ବାଲେଶ୍ୱର

ନାବାଳିକାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ନାବାଳିକାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା
ପାଟଣା,୧୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ ଡୁମୁରିଆ ପଞ୍ଚାୟତ  ପିଛୁଳା ବେଡା ଗ୍ରାମ ନଦନ ବେଡ଼ା ସାହିରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜଣେ ୧୪ବର୍ଷୀୟା ନାବାଳିକା ଘର ଭିତରେ ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ନାବାଳିକା ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି କୁମ୍ପାଣ୍ଡର ମୁଣ୍ଡାଙ୍କ ଝିଅ। 
ଘର ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ୩/୪ଦିନ  ହେବ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଯାଇ ନ ଥିଲେ। ଏଣୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମା’  ଝିଅଙ୍କୁ ଏଥିନେଇ ତାଗିଦ କରିଥିଲେ। ଏଥିରେ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ମାନସିକ  ଭାରସାମ୍ୟ  ହରାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଆଲୋଚନା ହେଉଛି। ଏଥିନେଇ ଘଟଗାଁ ଥାନାରେ  ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ  ମାମଲା(ନଂ-୩୯/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା କନେଷ୍ଟବଳ ଲଛମନ ସିଂ କହିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ପାଟଣା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ଘର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର ହୋଇଛି।
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଛୁଟିରେ ଗଲେ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌

ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଛୁଟିରେ ଗଲେ ଜିଆର୍‌ଏସ୍‌

ବଡ଼ସାହି,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)-ରାଜ୍ୟସଂଘର ନିଷ୍ପତ୍ତି କ୍ରମେ ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ସମସ୍ତ ଗ୍ରାମ ରୋଜଗାର ସେବିକାସେବକ  ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ସମୂହ ଛୁଟିରେ ଯାଇଛନ୍ତି । ବଡସାହି ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଗ୍ରାମ ସେବକ ଓ ସେବିକା  ସେମାନଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ପୂରଣ ନିମନ୍ତେ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବା ପାଇଁ ବଡ଼ସାହି ବିଡିଓଙ୍କୁ ସାମୁହିକ ଛୁଟି ପ୍ରଦାନ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରିଛନ୍ତି ।

ବିଷ ପିଇ ୱାର୍ଡସଭ୍ୟାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବିଷ ପିଇ ୱାର୍ଡସଭ୍ୟାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ରେମୁଣା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ଖରିଦମୁଖୁରା ପଞ୍ଚାୟତ ୯ନମ୍ବର ୱାର୍ଡର ୱାର୍ଡସଭ୍ୟା ସବିତା ଜେନା(୩୭) ବିଷ ପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ସବିତା ହଠାତ୍‌ ତଳେ ପଡିଯାଇ ଚିତ୍କାର କରିବା ପରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହାୟତାରେ ରେମୁଣା ଡାକ୍ତରଖାନା ଆଣିଥିଲେ।

ପୋଲିସ, ଏମଭିଆଇଙ୍କ ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ:  ୧୭ ଗାଡିର ଭିସିଆର କଟାଗଲା

ପୋଲିସ, ଏମଭିଆଇଙ୍କ ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ: ୧୭ ଗାଡିର ଭିସିଆର କଟାଗଲା

ରେମୁଣା, ୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଶାଳବଣୀଠାରୁ ବାମପଦା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ଅନ୍ୟ ଭାରିଯାନଗୁଡିକୁ ବେଆଇନ ପାର୍କିଂ କରାଯିବା ଯୋଗୁ ବାରମ୍ବାର ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟୁଛି। ଏନେଇ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ, ରାସ୍ତାରୋକୋ ହୋଇଆସୁଛି। ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପୋଲିସ ଓ ଏମ୍‌ଭିଆଇଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପୁଣି ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି । ଏମ୍‌ଭିଆଇ ଶୁଖରାମ ସୋରେନ, ଜୁନିୟର ଏମଭିଆଇ ପି. କେ. ମହାନ୍ତି, ପି.କେ. ଦାସ, ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳ ଥାନା ଏଏସ୍‌ଆଇ ଫକୀର ଚରଣ ପ୍ରଧାନ, ଗୋଲେଇ ଫାଣ୍ଡି ଅଧିକାରୀ ଧିରେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ମହାନ୍ତି ପ୍ରମୁଖ ବେଆଇନ୍‌ ପାର୍କିଂ ତଦାରଖ କରିଥିଲେ। 

ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ବିରଳ ଫଟୋ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ

ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ବିରଳ ଫଟୋ ପ୍ରଦର୍ଶନୀ

ରେମୁଣା, ୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସ୍ଥାନୀୟ ବିଜୟାଞ୍ଜଳି ବିଜ୍ଞାନ ଆବାସିକ କଲେଜରେ ପଣ୍ଡିତ ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁଙ୍କ ୧୨୯ତମ ଜୟନ୍ତୀ ଓ ଶିଶୁ ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ବିରଳ ଫଟୋଚିତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଥିଲା। ଗାନ୍ଧିଜୀଙ୍କ ୧୫୦ତମ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳନ ଉପଲକ୍ଷେ ଶିଳ୍ପୀ ସର୍ବେଶ୍ୱର ଦାସ ସଂଗ୍ରହ କରିଥିବା ୨ ହଜାରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବିରଳ ଫଟୋଚିତ୍ର ଓ ଗାନ୍ଧିବାଣୀ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଇଂ ବିଦୁବେନ୍ଦୁ ପାତ୍ର ପ୍ରଦର୍ଶନୀକୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ । 

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ସମାଜ ଗଠନରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ସମାଜ ଗଠନରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ

ରେମୁଣା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ରେମୁଣା ସାମ୍ବାଦିକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଜାତୀୟ ପ୍ରେସ ଦିବସ ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ରେମୁଣା ବ୍ଲକ ପରିସରରେ ଆୟୋଜିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସଂଘର ସଭାପତି ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଗଁ।ଣ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଶାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ ଉଦ୍‌ଘାଟକ ଏବଂ ବିଡିଓ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ରାଉତ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ସମାଜ ଗଠନରେ ଗଣମାଧ୍ୟମର ଭୂମିକା ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ଜାତୀୟ ପ୍ରେସ ଦିବସ ପାଳନ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ସଂଘର ସମ୍ପାଦକ ସୁରେଶ ଦାସ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ।

ନେସ୍କୋ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ନେସ୍କୋ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

ତିହିଡ଼ି,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ବ୍ଲକ ଗୋବିନ୍ଦପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ପରତିପୁର ଗ୍ରାମର ଅଧିବାସୀ ଶୁକ୍ରବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ନନ୍ଦପୁରସ୍ଥିତ ନେସ୍କୋ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ତାଲା ପକାଇ ଘେରାଉ କରିଛନ୍ତି। 

ବିଭିନ୍ନ ଦାବିନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବିଭିନ୍ନ ଦାବିନେଇ ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ

କେନ୍ଦୁଝର, ୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.):  ବିଭିନ୍ନ ଦାବିନେଇ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ କ୍ରାନ୍ତିକାରୀ ଆଦିବାସୀ ମହାସଭା ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି।

ଟ୍ରାକ୍ଟରରୁ ଖସି ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଟ୍ରାକ୍ଟରରୁ ଖସି ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

କେନ୍ଦୁଝର,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁରୁସୁଆଁ ଘସରା ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଟ୍ରାକ୍ଟରରୁ ଖସି ଜଣେ ମହିଳା ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି।

ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ମହିଳା ମୃତ

ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହୋଇ ମହିଳା ମୃତ

ପଦ୍ମପୁର,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ବ୍ଲକ ଅଧିନ ବ୍ରହ୍ମପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ପଦ୍ମପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ  ନିଆଁରେ ପୋଡ଼ି ହେବା ଯୋଗୁ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ ଅଳକା ଓଝା।

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଡାକ୍ତରଖାନା ଫାର୍ମାସିିଷ୍ଟ ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ପତି

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଡାକ୍ତରଖାନା ଫାର୍ମାସିିଷ୍ଟ ସଞ୍ଜୀବ କୁମାର ପତି

କଟକ ଅଫିସ /ବାରିପଦା ଅଫିସ, ୧୬।୧୧: ବାରିପଦା ସହର ତୁଳସୀଚଉରା ନିବାସୀ ସଞ୍ଜୀବ ପତିଙ୍କ ଘରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ସଞ୍ଜୀବ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରଙ୍ଗମାଟିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଫାର୍ମାସିଷ୍ଟ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତି। ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ସଞ୍ଜୀବଙ୍କ ଘର ଓ ଅଫିସ ସମେତ ମୋଟ ୩ଟି ସ୍ଥାନରେ ଏହି ଚଢ଼ାଉ ଜାରି ରହିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ମା’ ପାଇଁ କାନ୍ଦୁଛି ପୁଅ

ମା’ ପାଇଁ କାନ୍ଦୁଛି ପୁଅ

ହାଟଡ଼ିହୀ, ୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ମା’ ମୃତ୍ୟୁ ସହ ସଂଗ୍ରାମ କରୁଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ପାଖରେ ଅର୍ଥର ଅଭାବ ରହିଛି। ଦାରିଦ୍ର୍ୟତା ମଧ୍ୟରେ ପରିବାର ଚଳୁଥିବାରୁ ମା’ଙ୍କୁ ଭଲ କରିବା ପାଇଁ ଅସହାୟ ପ୍ରକାଶ କରୁଛି।

ଗୁଳି ଚଳାଇ ଚମ୍ପଟ ମାରିଥିବା ୩ ଡକାୟତଙ୍କ ପତ୍ତା ମିଳିନି

ବାସୁଦେବପୁର,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭଦ୍ରକ ଜିଲାର ବାସୁଦେବପୁର ଅଞ୍ଚଳରେ ଘରଭଡ଼ା ନେଇ ଆଡ୍ଡା ଜମାଇଥିବା ଡକାୟତ ଦଳର ୨ ଜଣ ଧରାପଡ଼ିଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ଚମ୍ପଟ ମାରିଛନ୍ତି।