ସମ୍ବଲପୁର

କବରସ୍ତାନ ଜମିରେ ଜବରଦଖଲକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

କବରସ୍ତାନ ଜମିରେ ଜବରଦଖଲକୁ ନେଇ ଉତ୍ତେଜନା

ସୁନ୍ଦରଗଡ,୧୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସୁନ୍ଦରଗଡ ସହରର ମିଶନ ରୋଡ୍‌ ନିକଟରେ ଥିବା କବରସ୍ତାନ ଜମିରେ କେତେକ ଲୋକ ଜବରଦଖଲ କରି ରହିଆସୁଛନ୍ତି। ଏଥିରୁ ୪ଟି ପରିବାରର ଘରକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ସେଠାରେ ଉତ୍ତେଜନା ଦେଖାଦେଇଛି । ଖବର ପାଇ ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ ଓ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଛନ୍ତି। ପୋଲିସ ଏହି ଘଟଣାରେ ୮ଜଣଙ୍କୁ ଟାଉନ ଥାନାରେ ଅଟକ ରଖିଥିଲା, ହେଲେ ବୁଧବାର ଛାଡି ଦେଇଛି। ପୋଲିସର କହିବା ଅନୁସାରେ ଏହି ୮ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଅଁା ଲଗାଇଥିବା ପ୍ରମାଣ ମିଳୁ ନାହିଁ। ଏଣୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଛାଡି ଦିଆଯାଇଛି। ତେବେ ଉଭୟପକ୍ଷର ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ ପୋଲିସ ୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ କରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗି ରହିଥିବାରୁ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପୋଲିସ ମୁତୟନ କରାଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଅଫିସ ଘେରିଲେ ଚାଷୀ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଅଫିସ ଘେରିଲେ ଚାଷୀ

ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି, ୨୨ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଡୁଙ୍ଗୁରିପାଲି  ବ୍ଲକ  ଦିଗସିରା ଗ୍ରାମରେ ଉଠା ଜଳସେଚନ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ବିଦ୍ୟୁତ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଅଚଳ ହୋଇ ପଡିଛି। ଏଥିଯୋଗୁଁ ପାଣି ଉଠି ପାରୁନାହିଁ। ଫଳରେ ଫସଲରେ ପାଣି ପହଞ୍ଚାଇ ପାରୁନାହିଁ ଚାଷୀ। 

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସ୍କୁଲ କବାଡ଼ି ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସ୍କୁଲ କବାଡ଼ି ପ୍ରତିଯୋଗିତା

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୧।୯: ବରଗଡ଼ ଜର୍ଜ ହାଇସ୍କୁଲ ପଡ଼ିଆରେ ଚାଲିଥିବା ୬୪ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ୧୭ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ କବାଡ଼ି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ ଶନିବାର ଜିଲା ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରକାଶ କୁମାର ଯୋଶୀଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ସହକାରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ (ଶାରୀରିକ ଶିକ୍ଷା, ଓଡ଼ିଶା) ଲକ୍ଷ୍ମୀପ୍ରିୟା ଦେଇ ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଖେଳର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । 

ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳନ

ସରକାରୀ ବାଳିକା ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ପାଳନ

ପଦ୍ମପୁର, ୨୨।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସ୍ଥାନୀୟ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବ୍ଲକସ୍ତରୀୟ ହିନ୍ଦୀ ଦିବସ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବିଦ୍ୟାଳୟର ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ ଉକ୍ତ ସଭାରେ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ଗୋଷ୍ଠୀ ଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସୁନୀଲ ମୁଣ୍ଡୁ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବରେ ଯୋଗଦେଇ ଗୋଟିଏ ସୂତାରେ ସମଗ୍ର ଭାରତ ବର୍ଷକୁ ବାନ୍ଧି ପାରିଲା ଭଳି ଭାଷା ହୋଇଛି ହିନ୍ଦୀ ବୋଲି ଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ଉଦବୋଧନ ଦେଇଥିଲେ। ସମ୍ମାନିତ ଅତିଥି ପୁରନ୍ଦର ଶାସ୍ତ୍ରୀ ହିନ୍ଦୀ ଭାଷାର ଐତିହାସିକ ପୃଷ୍ଠଭୁମୀ 

ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ସହ ଓକିଲ ସଂଘର ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ: ଟ୍ରାଫିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ, ଶଦ୍ଦ ପ୍ରଦୂଷଣ ରୋକିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ପୋଲିସ ପ୍ରଶାସନ ସହ ଓକିଲ ସଂଘର ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ: ଟ୍ରାଫିକ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ, ଶଦ୍ଦ ପ୍ରଦୂଷଣ ରୋକିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୨୨।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲାର ବୀରମହାରାଜପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ମାନ୍ୟତା ପାଇବାର ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ବିତିଯାଇଥିଲେ ସୁଦ୍ଧା ଏହାର ସଦର ମହକୁମା ଏବେବି ୩ଟି ପଞ୍ଚାୟତର ନିୟନ୍ତ୍ରଣରେ ରହିଛି। କ୍ରମବର୍ଦ୍ଧିଷ୍ଣୁ ଜନସଂଖ୍ୟା, ସରକାରୀ ତଥା ବେସରକାରୀ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ସାଙ୍ଗକୁ ପରିସୀମା ଅନେକାଂଶରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି। ତଦ୍‌ସହିତ ବାହ୍ୟ ଅଞ୍ଚଳରୁ ଏଠାକୁ ଯୋଗାଯୋଗ ମଧ୍ୟ ବ୍ୟାପକ ହେବା ଫଳରେ ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସମ୍ପ୍ରତି ଅସମ୍ଭାଳ ସ୍ଥିତିରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ସେହିଭଳି ସାରା 

ଲାଉମୁଣ୍ଡା ହାଇସ୍କୁଲରେ ହିନ୍ଦି ଦିବସ

ଲାଉମୁଣ୍ଡା ହାଇସ୍କୁଲରେ ହିନ୍ଦି ଦିବସ

ବିଜେପୁର, ୨୨।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ବରଗଡ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଲାଉମୁଣ୍ଡା ହାଇସ୍କୁଲରେ ହିନ୍ଦି ଦିବସ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପ୍ରଧାନଶିକ୍ଷକ ଯଯାତି କେଶରୀ ମିଶ୍ରଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ସଭା ହୋଇଥିଲା। ବିନୋଦ ଅଗ୍ରୱାଲ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି, ହିନ୍ଦୀ ଶିକ୍ଷକ ଜଗତ ଜୀବନରାମ ଡନସନା ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ସାମ୍ପ୍ରତିକ ସ୍ଥିତିରେ ହିନ୍ଦୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆବଶ୍ୟକତା ଉପରେ ଆଲୋକପାତ କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସଙ୍ଗୀତ ଓ ତର୍କ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଆୟୋଜିତ ହୋଇଥିଲା। ସଙ୍ଗୀତରେ ପିଙ୍କୁ 

ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ବସ୍‌ ଓଲଟିଲା, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଶିଶୁ ମନ୍ଦିର ବସ୍‌ ଓଲଟିଲା, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୨।୯- ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଖରିଆରରୋଡ ଶିଶୁ ବିଦ୍ୟାମନ୍ଦିରର ବସ୍‌ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କୁ ବୋଝେଇ କରି ହଲଦି ରାସ୍ତାରେ ଯାଉଥିବାବେଳେ ହଠାତ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟି ପଡିଛି। ଫଳରେ ଗାଡି ପୁରା ଓଲଟି ପଡିଥିବାବେଳେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତି ଯାଇଛନ୍ତି। ଗ୍ରାମବାସୀ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆସି ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ବସର କୌଣସି ପ୍ରକାର କ୍ଷୟକ୍ଷତି ହୋଇ ନ ଥିବା ପ୍ରକାଶ ।

ନୂଆପଡାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

ନୂଆପଡାରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର

ନୂଆପଡା ଅଫିସ,୨୨।୯- ସ୍ଥାନୀୟ ସରକାରୀ ବାଳିକା ହାଇସ୍କୁଲ କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ବିଜ୍ଞାନ ସେମିନାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଜିଲା ବିଜ୍ଞାନ ନିରୀକ୍ଷକ ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ଭୋଇ ସଭାପତିତ୍ୱ କରିଥିଲେ। ମହାମାୟା କଲେଜର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ସାଧୁ ମେହେର ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।  ଏଥିରେ ଜିଲାର ସମସ୍ତ ୫ଟି ବ୍ଲକରୁ ୨ଜଣ ଲେଖାଏଁ କରି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।  କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ରାଧେଶ୍ୟାମ ସା ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ।  

ଟ୍ରକ ଚାପାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ଟ୍ରକ ଚାପାରେ ଯୁବକ ମୃତ

ନୂଆପଡ଼ା ଅଫିସ/ ଖରିଆର ରୋଡ,୨୨।୯- ସ୍ଥାନୀୟ ଖରିଆରରୋଡ ସହରସ୍ଥିତ ଡାଗା ଚୌକରେ ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ଗୋଟାଏବେଳେ ନୂଆପଡାରୁ ରାୟପୁର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଏକ ଟ୍ରକ ଚାପାରେ ଭୋଲା ଖର୍ସେଲ (୨୬) ନାମକ ଜନୈକ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସହରରେ ହେମାଲି କାମ କରୁଥିବା ଭୋଲା କୌଣସି କାମରେ ଡାଗା ଚୌକରେ ଛିଡା ହୋଇଥିବାବେଳେ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ଏକ ଟ୍ରକ ଆସି ତାଙ୍କ ଉପରକୁ ମାଡିଯାଇଥିଲା। ଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ଏହା ପରେ 

ଅନ୍‌ ଲାଇନ ଔଷଧ ବ୍ୟବସାୟକୁ ବିରୋଧ : ୨୮ରେ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ଅନ୍‌ ଲାଇନ ଔଷଧ ବ୍ୟବସାୟକୁ ବିରୋଧ : ୨୮ରେ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ଡାକରା

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୨୨।୯- ଇ ଫାର୍ମାସୀ ଜରିଆରେ ଅନ୍‌ଲାଇନ ଔଷଧ ବ୍ୟବସାୟ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ବିରୋଧ କରି ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା ଔଷଧ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଆସନ୍ତା ୨୮ତାରିଖରେ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି। ଏନେଇ ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ ଜିଲା କେମିଷ୍ଟ ଓ ଡ୍ରଗିଷ୍ଟ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ନିସ୍ପତି ନିଆଯାଇଛି। ସଭାପତି ରଞ୍ଜିତ ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ବୈଠକରେ ସମ୍ପାଦକ ସରସୀମୋହନ ପାତ୍ର ଓ ଅନ୍ୟାମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏଥିରେ ଇ ଫାମାର୍ସୀ ଓ ଅନ୍‌ଲାଇନ ଔଷଧ ବ୍ୟବସାୟ 

ସାଥି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନ

ସାଥି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୨। ୯- ଆସନ୍ତା ୨ ଅକ୍ଟୋବର ଗାନ୍ଧ ଜୟନ୍ତୀରୁ ସହରରେ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବର୍ଜନ ନେଇ ସଚେତନତା ଜାରି ରହିଥିବା ବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ସାଥି ପକ୍ଷରୁ ସଭାପତି ତଥା ଆଇନଜୀବୀ ସଦାନନ୍ଦ ସାହୁଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟ୍ରାଫିକ ଗେଟ ନିକଟ ବଜାରରେ ପ୍ଳାଷ୍ଟିକ ଫ୍ରି ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଫଳ ମାର୍କେଟ, ପରିବା ମାର୍କେଟ ଓ ଫୁଟ୍‌ପାଥ ବିକ୍ରେତା ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସଭାପତି ସାହୁ ଓ ସଂଗଠନର ଅନ୍ୟ 

ଆନ୍ତଃ ଏକାଡେମି ହକି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଆନ୍ତଃ ଏକାଡେମି ହକି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ,୨୨।୯-ପାନପୋଷ କ୍ରୀଡ଼ା ଛାତ୍ରାବାସ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଆନ୍ତଃ ଏକାଡେମି ହକି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଆୟୋଜିତ ସମାରୋହରେ ପାନପୋଷ ସହକାରୀ ଉପଜିଲାପାଳ ସୁଶାନ୍ତ ବେହେରା, ଜାତୀୟ ହକି ପ୍ରଶିକ୍ଷକ ହରମୋହନ ଲାକ୍ରା, ଦୋଣାଚାର୍ଯ୍ୟ ପୁରସ୍କାର ବିଜେତା ନରେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ସାଇନି, ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟି ଲିଃ କନସଲଟାନ୍ସି ମହାପ୍ରବନ୍ଧକ ବିଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପ୍ରମୁଖ ଅତିଥି ଭବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ପାନପୋଷ କ୍ରୀଡ଼ା ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ 

ନୂତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ, ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ନୂତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ, ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ରାଉରକେଲା ଅଫିସ, ୨୨। ୯- ସୁଶୀଳାବତୀ ମହିଳା ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ଓ ରାଉରକେଲା କଲେଜ ଅନୁସୂଚୀତ ଜାତି ଓ ଜନାଜାତି ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଭଞ୍ଜଭବନ ପରିସରରେ ନୂତନ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା କରାଯିବା ସହ ଏକ ସାଂସ୍କୃତିକ ବିଚ୍ଚିତ୍ରା ଆୟୋଜନ କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ବରିଷ୍ଠ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ତଥା ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେମାନନ୍ଦ ବିଶ୍ୱାଳ ଯୋଗଦେଇ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ଶୃଙ୍ଖଳିତ ପ୍ରୟାସକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ। ଏହି ଅବସରରେ ସେ କହିଥିଲେ, ପ୍ରତ୍ୟକ ସମ୍ପ୍ରଦାୟ