ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

୧୫ ଦିନରେ ମାଛ ମାର୍କେଟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨ା୯:ଅନୁଗୋଳ ହେମସୁରପଡ଼ାଠାରେ ଥିବା ମାଛ ମାର୍କେଟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଅନୁଗୋଳ ଚାଇଲ୍ଡ ୱେଲଫେୟାର କମିଟି ପୌର ପରିଷଦକୁ ଚିଠି କରିଛି। ଆସନ୍ତା ୧୫ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଅସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକର ପରିବେଶ ସହ ବାତାବରଣ ପ୍ରଦୂଷିତ କରୁଥିବା ଉକ୍ତ ମାର୍କେଟକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବାକୁ ଚିଠି (ନଂ. ୫୯୨/୧୮)ରେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଚିଠିର ନକଲ ବାଳ ସୁଧାର ଗୃହ ସୁପରିଣ୍ଟେଣ୍ଡେଣ୍ଟ, ସିଡିପିଓ, ସିଡିଏମ୍‌ଓ, ଏସ୍‌ପି, ଜିଲାପାଳ ଓ ଭୁବନେଶ୍ୱରର ଓଏସ୍‌ସିପିଏସ୍‌ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଯାଇଛି। 
ଚାଇଲ୍ଡ ୱେଲଫେୟାର କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ପୌରପରିଷଦ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ଲେଖାଯାଇଥିବା ଚିଠିରେ ଦର୍ଶାଯାଇଛି ଯେ, ଅନୁଗୋଳ ବାଳ ସୁଧାର ଗୃହ ସହିତ ଜିଲା ଚିକିତ୍ସାଳୟର ଶିଶୁ ବିଭାଗ ନିକଟରେ ମାଛ ମାର୍କେଟ ରହିଛି। ଫଳରେ ସେଠାରୁ ଆସୁଥିବା ଦୁର୍ଗନ୍ଧ ଯୋଗୁ ବାଳ ସୁଧାର ଗୃହର ଅନ୍ତେବାସୀ ଅଣନିଃଶ୍ୱାସୀ ହୋଇପଡ଼ୁଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟ ଶିଶୁ ବିଭାଗ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଏହା ବିପଦପୂର୍ଣ୍ଣ। ତେଣୁ ଏହାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ଚିଠିରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। ଏଥିସହ ମାଛ ବଜାରର ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ବାଳ ସୁଧାର ଗୃହ ନିକଟ ପୋଖରୀରେ ଆବର୍ଜନା ପକାଉଛନ୍ତି। ତେଣୁ ପରିବେଶ ଦୂଷିତ ହେଉଛି। ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ପାଇଁ ତୁରନ୍ତ ମାଛ ମାର୍କେଟ ଖୋଲା ଜାଗାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି କମିଟି ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି। ଯଦି ଏହା ଉଠା ନ ଯାଏ ତା’ହେଲେ ଜୁଭେନାଇଲ ଆକ୍ଟ ୨୦୧୫ ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ ବୋଲି ଉକ୍ତ ପତ୍ରରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି। ଏ ନେଇ ପୌରପାଳିକା ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ କୁମାର ସାହୁ କହିଛନ୍ତି, ଚିଠି ପହଞ୍ଚତ୍ଛି। ପୌରପରିଷଦ କାଉନସିଲ ବୈଠକରେ ଏହା ପାସ୍‌ ହେବା ପରେ ଯାହା କିଛି କରାଯିବ। ବର୍ତ୍ତମାନ ବିଧାନସଭା ଚାଲିଥିବାରୁ କାଉନସିଲ ବୈଠକ ହୋଇପାରିବ ନାହିଁ। ପରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯିବ। ସେହିପରି ନଗରପାଳ ଅକ୍ଷୟ କୁମାର ସାମନ୍ତ କହିଛନ୍ତି, ପୂର୍ବରୁ ଡେଲି ମାର୍କେଟରେ ମାଛ ବେପାର ହେଉଥିଲା। ପରେ ତାହା ହେମସୁରପଡ଼ାକୁ ଚାଲିଗଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଯଦି ସମସ୍ୟା ଦେଖାଯାଉଛି, ତା’ହେଲେ ସରକାର ଜାଗା ଦେଲେ ଆମେ ଅନ୍ୟତ୍ର ମାର୍କେଟ କରିବୁ ବୋଲି ନଗରପାଳ କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଜୋର୍‌ ଧରିଲା ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି  : ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ: ଜିଲାପାଳ

ଜୋର୍‌ ଧରିଲା ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି : ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ: ଜିଲାପାଳ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର କାମାକ୍ଷାନଗର (୫୭) ଏବଂ ପରଜଙ୍ଗ (୫୮) ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ସ୍ବଚ୍ଛ, ଅବାଧ ମତଦାନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋର୍‌ ଧରିଛି। ଭୋଟରେ କୌଣସି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବ ନାହିଁ। 

ନୂଆଁ ଅରଖକୁଦ ଗ୍ରାମରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼: ଉଡ଼ିଗଲା ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛପର

ନୂଆଁ ଅରଖକୁଦ ଗ୍ରାମରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼: ଉଡ଼ିଗଲା ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛପର

ବଇଣ୍ଡା,୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆଁ ଅରଖକୁଦ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ ହୋଇଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଗ୍ରାମରେ ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ  ଚାଳ ଓ ଆଜବେଷ୍ଟସ ଛପର ଘର ଉଡ଼ିଯାଇଛି। 

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ବଇଣ୍ଡା,୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ସାପଘରା ପଞ୍ଚାୟତ  ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜ  ଅଧୀନରେ ଥିବା ବାତ୍ରାଖୋଳ, ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଗ୍ରାମରେ  ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଚଳାଇଛନ୍ତି।    ଫଳରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ସାଢେ ୪ କୋଟି ଓଡ଼ିଆ ମୋ ପରିବାର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ସାଢେ ୪ କୋଟି ଓଡ଼ିଆ ମୋ ପରିବାର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,ପବିତ୍ରନଗର ୨୦।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର)/(ଡି.ଏନ.ଏ)ମାଧପୁର -ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରର ଛେଣ୍ଡିପଦା ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଶନିବାର ଆୟୋଜିତ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯୋଗଦେଇ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି।

ତାଳଚେରରେ ନବୀନଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ସଭା: ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ କ୍ଷୀରୋଦ ସାହୁ ହାତ ଛାଡ଼ି ଧରିଲେ ଶଙ୍ଖ

ତାଳଚେରରେ ନବୀନଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ସଭା: ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ କ୍ଷୀରୋଦ ସାହୁ ହାତ ଛାଡ଼ି ଧରିଲେ ଶଙ୍ଖ

ତାଳଚେର,୨୦।୪(ନି.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଘଣ୍ଟପଡା ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆଠାରେ ଶନିବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି।

ଜମିବାଡ଼ି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ସାନଭାଇ ମାଡ଼ରେ ବଡଭାଇ ଗୁରୁତର

ଜମିବାଡ଼ି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ସାନଭାଇ ମାଡ଼ରେ ବଡଭାଇ ଗୁରୁତର

ପରଜଙ୍ଗ,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା କୁଆଳୋ ପଞ୍ଚାୟତ ଦଲକ ସାହିରେ ଶନିବାର ଜମିବାଡ଼ି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟିଛି।

ମହାଶ୍ୱେତା, ଶ୍ରୀତମଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ଶୋ

ମହାଶ୍ୱେତା, ଶ୍ରୀତମଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ଶୋ

ପାଲଲହଡ଼ା, ୨୦ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଲଲହଡ଼ା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଭାଜପା ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଶୋକ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ରୋଡ୍‌ ଶୋ କରିଛନ୍ତି ଓଲିଉଡ କଳାକାର ମହାଶ୍ୱେତା ରାୟ ଓ ଶ୍ରୀତମ ଦାସ।

ଆଜି ଅନୁଗୋଳ ଆସିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ୪ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କରିବେ ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର

ଆଜି ଅନୁଗୋଳ ଆସିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ୪ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କରିବେ ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ/ବଇଣ୍ଡା/ଛେଣ୍ଡିପଦା ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ/ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ବିଜେଡି ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶନିବାର ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି।

ନଦୀ ପାର ଦନ୍ତାର ନରସଂହାର

ନଦୀ ପାର ଦନ୍ତାର ନରସଂହାର

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଅନେକ ସମୟରେ ହାତୀକୁ ନେଇ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଯାଉଛି। କେତେବେଳେ ହାତୀ ଗଁ। ନିକଟକୁ ଆସି ଫସଲ ଖାଇବା ସହ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ତ ପୁଣି କେବେ ସହର ମଧ୍ୟକୁ ପଶି ଭୟର ବାତାବରଣ ଖେଳାଇ ଦେଉଛନ୍ତି। 

ବିଜେଡି, ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର

ବିଜେଡି, ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ମଝିରେ  ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ଥିବାବେଳେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନକୁ ଜୋରଦାର କରିଛନ୍ତି। 

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରିକ୍ୟୁଜିଶନ ହେଲା ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ: ଥାନାକୁ ବାଇକ୍‌ ଟାଣି ଆଣିଲା ପୋଲିସ

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରିକ୍ୟୁଜିଶନ ହେଲା ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ: ଥାନାକୁ ବାଇକ୍‌ ଟାଣି ଆଣିଲା ପୋଲିସ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୦।୪- ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ରିକ୍ୟୁଜିଶନ ଯୋଗୁ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ବାଇକ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ତେବେ ପୋଲିସ ବିନା ସୂଚନାରେ ହଠାତ୍‌ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ଅଟକାଇ ସେମାନଙ୍କ ବାଇକ୍‌ ଥାନାକୁ ନେଇଯିବା ପ୍ରଥମେ କିଛି ବୁଝାପଡି ନ ଥିଲା।

ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର: ବିଜେଡି-ଭାଜପା ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା

ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର: ବିଜେଡି-ଭାଜପା ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୦।୪- ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକସଭା କ୍ଷେତ୍ର। ହାଟ୍ରିକ୍‌ ବିଜୟ ସହ ମୋଟ ୪ ଥର ଏମ୍‌ପି ରହିଆସିଥିବା ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତା ତଥାଗତ ସତପଥୀ ନିର୍ବାଚନରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପରେ ଶାସକ ଦଳକୁ ଏବେ ଘାରିଛି ଗଡ଼ରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା।


Model This Week

କ୍ରିଷ୍ଣା
Why Dharitri