ସମ୍ବଲପୁର

ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ

ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ
ସୋନପୁର,୧୨।୯(ନି.ପ୍ର.)
ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ବୈଠକ ସ୍ଥାନୀୟ ଟାଉନ ହଲଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଜିଲା ସଭାପତି କରମଚାନ୍ଦ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ବୈଠକରେ ରାଜ୍ୟ ପ୍ରଭାରୀ ଡ. ରାକେଶ ଶର୍ମା ଯୋଗଦେଇ ତୃଣମୂଳସ୍ତରରେ ସଙ୍ଗଠନକୁ ମଜଭୁତ କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଇଥିଲେ। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଜିଲାରେ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜରିଆରେ କୃଷକମାନଙ୍କର ସମସ୍ୟା ସମାଧାନ କରିବା ପାଇଁ ପରାମର୍ଶ ଦେଇଥିଲେ। ରାଜ୍ୟ ଭାଜପା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାପତି ଶିବାଜୀ ମହାନ୍ତି ଯୋଗଦେଇ କୃଷକମାନଙ୍କ ଉନ୍ନତି ପାଇଁ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସରକାର ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ଏହି ଯୋଜନା ତୃଣମୂଳସ୍ତରରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ପାରିଲେ କୃଷକଙ୍କ ଉନ୍ନତି ସମ୍ଭବ ହୋଇପାରିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ରାଜ୍ୟ କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ସମୀର ପାତ୍ର ସାଂଗଠନିକ ସ୍ଥିତି ନେଇ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ବୈଠକରେ ଜିଲା ସଭାପତି ବିଜୟ ମହାକୁର, ରାଜ କିଶୋର ମେଣ୍ଡଲି, ପ୍ରମୋଦ ମହାପାତ୍ର, ବଳଦେବ ପ୍ରସାଦ ବେଦବାକ, ଆନନ୍ଦ ବାରିକ, ଅଶୋକ ପୂଜାରୀ, ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଅଚ୍ୟୁତ ବିଶ୍ୱାଳ, ଜିଲା ପରିଷଦ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ଉଷା କୁମାରୀ, ଜିଲା ପରିଷଦ ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ରୁଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ମହଲା ପ୍ରମୁଖ ବକ୍ତବ୍ୟ ରଖିଥିଲେ। ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜିଲା ପରିଷଦ ସଦସ୍ୟ ଗାୟତ୍ରୀ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ରୋହିଣୀ ଡାଙ୍ଗ, ସୁଶାନ୍ତ ପଣ୍ଡା, ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ବିଶି, ପ୍ରାକ୍ତନ ଜିଲା ସଭାପତି ମୁରଲି ମଲ୍ଳିକ, ଜିଲା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଗୌରଚରଣ ନାୟକ, ରଘୁବୀର ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ଜିଲା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ନଳିନୀ ପଣ୍ଡା, ମହେନ୍ଦ୍ର ମହାନନ୍ଦ, ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ମିଶ୍ର, ବଳରାମ ସୁନା, ଶମ୍ଭ ପ୍ରସାଦ ନନ୍ଦ, ଜିଲା କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚାର ସମସ୍ତ ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତି, ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ, କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ ଓ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନିମନ୍ତ୍ରିତ ସଦସ୍ୟ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ମତ ରଖିଥିଲେ। କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ରାଜ୍ୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ସଦସ୍ୟ କିଶୋର ହୋତା ସଭା ସଂଯୋଜନା କରିଥିଲେ। ଗଣେଷ ସାହୁ ଓ ସଂଗ୍ରାମ କୁମ୍ଭାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆୟୋଜନରେ ସହଯୋଗ କରିଥିଲେ। କୃଷକ ମୋର୍ଚ୍ଚା ଜିଲା ସାଧାରଣ ସମ୍ପାଦକ ଆଶ୍ରୟ ମହାନନ୍ଦ ଧନ୍ୟବାଦ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ସମ୍ବଲପୁର

ଟଙ୍କା ଦେଉନି ଗାୟତ୍ରୀ ଇନ୍‌ଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକଚର, ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ୨୦ ସବ୍‌ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟର

ଟଙ୍କା ଦେଉନି ଗାୟତ୍ରୀ ଇନ୍‌ଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକଚର, ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ୨୦ ସବ୍‌ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟର

ସମ୍ବଲପୁର,୨୧।୯(ବ୍ୟୁରୋ)-ସମ୍ବଲପୁର-ଅନୁଗୋଳ ୫୫ ନମ୍ବର ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଚାରି ଥାକିଆ ହେଉଛି। ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ କରୁଛି ଗାୟତ୍ରୀ ଇନ୍‌ଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକଚର। ଏହି ସଂସ୍ଥା କିନ୍ତୁ ବିବାଦର ଜାଲରେ ଏମିତି ଗୁଡେଇ ହୋଇ ରହିଛି ଯେ, ସେଥିରୁ ମୁକୁଳି ପାରୁନି। 

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଚାରା ରୋପଣ

ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଚାରା ରୋପଣ

ସେରଗଡ଼,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ନର୍ଲା ବ୍ଲକ ଘୋଡ଼ାବନ୍ଧ ଗ୍ରାମପଞ୍ଚାୟତ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ଚାରା ରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବିଡିଓଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ

ବିଡିଓଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ

କେସିଙ୍ଗା,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.):କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା କେସିଙ୍ଗାସ୍ଥିତ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟରେ ଥିବା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଉଛି । ଏ ନେଇ ସ୍ଥାନୀୟ ବିଡିଓଙ୍କ ନିକଟରେ କେସିଙ୍ଗା ଯୁବ ଗୋଷ୍ଠୀମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ ।

ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୩ ଆନ୍ତଃଜିଲା ଲୁଟେରା

ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୩ ଆନ୍ତଃଜିଲା ଲୁଟେରା

ବଲାଙ୍ଗୀର ଅଫିସ, ୨୧।୯: ଗତ ମାର୍ଚ୍ଚମାସରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ସନ୍ନିକଟ ସଦାଇପାଲି-କନ୍ଧପାଲି ରାସ୍ତାରେ ଜଣେ ବାଇକ ଆରୋହୀଙ୍କୁ ମାଡ ମାରି ତାଙ୍କଠାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ୭୫ହଜାର ଲୁଟ୍‌ ହୋଇଥିଲା। 

ବରଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଶଯ୍ୟାଭାବ: ଚଟାଣରେ ଗଡ଼ୁଛନ୍ତି ରୋଗୀ

ବରଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଶଯ୍ୟାଭାବ: ଚଟାଣରେ ଗଡ଼ୁଛନ୍ତି ରୋଗୀ

ବରଗଡ଼ ଅଫିସ୍‌,୨୧।୯: ବରଗଡ଼ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଲାଗି ରହିଛି । ଏଠାରେ କେବଳ ଡାକ୍ତର କିମ୍ବା ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଚିକିତ୍ସା ଉପକରଣର ଅଭାବ ରହିଛି, ତାହା ନୁହେଁ । 

ଜର୍ଜଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇଲେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ

ଜର୍ଜଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇଲେ କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀ

ନୂଆଗାଁ,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): ଦୀର୍ଘ ଦିନର ରାଜନୈତିକ ଭାର ଏକାକୀ ସମ୍ଭାଳି ତଥା ଅନ୍ୟ ଦିନ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ଅନ୍ତିମରେ ବୀରମୀତ୍ରପୁର ବିଧାୟକ ଟାଣୁଆ ଆଦିବାସୀ ନେତା ଜର୍ଜ ତିର୍କୀ କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ଯୋଗଦେଲା ପରେ ରାଞ୍ଚତ୍ ବିମାନ ବନ୍ଦରଠାରେ ଜର୍ଜଙ୍କୁ ଓଡିଶାର କଂଗ୍ରେସ କର୍ମୀମାନେ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇଛନ୍ତି ।

ପାମରା ଗାଁରେ ବାଲ୍ମିକୀ ରାମାୟଣ ପଠନ

ପାମରା ଗାଁରେ ବାଲ୍ମିକୀ ରାମାୟଣ ପଠନ

ବଡଗାଁ,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ): ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଡଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ପାମରା(ଜୁନାପଡା) ଗ୍ରାମରେ ୧୫ ତାରିଖଠାରୁ ନବମତମ ବାର୍ଷିକ ଇନ୍ଦ୍ର ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ୧୧ ଦିନ ଧରି ଚାଲିବ ।

ଲଘୁଚାପ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏନଡିଆରଏଫ ସଜାଗ

ଲଘୁଚାପ ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ଏନଡିଆରଏଫ ସଜାଗ

କେସିଙ୍ଗା,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସମଗ୍ର କେସିଙ୍ଗା ବ୍ଲକରେ ଗୁରୁବାରଠାରୁ ବର୍ଷା ହେଉଛି ।

ହାଇୱାରେ ବାଲି ଚାଲାଣ ଯୋଗୁ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି ରାସ୍ତା

ହାଇୱାରେ ବାଲି ଚାଲାଣ ଯୋଗୁ ନଷ୍ଟ ହେଉଛି ରାସ୍ତା

ବଡଗାଁ,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ବଡଗାଁ ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଫୁଲବାରୀ ପଞ୍ଚାୟତର କୁରେଇବଗା ଗ୍ରାମରୁ ଭୋଇପାଲିଗ୍ରାମ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପିଚୁ ରାସ୍ତା କାମ ୬ମାସ ପୂର୍ବେ ଶେଷ ହୋଇଛି । 

ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ବିଜେଡିର ମହିଳା ସମାବେଶ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ସୁୁନ୍ଦରଗଡ,୨୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ମହିଳା ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ସଭାନେତ୍ରୀ ବିଧାୟିକା ପ୍ରମିଳା ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ୍ରମେ ଆସନ୍ତା ୨୪ତାରିଖଠାରୁ ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଜିଲାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ମହିଳା ସମାବେଶ ପାଇଁ ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲା ମହିଳା ବିଜୁ ଜନତା ଦଳର ଏକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ଥାନୀୟ ରାଜବାଟୀଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।

ଜାଲ ନୋଟର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କଲା ପୋଲିସ: ୨ଗିରଫ

ଜାଲ ନୋଟର ପର୍ଦ୍ଦାଫାସ କଲା ପୋଲିସ: ୨ଗିରଫ

ଧର୍ମଗଡ,୨୧। ୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କଳାହାଣ୍ଡି ଜିଲା ଧର୍ମଗଡ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଜାଲ ନୋଟ ରାକେଟକୁ ଠାବ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ଏଥିରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଦୁଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ନିରୋଧ କର୍ମଶାଳା

ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ନିରୋଧ କର୍ମଶାଳା

ବୀରମହାରାଜପୁର,୨୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ସୁବର୍ଣ୍ଣପୁର ଜିଲା ବୀରମହାରାଜପୁର ବ୍ଲକର ସୁବଳୟା କଲେଜରେ ବାଲ୍ୟ ବିବାହ ନିରୋଧ ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ କର୍ମଶାଳା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ।