ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

କଲେଜ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଆଗକୁ ଆସିଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ:ସମାଧାନ ପାଇଁ ୭ ଦିନ ସମୟ

କଲେଜ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଆଗକୁ ଆସିଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ:ସମାଧାନ ପାଇଁ ୭ ଦିନ ସମୟ
ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୨ା୯:ଅନୁଗୋଳ ସରକାରୀ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସମସ୍ୟା ନେଇ ଜିଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ମାରୱାଡ଼ି ଧର୍ମଶାଳାରେ ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସ୍ଥାୟୀ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିଯୁକ୍ତ ସହ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ପଦବୀ ପୂରଣ କରାଯିବାକୁ ଛାତ୍ର ନେତାମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗ ମୁଖ୍ୟ ପଦବୀ ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବାବେଳେ ଅସ୍ଥାୟୀ ଅଧ୍ୟାପକମାନେ ଉକ୍ତ ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିଛନ୍ତି। ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବାରମ୍ବାର ଅଭିଯୋଗ କରୁଥିଲେ ବି କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ କିମ୍ବା ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉନାହାନ୍ତି। ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଅଣଛାତ୍ର ପ୍ରବେଶ ନିଷେଧ ଏବଂ ସୁରକ୍ଷା ଦୃଷ୍ଟିରୁ ସିସିଟିଭି ଲଗାଇବାକୁ ଛାତ୍ରନେତାମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଅନୁଗୋଳ ଓ ତାଳଚେର ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମାନ୍ୟତା ଉଠିଯାଇଥିବା ବେଳେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ ସହିତ ଖେଳୁଛନ୍ତି। ୨୦୧୨ ରୁ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମାନ୍ୟତା ଉଠି ଯାଇଥିବାବେଳେ ନବୀକରଣ ପାଇଁ ଆବେଦନ କରାଯାଇଛି କି ନାହଁି, ୟୁଜିସି ସର୍ତ୍ତାବଳୀ ଅନୁସାରେ ଏକ କମିଟି ମାନ୍ୟତା ନବୀକରଣ କରିବା ପାଇଁ ଆସିଲେ ନା ନାହିଁ ଏବଂ ଏହାକୁ ନେଇ ଉଚ୍ଚଶିକ୍ଷା ବିଭାଗ ଓ କଲେଜ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଭୂମିକା ସ୍ପଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ଦାବି କରିଛି। ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଦାବି ଉପରେ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆ ନ ହେଲେ କଲେଜ ସାମ୍ନାରେ ଅନଶନ ସହ ଆନ୍ଦୋଳନ କରାଯିବ ବୋଲି ଚେତାବନୀ ଦିଆଯାଇଛି। ଏହି ଖବରଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ ଜିଲା ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ ସଂଯୋଜକ ଲୁଲୁ ପାଣିଗ୍ରାହୀ, ପ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ସାହୁ, ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ କ୍ୟାମ୍ପସ ସଭାପତି ଚନ୍ଦ୍ରକାନ୍ତ ପଟ୍ଟନାୟକ, ସମ୍ପାଦକ ଶଙ୍କର୍ଷଣ ସାହୁ, ଅବିନାଶ ସାହୁ, ନଗେନ୍ଦ୍ର ଦେହୁରୀ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। 
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଅନୁଗୋଳ ବିଜେଡିରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ: ସାମିଲ ହେଲା ଜିଲା ଦଳିତ ମହାସଂଘ

ଅନୁଗୋଳ ବିଜେଡିରେ ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ: ସାମିଲ ହେଲା ଜିଲା ଦଳିତ ମହାସଂଘ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୨- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଳାକେନ୍ଦ୍ର ଠାରେ ଶନିବାର ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ଅନୁଗୋଳ ଦଳିତ ମହାସଂଘ ସଭାପତି ଆଇନଜୀବୀ ରାଜ କିଶୋର ନାଏକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଉପସଭାପତି ସୁରେନ୍ଦ୍ର ବେହେରା, ସମ୍ପାଦକ ବଳରାମ ଗୋଚ୍ଛାୟତ, କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ପ୍ରଦୀପ ଗୋଚ୍ଛାୟତ, ମହିଳା ସଦସ୍ୟା ଭାରତୀ ନାଏକଙ୍କ ସହ ୩୦୦ ସଦସ୍ୟାସଦସ୍ୟ ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ। 

କଂଗ୍ରେସ ଶିବିରରେ ବଢୁଛି ଚିନ୍ତା: ଆଶଙ୍କାରେ ଆଶାୟୀ

କଂଗ୍ରେସ ଶିବିରରେ ବଢୁଛି ଚିନ୍ତା: ଆଶଙ୍କାରେ ଆଶାୟୀ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪ା୨: ପାଖେଇ ଆସୁଛି ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ। ଏହାକୁ ନେଇ ସବୁଠି ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି ରାଜନୈତିକ ଉଷ୍ମତା। ମାପିଚୁପି ଗୋଟିଚାଳନା ଆରମ୍ଭ କଲେଣି ସବୁ ରାଜନୈତିକ ଦଳ। କିଏ ହେବ ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ,  କିଏ ବାଦ୍‌ ପଡ଼ିବେ ସେ ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି କସରତ। 

ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ବଳିଦାନ ମନେପକାଇଲେ

ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଶହୀଦଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି: ବଳିଦାନ ମନେପକାଇଲେ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୨- ଢେଙ୍କାନାଳ ସନ୍ଧ୍ୟାତାରା ସାହିତ୍ୟ ସଂସଦ ପକ୍ଷରୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଜଗନ୍ନାଥରୋଡସ୍ଥିତ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍‌ ଆଣ୍ଡ ପ୍ରିଣ୍ଟ୍‌ ପରିସରରେ ଶନିବାର ପୁଲ୍‌ଓ୍ବାମା ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଶହୀଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନଙ୍କୁ ଭକ୍ତିପୂତ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଛି।

ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାତମାଇଲ ଗସ୍ତ

ଆଜି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସାତମାଇଲ ଗସ୍ତ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୪।୨- ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ରବିବାର ଅପରାହ୍ନ ୪ଟାରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସି ହିନ୍ଦୋଳ ବ୍ଲକ ସାତମାଇଲରେ ଆୟୋଜିତ ସମାବେଶରେ ଯୋଗଦେବେ। ଏଥିଲାଗି ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ସମସ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚୂଡ଼ାନ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ପହଞ୍ଚତ୍ଛି।

ଜିଲା ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ: ‘ସଙ୍ଗଠନ ମଜଭୁତ ହେଲେ ଦାବି ହାସଲ ସହଜ’

ଜିଲା ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀ: ‘ସଙ୍ଗଠନ ମଜଭୁତ ହେଲେ ଦାବି ହାସଲ ସହଜ’

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୪।୨- ସଙ୍ଗଠନ ମଜଭୁତ ହେଲେ ଦାବି ହାସଲ ସହଜ ହୋଇପାରିବ। ଅନୁଗୋଳ ସହର ଟାଉନ ହଲଠାରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜିଲା ବିଜେଡି ଆଇନଜୀବୀ ସାମ୍ମୁଖ୍ୟ ସମ୍ମିଳନୀରେ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ଆଇନ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା ଏହା କହିଛନ୍ତି।

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହୋଇ ଦେଶସେବା କର

ଶୃଙ୍ଖଳିତ ହୋଇ ଦେଶସେବା କର

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩ା୨-ଢେଙ୍କାନାଳ ଓଡ଼ାପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିମିନଈ ଉଚ୍ଚ ମାଧ୍ୟମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଓ ପୁରସ୍କାର ବିତରଣ ଉତ୍ସବ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇ କାମ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇ କାମ କରିବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୨୩ା୨- ୟୁକୋ ଆତ୍ମନିଯୁକ୍ତି ତାଲିମ ପ୍ରତିଷ୍ଠାନ ଢେଙ୍କାନାଳ ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ କାମାକ୍ଷାନଗର ବ୍ଲକ କଙ୍ଗେଇଲୋ ଗ୍ରାମ କୋଠଘର ପରିସରରେ ଚାଲିଥିବା ପନିପରିବା ଚାଷ ସମ୍ପର୍କିତ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଶୁକ୍ରବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ନିଜ ଘର ଜାଳିଦେଲେ ଯୁବକ

ନିଜ ଘର ଜାଳିଦେଲେ ଯୁବକ

ବଇଣ୍ଡା,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ହଣ୍ଡାପା ଥାନା ନୁନୁକାପଶି ଗ୍ରାମର ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ମୁଣ୍ଡା ଶନିବାର ନିଜ ଘରେ ନିଆଁ ଲଗାଇ ଦେଇଛନ୍ତି।

ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଶତାଧିକ କର୍ମୀ

ବିଜେଡିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଶତାଧିକ କର୍ମୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୩।୨- ଅନୁଗୋଳ କଳାକେନ୍ଦ୍ରଠାରେ ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।  ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତାପ ଜେନା, ଅନୁଗୋଳ ବିଧାୟକ ରଜନୀକାନ୍ତ ସିଂହ, ଆଠମଲ୍ଲିକ ବିଧାୟକ ସଞ୍ଜୀବ ସାହୁ, ପାଲଲହଡ଼ା ବିଧାୟକ ମହେଶ ସାହୁ ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

କଠିନ  ପରିଶ୍ରମ କର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିବ

କଠିନ ପରିଶ୍ରମ କର ଶୀର୍ଷ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିବ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପରଜଙ୍ଗ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶନିବାର ୩୯ ତମ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଅବସରରେ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର ଏକ ଅତିରିକ୍ତ ଶ୍ରେଣୀଗୃହ ସମେତ ୟୁଜିସି ଅନୁଦାନରେ ୧କୋଟି ୨୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିର୍ମିତ ହୋଇଥିବା ଭାରତୀ ଛାତ୍ରୀ ନିବାସକୁ ବାଣିଜ୍ୟ ଓ ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡ. ନୃସିଂହ ଚରଣ ସାହୁ ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ପରେ ବାର୍ଷିକ ଉତ୍ସବ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। 

୮୪ ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଋଣ ବଣ୍ଟନ

୮୪ ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଋଣ ବଣ୍ଟନ

ଭାପୁର,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ସଦର ବ୍ଲକ ଭାପୁର ସେବା ସମବାୟ ସମିତି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶନିବାର ମହିଳା ଗୋଷ୍ଠୀଙ୍କୁ ଋଣ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି।

ସମୁଦୀଘରେ ଚରିତ୍ର ସନ୍ଦେହରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ  ହତ୍ୟାକଲେ ବୃଦ୍ଧ

ସମୁଦୀଘରେ ଚରିତ୍ର ସନ୍ଦେହରେ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ହତ୍ୟାକଲେ ବୃଦ୍ଧ

ପାଲଲହଡ଼ା,୨୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପାଲଲହଡ଼ା ଉପଖଣ୍ଡ ଖମାର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାରକୋଟିଆ ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ସ୍ବାମୀ ଟାଙ୍ଗିଆ ଚୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଦେବଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ରିଆମାଳ ଅଞ୍ଚଳର ବଳ ବେହେରାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଭଗବତୀ(୪୫)।