ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଧାରଣା

ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଧାରଣା
ମାର୍ଶାଘାଇ, ୧୨।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ମାର୍ଶାଘାଇ ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲର ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକମାନେ ବୁଧବାର ବ୍ଲକ ଅଫିସ୍‌ ଆଗରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ। ବ୍ଲକ ଓଷ୍ଟା ସମ୍ପାଦକ ଭଗବାନ ସାହୁଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଏହି ଧାରଣା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଶିକ୍ଷକ ଅଭୟ କୁମାର ଦାସ, ବୃଷଭାନୁ ବେହେରା, ସୁଶିଲ ଚୌଧୁରୀ, ବିଶ୍ୱଜିତ ଦାସ, ଅଶୋକ ନାୟକ ପ୍ରମୁଖ ଧାରଣାରେ ବସି ରହିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ଯାଜପୁରରେ ରାଜ୍ୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ, ୩୦ଜିଲାର ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣ

ଯାଜପୁରରେ ରାଜ୍ୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ, ୩୦ଜିଲାର ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ଅଂଶଗ୍ରହଣ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ,୧୬।୧୧: ଯାଜପୁର ଜିଲା ବାଳାଶ୍ରମ ପଡିଆଠାରେ ୨୪ତମ ରାଜ୍ୟ ଯୁବ ମହୋତ୍ସବ ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଘାଟନ ହୋଇଯାଇଛି।

ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଲା ଖବରଦାତାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା : ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ପୁଅ ଓ ସମିତିସଭ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ/ରଣପୁର(ସ୍ବ.ପ୍ର.),୧୬।୧୧- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲାର ଜଣେ ବୈଦ୍ୟୁତିକ ଗଣମାଧ୍ୟମର ପ୍ରତିନିଧିଙ୍କୁ ମାଡ଼ମାରିବା ଓ ଗ୍ରାମରେ ନେଇ ଅଟକ ରଖିବା ଘଟଣା ଦୁଇଜଣକୁ  ମହଙ୍ଗା ପଡ଼ିଛି। ଏହି ଘଟଣାରେ ସେମାନଙ୍କୁ ରଣପୁର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ରଣପୁର ବ୍ଲକ ବଳଭଦ୍ରପୁର ସରପଞ୍ଚ ନୀଳମଣି ପଣ୍ଡାଙ୍କ ପୁଅ ଦୀନବନ୍ଧୁ ପଣ୍ଡା ଓରଫ ବୁଲୁ ଏବଂ ସମିତିସଭ୍ୟାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ସଞ୍ଜୟ ଦାସ। 

ଖବର କାଗଜ ବିକ୍ରେତାଙ୍କୁ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ ମୋବାଇଲ, ନଗଦ ଟଙ୍କା ଲୁଟ

ଓଡ଼ଗାଁ,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଓଡଗାଁ ଥାନା ଓ ବାହାଡ଼ାଝୋଲା ଫାଣ୍ଡି ଅନ୍ତର୍ଗତ ଢୋଲମସ୍କା ଠାକୁରାଣୀ ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜଣେ ଖବର କାଗଜ ବିକ୍ରେତାଙ୍କୁ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ମାରଣାସ୍ତ୍ର ଦେଖାଇ  ମୋବାଇଲ ଓ ନଗଦ ଟଙ୍କା ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି| 

ଚେକ୍‌ ବାଉନ୍ସ ମାମଲାରେ ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ, ଅନ୍ୟ ମାମଲାରେ ୨ ଫେରାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଓଡ଼ଗାଁ,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚେକ୍‌ ବାଉନ୍ସ ମାମଲାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଓଡଗାଁ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ନନ୍ଦିଘୋର ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଊର୍ମିଳା ପରିଡା(୩୮)ଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି| 

୪ଦିନ ହେଲା ଡାକ ସେବା ବନ୍ଦ

୪ଦିନ ହେଲା ଡାକ ସେବା ବନ୍ଦ

ନୂଆଗାଁ,୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ ଉପଡାକଘରେ ୪ଦିନ ହେଲା ଡାକ ସେବା ବନ୍ଦ ରହିଛି। ଫଳରେ ଜରୁରୀ କାଗଜପତ୍ର ବା ଚିଠିପତ୍ର ପାଇ ନ ପାରି ଲୋକେ ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ରହିଛନ୍ତି। 

ଭୁଶୁଡିଲା ଘର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ଭୁଶୁଡିଲା ଘର, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ

ନୂଆଗାଁ,୧୬ା୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ନୂଆଗାଁ ବ୍ଲକ କାପ୍ତାପଲ୍ଲୀ ପଞ୍ଚାୟତ ବାମୁରି ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ଘର ଭୁଶୁଡି ପଡିଥିବା ବେଳେ ପରିବାର ଲୋକେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଯାଇଛନ୍ତି। 

ରକ୍ଷଣାବେକ୍ଷଣ ଅଭାବ: ଶ୍ରୀହୀନ ହୋଇପଡିଛି ରାଧାମୋହନ ଜୀଉଙ୍କ ବଗିଚା

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୬ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଜଗନ୍ନାଥ ସଂସ୍କୃତିର ଆଦି ପୀଠ ହେଉଛି କଣ୍ଟିଲୋ ଶ୍ରୀ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ର। ନୀଳମାଧବ ଜୀଉ ବିଜେ କରିଥିବା ବ୍ରହ୍ମାଦ୍ରୀ ପାହାଡ ଦକ୍ଷିଣପାର୍ଶ୍ୱ ପାଦଦେଶରେ ରହିଛି ରାଧାମୋହନ ଜୀଉଙ୍କ ମଠ। 

କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ପୀଠ: ସମାଧାନ ହେଉନି ପାର୍କିଂ ସମସ୍ୟା

କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ପୀଠ: ସମାଧାନ ହେଉନି ପାର୍କିଂ ସମସ୍ୟା

ଖଣ୍ଡପଡା,୧୬ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)- କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ପୀଠରେ ଯାନବାହନ ପାର୍କିଂ ପାଇଁ ଖଣ୍ଡପଡା ଦେବୋତ୍ତର ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ନିଲାମ ମାଧ୍ୟମରେ ଫି’ ଆଦାୟ କରାଯାଉଛି। 

ବିଶ୍ୱନାଥ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସ୍ମୃତିଚାରଣ ସଭା: ସମାଜସେବୀ ଶ୍ରେଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ବିଶ୍ୱନାଥ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସ୍ମୃତିଚାରଣ ସଭା: ସମାଜସେବୀ ଶ୍ରେଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ଟାଙ୍ଗୀ(ଖୋର୍ଦ୍ଧା),୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଇଚ୍ଛାପୁରଠାରେ ସମାଜସେବୀ ବିଶ୍ୱନାଥ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ୩ୟ ବାର୍ଷିକ ସ୍ମୃତିଚାରଣ ସଭା ଗୁରୁବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ କୃତୀ ପ୍ରତିଯୋଗୀ, ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଓ ସମାଜସେବା କ୍ଷେତ୍ରରେ ସକ୍ରିୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠୀମାନଙ୍କୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରାଯାଇଛି। 

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ସତ୍ୟାଗ୍ରହ

ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ସତ୍ୟାଗ୍ରହ

ବୋଲଗଡ଼,୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ନବନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନର ଆହ୍ବାନ କ୍ରମେ କୃଷକମାନେ ବୋଲଗଡ଼ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ସତ୍ୟାଗ୍ରହରେ ବସିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୧୦ଟାରୁ ଅପରାହ୍ନ ୪ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରାଇଜ୍‌, ପ୍ରେଷ୍ଟିଜ୍‌ ଓ ପେନ୍‌ସନ୍‌ ଦାବି ନେଇ ଏହି ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି ରହିଥିଲା। 

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଂଶୁମାନ୍‌ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନ୍‌

ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଂଶୁମାନ୍‌ ସ୍ମାରକୀ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଯାପିତ : ରାଇଜିଂ ଷ୍ଟୁଡେଣ୍ଟ ଚାମ୍ପିୟାନ୍‌

ଧର୍ମଶାଳା, ୧୬|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଳକ ଜାରକାସ୍ଥିତ ମହୋତ୍ସବ ପଡିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ନବମ ସର୍ବଭାରତୀୟ ଅଂଶୁମାନ୍‌ ମେମୋରିଆଲ୍‌  କ୍ରିକେଟ୍‌ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଗୁରୁବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ

ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ

କାଳିଆପାଣି, ୧୬|୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କାଳିଆପାଣି ପଞ୍ଚାୟତର ହାଟପଡ଼ିଆ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ଚନ୍ଦ୍ର ଘଡାଇ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଶହୀଦ ବିର୍ସା ମୁଣ୍ଡା ଜଣେ ଅଗ୍ରଣୀ ସ୍ବାଧିନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ବୋଲି କହିଥିଲେ।