ସମ୍ବଲପୁର

ସିଙ୍ଗାପୁର ମିସେସ୍‌ ରିପବ୍ଲିକ୍‌ ଇଣ୍ଟନ୍ୟାସନାଲରେ ଭାଗ ନେବେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶନୀ

ସିଙ୍ଗାପୁର ମିସେସ୍‌ ରିପବ୍ଲିକ୍‌ ଇଣ୍ଟନ୍ୟାସନାଲରେ ଭାଗ ନେବେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶନୀ

ସମ୍ବଲପୁର,୧୨।୯ (ବ୍ୟୁରୋ)- ମିସେସ୍‌ ରିପବ୍ଲିକ ଇଣ୍ଟନ୍ୟାସନାଲ-୨୦୧୮ ଅକ୍ଟୋବର ୨୭ରୁ ନଭେମ୍ବର ୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସିଙ୍ଗାପୁରର ସନ୍ତୋଷା ଆଇଲାଣ୍ଡଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ । ଏଥିରେ ସମ୍ବଲପୁରର ପ୍ରିୟଦର୍ଶନୀ ପଣ୍ଡା ଭାଗ ନେବେ। ସେ ଅକ୍ଟୋବର ୨୬ ତାରିଖ ସିଙ୍ଗାପୁର ଯାଇ ଦେଶର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବେ। ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ପୃଥିବୀର ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରୁ ୭୦ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀ ଭାଗ ନେବେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ୨୦୧୮ ମସିହାରେ ପ୍ରିୟଦର୍ଶନୀ ମିସେସ୍‌ ଏସିଆ ପେସିଫିକ୍‌ରେ ଟାଇଟଲ ବିଜୟିନୀ ହୋଇଛନ୍ତି । ତେଣୁ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ମଧ୍ୟ ସେ ସଫଳ ହେବେ ବୋଲି ଆଶା ବାନ୍ଧିଛନ୍ତି । 
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ୍‌: ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ କଲ୍‌ବଲ ହେଉଛନ୍‌ ଲୋଚନେ

ଚିକିତ୍ସା ଲାଗି ଟଁକା ବାଧକ୍‌: ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ କଲ୍‌ବଲ ହେଉଛନ୍‌ ଲୋଚନେ

ଖଡିଆଳ,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ନୂଆପଡ଼ା ଜିଲା ଖଡ଼ିଆଳ ବ୍ଲକ୍‌ କିକିରିବେଡ଼ା ଗାଁର ଲଲିତ ମାଝି। ବଛରକେତେ ତଲେ କେହେନ୍‌ସି କାରନ୍‌ରୁ ତାକର ପହେଲା ମାଏକିନାର ମୁର୍‌ତୁ ହେଲା। ତା’ପରେ ଲଲିତ ବୁଢ଼ାକାଲେ ମାଏକିନାଥିଲେ ସାହାରା ହେବା ଭାବି ଦୁତିଅ ଥର ବିହା ହେଲେ। ହେଲେ ଦୁତିଅ ମାଏକିନା ଲୋଚନେ ଲଲିତକେ କାଣା ସାହାରା ଦେବେ ଏହେଦେ ନିଜେ ଗୁଟେ ଅଜନା ରୋଗ୍‌ରେ ପଡି ଚଲାବୁଲା କରି ନାଇଁପାରବାର। ଟଁକା ପଏସା ଅଭାବୁ ଚିକିତ୍ସା ନାଇଁ କରେଇପାରି କରି ବଡ଼ା ଗୁଲ୍‌ଗୁଲା ହେଉଛନ୍‌। 

ନେକ୍ସଜେନ୍‌  କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ : ଗୁରୁ ନାନକ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ, କଲୁଙ୍ଗା ହାଇସ୍କୁଲ ବିଜୟୀ

ନେକ୍ସଜେନ୍‌ କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ : ଗୁରୁ ନାନକ ପବ୍ଲିକ ସ୍କୁଲ, କଲୁଙ୍ଗା ହାଇସ୍କୁଲ ବିଜୟୀ

ସୁନ୍ଦରଗଡ,୧୬।୧୧ (ଡି.ଏନ୍‌,ଏ) ଜିଲା କ୍ରୀଡା ସଂସଦ ଓ ନବଜୀବନ କ୍ଲବର ମିଳିତ ସହଯୋଗରେ ଚାଲିଥିବା ଚତୁର୍ଥ ନେକ୍ସଜେନ୍‌ କପ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟର ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିବସ ଗୁରୁବାର ୨ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ନେଇ ତିନି ଦିନିଆ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର: ଉତ୍ତମ ଶିକ୍ଷାଦାନ ଦ୍ୱାରା ସମାଜର ବିକାଶ ସମ୍ଭବ

ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ନେଇ ତିନି ଦିନିଆ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର: ଉତ୍ତମ ଶିକ୍ଷାଦାନ ଦ୍ୱାରା ସମାଜର ବିକାଶ ସମ୍ଭବ

ହେମଗିର, ୧୬।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ତିନି ଦିନ ଧରି ଏନଟିପିସିର ସାଇଡ ଅଫିସ କପୁରିକଛାରଠାରେ ହେମଗିର ବ୍ଲକର ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ, ଶିକ୍ଷକ, ଅଧ୍ୟାପକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଦକ୍ଷତା ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

କଂସର ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ‘ସର୍‌ଗି ଫୁଲ

କଂସର ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲରେ ଜିଲାସ୍ତରୀୟ ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ‘ସର୍‌ଗି ଫୁଲ

ଦେବଗଡ,୧୬।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ତିଳେଇବଣି ବ୍ଲକ କଂସରସ୍ଥିତ ଆଶ୍ରମ ସ୍କୁଲରେ ଜିଲା ମଙ୍ଗଳ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଳିତ ବର୍ଷର ଶିଶୁ ମହୋତ୍ସବ ‘ସର୍‌ଗି ଫୁଲ୍‌’ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ନଅଗାଁରେ କିଡ଼୍‌ନୀ ଆତଁକ୍‌: ୪ ପୀଡ଼ିତ୍‌

ନଅଗାଁରେ କିଡ଼୍‌ନୀ ଆତଁକ୍‌: ୪ ପୀଡ଼ିତ୍‌

ଗୁଡ଼ଭେଲା,୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-  ରାଏଜ୍‌ ସରକାର ଲୁକ୍‌କୁ ନିରମଲ୍‌ ପିଇଲା ପାଏନ୍‌ ଯୁଗେଇ ଦେବାର ଲାଗି ରାଜକୋଷ୍‌ରୁ କୋଟି କୋଟି ଟଁକା ଖରଚ୍‌ କରୁଛନ୍‌।

ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ: ଗୌଡକେଲା ଚାମ୍ପିୟନ

ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ: ଗୌଡକେଲା ଚାମ୍ପିୟନ

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକ ଉଫୁଲା ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଅଜ୍ଞତା ଯୋଗୁଁ ବିଘ୍ନିତ ହେଉଛି ଶିଶୁ ଅଧିକାର

ଅଜ୍ଞତା ଯୋଗୁଁ ବିଘ୍ନିତ ହେଉଛି ଶିଶୁ ଅଧିକାର

ବୀରମହାରାଜପୁର, ୧୫ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ତାଲୁକ ଆଇନସେବା ସମିତି ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶିଶୁ ଅଧିକାର ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଗଦି ଦୋକାନରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ

ଗଦି ଦୋକାନରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୫।୧୧- ବରଗଡ଼ ସହରର ଲମ୍ବାବିଲଡିଂ ଛକରୁ ଭଟଲି ଛକ ଯାଇଥିବା ରାସ୍ତାର ପୁରୁଣା ସଦର ଥାନା ଅଫିସ ପାଖରେ ଥିବା ଏକ ଗଦି ଦୋକାନରେ ଗୁରୁବାର କୌଣସି କ୍ରମେ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା । ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସର୍ଟସର୍କିଟ୍‌ରୁ ସେଠାରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟିଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଦୋକାନରେ ରହିଥିବା ସମସ୍ତ ଗଦି(ଶେଯ) ପୋଡ଼ି ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ସେହିପରି ଉକ୍ତ ଦୋକାନକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ଅନ୍ୟ ଏକ ଗଦି ଦୋକାନକୁ ମଧ୍ୟ ନିଆଁ ବ୍ୟାପି ସେଭଳି କ୍ଷତି ହୋଇଥିଲା। ଖବର ପାଇ ବରଗଡ଼ ଅଗ୍ନିସମ କର୍ମଚାରୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳକୁ ପହଞ୍ଚି  ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ । ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚି ନିଆଁ ଲିଭାଇବାରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତ ଉଦ୍ୟମ: ୩ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଡକାୟତ ଗିରଫ

ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତ ଉଦ୍ୟମ: ୩ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଡକାୟତ ଗିରଫ

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ,୧୫।୧୧- ବଲାଙ୍ଗୀର ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ୩ଜଣ ଆନ୍ତଃରାଜ୍ୟ ଡକାୟତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ମୋତିଉର୍‌ ଶେଖ(୩୦), ମଥୁନ ଓରଫ କମ୍‌ରୁଦ ଜମାଲ(୨୮), ସାହିଦ ଓରଫ ସାୟେଦ ଶେଖ। ପୋଲିସ ତାଙ୍କଠାରୁ ଆରିପତି, ଶାବଳ, ହାତୁଡି, ପେଚକଷ, ଛେଣି ସହ ବିଭିନ୍ନ ଯନ୍ତ୍ରାଶ ଜବତ କରିଛି। ଅନ୍ୟପକ୍ଷେ ଗିରଫ ୩ ଯୁବକ ବଲାଙ୍ଗୀରରେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଉଦ୍ୟମ ଚଳାଇଥିବା ପୋଲିସ ଆଗରେ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। ଏପରି କି ସେମାନେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କ ଡକାୟତି ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବୁଧବାର ରାତିରେ ପୋଲିସ ପାଟ୍ରୋଲିଂ ବେଳେ ୩ଜଣ ଯୁବକଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। 

ଚାଷୀଙ୍କୁ ପୋଲିସର ଜୁଲମ ପ୍ରତିବାଦ: କୃଷକ ସଂଗଠନର ଥାନା ଆଗରେ ଧାରଣା

ଚାଷୀଙ୍କୁ ପୋଲିସର ଜୁଲମ ପ୍ରତିବାଦ: କୃଷକ ସଂଗଠନର ଥାନା ଆଗରେ ଧାରଣା

ଲୋଇସିଂହା,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲା ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଗଠନ କୋର କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ଚାଷୀଙ୍କୁ ପୋଲିସର ଜୁଲମ ପ୍ରତିବାଦ ଏବଂ ଚାଷୀଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଲୋଇସିଂହା ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଗୁରୁବାର ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ଧାରଣା ବେଳେ ବକ୍ତାମାନେ ସରକାର ଚାଷୀଙ୍କ ପ୍ରତି ଅବହେଲା କରୁଥିବା କହିବା ସହ ପୋଲିସ ଜୁଲମକୁ ନିନ୍ଦା କରିଥିଲେ। ଚାଷୀଙ୍କ ଦାବି ହାସଲ ପାଇଁ ଲଢେଇ ଜାରି ରହିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। 

ବେଟି ବଚାଓ, ବେଟି ପଢ଼ାଓ ଭେଳିକି: ମୁଖ୍ୟ ଡାକଘରେ ଲାଗିଲା ଧରିତ୍ରୀ କ୍ଲିପିଂ

ବେଟି ବଚାଓ, ବେଟି ପଢ଼ାଓ ଭେଳିକି: ମୁଖ୍ୟ ଡାକଘରେ ଲାଗିଲା ଧରିତ୍ରୀ କ୍ଲିପିଂ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୧୫।୧୧- ସରକାରଙ୍କ ବେଟି ବଚାଓ, ବେଟି ପଢ଼ାଓ ଯୋଜନାରେ ଚାଲିଥିବା ଭେଳିକିକୁ ନେଇ ଗୁରୁବାର ଧରିତ୍ରୀ ସଂସ୍କରଣରେ ଫାଇଦା ପାଇଁ ମିଛ ପ୍ରଚାର ଶୀର୍ଷକ ଏକ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି । ଏହା ପ୍ରକାଶ ପାଇବା ପରେ ବରଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟ ଡାକଘର ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ପାର୍ଶ୍ୱସ୍ଥ କାନ୍ଥରେ ଧରିତ୍ରୀରେ ପ୍ରକାଶିତ ଖବର କ୍ଲିପିଂକୁ ଛାପି ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଉଛି। 

ଅବାଧରେ ଚାଲିଛି ସଟ୍ଟା କାରବାର: ପୋଲିସ ନିଷ୍କ୍ରିୟ ସଟ୍ଟା ମାଫିଆ ସକ୍ରିୟ

ଅବାଧରେ ଚାଲିଛି ସଟ୍ଟା କାରବାର: ପୋଲିସ ନିଷ୍କ୍ରିୟ ସଟ୍ଟା ମାଫିଆ ସକ୍ରିୟ

ଅତାବିରା, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବରଗଡ ଜିଲା ଅତାବିରା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ଅଧିନସ୍ଥ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଗୁଡିକରେ ପୋଲିସର ନିଷ୍କ୍ରିୟତା ଯୋଗୁ ସଟ୍ଟା ମାଫିଆମାନେ ସକ୍ରିୟ ହୋଇ ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମର ଛକ ଗୁଡିକରେ ଅବାଧରେ ଚଳାଇଛନ୍ତି ସଟ୍ଟା କାରବାର।