ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଶାହା ହୋଇଛନ୍ତି ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକ

ଶାହା ହୋଇଛନ୍ତି ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକ
ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୨ା୯- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ଅନ୍ୟତମ ପ୍ରମୁଖ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ହେଉଛି ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିନାୟକ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ । ଯେଉଁ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରୁ ଏକଦା ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବାହାରୁଥିଲେ, ସେହି ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଏବେ ଶିକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ଭୁଶୁଡ଼ି ପଡ଼ିଛି । ପାଠ ପଢ଼ାଇବା ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ ଅଧ୍ୟାପକ ନାହାନ୍ତି। ୫୦ଜଣ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ବେଳେ ମାତ୍ର ୨୦ଜଣ ଅଛନ୍ତି। ବଳକା ସବୁ ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକ ା ସମାଲୋଚନାରୁ ବର୍ତ୍ତିବା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଠିକାରେ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ନିୟମିତ ବ୍ୟବଧାନରେ ଏହି ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକମାନେ ବଦଳୁ ଥିବା ଯୋଗୁ ପାଠ ପଢ଼ା  ବ୍ୟାହତ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଗତ କିଛିବର୍ଷ ହେଲା ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ପରୀକ୍ଷା ଫଳ ନିମ୍ନମାନର ରହିଛି ।
ଉଭୟ ଯୁକ୍ତ ୨ ଏବଂ ଡିଗ୍ରୀ ଶ୍ରେଣୀର ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦବୀ ଖାଲି ପଡ଼ିଛି । ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଯୁକ୍ତ ୩ ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗ ପାଇଁ ୪ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ମାତ୍ର ଜଣେ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକ ରହିଛନ୍ତି । ବଳକା ୩ ପଦବୀରେ ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । କେବଳ ବାଣିଜ୍ୟ ନୁହଁ, ସବୁ ବିଭାଗରେ ଏହି ଅବସ୍ଥା। ଅର୍ଥନୀତି ବିଭାଗ ପାଇଁ ୪ ଅଧ୍ୟାପକ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ମଧ୍ୟ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକ ନାହାନ୍ତି। ସେହି ସ୍ଥାନରେ ୪ଜଣ ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି। ସେହିଭଳି ଇଂଲିଶ, ଇତିହାସ, ରାଜନୀତି ବିଜ୍ଞାନ, ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନ ପାଇଁ ୩ଜଣ ଲେଖାଏ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦବୀ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି। ହେଲେ ଏହି ସମସ୍ତ ବିଭାଗରେ ମାତ୍ର ଜଣେ ଲେଖାଏ ଅଧ୍ୟାପକ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ବଳକା ୨ ପଦବୀରେ ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି। ଗଣିତ ଏବଂ ଓଡ଼ିଆ ବିଭାଗ ପାଇଁ ୩ଜଣ ଲେଖାଏ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦବୀ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି । ହେଲେ ଜଣେ ମଧ୍ୟ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକ ନାହାନ୍ତି । ସମସ୍ତ ୩ଟି ଯାକ ପଦବୀରେ ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ପ୍ରାଣୀ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଉଦ୍ଭିଦ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ ପାଇଁ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦବୀ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଜଣେ ଲେଖାଏ ଥିବା ବେଳେ ଆଉ ଜଣେ ଲେଖାଏ ଠିକାରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। ହିନ୍ଦୀ ଏବଂ ତେଲୁଗୁ ବିଭାଗ ପାଇଁ ଗୋଟିଏ ଲେଖାଏ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦବୀ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଜଣେ ହେଲେ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକ ନାହାନ୍ତି। ଠିକାରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି। କେବଳ ଦର୍ଶନଶାସ୍ତ୍ର ବିଭାଗରେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ଅଧ୍ୟାପକ ଅଛନ୍ତି। ଗୋଟିଏ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦବୀ ମଞ୍ଜୁର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି ।
ଅନ୍ୟପଟେ ଦେଖିବାକୁ ଗଲେ କେବଳ ଯୁକ୍ତ ୩ ଅପେକ୍ଷା ଯୁକ୍ତ ୨ର ଅବସ୍ଥା ସାମାନ୍ୟ ଭଲ । ରସାୟନ ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ଇଂଲିଶରେ ଦୁଇଟି ଲେଖାଏ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକ ଥିବା ବେଳେ ଜଣେ ଲେଖାଏ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଛନ୍ତି। ଆଉ ଜଣେ ଲେଖାଏ ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକ ଶିକ୍ଷାଦାନ ଦାୟିତ୍ୱରେ ରହିଛନ୍ତି। ବାଣିଜ୍ୟ ବିଭାଗ ପାଇଁ ୨ଜଣ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ବେଳେ ଅଛନ୍ତି ମାତ୍ର ଜଣେ । ଆଉ ଜଣଙ୍କୁ ଠିକାରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି। ଦର୍ଶନଶାସ୍ତ୍ର ବିଭାଗ ପାଇଁ ଜଣେ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବା ବେଳେ କେହି ନ ଥିବା ଯୋଗୁ ଜଣେ ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି। ଉଦ୍ଭିଦ ବିଜ୍ଞାନ, ଅର୍ଥନୀତି, ହିନ୍ଦୀ, ଇତିହାସ, ଗଣିତ, ଓଡ଼ିଆ, ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନ, ରାଜନୀତି ବିଜ୍ଞାନ ଏବଂ ପ୍ରାଣୀ ବିଜ୍ଞାନ ପାଇଁ ଜଣେ ଲେଖାଏ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦବୀ ରହିଛି । ଏହି ସମସ୍ତ ବିଭାଗରେ ନିୟମିତ ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ମିଳିଛି ।
ନିୟମିତଙ୍କ ବଦଳରେ ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କ ନିଯୁକ୍ତି ଯୋଗୁ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷାଦାନ ପ୍ରଣାଳୀ ଖରାପ ହେବାରେ ଲାଗିଛି । କମ୍‌ ଅଭିଜ୍ଞତା ଥିବା ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକମାନେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ଯୋଗୁ ଶିକ୍ଷାଦାନ ବ୍ୟବସ୍ଥା ବିଗିଡ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି । ଅଳ୍ପ କିଛି ଦିନ ପାଇଁ ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଉଛି। ସେମାନଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକାଳ ସରିଯିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ବିଦା କରାଯାଉଛି। ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ପୁଣିଥରେ ନୂତନ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଉଛି। ନୂଆ ଠିକା ଅଧ୍ୟାପକମାନେ ଖାପ ଖୁଆଇ ଚଳିବା ବେଳକୁ ସେମାନଙ୍କ  ସମୟ ସରିଯାଉଛି। ପରୀକ୍ଷା ତାରିଖ ଘୋଷଣା ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୋର୍ସ ଶେଷ ହେଉନାହିଁ। ଫଳରେ ଘରୋଇ ଟିଉସନ୍‌ ହିଁ ଏକ ମାତ୍ର ମାଧ୍ୟମ ଥିବା କେତେକ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।
ଏନେଇ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଡ. ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ସାହୁଙ୍କ ସହ ଯୋଗାଯୋଗ କରାଯାଇଥିଲା। ତାଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ, କୌଣସି ବିଭାଗରେ ମଧ୍ୟ ଅଧ୍ୟାପକ ପଦବୀ ଖାଲି ନାହିଁ। ନିୟମିତଙ୍କ ବଦଳରେ ଠିକାଙ୍କୁ ନିଯୁକ୍ତି ଦିଆଯାଇଛି । ଶିକ୍ଷାଦାନରେ କୌଣସି ବ୍ୟାଘାତ ସୃଷ୍ଟି ହେଉନି ବୋଲି ସେ ଦୃଢ଼ୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

 ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ: ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ: ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ସୋରଡା,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଋଷିକୂଲ୍ୟା ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ୨ ଦିନିଆ ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର, ୨୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ରଣଝାଲି ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ପୋଖରୀରେର ବୁଡି ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ କେତି ବେହେରା (୬୮)। କେତି ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ, ପାଖରେ ଥିବା ଲୋକେ ଦେଖି ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଦମକଳ ବାହିନୀ କର୍ମଚାରୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତଦେହ ଜବତ କରିବା ସହ ନଂ.୪/୧୯ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି।

 ଆକ୍ରମଣ, ଲୁଟ ମାମଲା:ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲ ଗଲେ

ଆକ୍ରମଣ, ଲୁଟ ମାମଲା:ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲ ଗଲେ


ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ହେଡକ୍ଲର୍କ ତ୍ରିନାଥ ଶବରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଓ ଲୁଟ ମାମଲାରେ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କେ.ନୂଆଗାଁ ପୋଲିସ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ଗୌଡ଼ଗାଁର ନରସିଂହ ସାହୁ। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଦିଗପହଣ୍ଡି ସବ୍‌ଜେଲ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଛିନ୍‌ତାଇ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୭ଟାରେ ତ୍ରିନାଥ ଅଫିସ କାମସାରି କାର ଯୋଗେ ଭ୍ରମରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବିଦ୍ୟାଧରପୁର ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ବାସଭବନକୁ ଫେରୁଥିଲେ। ଗୁମ୍ମା

  ବିଷ ପିଇ,୨ମୃତ

ବିଷ ପିଇ,୨ମୃତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩।୨:  ବ୍ର୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲରେ ବିଷ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ  ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। 

 ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗଞ୍ଜାମ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗଞ୍ଜାମ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନ

ଶେରଗଡ଼,୨୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆସନ୍ତା ୨୮ରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା  ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ କରିବେ। ଏ ନେଇ ଶନିବାର ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତ କୂଲାଙ୍ଗେ ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଯାଇ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। 

 ମାଟ୍ରିକ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଘଟଣା:  ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

ମାଟ୍ରିକ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଘଟଣା: ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩।୨: ଚଳିତ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଖଲ୍ଲିକୋଟ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ  ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ(ଏବିଭିପି) ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରାଯାଇଛି।

ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ପ୍ରତିବାଦରେ ଡିଏସ୍‌ଓର ବିକ୍ଷୋଭ

ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ପ୍ରତିବାଦରେ ଡିଏସ୍‌ଓର ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩ା୨-ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମ ଦିନ ଓଡ଼ିଆ ବିଷୟରେ ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ହୋଇ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଘୁରି ବୁଲିଥିଲା। ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପ୍ରଘଟକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଡିଏସ୍‌ଓ।

ନବବଧୂ ହତ୍ୟା ମାମଲା : ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ୧୦, ଶାଶୁଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ନବବଧୂ ହତ୍ୟା ମାମଲା : ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ୧୦, ଶାଶୁଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩ା୨-ଏକ ନବବଧୂ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ଏଡିଜେ-୨ କୋର୍ଟ  ବିଚାରପତି ଦୀପକ କୁମାର ଶୁକ୍ରବାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଏବଂ ଶାଶୁଙ୍କୁ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। 

ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପୂରଣ ହେଉନି :  ଦୁଇମାସରେ ଆଶ୍ରୟକୁ ଆସିଛନ୍ତି ୨୦୦

ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପୂରଣ ହେଉନି : ଦୁଇମାସରେ ଆଶ୍ରୟକୁ ଆସିଛନ୍ତି ୨୦୦

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩ା୨-ବ୍ୟବସାୟ ତଥା ରୋଜଗାର କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅନେକ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ବ୍ରହ୍ମପୁରକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭିକ୍ଷାବୃତ୍ତି, ରିକ୍ସାଟାଣି, ମୂଲ ମଜୁରୀ ଲାଗି ପେଟ ପୋଷୁଛନ୍ତି। 

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ୮ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ୮ ଗିରଫ

ଶେରଗଡ,୨୩ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଶେରଗଡ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ କରିବା ସହ ୮ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୫ଟି ବୋମା, କାତି, ଟର୍ଚ୍ଚ ଆଦି ଜବତ କରିବା ସହ ସେମାନେ ଆସିଥିବା ଏକ ଅଟୋକୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। 

ବିଏମସି ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ଚେତାବନୀ: ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନ ଲାଗୁ ନ ହେଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩ା୨-ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନ ସୁପାରିଶ ପୁରୁଣା ହୋଇଗଲାଣି। କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଦରମା ଓ ଭତ୍ତା ପାଇସାରିଲେଣି। ତେବେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମସି) କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ପେନସନଧାରୀମାନେ ଏଯାବତ ପାଇନାହାନ୍ତି।

ଅଧିକାଂଶ ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ

ଅଧିକାଂଶ ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୩ା୨-କନ୍ଧମାଳରେ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ପ୍ରବଳ ଖରା ହେଉଛି। ଏବେଠୁ ଗରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି। ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଆସିଲେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାଣିକୁ ନେଇ ଛନକା ପଶିଯାଏ।