ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମୋହନାରୁ ୭ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର

ମୋହନା,୧୨ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୋହନା ପୋଲିସ ଓ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନର ମିଳିତ ଉଦ୍ୟମରେ ମୋହନା ଓ ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି ଅଞ୍ଚଳର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରି ୭ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୋହନା ଥାନାଧିକାରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ବେହେରା, ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ ନିର୍ଦ୍ଧେଶକ ଦୁର୍ଯ୍ୟୋଧନ କରଡା ସଦଳବଳ ଚଢାଉ କରି ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାର ୪ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ, ମୋହନାର ଅଞ୍ଚଳର ୨ ଜଣ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିଥିଲେ। ସମସ୍ତ ୭ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନକୁ ମୋହନା ପୋଲିସ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ରାତିରେ ରଖି ସକାଳୁ ଶିଶୁ ମଙ୍ଗଳ ସମିତି ପାରଳାଖେମୁଣ୍ଡିକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସୂତ୍ରରୁ ପ୍ରକାଶ।

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

୧୦ଫୁଟ ଗଭୀର କୂଅରେ ଫଶିଗଲା ଗାଈ

୧୦ଫୁଟ ଗଭୀର କୂଅରେ ଫଶିଗଲା ଗାଈ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭ା୨-୧୦ ଫୁଟ ଗଭୀର କୂଅରେ ଫଶିଯାଇଥିବା ଏକ ଗାଈକୁ  ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଗ୍ନିଶମବାହିନୀ ଦ୍ୱାରା ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି।

ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଶହୀଦ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ମୃତିରେ କ୍ୟାଣ୍ଡେଲ୍‌ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଗଞ୍ଜାମ, ୧୭।୨(ଡି.ଏନ.ଏ): ଶହୀଦ୍‌ ଯବାନଙ୍କ ସ୍ମୃତି ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଗଞ୍ଜାମ ସହର ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନ, ପ୍ରେସ୍‌ କ୍ଲବ, ବ୍ୟବସାୟୀ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା କରାଯିବା ସହ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଦିଆଯାଇଥିଲା। 

ଧାନକିଣା ଅବଧି ବୃଦ୍ଧି ଦାବି

ଛତ୍ରପୁର,୧୭ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଠାରୁ ମନ୍ଥର ଗତିରେ ଧାନ କିଣା ଚାଲିଛି। ତେଣୁ ଧାନକିଣା ଅବଧି  ବୃଦ୍ଧି ପାଇଁ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ରୟତ ମହାସଭା ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ କବୀନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁଙ୍କୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ସ୍ମାରକପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି । 

୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର ବନ୍ଦ

୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ର ବନ୍ଦ

ଫିରିଙ୍ଗିଆ, ୧୭ା୨-କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଫିରିଙ୍ଗିଆ ବ୍ଲକ ପାହିରେଜୁ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଥିବା ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ର ଦୀର୍ଘ ୧୦ ବର୍ଷ ହେଲା ବନ୍ଦ ହୋଇପଡିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ଅଞ୍ଚଳବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଅସନ୍ତୋଷ ଦେଖାଦେଉଛି ା  ଅଧିକାଂଶ ସମୟରେ ଗୃହପାଳିତ ପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସା ପାଇ ନ ପାରି ମୃତ୍ୟୁମୂଖରେ ପଡୁଛନ୍ତି।

ସିପିଆଇ(ଏମ୍‌ଏଲ୍‌)ର ବିକ୍ଷୋଭ

ଆସିକା,୧୭ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆସିକା ଏନଏସି ସୁନାମ୍ବ ସାହିରେ ୮ ତାରିଖରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଅର୍ଜୁନ ଦାସ ଓ ସଞ୍ଜୁ ଦାସଙ୍କ ଘର ପୋଡି ଯାଇଥିଲା ା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଅର୍ଜୁନଙ୍କୁ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ମିଳିଥିବା ୫୨ହଜାର ଟଙ୍କା ଜଳିଯାଇଥିଲା 

ପୁଣି ବେଆଇନ ଭାବେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି ଧର୍ମମଣ୍ଡପ

ପୁଣି ବେଆଇନ ଭାବେ ନିର୍ମାଣ ହେଉଛି ଧର୍ମମଣ୍ଡପ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ,୧୭ା୨-ଫୁଲବାଣୀ ସହର ଶଗଡିଆ ସାହିରେ ବେଆଇନ ଭାବେ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିବା ଏକ ମଣ୍ଡପକୁ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଭାଙ୍ଗିିଥିଲା। ଏହାର ୬ ମାସ ପରେ ପୁଣି ସେଠାରେ ଆଉଥରେ ମଣ୍ଡପ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି 

ସିପିଆଇ(ଏମ୍‌ଏଲ୍‌)ର ବିକ୍ଷୋଭ

ଆସିକା,୧୭ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଆସିକା ଏନଏସି ସୁନାମ୍ବ ସାହିରେ ୮ ତାରିଖରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଅର୍ଜୁନ ଦାସ ଓ ସଞ୍ଜୁ ଦାସଙ୍କ ଘର ପୋଡି ଯାଇଥିଲା ା ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଅର୍ଜୁନଙ୍କୁ ଆବାସ ଯୋଜନାରେ ମିଳିଥିବା ୫୨ହଜାର ଟଙ୍କା ଜଳିଯାଇଥିଲା 

ସିଟି ହାଇସ୍କୁଲରେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା ତାଲିମ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୭ା୨-ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ପରିଚାଳନା ସମ୍ପର୍କିତ ଏକ ତାଲିମ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସିଟି ହାଇସ୍କୁଲରେ ଶନିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପରୀକ୍ଷା କେନ୍ଦ୍ର ପରିଚାଳକ ଏବଂ ନୋଡ଼ାଲ କେନ୍ଦ୍ର ତତ୍ତ୍ୱାବଧାରକମାନେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ।

ଅସାଧୁ ରିୟଲ୍‌ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ ସଂସ୍ଥାକୁ ସତର୍କତା

ଅସାଧୁ ରିୟଲ୍‌ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ ସଂସ୍ଥାକୁ ସତର୍କତା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭ା୨-ରିୟଲ୍‌ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକ ବିରୋଧରେ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ମାଳମାଳ ଅଭିଯୋଗ। ଟଙ୍କା ନେଇ ଘର ନ ଦେବାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ମୁତାବକ ଘର ନ ମିଳିବା ଭଳି ବହୁ ଅଭିଯୋଗ ରିୟଲ୍‌ ଇଷ୍ଟେଟ୍‌ ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକ ବିରୋଧରେ ରହିଛି । 

ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ତାଲିମ

ଓଡ଼ିଆ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ତାଲିମ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୭ା୨-ଓଡ଼ିଶାରେ ଭାରୋତ୍ତୋଳନ କ୍ରୀଡ଼ା ପ୍ରସାର ଏବଂ ବିକାଶ ସହ ନୂତନ ଖେଳାଳି ସୃଷ୍ଟି କରିବାକୁ ଏବେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ସରକାର। ଏଥି ପାଇଁ ବାଙ୍ଗାଲୋରର କ୍ରୀଡ଼ା ସଂଗଠନ ତାନ୍‌ଭିକ୍‌ ଏବଂ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକ ଏମ୍‌ଓୟୁ ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଛି।

ତାକରଡ଼ାରେ ମୋ ଗେହ୍ଲାଝିଅ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ତାକରଡ଼ାରେ ମୋ ଗେହ୍ଲାଝିଅ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଶେରଗଡ଼,୧୬।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) - ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ତାକରଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ଗେହ୍ଲାଝିଅ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ରଘୁନାଥ ମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖ ଥିବା ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ଘରେ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନ ଗତ ଏକ ମାସ ତଳେ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲା। ଶେରଗଡ଼ ଶିଶୁବିକାଶ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ ତାଙ୍କ ଘର ସମ୍ମୁଖରେ ବନ୍ଦାପନା କରାଯାଇଥିଲା। ଏଥିରେ ଗ୍ରାମର  ସମସ୍ତ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ ଓ ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠୀର କର୍ମକର୍ତ୍ତା ଯୋଗଦେଇଥିଲେ। ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଶେରଗଡ଼ ସିଡିପିଓ ଚନ୍ଦ୍ରକଳା ସ୍ବାଇଁ ସରପଞ୍ଚ ପ୍ରତିମା କୁମାରୀ ମହାଙ୍କୁଡ, ପ୍ରଦୀପ କୁମାର ମହାଙ୍କୁଡ  ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଗେହ୍ଲାଝିଅକୁ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଥିଲା। 

ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରୁ ଆସବାବପତ୍ର ଚୋରି

ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରୁ ଆସବାବପତ୍ର ଚୋରି

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୬।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି-ଚିକିଟି ଲେନରେ ଅବସ୍ଥିତ ଗୁପ୍ତେଶ୍ୱର ଶୈବ ମନ୍ଦିରରୁ ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଆସବାବପତ୍ର ଲୁଟି ନେଇଛନ୍ତି। ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ମନ୍ଦିର କମିଟି ସଭାପତି ବିଚିତ୍ର ପଟ୍ଟନାୟକ ଜାଣିପାରି ଏ ନେଇ ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନାରେ ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ଅଭିଯୋଗକୁ ଭିତ୍ତିକରି ଥାନା ପକ୍ଷରୁ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିିଛି। ଶୁକ୍ରବାର ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ରାତ୍ରି ଜଗୁଆଳି ନ ଥିବାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ପଶିଥିଲେ। ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ଥିବା ଚାରୋଟି କୋଠାରି  ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ପାଣି ମୋଟର, ବେତାର ଯନ୍ତ୍ର ଓ ପୂଜା ପିତଳ ସାମଗ୍ରୀ ଏହିପରି ଭାବେ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ଆସବାବପତ୍ର ଚୋରି କରି ନେଇଛନ୍ତି ।