍ରତିଦିନ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ତିଆରି ହେବା ସହ ଅନେକ ରେକର୍ଡ ଭାଙ୍ଗୁଛି। 

ବିରାଟଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇଲେ ଅନୁଷ୍କା: ଆଉ ତା’ପରେ....

ବିରାଟଙ୍କୁ ବନ୍ଧୁକ ଦେଖାଇଲେ ଅନୁଷ୍କା: ଆଉ ତା’ପରେ....

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ, ୧୫।୪: ଚଳିତ ଆଇପିଏଲ ସିଜିନ୍‌ରେ ଯଦିଓ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ରୟାଲ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଟିମ୍‌ ସଂଘର୍ଷ କରୁଛି, କିନ୍ତୁ ପଡିଆ ବାହାରେ ଖେଳାଳିମାନେ ଖୁବ୍‌ ମସ୍ତି କରୁଥିବାର ନଜର ଆସିଛି। 


Model This Week

ତୁଳସୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ
Why Dharitri