ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଅଥୟ ଜିଲୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି:ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା

ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଅଥୟ ଜିଲୁ ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି:ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଚାଲିଛି ଚିକିତ୍ସା
ତାଳଚେର,୧୨ା୯ (ନି.ପ୍ର.):ଅଢ଼େଇ ବର୍ଷ ତଳେ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥିବା ହାତ ଓ ଅଣ୍ଟା ତଳକୁ ହୋଇଥିବା ଗର୍ତ୍ତ ଯୋଗୁ ଯନ୍ତ୍ରଣାରେ ଅଥୟ ହୋଇପଡ଼ୁଥିବା ସମଲ ବିଲିଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର ସ୍ବର୍ଗତ ବାବୁଲା ଗୋଛାୟତଙ୍କ ୧୧ ବର୍ଷୀୟ ପୁଅ ଜିଲୁର ଚିକିତ୍ସା ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। କଣିହଁା ବିଡିଓ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ନିଜେ କଣିହଁା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ଜିଲୁର ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତର ସୁମନ୍ତ କୁମାର ପଟେଲ ସମସ୍ତ ଚେକ୍‌ଅପ୍‌ କରିବା ପରେ ଅଧିକ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ରେଫର କରିଥିଲେ। ଏହାପରେ ବିଡିଓ ଜେନା ୧୦୮ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସରେ ଜିଲୁ ଓ ତାଙ୍କ ମାଉସୀ ସରୋଜିନୀ କିପରି ତୁରନ୍ତ ଅନୁଗୋଳ ଯାଇପାରିବେ ସେ ନେଇ ସମସ୍ତ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ। ଜାତୀୟ ପରିବାର ମଙ୍ଗଳ ଯୋଜନାରେ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ଚିକିତ୍ସା ସହାୟତା ଜିଲୁର ମାଉସୀ ସରୋଜିନୀଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଖାତାରେ ଜମା କରାଇବା ସହ ହାତ ଖର୍ଚ୍ଚ ପାଇଁ ବିଡିଓ ଜେନା ନିଜ ପକେଟରୁ ସରୋଜିନୀଙ୍କୁ ୧୫ଶହ ଟଙ୍କା ଦେଇଥିଲେ। ବିଡିଓଙ୍କ ଏପରି କାର୍ଯ୍ୟକୁ ସାଧାରଣରେ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଇଛି। 
ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ମାତା ପିତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ମାଉସୀ ସରୋଜିନୀଙ୍କ ନିକଟରେ ରହୁଥିବା ଜିଲୁର ଚିକିତ୍ସା ଅର୍ଥାଭାବରୁ କରାଯାଇ ପାରି ନ ଥିଲା। ହାତ ଭାଙ୍ଗିବାର ବର୍ଷକ ପରେ ଦିନ ମଜୁରିଆ ସରୋଜିନୀ ପୁତୁରାକୁ ଧରି ତାଳଚେର ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ଯାଇଥିଲେ। ହାତ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯିବା ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବାରୁ ତାହାକୁ କଟାଯିବ ବୋଲି ଡାକ୍ତର କହିବା ପରେ ଅଭାବୀ ସରୋଜିନୀ ଫେରିଆସିଥିଲେ। ସେବେଠାରୁ ଭଙ୍ଗାହାତର ଯନ୍ତ୍ରଣା ଭୋଗୁଥିବା ଜିଲୁ ପରେ ଆଉ ଏକ ରୋଗର ଶିକାର ହୋଇଥିଲା। ଅଣ୍ଟା ତଳକୁ ହୋଇଥିବା ଏକ ଗର୍ତ୍ତ ଏତେ କଷ୍ଟ ଦେଉଥିଲା ଯେ ସେ ଶୋଇପାରୁ ନ ଥିଲା କି ବସିପାରୁ ନ ଥିଲା। ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଗତ ୫ ତାରିଖ ‘ଧରିତ୍ରୀ’ରେ ‘ବଢ଼ୁଛି ରୋଗ ଯନ୍ତ୍ରଣା: ବସିପାରୁନି, ଶୋଇପାରୁନି ଜିଲୁ’ ଶୀର୍ଷକ ଖବର ପ୍ରକାଶ ପରେ କଣିହଁା ବିଡିଓ ୬ ତାରିଖରେ ବିଲିଣ୍ଡା ଯାଇ ଜିଲୁର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଅନୁଧ୍ୟାନ କରିଥିଲେ। ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ବ୍ଲକ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ଜିଲୁର ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବ ଓ ୨୦ ହଜାର ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହିତ କଥାବାର୍ତ୍ତା ପରେ ଜିଲୁର ଚିକିତ୍ସା କରାଯିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ହେବ ବୋଲି ବିଡିଓ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲେ। ତଦନୁଯାୟୀ ଜିଲୁକୁ ଧରି ବିଡିଓ କଣିହଁା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ। ସେଠାରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ପରେ ଜିଲୁକୁ ଅନୁଗୋଳ ପଠାଇଥିଲେ। ଅନୁଗୋଳ ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଡାକ୍ତର ସୁଶାନ୍ତ କୁମାର ପଣ୍ଡା ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ। ଡିଜିଟାଲ ଏକ୍ସ-ରେ ଓ ସାଇନାଲକର୍ଡ ଟେଷ୍ଟ ପରେ ତାଙ୍କୁ କଟକ ପଠାଯିବ କି ନାହିଁ ତାହା ଜଣାପଡ଼ିବ ବୋଲି ଡାକ୍ତର କହିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଚକୋଲେଟ ଖାଇ ୧୫ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ଚକୋଲେଟ ଖାଇ ୧୫ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୧।୧: ଅନୁଗୋଳ ଉପକଣ୍ଠରେ ଥିବା କୁମଣ୍ଡ ଚଣ୍ଡିବଜାର ସ୍ଥିତ ଅଲେଖପାଟଣା ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ସୋମବାର ଚକୋଲେଟ ଖାଇ ୧୫ ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଅସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣା:ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ  ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣା:ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ୍‌, ୨୧।୧: ଅନୁଗୋଳ ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଅନୁଗୋଳ-

୮ମ ଣ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣା : ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର  ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ୟାଣ୍ଟ, ସାର୍ଟ, ଚପଲ ଠାବ

୮ମ ଣ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଘଟଣା : ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ସାହାଯ୍ୟରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ୟାଣ୍ଟ, ସାର୍ଟ, ଚପଲ ଠାବ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,୨୧।୧: ଅନୁଗୋଳ ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ରବିବାର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ଘଟଣାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ତଦନ୍ତ। ସୋମବାର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ସାଇଣ୍ଟିଫିକ ଟିମ, ସନ୍ଧାନୀ କୁକୁର ପହଞ୍ଚି ଛାନଭିନ୍‌ ଚଳାଇଛନ୍ତି। ଏହାସହିତ ମୁଣ୍ଡାସାହି ନାଳ କୂଳରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ପ୍ୟାଣ୍ଟ, ସାର୍ଟ ଓ ଚପଲ ଠାବ କରାଯାଇଛି। 

ଦରପୋଡା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଦରପୋଡା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ଛେଣ୍ଡିପଦା ,୨୧।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର) ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ଥାନା ମାଛକୁଟା ଗ୍ରାମ ଶିବ ମନ୍ଦିର ପଛପଟେ ଥିବା ଡିଗିନାଳି ବିଲମାଳ ମଝିରେ ଦରପୋଡା ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତଦେହ ପଡିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। 

୮ମ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର  ପରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

୮ମ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୧।୧- ଅନୁଗୋଳ ସହର ଉପକଣ୍ଠରେ ରବିବାର ଘଟିଛି ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା। ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ପରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିବା ରାତି ପ୍ରାୟ ସାଢ଼େ ୧୧ଟାରେ ଅନୁଗୋଳ ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। 

ପବିତ୍ରନଗର କପ୍‌: ସମ୍ବଲପୁର ଚାମ୍ପିୟନ

ପବିତ୍ରନଗର କପ୍‌: ସମ୍ବଲପୁର ଚାମ୍ପିୟନ

ପବିତ୍ରନଗର, ୨୦ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା କଣିହାଁ ବ୍ଲକ ପବିତ୍ରନଗରଠାରେ ୭ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ପବିତ୍ରନଗର କପ୍‌ କ୍ରିକେଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପୃଥକ୍‌ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ  ୬ବଖରା ପାଉଁଶ, ୪ ଗାଈ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ

ପୃଥକ୍‌ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ୬ବଖରା ପାଉଁଶ, ୪ ଗାଈ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ

ପରଜଙ୍ଗ/ ଭୁବନ, ୨୦।୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଏବଂ ଭୁବନ ବ୍ଲକର ପୃଥକ୍‌ ସ୍ଥାନରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୬ବଖରା ଛାରଖାର ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିସହ ୪ ଗାଈ ଅର୍ଦ୍ଧଦଗ୍ଧ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ପରଜଙ୍ଗରେ ହାତୀପଲ: ପନିପରିବା ନଷ୍ଟ କଲେ, ଧାନବସ୍ତା ବୋହିନେଲେ

ପରଜଙ୍ଗରେ ହାତୀପଲ: ପନିପରିବା ନଷ୍ଟ କଲେ, ଧାନବସ୍ତା ବୋହିନେଲେ

ପରଜଙ୍ଗ,୨୦।୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଢେଙ୍କାନାଳ ବନଖଣ୍ଡ ମହାବିରୋଡ଼ ରେଞ୍ଜ ଡିହଡୋଳ ଫରେଷ୍ଟ ସେକ୍ସନ ଅଧୀନ ପରଜଙ୍ଗ ଗ୍ରାମରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।

ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବିରୋଧ: କଳାବ୍ୟାଚ ପରିଧାନ କଲେ ସରପଞ୍ଚ

ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବିରୋଧ: କଳାବ୍ୟାଚ ପରିଧାନ କଲେ ସରପଞ୍ଚ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୨୦।୧(ସ୍ବ.ପ୍ର) ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଛେଣ୍ଡିପଦା ବ୍ଲକ ଶିମିଳିପାଳ ପଂଚାୟତର ସାପୋଇନାଳିଠାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଥିବା ପିଠା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସରପଞ୍ଚଙ୍କ ଅଜ୍ଞାତରେ କରାଯାଉଥିବା ନେଇ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହୋଇଛି।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୪ ବଖରା ଘର ଜଳିଗଲା

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୪ ବଖରା ଘର ଜଳିଗଲା

ପରଜଙ୍ଗ,୨୦।୧ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ତହସିଲି ମୁକ୍ତାପସି ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ଅଧିନ ବଶୋଇ ପଞ୍ଚାୟତ ଯୌତୁକପଶି ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଗ୍ରାମର ଚାରି ଭାଇ କାର୍ତ୍ତିକ ସାହୁ, କିଶୋର ସାହୁ, ପ୍ରଦୀପ ସାହୁ, ଛବି ସାହୁଙ୍କ ଘର ପୋଡି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପାଉଁଶ ହୋଇଯାଇଛି।

ଅନୁଗୋଳରେ ଯୁବ ଶିଳ୍ପ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ମଣ୍ଡଳୀ: ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ

ଅନୁଗୋଳରେ ଯୁବ ଶିଳ୍ପ ଉଦ୍ୟୋଗୀ ମଣ୍ଡଳୀ: ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ପରିଦର୍ଶନ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୨୦।୧- ଯୁବ ଶିଳ୍ପ ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ଶାଖାର ଏକ ପ୍ରତିନିଧି ମଣ୍ଡଳୀ ଶନିବାର ଜେଏସ୍‌ପିଏଲ୍‌ର ଅନୁଗୋଳ ସ୍ଥିତ ଇସ୍ପାତ କାରଖାନା ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ। 

ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ: ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ନାଁରେ ଏତଲା

ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗ: ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ନାଁରେ ଏତଲା

ବନ୍ତଳା,୨୦ା୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ବନ୍ତଳା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଶୁକ୍ରବାର ଏକ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଜଣେ ସାଢେ ୩ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ବଳାତ୍କାର କରିଥିବା ଶନିବାର ରାତିରେ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ପୋଲିସ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ନଂ. ୮/୧୯ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।