ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଚୋରି ଘଟଣା: ଜଣେ ଗିରଫ

ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଚୋରି ଘଟଣା: ଜଣେ ଗିରଫ
ଡେରାବିଶ, ୧୨।୯ (ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଡେରାବିଶ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ଚୋରି, ରାହାଜାନି ଓ ଲୁଟ୍‌ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ଥାନା ଅଧୀନ ଏଣ୍ଡର ଅଞ୍ଚଳର ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ରାଉତ। ସୂଚନା ମୁତାବକ, ଗତ ୭ ତାରିଖ ରାତିରେ ନୀଳକଣ୍ଠପୁର-୧ ଗ୍ରାମର ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ବେହେରାଙ୍କ ତେଜରାତି ଓ ଲୁଗା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରହଲ୍ଲାଦଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତି କରି ପୋଲିସ ୧୨୬/୧୮ ନଂ.ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲା। ପୂର୍ବରୁ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ହୋଇଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଚୋରି ଘଟଣାରେ ସୌମ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଥିବା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣାରେ ମଧ୍ୟ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ସମ୍ପୃକ୍ତି ରହିଥିବା ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଥିଲା। ସୌମ୍ୟ ତାଙ୍କ ଏଣ୍ଡରସ୍ଥିତ ଘରେ ଥିବା ଖବରପାଇ ମଙ୍ଗଳବାର ଭୋରରୁ ଏସ୍‌ଆଇ ବିଜୟ କୁମାର ଖଟୁଆ ଓ ଏଏସ୍‌ଆଇ ଭାଗବତ ମାହାଳୀ ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ। ପୂର୍ବରୁ ସୌମ୍ୟଙ୍କ ନାମରେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା  ସମେତ କଟକ, ଯାଜପୁର ଜିଲାର ବିଭିନ୍ନ ଥାନାରେ ମାମଲା ରହିଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି।
All Right Reserved By

ଉପକୂଳ ଓଡିଶା

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନରେ ମହୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର  ସାମିଲ

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନରେ ମହୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମିଲ

ଆଳି,୨୬।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ଆଳି ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମହୁ ଗ୍ରାମର ମହୁ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ରାଜନଗରରେ ଭାଜପାର ୬ଘଣ୍ଟିଆ ହରତାଳ

ରାଜନଗରରେ ଭାଜପାର ୬ଘଣ୍ଟିଆ ହରତାଳ

ରାଜନଗର, ୨୬।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ୪ ଦଫା ଦାବିନେଇ କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା ଜିଲା ରାଜନଗର ହଂସୁଆ ସେତୁ ନିକଟରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ୬ ଘଣ୍ଟିଆ ହରତାଳ ସକାଳ ୬ଟାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କୃଷି ଋଣ ଛାଡ଼, ଜଳ ନିଷ୍କାସନ, ଲଗାଣ ବର୍ଷାରେ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ସଠିକ ଆକଳନ ପ୍ରଭୃତି ସେମାନଙ୍କ ଦାବି ରହିଛି।

ଋଣ ଭାର ସହି ନ ପାରି ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକରେ ଚାଷୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଋଣ ଭାର ସହି ନ ପାରି ଧର୍ମଶାଳା ବ୍ଲକରେ ଚାଷୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

ଯାଜପୁର ଅଫିସ, ୨୬।୯: ଯାଜପୁର ଜିଲା ଅଭୟପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଚାଷୀ ଋଣଭାର ସହି ନ ପାରି ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

 ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଯୁବକ ଗୁରୁତର, ଟଙ୍କା, ବାଇକ ଓ ମୋବାଇଲ ଲୁଟ

ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ଯୁବକ ଗୁରୁତର, ଟଙ୍କା, ବାଇକ ଓ ମୋବାଇଲ ଲୁଟ

ଧର୍ମଶାଳା, ୨୬ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) - ଧର୍ମଶାଳା ଥାନା ନେଉପୁର ନିକଟରୁ ଏକ ମାର୍କେଟ କଂମ୍ପ୍ଲେକ୍ସ ନିକଟରେ ୨ ଜଣ ଯୁବକ ଦୁବୃର୍ତ୍ତଙ୍କ ଆକ୍ରମଣ ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣକରି ସେମାନଙ୍କଠାରୁ ୧୫ହଜାର ଟଙ୍କା, ବାଇକ ଓ ମୋବାଇଲ ଲୁଟିନେଇଥିବା ଧର୍ମଶାଳା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । 

ବଜ୍ରପାତରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବଜ୍ରପାତରେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କଳିଙ୍ଗନଗର, ୨୬ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଯଖପୁରା ରେଲୱେ ଷ୍ଟେସନ୍‌ ନିକଟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ବଜ୍ରପାତ ଘଟି ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ା ମୃତ ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ହେଲେ ଯଖପୁରା ଗ୍ରାମର ରମେଶ ମହାରଣା (୨୯) । 

   ଧର୍ମଶାଳା ବିଜେଡିର ଛାତ୍ର ସମାବେଶ

ଧର୍ମଶାଳା ବିଜେଡିର ଛାତ୍ର ସମାବେଶ

ଧର୍ମଶାଳା/ଚଢେଇଧରା, ୨୬ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -  ଧର୍ମଶାଳା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ୧୨ନମ୍ବର ଜୋନ୍‌ ଗଡ଼ମଧୁପୁର ଇନ୍ଦ୍ରପଡିଆଠାରେ ଏକ ବିଶାଳ ଛାତ୍ର ସମାବେଶ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜ୍ୟ ବିଜେଡି ଛାତ୍ର ସଭାପତି ସୌମ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଖାଦ୍ୟ ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ନଗଡ଼ା ଗସ୍ତ:ବିଭିନ୍ନ ଉନୟନମୂଳକକାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ

ଖାଦ୍ୟ ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କ ନଗଡ଼ା ଗସ୍ତ:ବିଭିନ୍ନ ଉନୟନମୂଳକକାର୍ଯ୍ୟକୁ ନେଇ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ

କାଳିଆପାଣି, ୨୬ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ନଗଡ଼ାକୁ ଆଦର୍ଶ ଗ୍ରାମରେ ପରିଣତ କରିବା ଦିଗରେ ସୋମବାର ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଆୟୋଗ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରଙ୍ଗଲାଲ ଜାମୁଡା ନଗଡ଼ା ଗସ୍ତ କରି ଫେରିଛନ୍ତି। ସେ ସମସ୍ତ ପ୍ରଶାସନିକ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହିତ ନଗଡ଼ା ଯାଇ ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରିବା ସହିତ ଗୁହିଆଶାଳ ଗ୍ରାମ ଓ ତୁମୁଣୀରେ ରହୁଥିବା ଜୁଆଙ୍ଗ ଜନଜାତିଙ୍କ ଜୀବନ ଶୈଳିି ଅନୁଧ୍ୟାନ କରି ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିବାକୁ ବିଭାଗୀୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ। 

ସିଓ୍ବେଜ କମ୍ପାନୀ ଆଗରେ ଡମ୍ଫର ମାଲିକ ସଂଘର ଧାରଣା

ସିଓ୍ବେଜ କମ୍ପାନୀ ଆଗରେ ଡମ୍ଫର ମାଲିକ ସଂଘର ଧାରଣା

ପାରାଦୀପ,୨୬ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରରେ ଆନ୍ତଃପରିବହନ କରୁଥିବା ଡମ୍ଫର ମାଲିକ ସଂଘର କର୍ମକର୍ତ୍ତାମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ସିଓ୍ବେଜ କମ୍ପାନୀ ଅଫିସ ଆଗରେ ଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରୁ ଗାଡି ଭଡ଼ା ବାବଦ ଅର୍ଥ ପ୍ରାୟ ୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ବାକି ଥିବାରୁ ଡମ୍ଫର ମାଲିକମାନେ ଏଭଳି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। 

ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ମହିଳା

ମଦ ବିରୋଧୀ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ମହିଳା

 କୁଜଙ୍ଗ,୨୬ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୁଜଙ୍ଗ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଣ୍ଡକିପୁର ତରପଡ଼ା ଗ୍ରାମର ମହିଳାମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ମଦ କାରବାର ବିରୋଧରେ ସ୍ବରତ୍ତୋଳନ କରିଛନ୍ତି। ଚୋରା ମଦ କାରବାର ଅବାଧରେ ଚାଲିଥିବାରୁ ଗ୍ରାମରେ ଆପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟ ଓ ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟୁଛି। ଏନେଇ ସେମାନେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ସହ ଧାରଣା ମଧ୍ୟ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମର ଏକାଧିକ ଯୁବକ ଖୋଲାଖୋଲି ଭାବେ ମଦ ବ୍ୟବସାୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିଯୋଗୁ ଜନସାଧାରଣ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛନ୍ତି।

ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଚାଷୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ଚାଷୀଙ୍କ ବିକ୍ଷୋଭ

କୁଜଙ୍ଗ,୨୬ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କୁଜଙ୍ଗ ବ୍ଲକ ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମର ଶତାଧିକ ଚାଷୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଜଳ ନିଷ୍କାସନ ଓ ଫସଲ ହାନୀର କ୍ଷତିପୂରଣ ପ୍ରଦାନ ଦାବିରେ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ଚଳିତ ମାସରେ ଲଗାତର ଦୁଇଥର ଲଗାଣ ବର୍ଷା ହେବା ଫଳରେ କୁଜଙ୍ଗ ତହସିଲ ଅନ୍ତର୍ଗତ ମଙ୍ଗରାଜପୁର ଗ୍ରାମ ସହ ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ବହୁ ଚାଷଜମି ଜଳମଗ୍ନ ହୋଇଥିଲା। 

ଅକାଳରେ ସ୍ବାମୀ ଚାଲିଗଲେ, ଏକମାତ୍ର ପୁଅକୁ କର୍କଟ: ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇବାକୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀଙ୍କ ଅନୁରୋଧ

ଅକାଳରେ ସ୍ବାମୀ ଚାଲିଗଲେ, ଏକମାତ୍ର ପୁଅକୁ କର୍କଟ: ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇବାକୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀଙ୍କ ଅନୁରୋଧ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୬ା୯: ଆର୍ଥିକ ଅନାଟନ ସତ୍ତ୍ୱେ ମନରେ ଅନେକ ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା। ଭାବିଥିଲେ ପିଲା ଦୁହିଁଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାଇ ମଣିଷ କରିବେ। ସେମାନଙ୍କ ଖୁସି ଦେଖି ଖୁସି ମନାଇବେ। ଆଉ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ସମୟରେ ପିଲାଙ୍କ ଆଶ୍ରାରେ ଜୀବନ କାଟିଦେବେ। କିନ୍ତୁ ସବୁ ସ୍ବପ୍ନ ସ୍ବପ୍ନରେ ରହିଗଲା। ଅକାଳରେ ଜୀବନର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସମ୍ବଳ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲା।

କ୍ୟାବିନ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ, ଜଣେ ଗିରଫ

କ୍ୟାବିନ୍‌ ଭାଙ୍ଗି ଚୋରି ଉଦ୍ୟମ, ଜଣେ ଗିରଫ

ଓଡ଼ଗାଁ,୨୫ା୯( ସ୍ବ.ପ୍ର.): ନୟାଗଡ ଜିଲା ଓଡ଼ଗାଁ କଲେଜ ରୋଡସ୍ଥିତ ସରକାରୀ ସ୍କୁଲ ନିିକଟରେ ଥିବା ଏକ କ୍ୟାବିନ୍‌ରୁ ଚୋରି ଉଦ୍ୟମବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ହେଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ପାଇକସାହି ଅଞ୍ଚଳର ବଂଶୀଧର ବେହେରା (୨୦)।