ରାଜ୍ୟ | ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ମୋମୋ ଆତଙ୍କ: ବାରମ୍ବାର ଫୋନକଲ୍‌କୁ ନେଇ ଭୟରେ ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକ, ଥାନାରେ ଫେରାଦ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ିରେ ମୋମୋ ଆତଙ୍କ: ବାରମ୍ବାର ଫୋନକଲ୍‌କୁ ନେଇ ଭୟରେ ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକ, ଥାନାରେ ଫେରାଦ
ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବ୍ଳୁ ହ୍ବେଲ ଗେମ୍‌ ପରେ ଏବେ ସାରା ଦେଶରେ ଅନଲାଇନ ଗେମ୍‌ ମୋମୋକୁ ନେଇ ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତାରେ ପଡ଼ିଯାଇଛନ୍ତି। ଏବେ ଏହି ମୋମୋ ଅନଲାଇନ ଗେମ୍‌ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳାଇଛି। ଉକ୍ତ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳ କିରିକୁଟି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନୈକ ସହକାରୀ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଫୋନକୁ ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଏହି କଲ୍‌ ବାରମ୍ବାର ଆସୁଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି। ସେ ଏ ନେଇ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଆଇଆଇସି ଅଲେଖ ଗରଡ଼ିଆଙ୍କୁ ଫୋନ୍‌ରେ ଜଣାଇଥିଲେ। ସେ ଭୟଭୀତ ଥିବାରୁ ଉକ୍ତ ଫୋନ୍‌ ସୁଇଚ୍‌ ଅଫ୍‌ ରଖିବାକୁ ପ୍ରାଥମିକ ଭାବେ ଆଇଆଇସି ଗରଡ଼ିଆ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ପରେ ବୁଧବାର ସକାଳୁ ଉକ୍ତ ଶିକ୍ଷକ ଜଣକ ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚି ଆଇଆଇସି ଗରଡ଼ିଆଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଫୋନକୁ ଆସିଥିବା ଉକ୍ତ ନମ୍ବର ଦେଖାଇଥିଲେ। ତେବେ ଆଇଆଇସି ଏଥିରୁ କିଭଳି ନିବୃତ ରହିବ ସେନେଇ ଉକ୍ତ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ଏବେ ଅଞ୍ଚଳରେ ଅନ୍ୟ କାହା ପାଖକୁ ଉକ୍ତ କଲ୍‌ ଆସିଥିବା ଏବଂ ଏହି ଗେମ୍‌ରେ କେହି ଜଡ଼ିତ ଥିବା ନେଇ ପୋଲିସ ଆଶଙ୍କା କରିଛି । 

ଏ ନେଇ ଆଇଆଇସି ଗରଡ଼ିଆ କହିଛନ୍ତି, ଯଦି ସେଭଳି କିଛି ଅଜଣା ଫୋନ କିମ୍ବା ମୋମୋ ଚିତ୍ର ଥାଇ କଲ୍‌ ଆସେ ତେବେ ତାକୁ ରିସିଭ୍‌ ନ କରି ଉକ୍ତ ନମ୍ବରଟିକୁ ବ୍ଳକ କରିଦେବାକୁ ସେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ଜିଲା ପୋଲିସର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ମିଳିଲେ ଏହାକୁ ନେଇ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତିା 

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ଗତ ୨୦୧୭ ମସିହାରେ ଉକ୍ତ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିମନବାଡ଼ି ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ଶିଶୁ ବ୍ଳୁୁ ହ୍ବେଲ ଗେମ୍‌ରେ ଫସିଥିଲେ । ସେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ବନ୍ଧ ପାଣି ଭିତରେ ପହଁରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା ପ୍ରକାଶ କରୁଥିବା ନଜିର ରହିଛି ା ପରେ ପରିବାର ଲୋକ ତାଙ୍କକୁ ଉକ୍ତ ଗେମ୍‌ରୁ  ବହୁ କଷ୍ଟରେ ମୁକୁଳାଇଥିଲେ ା


All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ | ବ୍ରହ୍ମପୁର

ପେଟ ପାଇଁ ବାଉଁଶରାଣୀ ନାଟ

ପେଟ ପାଇଁ ବାଉଁଶରାଣୀ ନାଟ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୫ା୯-ନୟାଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ  ସାମନାରେ  ସୋମବାର ଭିଡ ଜମିଥିଲା। ଜଣେ ନାବାଳିକା ବାଉଁଶରାଣୀ ନାଟ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।  ବାପା ମା ତଳେ ରହିଥିବା ବେଳେ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ରଶିରେ ଚାଲି ବିଭିନ୍ନ ନୃତ୍ୟ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିଲେ। 

କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା

କଳାବ୍ୟାଜ୍‌ ପିନ୍ଧି ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା

ଆଳି, ୨୫।୯ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)
ଓଡ଼ିଶା ସ୍କୁଲ କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ଶିକ୍ଷକ, ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀମାନେ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଦୀର୍ଘ ୪୦ଦିନ ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ରାଜଧାନୀରେ ଅହୋରାତ୍ର ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବା ସତ୍ତ୍ୱେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ନ୍ୟାଯ୍ୟ ଦାବି ପ୍ରତି ଦୃଷ୍ଟି ଦେଇନଥିଲେ। 

ଦାମ କହିଲେ : କଂଗ୍ରେସ ଜିତୁ ପଛେ ବିଜେଡିକୁ ହରାଇବି

ଦାମ କହିଲେ : କଂଗ୍ରେସ ଜିତୁ ପଛେ ବିଜେଡିକୁ ହରାଇବି

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୫ା୯:  ପାରଦୀପ ବିଧାୟକ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦାମୋଦର ରାଉତ ପାଖାପାଖି ୧ ସପ୍ତାହ ନୀରବତା ପରେ ପୁଣି ମୁହଁ ଖୋଲିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ଏଥର ସେ କେବଳ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ନୁହେଁ, ସାରା ରାଜ୍ୟର ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି। କହିଛନ୍ତି  ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ହରାଇବାକୁ ବୁଲିବେ। 

ବଢୁଛି କୁଳମଣିଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱ, ୩ ପି’ଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ

ବଢୁଛି କୁଳମଣିଙ୍କ ଗୁରୁତ୍ୱ, ୩ ପି’ଙ୍କୁ ଦାୟିତ୍ୱ

ପାରାଦୀପ,୨୫ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବିଧାୟକ ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଯେତିକି ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି, ପାରାଦୀପ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ସମୀକରଣ ସେତିକି ବଦଳିବାରେ ଲାଗିଛି। 

ଭୁଶୁଡୁଛି ଦାମଙ୍କ ଦୁର୍ଗ, ୩୦ରେ ବିଜେଡିର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ

ଭୁଶୁଡୁଛି ଦାମଙ୍କ ଦୁର୍ଗ, ୩୦ରେ ବିଜେଡିର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ

କୁଜଙ୍ଗ,୨୫ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପାରାଦୀପ ବିଧାୟକ ଦାମୋଦର ରାଉତ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେବା ପରେ ନୂଆ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ଗଠନ କରିବେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ନିଜ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ତାଙ୍କର ବିପର୍ଯ୍ୟୟ ଘଟିବାକୁ ଯାଉଛି। 

ଉତ୍କଟ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର କରୁଣ ଚିତ୍ର, ଅସହାୟ ପରିବାରକୁ ରୋଗ ସାଜିଲା ବଇରୀ

ଉତ୍କଟ ଦାରିଦ୍ର୍ୟର କରୁଣ ଚିତ୍ର, ଅସହାୟ ପରିବାରକୁ ରୋଗ ସାଜିଲା ବଇରୀ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୫ା୯: ଶରୀର କ୍ଷୀଣ ହୋଇଗଲାଣି। ଚଲାବୁଲା ତ ଦୂରର କଥା ପାଟିରୁ ଆଉ କଥା ବାହାରୁନି। ଦିନେ କି ମାସେ ନୁହେଁ, ପାଖାପାଖି ୧ ବର୍ଷ ହେବ ଶଯ୍ୟାରେ କଟୁଛି ଜୀବନ। ଏଥିଯୋଗୁ ପିଠିରେ ଘା ହୋଇଗଲାଣି। 

ସାଦା ପୋଷାକରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଗାଡ଼ିକୁ ପିଛା କରି ହଟହଟା: ଗଁ। ରେ ରାତି ସାରା ୩ ପୋଲିସ ଅଟକ

ସାଦା ପୋଷାକରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଗାଡ଼ିକୁ ପିଛା କରି ହଟହଟା: ଗଁ। ରେ ରାତି ସାରା ୩ ପୋଲିସ ଅଟକ

ସୋନପୁର,୨୫।୯(ନି.ପ୍ର.)
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ସଦର ମହକୁମାଠାରୁ ୨୩ କିଲୋମିଟର ଦୂର କୁଦୋପାଲି ଗ୍ରାମରେ ସାଦା ପୋଷାକରେ ଥିବା ୩ଜଣ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ରାତି ସାରା ଅଟକ ରହିବା ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି। 

ପୁଅ ଘର ପାଇଁ ମା’ ମାଗିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ:ଥର ଥର ହାତରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଲେଖିଲେ ଦରଖାସ୍ତ

ପୁଅ ଘର ପାଇଁ ମା’ ମାଗିଲା କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ:ଥର ଥର ହାତରେ ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଲେଖିଲେ ଦରଖାସ୍ତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୫ା୯
ଘର ନ ଥିବାରୁ ହଇରାଣ ହେଉଛି ପୁଅ। ମୁଣ୍ଡ ଗୁଞ୍ଜିବାକୁ ପରିବାର ଧରି ବଡ ହିନିମାନ ହେଉଛି। ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଇନ୍ଦିରା ଆବାସ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିଲେ ବି ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ଦେଉନି କାର୍ଯ୍ୟାଦେଶ। 

‘ଭାରି ଯାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରାଯାଉ’

‘ଭାରି ଯାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ କରାଯାଉ’

ବନ୍ତ,୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ-ଆନନ୍ଦପୁର ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ଗଣିଜାଙ୍ଗଠାରୁ ବନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାସ୍ତାର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ନ ସରିବା ଯାଏ ଭାରିଯାନ ଚଳାଚଳ ବନ୍ଦ ରଖାଯିବାକୁ ବନ୍ତ-ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ବିକାଶ ପରିଷଦ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି କରାଯାଇଛି। 

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଗାଣରେ ଅନିୟମିତତା

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଗାଣରେ ଅନିୟମିତତା

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୫।୯-ବାଲେଶ୍ୱର ସଦର ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ବୁଆଁଳ ପଞ୍ଚାୟତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ଅନିୟମିତତା ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏହି ଯୋଜନାରେ ପ୍ରକୃତ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଉଛି। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ହିତାଧିକାରୀମାନେ ସୋମବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ସଦର ବିଡ଼ିଓ ଶଙ୍କର୍ଷଣ ବେହେରାଙ୍କ ଅଫିସ୍‌ ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣା ଦେଇଥିଲେ। ସନ୍ଧ୍ୟା ସାଢେ ୬ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ଅଧିକାରୀ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

୩ ବର୍ଷ ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ମିଳୁନି, ଜିଲା ପ୍ରଶାସନଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

୩ ବର୍ଷ ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ମିଳୁନି, ଜିଲା ପ୍ରଶାସନଠାରେ ଅଭିଯୋଗ କଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୫।୯-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଶ୍ରୀରାମପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ମାଣ୍ଡରକୁଲା ଗାନ୍ଧିଜୀ ହାଇସ୍କୁଲର ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତିର ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ୩ ବର୍ଷ ହେଲା ଷ୍ଟାଇପେଣ୍ଡ ମିଳିନି। ସୋମବାର ସେମାନେ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ ମାନସ ରଞ୍ଜନ ପାଢ଼ୀଙ୍କଠାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ

ବିଜେଡିରେ ମିଶିଲେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୫।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲଖ ଫାସିଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଜକମେରିପଲ୍ଲୀ ଓ ଜଲମେରିପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମର ବହୁ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ ସୋମବାର ଦଳ ଛାଡି ବିଜେଡିିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ।