ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଗଞ୍ଜାମ ଏସ୍‌ପି

ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା କଲେ ଗଞ୍ଜାମ ଏସ୍‌ପି
ଛତ୍ରପୁର,୧୨ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ): -ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସ ଜିଲା ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା ବୈଠକ ମଙ୍ଗଳବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଏସ୍‌ପିଙ୍କ ସମ୍ମିଳନୀ ଗୃହରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଏସ୍‌ପି ବ୍ରିଜେଶ କୁମାର ରଏ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରି  ଛତ୍ରପୁର ଓ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ ଥାନାଗୁଡିକର ଅପରାଧ ସମୀକ୍ଷା କରିଥିଲେ। ଥାନାୱାରୀ ବିଭିନ୍ନ ଅପରାଧ ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା। ଅପରାଧ ଘଟିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ କରିବା, ପୁରୁଣା ଅପରାଧିଙ୍କ ଉପରେ ନଜର ରଖିବା, ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଚିହ୍ନଟ କରିବାକୁ ଏସ୍‌ପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଗଣେଶ ପୂଜା, ଦୁର୍ଗା ପୂଜା, ଗଜଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୂଜା  ଓ କାଳୀପୂଜା  ବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଜୁଆ ଖେଳ ହୋଇଥାଏା ଆଗକୁ ଏସବୁ ପୂଜା ଥିବାରୁ ଏହା ଉପରେ ନଜର ରଖି ଚଢାଉ କରିବା ସହ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଏସପି କହିଥିଲେ। ପୁରୁଣା ଅପରାଧି ଓ ଅସାମାଜିକ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଉପରେ ୧୧୦ ଓ ୧୦୭ ଧାରା ଲଗାଇ ନୋଟିସ୍‌ ପଠାଇବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ନିୟମିତ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କରିବା, ବେଆଇନ୍‌ ମଦ କାରବାର ରୋକିବାକୁ ଏସ୍‌ପି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ବ୍ୟବସ୍ଥା ସୁଦୃଢ ସହ ଶାନ୍ତିଶୃଙ୍ଖଳା ବଜାୟ ରଖିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଓ ଛତ୍ରପୁର 
ଉପଖଣ୍ଡ ଅଧୀନ ବିଭିନ୍ନ ଥାନା ଅଧିକାରୀମାନେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। 

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଗ୍ୟାସ ଲାଇଟ ଫାଟି ୨ ଆହତ

ଗ୍ୟାସ ଲାଇଟ ଫାଟି ୨ ଆହତ

କୋଦଳା,୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ ଦିଗାପଡା ପଞ୍ଚାୟତର ରେଙ୍ଗୁଠିପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଗ୍ୟାସ ଲାଇନ ଫାଟି ୨ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଦୁତିକୃଷ୍ଣ ପାହାନ (୪୨), ପ୍ରଶାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ (୨୨)। କୋଠିଶାଳ ଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ହୋଇଥିଲା। ଠାକୁରାଣୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକ ଗ୍ୟାସ ଲାଇଟ ଜଳାଇ କେତେଜଣ ଗ୍ରାମବାସୀ କଥାହେଉଥିବାବେଳେ ଗ୍ୟାସ ଲିକ୍‌ ହୋଇ ଜଳିବା ସହ ଟାଙ୍କିଟି ଫାଟି ଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଟେଣ୍ଟରେ ନିଅଁା ଲାଗିବା ସହ ୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଗ୍ରାମବାସୀ ନିଅଁାକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ସହ ଦୂତିକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ କୋଦଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଏକ ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ।

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜନସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ରର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜନସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ରର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଚିକିଟି,୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ଓ ସଂମନ୍ବୟ, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଓ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଷା ଦେବୀ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଚିକିଟି ବ୍ଲକ୍‌ ଗସ୍ତ କରି ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ। ଧାନଘର ଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୨କିମି ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ ମା’ ବାଳକୁମାରୀଙ୍କ ପୀଠ ଠାରେ ଓଡିଶା ପଯର୍‌ୟଟନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ୪୦ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ବିନିମୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୪ଟି ଜନସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ। ଆୟୋଜିତ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଓଡିଶା ପଯର୍‌ୟଟନ ବିଭାଗର ଡିଇଓ ଶିଶିର ରଂଜନ ପୃଷ୍ଟି, ଅତିରିକ୍ତ ନିର୍ବାହୀଯନ୍ତ୍ରୀ ସନାତନ ପ୍ରଧାନ, ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସସ୍ମିତା ପଣ୍ଡା, ବିଜେଡିର ଯୁବନେତା ସଚିଦାନନ୍ଦ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ମାନ୍ୟଗଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ରାପିଡ୍‌ ଆକ୍ସନ ଟିମ୍‌ର ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ

ରାପିଡ୍‌ ଆକ୍ସନ ଟିମ୍‌ର ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡି,୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ବ୍ଲକ ସମେତ ଟିକାବାଲି ଏବଂ ରାଇକିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ରାପିଡ୍‌ ଆକ୍ସନ ଟିମ୍‌  ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡିର ମାଓବାଦୀ ପ୍ରବଣ ଭ୍ରମରବାଡି  ଅଞ୍ଚଳର ସରକାରୀ ଉନ୍ନିତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମେତ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବୁଲି ଦେଖିବା ସହ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ାଇବା ସହ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ। ସେହିପରି  ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଞ୍ଚମ ଏବଂ ସପ୍ତମ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟିମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ପାଠ ପଢ଼ାଯାଇଥିଲା।

 ପପିନା ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ପପିନା ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭।୧୧: ପପିନା ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ରବୀନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟାଉନଥାନା ପୋଲିସ ଶନିବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ତହସିଲର ବାର୍ଷିକ ଆୟବ୍ୟୟ ସମୀକ୍ଷା

ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ତହସିଲର ବାର୍ଷିକ ଆୟବ୍ୟୟ ସମୀକ୍ଷା

ଶେରଗଡ଼,୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ତହସିଲ ଓ ଶିଶୁବିକାଶ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଜିଲାପାଳ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ତହସିଲର ବାର୍ଷିକ ଆୟବ୍ୟୟ ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି।

ବଡ଼ ମେଡିକାଲ: ୟୁଜର୍ସ ଫି ଫଳକ  ହଟୁନି

ବଡ଼ ମେଡିକାଲ: ୟୁଜର୍ସ ଫି ଫଳକ ହଟୁନି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୭ା୧୧: ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡମେଡିକାଲ ଆରଡିସି (ରିଜିଓନାଲ୍‌ ଡାଇଗ୍ନୋଷ୍ଟିକ୍‌ ସେଣ୍ଟର)ରୁ ୟୁଜର୍ସ ଫି ଫଳକ କମାଯାଇନି।

ଖାଲି ପଡ଼ିଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଡେଙ୍ଗୁ ୱାର୍ଡ

ଖାଲି ପଡ଼ିଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଡେଙ୍ଗୁ ୱାର୍ଡ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୭ା୧୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଡେଙ୍ଗୁ ୱାର୍ଡ ଶୁକ୍ରବାର ଖାଲି ପଡ଼ିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ା ଚଳିତ ମାସରେ  ଶୁକ୍ରବାର ସୁଦ୍ଧା ୨ ରୋଗୀ ରହିଥିବା ବେଳେ ସେମାନେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଛନ୍ତି। 

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଧରାପଡ଼ିଲେ ଫରେଷ୍ଟର

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଧରାପଡ଼ିଲେ ଫରେଷ୍ଟର

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୭ା୧୧- ଖଲ୍ଲିକୋଟ ରେଞ୍ଜ୍‌ ଅଧିନସ୍ଥ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ବିଟ୍‌ ହାଉସ୍‌ର ଫରେଷ୍ଟର ଶୁକ୍ରବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ପଡିଛନ୍ତି। ଫରେଷ୍ଟର ଶିବ ବେହେରା ଜଣେ କାଠ ବେପାରୀଙ୍କଠାରୁ  ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ କାବୁ କରାଯାଇଛି। 

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଅନୁଦାନ ଖର୍ଚ୍ଚ କର:ଜିଲାପାଳ

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଅନୁଦାନ ଖର୍ଚ୍ଚ କର:ଜିଲାପାଳ

ଛତ୍ରପୁର,୧୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ)- ୨୦୧୯ରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଶୁକ୍ରବାର ଛତ୍ରପୁରସ୍ଥିତ ଜିଲାପରିଷଦ ଭବନ ଠାରେ ପୋଲିସ-ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ ସମନ୍ବୟ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ବାବୁଲା ହତ୍ୟା ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ବାବୁଲା ହତ୍ୟା ମାମଲାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଆସିକା,୧୭ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ଆସିକା ଥାନା ଜୟପୁର ଗ୍ରାମରେ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ୨୬ରେ ସେହି ଗ୍ରାମର ବାବୁଲା ପାତ୍ରଙ୍କ ଖଣ୍ଡ ବିଖଣ୍ଡିତ ମୃତଦେହ ନିଜ ଘର ବାରିପଟ ପାଇଖାନା ଟାଙ୍କିରୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲା। 

ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣା: ୨ ଗିରଫ, ବାଳସୁଧାର ଗୃହ ଗଲେ ୨ ନାବାଳକ

ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣା: ୨ ଗିରଫ, ବାଳସୁଧାର ଗୃହ ଗଲେ ୨ ନାବାଳକ

ପୋଲସରା,୧୭ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପୋଲସରା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଭଉଣୀଭାଇଙ୍କ ସହ ଶୋଇଥିବା ଜଣେ ୨୦ ବର୍ଷୀୟା ଯୁବତୀଙ୍କୁ ୪ଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଘରୁ ଉଠାଇ ନେଇ ଗଣବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ। 

ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଗଣଧାରଣା

ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଗଣଧାରଣା

କୋଦଳା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କୋଦଳା ଓ ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଋଷିକୁଲ୍ୟା ରୟତ ମହା ସଭା ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ  ବହୁ ଚାଷୀ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଗଣଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ସୀମାଞ୍ଚନ ନାହାକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅଞ୍ଚଳର ହଜାର ହଜାର ଚାଷି ସ୍ଥାନୀୟ ଦଣ୍ଡୀଶ୍ୱର ପୀଠରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚଥିଲେ।