ମେଟ୍ରୋ |

ଭୀମ ଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅଭିଯାନ: ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି

ଭୀମ ଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅଭିଯାନ: ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଚିହ୍ନଟ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଜାରି
କାକଟପୁର, ୧୨।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ସାମାଜିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସଂଶକ୍ତିକରଣ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର କାକଟପୁର ଉନ୍ନିତ ମଧ୍ୟ ଇଂରାଜୀ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଭୀମ ଭୋଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କାକଟପୁର ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ଏହି ସାମର୍ଥ୍ୟ ଅଭିଯାନରେ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡାକ୍ତରମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଭିନ୍ନକ୍ଷମମାନଙ୍କୁ ପରୀକ୍ଷା ନିରୀକ୍ଷା କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି। ଭିନ୍ନକ୍ଷମଙ୍କର ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଇ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ ସାଙ୍ଗକୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ରକୁ ମଧ୍ୟ ନବୀକରଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଛି। କାକଟପୁର ବିଡିଓ ସୁଧିର କୁମାର ନାୟକ, କାକଟପୁର ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ମନୋରମା ସ୍ବାଇଁ, ଜିଲା ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଜ୍ୟୋତିର୍ମୟ ଦଳାଇ, କାକଟପୁର ସରପଞ୍ଚ ସୌଦାମିନୀ ବରାଳ ପ୍ରମୁଖ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରିଚାଳନା କରୁଛନ୍ତି। ଏହି ଅଭିଯାନରେ ୩ଶହରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ଦାରୁ ଫିକ୍ସିଂ ଅଭିଯୋଗ: ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ସିଭିଲ ସୋସାଇଟି

ଦାରୁ ଫିକ୍ସିଂ ଅଭିଯୋଗ: ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ସିଭିଲ ସୋସାଇଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮ା୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ଗୋଟିଏ ଜିଲାରୁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ତିନୋଟି ଦାରୁ ଚୟନ କରାଯିବା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଏବେ ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ବାତାବରଣ ଉଷ୍ମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଭଳି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରୋଧୀ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ଚୁପ ରହିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି ସିଭିଲ ସୋସାଇଟି। 

ବାଣପୁରକୁ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ମାନ୍ୟତା ଦାବି ନେଇ  ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଗଣଧାରଣା

ବାଣପୁରକୁ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ମାନ୍ୟତା ଦାବି ନେଇ ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ଗଣଧାରଣା

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮।୧୧: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା  ବାଣପୁରକୁ ସବ୍‌ଡିଭିଜନ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ବାଣପୁର ତହସିଲ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଲୁ ରହିଥିବା ଗଣଧାରଣା ଚତୁର୍ଥ ଦିନରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି।

୩୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଦାବି  ପୂରଣ ନ ହେଲେ ପୁଣି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବ୍ଲକ୍‌ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକ

୩୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ପୁଣି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବ୍ଲକ୍‌ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮।୧୧: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଜେବି ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଓଷ୍ଟାର ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ଏକ କ୍ୟାଡର କନ୍‌ଭେନଶନ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। 

କାକଟପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୧୦କୋଟି ୭୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ୨ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ

କାକଟପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୧୦କୋଟି ୭୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ୨ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ

କୋଣାର୍କ,୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋଣାର୍କ ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ ଓ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ କୋଟି ୭୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିିର୍ମିତ ହେବାକୁ ଥିବା ୨ଟି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ କାକଟପୁର ବିଧାୟକ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ ରବିବାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି।

ବଳରାମପୁରରେ ମଦ କମ୍ପାନୀ ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ ଘଟଣା; ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଲୋକଦେଖାଣିଆ: କଂଗ୍ରେସ

ବଳରାମପୁରରେ ମଦ କମ୍ପାନୀ ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ ଘଟଣା; ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଲୋକଦେଖାଣିଆ: କଂଗ୍ରେସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ବଳରାମପୁରଠାରେ ମଦ କମ୍ପାନୀ ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଜଙ୍ଗଲ ଜମିରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ କଟାଯାଉଥିଲା। ଏହାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ବିରୋଧ କରିବା ଯୋଗୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅମାନୁଷିକ ଭାବେ ଅତ୍ୟାଚାର କରିଥିବା କଂଗ୍ରେସ ରବିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ କଲେଜରେ ‘ଜୀବନବିନ୍ଦୁ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ୩ ଶହ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ କଲେଜରେ ‘ଜୀବନବିନ୍ଦୁ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ୩ ଶହ ୟୁନିଟ୍‌ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ,୧୮।୭ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ):- ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ କଲେଜରେ ରବିବାର ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ‘ଜୀବନ ବିନ୍ଦୁ’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ମହାନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଗଲେ ଖେଳାଳୀ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି

ମହାନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଗଲେ ଖେଳାଳୀ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧୧: ମହାନଦୀର ଗଡ଼ଗଡ଼ିଆ ଘାଟରେ ରବିବାର ପୁଣି ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ବୁଡ଼ି ଯାଇଛନ୍ତିି। ସେ ହେଲେ ରୋହନ ମଲ୍ଲିକ(୨୫)।

ବାରବାଟୀରେ ଏ. ଆର୍‌. ରେହମାନ୍‌ ଶୋ’: ପାର୍କି ଓ ଭିଡ଼ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବାରବାଟୀରେ ଏ. ଆର୍‌. ରେହମାନ୍‌ ଶୋ’: ପାର୍କି ଓ ଭିଡ଼ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧୧: ଆସନ୍ତା ୨୩-୨୮ ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବାଲିଯାତ୍ରା। ଏହି ସମୟରେ ଅର୍ଥାତ ୨୮ ତାରିଖ (ବାଲିଯାତ୍ରାର ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ) ହକି ସିଟି ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ବଲିଉଡର ବିଶିଷ୍ଠ ସଙ୍ଗିତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏ. ଆର୍‌. ରେହମାନ୍‌ କଟକ ଆସୁଛନ୍ତି।

ଜିଲାପାଳ କଲେ ବାଲିଯାତ୍ରା ପଡ଼ିଆ ସଫେଇ, କହିଲେ ‘କଟକବାସୀ ହିସାବରେ ଏହା ମୋ ଦାୟିତ୍ୱ’

ଜିଲାପାଳ କଲେ ବାଲିଯାତ୍ରା ପଡ଼ିଆ ସଫେଇ, କହିଲେ ‘କଟକବାସୀ ହିସାବରେ ଏହା ମୋ ଦାୟିତ୍ୱ’

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧୧: କଟକ ଜିଲାପାଳ ଅରବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ରବିବାର ସକାଳେ ବାଲିଯାତ୍ରା ପଡ଼ିଆ ସଫେଇ କରିଛନ୍ତି। କର୍ପୋରେଟର ରଞ୍ଜନ ବିଶ୍ୱାଳ ଓ କିଛି ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ସହ ମିଶି ସେ ପଡ଼ିଆ ସଫା କରିଛନ୍ତି।

ସୋମବାରଠୁ ପଞ୍ଚକ, ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜମିଲାଣି  ଭିଡ଼

ସୋମବାରଠୁ ପଞ୍ଚକ, ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜମିଲାଣି ଭିଡ଼

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮।୧୧: ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମହା କାର୍ତ୍ତିକର ପଞ୍ଚକ ବ୍ରତ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ କାର୍ତ୍ତିକ ଶୁକ୍ଳ ଏକାଦଶୀଠାରୁ କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଞ୍ଚକ ବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଲାଣି।

ଗଛକଟା ବନ୍ଦ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଗଛକଟା ବନ୍ଦ ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ):  ବିୟର ଫ୍ୟାକ୍ଟ୍ରି ପାଇଁ ସହସ୍ରାଧିକ ଗଛ କାଟିବା ଘଟଣାରେ କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ। ଏନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶନାମା ଜାରି ହୋଇଛି।

ସାର୍‌ଙ୍କ ଆଲିଙ୍ଗନରେ ଆଖିରୁ ଝରିଆସିଥିଲା ଲୁହ

ସାର୍‌ଙ୍କ ଆଲିଙ୍ଗନରେ ଆଖିରୁ ଝରିଆସିଥିଲା ଲୁହ

ବହୁ ନାଟକର ଲେଖକ ଓ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ସାରା ଓଡ଼ିଶାରେ ବେଶ୍‌ ପରିଚିତ ଗୋପାଳ ଦେ। ନାଟକ ବ୍ୟତୀତ ‘ଜୋର ଯା’ର ମୁଲକ ତାର’, ‘ଆସୁଛି ମୋ କାଳିଆସୁନା’, ‘ପଞ୍ଜୁରୀ ଭିତରେ ସାରୀ’ ଆଦି ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ସଂଳାପ ଲେଖିବା ସହିତ ନିଖୁଣ ଅଭିନୟ କରି ସାଉଁଟିଛନ୍ତି ଅଗଣିତ ଦର୍ଶକଙ୍କ ପ୍ରଶଂସା ଆଉ ଅନେକ ପୁରସ୍କାର। ତେବେ କଲେଜ ଜୀବନର କିଛି ଅଭୁଲା ସ୍ମୃତି ସମ୍ପର୍କରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ଏହି ବିଶିଷ୍ଟ ନାଟ୍ୟକାର।