ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଅଥୟ ଜିଲୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି:ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା

ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଅଥୟ ଜିଲୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି:ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା
ତାଳଚେର,୧୨ା୯ (ନି.ପ୍ର.):ଅଢ଼େଇ ବର୍ଷ ତଳେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ହାତ ଓ ଅଣ୍ଟା ତଳକୁ ହୋଇଥିବା ଗର୍ତ୍ତ ଯୋଗୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଅଥୟ ହୋଇପଡ଼ୁଥିବା ସମଲ ବିଲିଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ସ୍ବର୍ଗତ ବାବୁଲା ଗୋଛାୟତଙ୍କ ୧୧ ବର୍ଷୀୟ ପୁଅ ଜିଲୁର ଚିକିତ୍ସା ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କଣିହଁା ବିଡିଓ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ନିଜେ କଣିହଁା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଜିଲୁର ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତର ସୁମନ୍ତ କୁମାର ପଟେଲ ସମସ୍ତ ଚେକ୍‌ଅପ୍‌ କରିବା ପରେ ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ରେଫର କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ବିଡିଓ ଜେନା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଜିଲୁ ଓ ତାଙ୍କ ମାଉସୀ ସରୋଜିନୀ କିପରି ତୁରନ୍ତ ଅନୁଗୋଳ ଯାଇପାରିବେ ସେ ନେଇ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ। ଜାତୀୟ ପରିବାର ମଙ୍ଗଳ ଯୋଜନାରେ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ଜିଲୁର ମାଉସୀ ସରୋଜିନୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରେ ଜମା କରାଇବା ସହ ହାତ ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ବିଡିଓ ଜେନା ନିଜ ପକେଟରୁ ସରୋଜିନୀଙ୍କୁ ୧୫ଶହ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ। ବିଡିଓଙ୍କ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସାଧାରଣରେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି। 
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମାତା ପିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମାଉସୀ ସରୋଜିନୀଙ୍କ ନିକଟରେ ରହୁଥିବା ଜିଲୁର ଚିକିତ୍ସା ଅର୍ଥାଭାବରୁ କରାଯାଇ ପାରି ନ ଥିଲା। ହାତ ଭାଙ୍ଗିବାର ବର୍ଷକ ପରେ ଦିନ ମଜୁରିଆ ସରୋଜିନୀ ପୁତୁରାକୁ ଧରି ତାଳଚେର ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଯାଇଥିଲେ। ହାତ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବାରୁ ତାହାକୁ କଟାଯିବ ବୋଲି ଡାକ୍ତର କହିବା ପରେ ଅଭାବୀ ସରୋଜିନୀ ଫେରିଆସିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ଭଙ୍ଗାହାତର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଥିବା ଜିଲୁ ପରେ ଆଉ ଏକ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା। ଅଣ୍ଟା ତଳକୁ ହୋଇଥିବା ଏକ ଗର୍ତ୍ତ ଏତେ କଷ୍ଟ ଦେଉଥିଲା ଯେ ସେ ଶୋଇପାରୁ ନ ଥିଲା କି ବସିପାରୁ ନ ଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗତ ୫ ତାରିଖ ‘ଧରିତ୍ରୀ’ରେ ‘ବଢ଼ୁଛି ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣା: ବସିପାରୁନି, ଶୋଇପାରୁନି ଜିଲୁ’ ଶୀର୍ଷକ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପରେ କଣିହଁା ବିଡିଓ ୬ ତାରିଖରେ ବିଲିଣ୍ଡା ଯାଇ ଜିଲୁର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲୁର ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ ଓ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପରେ ଜିଲୁର ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେବ ବୋଲି ବିଡିଓ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ। ତଦନୁଯାୟୀ ଜିଲୁକୁ ଧରି ବିଡିଓ କଣିହଁା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ଜିଲୁକୁ ଅନୁଗୋଳ ପଠାଇଥିଲେ। ଅନୁଗୋଳ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଡାକ୍ତର ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ପଣ୍ଡା ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ। ଡିଜିଟାଲ ଏକ୍ସ-ରେ ଓ ସାଇନାଲକର୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ତାଙ୍କୁ କଟକ ପଠାଯିବ କି ନାହିଁ ତାହା ଜଣାପଡ଼ିବ ବୋଲି ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଜୋର୍‌ ଧରିଲା ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି  : ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ: ଜିଲାପାଳ

ଜୋର୍‌ ଧରିଲା ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି : ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବନି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ: ଜିଲାପାଳ

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର କାମାକ୍ଷାନଗର (୫୭) ଏବଂ ପରଜଙ୍ଗ (୫୮) ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ ସ୍ବଚ୍ଛ, ଅବାଧ ମତଦାନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋର୍‌ ଧରିଛି। ଭୋଟରେ କୌଣସି ବେଆଇନ କାର୍ଯ୍ୟ ବରଦାସ୍ତ କରାଯିବ ନାହିଁ। 

ନୂଆଁ ଅରଖକୁଦ ଗ୍ରାମରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼: ଉଡ଼ିଗଲା ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛପର

ନୂଆଁ ଅରଖକୁଦ ଗ୍ରାମରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼: ଉଡ଼ିଗଲା ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଛପର

ବଇଣ୍ଡା,୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)-ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ଠାକୁରଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ନୂଆଁ ଅରଖକୁଦ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଘୂର୍ଣ୍ଣିଝଡ଼ ହୋଇଛି। ଏଥିଯୋଗୁ ଗ୍ରାମରେ ୨୫ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ  ଚାଳ ଓ ଆଜବେଷ୍ଟସ ଛପର ଘର ଉଡ଼ିଯାଇଛି। 

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ, ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ

ବଇଣ୍ଡା,୨୦।୪ (ଡି.ଏନ.ଏ)- ଆଠମଲ୍ଲିକ ବ୍ଲକ ସାପଘରା ପଞ୍ଚାୟତ  ହଣ୍ଡପା ରେଞ୍ଜ  ଅଧୀନରେ ଥିବା ବାତ୍ରାଖୋଳ, ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ଗ୍ରାମରେ  ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଚଳାଇଛନ୍ତି।    ଫଳରେ ଲୋକେ ଆତଙ୍କିତ ହୋଇପଡ଼ିଛନ୍ତି।

ସାଢେ ୪ କୋଟି ଓଡ଼ିଆ ମୋ ପରିବାର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ସାଢେ ୪ କୋଟି ଓଡ଼ିଆ ମୋ ପରିବାର: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,ପବିତ୍ରନଗର ୨୦।୪(ସ୍ବ.ପ୍ର)/(ଡି.ଏନ.ଏ)ମାଧପୁର -ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରର ଛେଣ୍ଡିପଦା ଷ୍ଟାଡିୟମ ନିକଟରେ ଶନିବାର ଆୟୋଜିତ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭାରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଯୋଗଦେଇ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି।

ତାଳଚେରରେ ନବୀନଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ସଭା: ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ କ୍ଷୀରୋଦ ସାହୁ ହାତ ଛାଡ଼ି ଧରିଲେ ଶଙ୍ଖ

ତାଳଚେରରେ ନବୀନଙ୍କ ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ସଭା: ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ କ୍ଷୀରୋଦ ସାହୁ ହାତ ଛାଡ଼ି ଧରିଲେ ଶଙ୍ଖ

ତାଳଚେର,୨୦।୪(ନି.ପ୍ର.): ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ତାଳଚେର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ଘଣ୍ଟପଡା ହାଇସ୍କୁଲ ପଡିଆଠାରେ ଶନିବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନିିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର କରିଛନ୍ତି।

ଜମିବାଡ଼ି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ସାନଭାଇ ମାଡ଼ରେ ବଡଭାଇ ଗୁରୁତର

ଜମିବାଡ଼ି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ସାନଭାଇ ମାଡ଼ରେ ବଡଭାଇ ଗୁରୁତର

ପରଜଙ୍ଗ,୨୦।୪(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା କୁଆଳୋ ପଞ୍ଚାୟତ ଦଲକ ସାହିରେ ଶନିବାର ଜମିବାଡ଼ି ଭାଗବଣ୍ଟାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଦୁଇ ଭାଇଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟିଛି।

ମହାଶ୍ୱେତା, ଶ୍ରୀତମଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ଶୋ

ମହାଶ୍ୱେତା, ଶ୍ରୀତମଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ଶୋ

ପାଲଲହଡ଼ା, ୨୦ା୪(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପାଲଲହଡ଼ା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରେ ଭାଜପା ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଶୋକ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପାଇଁ ଶୁକ୍ରବାର ରୋଡ୍‌ ଶୋ କରିଛନ୍ତି ଓଲିଉଡ କଳାକାର ମହାଶ୍ୱେତା ରାୟ ଓ ଶ୍ରୀତମ ଦାସ।

ଆଜି ଅନୁଗୋଳ ଆସିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ୪ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କରିବେ ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର

ଆଜି ଅନୁଗୋଳ ଆସିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ: ୪ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରେ କରିବେ ମାରାଥନ ପ୍ରଚାର

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ/ବଇଣ୍ଡା/ଛେଣ୍ଡିପଦା ୨୦।୪ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ/ସ୍ବ.ପ୍ର.)- ନିର୍ବାଚନୀ ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ବିଜେଡି ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶନିବାର ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି।

ନଦୀ ପାର ଦନ୍ତାର ନରସଂହାର

ନଦୀ ପାର ଦନ୍ତାର ନରସଂହାର

ଅନୁଗୋଳ ଜିଲାରେ ଅନେକ ସମୟରେ ହାତୀକୁ ନେଇ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଯାଉଛି। କେତେବେଳେ ହାତୀ ଗଁ। ନିକଟକୁ ଆସି ଫସଲ ଖାଇବା ସହ ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ତ ପୁଣି କେବେ ସହର ମଧ୍ୟକୁ ପଶି ଭୟର ବାତାବରଣ ଖେଳାଇ ଦେଉଛନ୍ତି। 

ବିଜେଡି, ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର

ବିଜେଡି, ଭାଜପା ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଜୋରଦାର ପ୍ରଚାର

କାମାକ୍ଷାନଗର, ୨୦।୪(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ତୃତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନକୁ ମଝିରେ  ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ଥିବାବେଳେ ପ୍ରାର୍ଥୀମାନେ ପ୍ରଚାର ଅଭିଯାନକୁ ଜୋରଦାର କରିଛନ୍ତି। 

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରିକ୍ୟୁଜିଶନ ହେଲା ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ: ଥାନାକୁ ବାଇକ୍‌ ଟାଣି ଆଣିଲା ପୋଲିସ

ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ରିକ୍ୟୁଜିଶନ ହେଲା ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ: ଥାନାକୁ ବାଇକ୍‌ ଟାଣି ଆଣିଲା ପୋଲିସ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୦।୪- ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଦୁଇ ଚକିଆ ଯାନ ରିକ୍ୟୁଜିଶନ ଯୋଗୁ ଅନୁଗୋଳ ପୋଲିସ ଲୋକଙ୍କଠାରୁ ବାଇକ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି। ତେବେ ପୋଲିସ ବିନା ସୂଚନାରେ ହଠାତ୍‌ ଲୋକମାନଙ୍କୁ ରାସ୍ତାରେ ଅଟକାଇ ସେମାନଙ୍କ ବାଇକ୍‌ ଥାନାକୁ ନେଇଯିବା ପ୍ରଥମେ କିଛି ବୁଝାପଡି ନ ଥିଲା।

ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର: ବିଜେଡି-ଭାଜପା ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା

ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ନିର୍ବାଚନ ପ୍ରଚାର: ବିଜେଡି-ଭାଜପା ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୨୦।୪- ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ନେଇ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ଢେଙ୍କାନାଳ ଲୋକସଭା କ୍ଷେତ୍ର। ହାଟ୍ରିକ୍‌ ବିଜୟ ସହ ମୋଟ ୪ ଥର ଏମ୍‌ପି ରହିଆସିଥିବା ବରିଷ୍ଠ ବିଜେଡି ନେତା ତଥାଗତ ସତପଥୀ ନିର୍ବାଚନରୁ ନିଜକୁ ଦୂରେଇ ରଖିବା ପରେ ଶାସକ ଦଳକୁ ଏବେ ଘାରିଛି ଗଡ଼ରକ୍ଷା ଚିନ୍ତା।


Model This Week

କ୍ରିଷ୍ଣା
Why Dharitri