ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଦିନରେ ଜଳୁଛି ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ ଲାଇଟ୍‌

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୨ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବାଲିଗୁଡ଼ା ସଦର ମହକୁମାର ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡରେ ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଲାଇଟ୍‌ ଗୁଡ଼ିକ ଦିନରାତି ଜଳୁଛି। ବାଲିଗୁଡ଼ା ଏନ୍‌ଏସିର ଖଜୁରିନାଳ, ଡୁମୁଡ଼ିସାହି, ବଡ଼ଗଁା, ଭଗାମୁଣ୍ଡା, ଡହଲପଡ଼ି ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଓ୍ବାର୍ଡରେ ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ନୂଆରେ ଲଗାଯାଇଥିବା ଏଲଇଡି. ଲାଇଟ୍‌ ଗୁଡ଼ିକ ଦିନରାତି ଜଳୁଥିବାରୁ ଅଯଥା ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଅପଚୟ ହେଉଥିବା ଜନସାଧାରଣ କହିଛନ୍ତି। ବିଭାଗୀୟ ଯନ୍ତ୍ରୀ ହରିହର ଦତ୍ତ କହିଛନ୍ତି ସେ କହିଥିଲେ ତାହା ଆମ ଅଗୋଚରରେ ଅଛି, ଏହି ଷ୍ଟ୍ରିଟ୍‌ ଲାଇଟ୍‌ ଗୁଡ଼ିକର ଦାୟିତ୍ୱ ଏନ୍‌ଏସି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ନେଇଛନ୍ତି, ସେମାନଙ୍କୁ ଅବଗତ କରି ସମାଧାନ କରାଯିବ। ଏନ୍‌ଏସି ନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଜୟଦେବ ଷଡଙ୍ଗୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ପ୍ରତ୍ୟକ ଷ୍ଟ୍ରିଟ ଲାଇଟ୍‌ ଖୁଣ୍ଟରେ ଟାଇମର ମେସିନ୍‌ ଲଗାଯିବ ତା’ପରେ ଏହି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ହୋଇଯିବ।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଲାମ୍ବାକୁପ୍‌ଡା ଶାଳବଣ ଜଳୁଛି

ଲାମ୍ବାକୁପ୍‌ଡା ଶାଳବଣ ଜଳୁଛି

ଖଜୁରିପଡା,୧୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଖଜୁରିପଡା ବ୍ଲକର ଟିଟ୍ରାପଙ୍ଗା ପଞ୍ଚାୟତ ଟିଟ୍ରାପଙ୍ଗା ଖେଳ ପଡିଆକୁ ଲାଗି ଥିବା ଲାମ୍ବାକୁପ୍‌ଡା ଶାଳବଣ ୨ଦିନ ହେଲାଣି ଜଳୁଛି। ମାତ୍ର ଏଯାଏ ବନବିଭାଗ ପାଖରେ ଖବର ନାହିଁ। ପ୍ରାୟ ୫ଏକର ଶାଳବଣର ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ ଜଳି ନଷ୍ଟ ହୋଇଗଲାଣି। ଜଙ୍ଗଲ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ ପାଇଁ ବନବିଭାଗ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର କର୍ମଚାରୀ ନିଯୁକ୍ତ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଖରାଦିନ ଆମମ୍ଭରୁ ଜଙ୍ଗଲ ଜଳିଲାଣି। ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା କର୍ମଚାରୀ ବାଇକରେ ବୁଲୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନିଆଁ ଲିଭାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁନାହାନ୍ତି।

ଆସିକା ଲୋକସଭା: ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ

ଆସିକା ଲୋକସଭା: ଜଣେ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ କଲେ

ଛତ୍ରପୁର,୧୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ପ୍ରଥମ ଦିବସରେ ଆସିକା ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ  ସିପିଆଇ (ଏମଏଲ୍‌) ରେଡ୍‌ ଷ୍ଟାରରୁ ଶଙ୍କର ସାହୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରାର୍ଥତ୍ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଆସିକା ଲୋକସଭା ଆସନର ରିଟର୍ଣ୍ଣିଂ ଅଫିସର ତଥା ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେଙ୍କ ନିକଟରେ ସେ ପ୍ରାର୍ଥିପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି।

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୯ା୩-ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ମାମଲାର ବିଚାର କରି ମଙ୍ଗଳବାର ଫୁଲବାଣୀ ପକ୍‌ସୋ କୋର୍ଟ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ବିଚାରପତି ସମର ବିଳାସ ବେହେରା ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ୧୦ ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରା ଦଣ୍ଡାଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତିି। ଏଥିସହ ତାଙ୍କୁ ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜରିମାନା କରିଛନ୍ତିି। ଏହା ଅନାଦାୟ ହେଲେ ଅଧିକ ୬ ମାସ ଜେଲ ଭୋଗିବାକୁ ରାୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ରାଇକିଆ ଥାନା ମାଣିକେଶ୍ୱର ଗ୍ରାମର ଶିବ ଓରଫ ଶ୍ରୀବତ୍ସ ଦିଗାଲ।

ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବ ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ଗାଁ

ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବ ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ଗାଁ

ପାତ୍ରପୁର,୧୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବ୍ରହ୍ମପୁର ସଂସଦୀୟକ୍ଷେତ୍ର ଚିକିଟି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାତ୍ରପୁର ବ୍ଲକର ଏମ୍‌ପିଙ୍କ ଆଦର୍ଶ ପଞ୍ଚାୟତ ହେଉଛି କେଶରୀପଡା। ବିକାଶ ହୋଇ ନ ଥିବାରୁ ଚଳିତ ନିର୍ବାଚନରେ ଏହି ଗ୍ରାମବାସୀ ଭୋଟ ବର୍ଜନ କରିବେ ବୋଲି ମଙ୍ଗଳବାର ଏକ ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ଗତ ନିର୍ବାଚନବେଳେ ଗ୍ରାମ୍ୟ ମଣ୍ଡପରେ ଗ୍ରାମ୍ୟସ୍ତରୀୟ ବୈଠକ କରି ବିଜୁ ଜନତା ଦଳକୁ ଭୋଟ ଦେବାପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା।

ଭଞ୍ଜନଗର ବାର ଆସୋସିଏଶନ ନିର୍ବାଚନ: ସଭାପତି ଦୌଡରେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର, ଅଭିମନ୍ୟୁ

ଭଞ୍ଜନଗର ବାର ଆସୋସିଏଶନ ନିର୍ବାଚନ: ସଭାପତି ଦୌଡରେ ରାଜେନ୍ଦ୍ର, ଅଭିମନ୍ୟୁ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଚଳିତ ମାସ ୩୦ ତାରିଖରେ ଭଞ୍ଜନଗର ବାର ଆସୋସିଏଶନ ନିର୍ବାଚନ ହେବ। ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ପ୍ରତ୍ୟାହାର ପରେ ଚୂଡାନ୍ତ ତାଲିକା ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। ସଭାପତି ଭାବେ ୨ ବରିଷ୍ଠ ଆଇନଜୀବୀ ଅଭିମୁନ୍ୟ ଗୌଡ ଓ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସାଦ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମୁକାବିଲା ହେଉଛି। ଏଥିସହ ଉପ ସଭାପତି ପଦବୀ ପାଇଁ ଜ୍ୟୋତିରାଜ ପତି, ରବୀନ୍ଦ୍ର ନାଥ ବେହେରା, ସମ୍ପାଦକ ଅଶୋକ କୁମାର ଜେନା, ମଣି ଦିକ୍ଷିତ ଓ ସହ ସମ୍ପାଦକ ପଦବୀ ପାଇଁ ଆଶିଷ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ବଳରାମ ମହାପାତ୍ର, ଚନ୍ଦ୍ରମଣି ମହାପାତ୍ରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା ହେଉଛି। ଏଥିସହ ୩ କାର୍ଯ୍ୟକାରି କମିଟି ପଦବୀ ପାଇଁ ଅଜୟ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଛବିଲାଲ ପୃଷ୍ଟି, ଦଣ୍ଡପାଣି ପ୍ରଧାନ, ସୁଧାଶୁଂବାଳା ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା କରୁଛନ୍ତି। ସେହିଭଳି କୋଷାଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦବୀ ପାଇଁ ସୁନନ୍ଦ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀ ଓ ଲାଇବ୍ରେରୀ ସମ୍ପାଦକ ପଦବୀ ପାଇଁ ଜନାର୍ଦନ ପ୍ରଧାନ ଜଣେ ଲେଖାଏଁ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିବା ଯୋଗୁ ସେମାନେ ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି।

କଂଗ୍ରେସରୁ ସଞ୍ଜୟ ତ୍ରିପାଠୀ ଭଞ୍ଜନଗର ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ

କଂଗ୍ରେସରୁ ସଞ୍ଜୟ ତ୍ରିପାଠୀ ଭଞ୍ଜନଗର ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୯।୩(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ପୂର୍ବତନ ପିସିସି ସମ୍ପାଦକ ସଞ୍ଜୟ କୁମାର ତ୍ରିପାଠୀଙ୍କୁ କଂଗ୍ରେସର ଭଞ୍ଜନଗର ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି। ଭଞ୍ଜନଗର ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଭାବେ ବିକ୍ରମ କେଶରୀ ଆରୁଖ ଷଷ୍ଠ ଥର ପାଇଁ ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦିତା କରିବେ। ସେହିଭଳି ମଙ୍ଗଳବାର ସନ୍ଧ୍ୟାସୁଦ୍ଧା ଭାଜପା ତାର ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିପାରିନାହିଁ। କିନ୍ତୁ ଭାଜପାର ଜଣେ ଆଶାୟୀ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନାମାଙ୍କନପତ୍ର ଦାଖଲ ପାଇଁ ଆବଶ୍ୟକ କାଗଜପତ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରୁଥିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ କରାଯାଇଛି।

ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୫ଜଣିଆ ଡକାୟତି ଦଳ

ପୋଲିସ କବ୍‌ଜାରେ ୫ଜଣିଆ ଡକାୟତି ଦଳ

ସୋରଡା,୧୯ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପାଟ୍ରୋଲିଂ କଡାକଡି କରାଯାଇଛି। ସୋମବାର ମଧ୍ୟ ରାତିରେ ସୋରଡା ପୋଲିସ କୌଣସି ସୂତ୍ରରୁ ଖବର ପାଇ ଗାଜଲବାଡି-ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ରାସ୍ତା ୨ନଂ. ଘାଟିରେ ଚଢାଉ କରି ଡକାୟତି ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଥିବା ଏକ ୫ଜଣିଆ ଦଳକୁ କାବୁ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଆସିକା ପାକଲାପଲିର ଟୁକୁନା ପରିଡା, ଗଉଡିଆର ପ୍ରମୋଦ ପ୍ରଧାନ, କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗରରର ରବୀନ୍ଦ୍ର ଦଳେଇ, ପାକଲାପଲିର ଚକାନୟନ ନାହାକ, ଭଞ୍ଜନଗର ଗୋଲାସାହିର ଭାଗିରଥି ନାୟକ। ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରୁ ୨ଟି ଦୁଇ ଚକିଆ ଗାଡି, ଗୋଟିଏ ବନ୍ଧୁକ, ୨ଟି ଖଣ୍ଡା, ୩ଟି ଟର୍ଚ୍ଚ ଲାଇଟ, ଲୁହାରଡ ଆଦି ଜବତ କରାଯାଇଛି। ଏନେଇ ନଂ.୪୩/୧୯ରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି। ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ନାମରେ ବଡଗଡ, ବୁଗୁଡା, ଭଞ୍ଜନଗର, ଆସିକା, କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନାରେ ୩୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ମାମଲା ରହିଥିବା ପୋଲିସ ସୂଚନା ଦେଇଛି।

ଏମ୍‌ପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଏମ୍‌ପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରି ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୧୯।୩ : ବିଜେଡି ଏମ୍‌ପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତଙ୍କୁ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାରେ ବିରୋଧ ଜାରି ରହିଛି। ସୋମବାର ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଥିବାବେଳେ ମଙ୍ଗଳବାର କନ୍ଧମାଳ ଛାତ୍ର ସମାଜ ପକ୍ଷରୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଛି।

ଗଞ୍ଜାମରେ ଦୋଳଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ଗଞ୍ଜାମରେ ଦୋଳଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୯।୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ପ୍ରତିବର୍ଷ ଭଳି ଚଳିତବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଗଞ୍ଜାମ ସହରରେ ଐତିହାସିକ ଦୋଳଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ଏଥିପାଇଁ ସହର ଚଳଚଞ୍ଚଳ ହୋଇଉଠିଛି। ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଦାମୋଦରପୁର, ପୁଇଁତୋଳା, କାଯର୍ର୍ୀସାହି, ବାରିକ ସାହି, ସାନ ସାହି, ଦୁର୍ଗାଦେବୀ ସାହି, ପଣ୍ଡାସାହି, ସାମନ୍ତରା ଆଦି ସାହିରେ ଠାକୁର ସୁସଜ୍ଜିତ ବିମାନରେ ବିରାଜମାନ କରି ବିରାଟ ପଟୁଆରରେ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲେ।

ହିଞ୍ଜିଳି, ବିଜେପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବେ ନବୀନ

ହିଞ୍ଜିଳି, ବିଜେପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ଲଢ଼ିବେ ନବୀନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୯।୩(ବ୍ୟୁରୋ): ବିଜେଡି ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ହିଞ୍ଜିଳି ଏବଂ ବରଗଡ଼ ଜିଲା ବିଜେପୁର ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ିବେ। ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଏହି ଘୋଷଣା ନିଜେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କରିଛନ୍ତି। ରବିବାର ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାର ନେତା ଏବଂ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀମାନେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ଲଢ଼ିବା ପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ।

ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ପରେ ଆସିକାରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା

ଆସିକା,୧୯ା୩ (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ବିଜେଡି ପକ୍ଷରୁ ଆସିକା ଲୋକସଭା ଆସନ ଲାଗି ପ୍ରମିଳା ବିଷୋୟୀ ଓ ବିଧାନସଭା ଆସନ ଲାଗି ଦିବଙ୍ଗତ ଏମପି ଲଡୁକିଶୋର ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମଞ୍ଜୁଳା ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ନାମ ଘୋଷଣା କରାଯିବା ପରେ ଆସିକା ଅଞ୍ଚଳରେ କର୍ମୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ା 

ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୯ା୩(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.) -ବାଲିଗୁଡ଼ା ଉପଖଣ୍ଡ କୋଟଗଡ଼ ଥାନା ଅଧୀନ ପାରିଗଡ଼ ପଞ୍ଚାୟତ ଗୁଡ଼ୁମିଲା ଗ୍ରାମର ଗସା ପାଟମାଝିଙ୍କୁ ୨୦୧୭ ଫେବୃୟାରୀ ୮ରେ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାରେ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ରମେଶ ପ୍ରଧାନ ଓ ସୁବିନା ବଡ଼ସେଟ୍‌ଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଥିଲା। ସୋମବାର  ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲା ଦୌରା ଜଜ୍‌ ଅରବିନ୍ଦ ପଟ୍ଟନାୟକ ଉକ୍ତ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ରମେଶ ଓ ସୁବିନାଙ୍କୁ ବିଚାରପତି ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରିଛନ୍ତି। 


Model This Week

ଚନ୍ଦନ, ସରିତା, ସୁଶିଲ, ସଙ୍ଘମିତ୍ରା