ବାଲେଶ୍ୱର

ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ନାଳରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର
ଖଇରା,୧୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ସିମୁଳିଆ ଥାନା ରପେୟା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ହନୁମନ୍ତପୁର ଗ୍ରାମର ଏକ ନାଳରୁ ବୁଧବାର ସକାଳେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଗ୍ରାମର କୈଳାସ ସ୍ବାଇଁ। 
ମଙ୍ଗଳବାର ରାତିରେ କୈଳାସ ଘରୁ ବାହାରକୁ ଯାଇ ଆଉ ଫେରି ନ ଥିଲେ।  ନିଶାଗ୍ରସ୍ଥ ଅବସ୍ଥାରେ  ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ନାଳରେ ପଡିଯାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ସିମୁଳିଆ ଥାନାରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। 
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ପର୍ବପର୍ବାଣିରେ ଡିଜେ ନିଷେଧ

ପର୍ବପର୍ବାଣିରେ ଡିଜେ ନିଷେଧ

ପଦ୍ମପୁର,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାସୁଦେବପୁର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବିରସ ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟଠାରେ ବିଦେଇପୁର ବଜାର କମିଟି ଓ ଶାନ୍ତି କମିଟିର ବୈଠକ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ନାୟକାଣିଡିହୀ ଥାନାଧିକାରୀ ରତିକାନ୍ତ ଗିରିଙ୍କ ଆବାହକତ୍ୱରେ ଆୟୋଜିତ ବୈଠକରେ କମିଟିର ସଭାପତି ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ।

ମେଧା ଅନ୍ବେଷଣ, ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ମେଧା ଅନ୍ବେଷଣ, ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ,୨୩।୯-ରବିବାର ଜ୍ଞାନେଶ୍ୱରୀ ଟ୍ରଷ୍ଟ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବଣିଅଁ।   ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସହଯୋଗିତା ଓ ଚରମ୍ପା ହରଫୁଲ ସିଂ କସ୍ତୁରୀ ଦେବୀ ସେବା ସଂସ୍ଥା ସହଭାଗିତାରେ ବଣିଅଁ। ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜ୍ଞାନେଶ୍ୱରୀ ମେଧାବୃତ୍ତି ପରୀକ୍ଷା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୧୦ଜଣ ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଚୟନ କରାଯାଇଥିଲା। ଆୟୋଜିତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବରେ ପ୍ରତ୍ୟେକଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ସହ ୧ ହଜାର ଲେଖାଏ ଅର୍ଥରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଚୋରା କାଠ ସହ ୨ ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ଚୋରା କାଠ ସହ ୨ ବାଇକ୍‌ ଜବତ

ବଡ଼ବିଲ, ୨୩।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବଡବିଲ ସାନ୍ତବାହାଳ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ରାତିରେ ବନ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ ମିଳିତ ଚଢାଉରେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଚୋରା ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଗଚ୍ଛିତ ଥିବା ଶାଳ ଓ ପିଆଶାଳର ୯୪ ଖଣ୍ଡ କାଠ ସହ ୨ ବାଇକ୍‌ ଜବତ ହୋଇଛି। 

ଏସିଡ୍‌ ପୀଡିତାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଇନ ସହାୟତା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଏସିଡ୍‌ ପୀଡିତାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଇନ ସହାୟତା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଚମ୍ପୁଆ, ୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚମ୍ପୁଆ ତାଲୁକ ଆଇନ ସେବା କମିଟି ପକ୍ଷରୁ କୈରାଲି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟଠାରେ ଏସିଡ୍‌ ପୀଡିତାଙ୍କ ପାଇଁ ଆଇନ ସହାୟତା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପାତ୍ର ତନ୍ତୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତିର ବୈଠକ

ପାତ୍ର ତନ୍ତୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତିର ବୈଠକ

ଯୋଡା, ୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଯୋଡ଼ା ପାତ୍ରତନ୍ତୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ବସ୍ତିଠାରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗୋକୁଳଚନ୍ଦ୍ର ପାତ୍ରଙ୍କ ସଭାପତିତ୍ତ୍ୱରେ ସମିତିର ସଭାପତି ତଥା ପୂର୍ବତନ ଯୋଡ଼ା ନଗରପାଳ କରୁଣାକର ପାତ୍ର ଅଫିସ ଗୃଗ ନିର୍ମାଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ କରିଥିଲେ। ପୂର୍ବତନ ସଭାପତି ଇଶ୍ୱର ପାତ୍ର ସମସ୍ତ ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ନେଇ ବନ୍ଧୁମିଳନ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଥିଲେ। 

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୩ ଚକିଆ ସ୍କୁଟି

ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗଙ୍କୁ ମିଳିଲା ୩ ଚକିଆ ସ୍କୁଟି

କେନ୍ଦୁଝର, ୨୩। ୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ସ୍ଥାନୀୟ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଅନୁଷ୍ଠାନ ‘ସମ୍ଭାବନା’ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ନୂଆ ପ୍ରୟାସ ହାତକୁ ନିଆଯାଇଛି। ରବିବାର ଜଗନ୍ନାଥପୁରର ଦିବ୍ୟାଙ୍ଗ ଯୁବକ ଅଭୟ କୁମାର ଜେନାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଦୈନନ୍ଦିନ କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସୁଗମ କରିବା ପାଇଁ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ୩ ଚକିଆ ସ୍କୁଟି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। ଉକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପରେ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ କେନ୍ଦୁଝରଗଡ ପୌରପାଳିକା ଭାଲୁକିପତଳାସ୍ଥିତ ଡିଏଭି ସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ବୃକ୍ଷରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଓଏଏସ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଲାଗି ତାଲିମ

ଓଏଏସ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଲାଗି ତାଲିମ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୯- ଆଇଏଏସ ଗୁରୁକୁଳ ମିଶନ ବାରିପଦା ପରିସରରେ ଆଦିବାସୀ, ହରିଜନ ଓ ବିପିଏଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଓଡ଼ିଆ ପ୍ରଶାସନିକ ସେବା ପାଇଁ ଏକ ମାଗଣା ତାଲିମ ଶିବିର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଛି।

 ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପତାକା ଉନ୍ମୋଚିତ

ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ପତାକା ଉନ୍ମୋଚିତ

ବାରିପଦା ଅଫିସ,୨୩।୯- ପ୍ରଦେଶ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସର ୩୫ତମ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଅବସରରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଜିଲା ମହିଳା କଂଗ୍ରେସ ସଭାନେତ୍ରୀ ସୁସ୍ମିତା ଘୋଷାଲଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଏକ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ କଂଗ୍ରେସର ଜିଲା ସଭାପତି ହେମନ୍ତ ଦାସ ଯୋଗଦେଇ ମହିଳା କଂଗ୍ରେସର ପତାକାକୁ ଉନ୍ମୋଚିତ କରିଥିଲେ। 

 ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଖୋଖୋକୁ ଉନ୍ନିତ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ର ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଖୋଖୋକୁ ଉନ୍ନିତ ହୋଇଥିବା ଛାତ୍ର ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ

କପ୍ତିପଦା,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କପ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧୀନ ସୋଲଗଡିଆ ଉନ୍ନିତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ଜନ୍ମେଜୟ ବେହେରା ଖୋଖୋ ଖେଳରେ ଉନ୍ନତମାନର ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ରାଜ୍ୟସ୍ତରକୁ ମନୋନୀତ ହୋଇଥିବା ଜଣାଯାଇଛି।  ସେ ବ୍ଲକ୍‌ସ୍ତରୀୟ ଖେଳକୁଦ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ କୃତିତ୍ୱ ଅର୍ଜ୍ଜନ କରି ଜିଲାସ୍ତରକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ଜିଲାସ୍ତରରେ ମଧ୍ୟ ଉନ୍ନତ ଖେଳ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରି ବିଚାରକ ମଣ୍ଡଳୀର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି ।

 କାଠ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

କାଠ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ

କପ୍ତିପଦା,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କପ୍ତିପଦା ରେଞ୍ଜ ଅଧୀନ ଦେଖାଚତୁରୀ ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଶାଳ ପଟା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା କପ୍ତିପଦା ରେଞ୍ଜର ମହେଶ୍ୱର ସିଂ ବିଶ୍ୱସ୍ତ ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ଚଢାଉ କରି ୫ ଜାଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡିଶା’ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

କପ୍ତିପଦା,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କପ୍ତିପଦା କଲେଜରେ ରବିବାର ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ କାର୍ଯ୍ୟସୂଚୀ ଅନୁଯାୟୀ ‘ମୁଁ ହିରୋ ମୁଁ ଓଡିଶା’ କାଯର୍‌ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ା ଏଥିରେ ଜି.ପି.ଓ ଶଶିଶେଖର ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ୍ୟତା କରିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ୍ନ ପରିଷଦର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ୍ୟ ଡ. ଦେବାଶିଷ ମାରାଣ୍ଡି ଯୋଗ ଦେଇ ଏହାର ଶୁଭ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଛନ୍ତି ।

 ଜାତୀୟ ଟି-୨୦ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍‌:  ବାଲେଶ୍ୱରର ଝିଅ ଅଞ୍ଜଳି ମନୋନୀତ

ଜାତୀୟ ଟି-୨୦ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍‌: ବାଲେଶ୍ୱରର ଝିଅ ଅଞ୍ଜଳି ମନୋନୀତ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୩।୯-ବାଲେଶ୍ୱରର ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍‌ ତାରକା ଅଞ୍ଜଳି ସିଂ ଜାତୀୟ ମହିଳା ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଭାଗ ନେବା ପାଇଁ ମନୋନୀତ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିସିସିଆଇ ଅଧିନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ୨୩ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବର୍ଗର ଟି-୨୦ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜର୍‌ ଟ୍ରଫି ନିମନ୍ତେ ‘ଇଣ୍ଡିଆ ରେଡ଼’ ଦଳରେ ସାମିଲ ହେବାରେ ସେ ହେଉଛନ୍ତି ପ୍ରଥମ ବାଲେଶ୍ୱରର ଖେଳାଳି। କର୍ଣ୍ଣାଟକର ମହୀଶୂରଠାରେ ଆସନ୍ତା ଅକ୍ଟୋବର ୪ରୁ ୮ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ।  ତାଙ୍କର ଏହି ସଫଳତା ପାଇଁ ସେ ତାଙ୍କ ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ଜେସିଏ କ୍ରିକେଟ୍‌ ଏକାଡ଼େମୀର ଜଗତ ଦାସ ଏବଂ ବାଲେଶ୍ୱର କ୍ରୀଡ଼ା ସଂଘର ସମ୍ପାଦକ ଅଧୀପ ଦାସଙ୍କୁ କୃତଜ୍ଞତା ଜ୍ଞାପନ କରିଛନ୍ତି।