ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଗଞ୍ଜାମ ଏସ୍‌ପି

ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଗଞ୍ଜାମ ଏସ୍‌ପି
ଛତ୍ରପୁର,୧୨ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ): -ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସ ଜିଲା ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଏସ୍‌ପି ବ୍ରିଜେଶ କୁମାର ରଏ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି  ଛତ୍ରପୁର ଓ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ ଥାନାଗୁଡିକର ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ଥାନାୱାରୀ ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଅପରାଧ ଘଟିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବା, ପୁରୁଣା ଅପରାଧିଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା, ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଏସ୍‌ପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗଣେଶ ପୂଜା, ଦୁର୍ଗା ପୂଜା, ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା  ଓ କାଳୀପୂଜା  ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜୁଆ ଖେଳ ହୋଇଥାଏା ଆଗକୁ ଏସବୁ ପୂଜା ଥିବାରୁ ଏହା ଉପରେ ନଜର ରଖି ଚଢାଉ କରିବା ସହ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଏସପି କହିଥିଲେ। ପୁରୁଣା ଅପରାଧି ଓ ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ୧୧୦ ଓ ୧୦୭ ଧାରା ଲଗାଇ ନୋଟିସ୍‌ ପଠାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ନିୟମିତ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରିବା, ବେଆଇନ୍‌ ମଦ କାରବାର ରୋକିବାକୁ ଏସ୍‌ପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସୁଦୃଢ ସହ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଓ ଛତ୍ରପୁର 
ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ଅଧିକାରୀମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

କାର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚୁରମାର, ୩ ଗୁରୁତର

କାର ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚୁରମାର, ୩ ଗୁରୁତର

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ସହର ଉପକଣ୍ଠ ହନୁମାନ ଛକ ନିକଟରେ କାର (ନଂ. ଓଡି୧୮ଡି୩୦୩୩) ଧକ୍କାରେ ବାଇକ ଚାଳକଙ୍କ ସମେତ ୩ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ନିମଖଣ୍ଡିପେଣ୍ଠ ଗ୍ରାମର ବାଇକ ଚାଳକ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଗୌଡ଼, ଅନୀଲ ଗୌଡ଼ ଓ ଗୋପାଳ କୃଷ୍ଣ ଗୌଡ଼।

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ

ବୁଗୁଡ଼ା,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ନିମପଦର ଗ୍ରାମ ନିକଟରୁ ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସ ଚଢ଼ାଉ କରି ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଜନୈକ ଯୁବକ ବ୍ୟାଗରେ ମଦ ଧରି ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ନିମପଦର ଗ୍ରାମର କବିରାଜ ସାହୁ ତାଙ୍କଠାରୁ ୭୬ ପ୍ୟାକେଟ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ ହୋଇଛି। ଏନେଇ ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନାରେ କେସ୍‌ ନଂ. ୨୧୧/୧୮ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ତାଙ୍କୁ ରବିବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି।

ନୂଆପଡାରେ ମନୁସେନାର ସମାବେଶ

ନୂଆପଡାରେ ମନୁସେନାର ସମାବେଶ

ଚିକିଟି,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଚିକିଟି ଓ ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ୍‌ର ଯୁବକମାନଙ୍କୁ ନେଇ ଗଠିତ ଭାଜପା ସମର୍ଥିତ ମନୁସେନା ତରଫରୁ ଚିକିଟି ବ୍ଲକ୍‌ ନୂଆପଡା ଶିବମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ରବିବାର ଏକ ବିଶାଳ ସମାବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା।

ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ  ଓଡ଼ିଶା ରଥକୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ ଓଡ଼ିଶା ରଥକୁ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା

ସୋରଡ଼ା,୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୁଁ ହିରୋ, ମୁଁ ଓଡିଶା ରଥ ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ସୋରଡ଼ାରେ ପହଞ୍ଚିଲା। ସୋରଡ଼ା ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ବିଧାୟକ ପୂର୍ଣ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାଇଁ ଉକ୍ତ ରଥକୁ ପୁଷ୍ପଗୁଚ୍ଛ ଦେଇ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଇଥିଲେ। ରଥକୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରରେ ସହର ପରିକ୍ରମା କରାଯିବା ପରେ ପଞ୍ଚାନନ ମନ୍ଦିର ନିକଟ କଲ୍ୟାଣ ମଣ୍ଡପ ପରିସରକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା।

ସବୁଜ ବାହିନୀର ଅଭିନବ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା: କଣ୍ଟା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ବୃକ୍ଷଙ୍କୁ ମୁକ୍ତି

ସବୁଜ ବାହିନୀର ଅଭିନବ ପ୍ରଚେଷ୍ଟା: କଣ୍ଟା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ବୃକ୍ଷଙ୍କୁ ମୁକ୍ତି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩।୯: ବିଜ୍ଞାପନ ଫଳକ ଲଗାଇବା ହେଉ ଅବା ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ବ୍ୟବହାର ହେଉ, ବୃକ୍ଷରେ ଲୁହା କଣ୍ଟା ମରାଯାଇଥାଏ। ଫଳରେ ବୃକ୍ଷରେ କ୍ଷତ ହୋଇଯାଏ ଏବଂ ବୃକ୍ଷ କ୍ରମଶଃ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇଯାଏ। ଏପରିକି ବୃକ୍ଷର ଆୟୁଷ ମଧ୍ୟ କମିଯାଏ। ସମୟ ପୂର୍ବରୁ ଭାଙ୍ଗି ଯାଇଥାଏ। ବୃକ୍ଷକୁ କଣ୍ଟା ଯନ୍ତ୍ରଣାରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ପଦକ୍ଷେପ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ଉଦ୍‌ଘାଟିତ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ଭଞ୍ଜନଗର ଜେଲ ପଡ଼ିଆରେ ଦିନିକିଆ ମୃତୁଞ୍ଜୟ ପ୍ରଧାନ ସ୍ମାରକୀ ଭେଟେରାନ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଉଦ୍‌ଘାଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର

ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟା ଉଦ୍ଧାର


ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩/୯: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମକେସିଜି ମେଡିକଲରୁ ଦୁଇଦିନର ଶିଶୁକନ୍ୟା ଚୋରି ଘଟଣାରେ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ପୋଲିସକୁ ମିଳିଛି ସଫଳତା।

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବର୍ଜନ ସଚେତନତା

ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବର୍ଜନ ସଚେତନତା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୩।୯:ଆର୍ଯ୍ୟଭଟ୍ଟ ଫାଉଣ୍ଡେସନ ତରଫରୁ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ବର୍ଜନ ସଚେତନତା ଶୋଭାଯାତ୍ରା ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଏନଜିଓ ହଲ ସମ୍ମୁଖରୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ବାହାରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା। 

ବିଏମ୍‌ସି ୫ ନଂ. ୱାର୍ଡ: ୩୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ରାଜୀବ ଆବାସ ଗୃହ ପ୍ରଦାନ

ବିଏମ୍‌ସି ୫ ନଂ. ୱାର୍ଡ: ୩୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ରାଜୀବ ଆବାସ ଗୃହ ପ୍ରଦାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩।୯- ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମ୍‌ସି) ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ୫ ନଂ ୱାର୍ଡ ଅନ୍ତର୍ଗତ ନୀଳାଦ୍ରିବିହାରଠାରେ ନିର୍ମିତ ରାଜୀବ ଆବାସ ଗୃହ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ନୀଳାଦ୍ରିବିହାର, ସୋମନାଥ ନଗର, ତ୍ରିନାଥ ନଗର ୩୧ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଳାଦ୍ରୀବିହାର ମୁଖ୍ୟରାସ୍ତା 

ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ରୁ ଚୋରି

ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ରୁ ଚୋରି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩।୯-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଗାନ୍ଧୀନଗର ଛକରେ ଥିବା ଏକ ନର୍ସିଂ ହୋମରୁ ଶୁକ୍ରବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଚୋରି ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ରଙ୍ଗନାଥନ୍‌ ଅର୍ଥୋ ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ପଶିଥିଲେ। 

ଫସଲ ବୀମା ଅଗ୍ରଗତି ସମୀକ୍ଷା,ଗାଡିରୁ ଓହ୍ଲାଉ ନାହାନ୍ତି ଅଧିକାରୀ

ଫସଲ ବୀମା ଅଗ୍ରଗତି ସମୀକ୍ଷା,ଗାଡିରୁ ଓହ୍ଲାଉ ନାହାନ୍ତି ଅଧିକାରୀ

ଛତ୍ରପୁର,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ରାଜ୍ୟ ସରକାର କୃଷିକୁ ଯଥେଷ୍ଟ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି। ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ସେହି ଅନୁପାତରେ କୃଷି ଓ କୃଷକଙ୍କ ପ୍ରତି ଉତ୍ସର୍ଗୀକୃତ ଭାବେ କାମ କରିବ। ଧାନ ଚାଷ, ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି, ଗୋପାଳନ ଏବଂ ମତ୍ସ୍ୟ ଚାଷ ଚାଲିଛି।

କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ୧୨ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ

କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେଲେ ୧୨ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ

ଛତ୍ରପୁର,୨୩।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଛତ୍ରପୁର ଉପକଣ୍ଠ ଭାରତୀୟ ବିରଳ ମୃତ୍ତିକା (ଆଇଆରଇ) ପ୍ଲାଣ୍ଟର କାର୍ଯ୍ୟ ବନ୍ଦ କରିବା ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ୧୨ ଜଣ ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ ଶନିବାର ଛତ୍ରପୁର ସିନିୟର ଡିଭିଜନ୍‌ ସିଭିଲ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ ।