ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମୃତଦେହ ରଖି ତହସିଲ ଆଗରେ ଧାରଣା

ମୃତଦେହ ରଖି ତହସିଲ ଆଗରେ ଧାରଣା
ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୨ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କରପଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ହାତିଆଡ଼ି ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଋଣଭାର ସହିନପାରି ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। କୀଟନାଶକ ଔଷଧ ଖାଇଦେବା ପରେ ସେ ଗୁରୁତର ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ। ମଙ୍ଗଳବାର ଚିକିତ୍ସାଧିନ ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ରାମଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନାରେ ଏନେଇ ନଂ.୪୫୨/୧୮ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇ ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିଲା। ଘଟଣା ପ୍ରଘଟ ହେବା ପରେ ଭାଜପା ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କମିଟି ଉପସଭାପତି ଶୁଭେନ୍ଦୁ ପାଢ଼ୀ, ପରେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ରଥ, ପ୍ରଭାତ କିରଣ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, ମହନ୍ତ ଚିନ୍ମୟାନନ୍ଦ ମହାରାଜ, ମନୋଜ କୁମାର ପଣ୍ଡା, ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ପ୍ରଧାନ ପ୍ରମୁଖ ମୃତଦେହ ସହ ଦିଗପହଣ୍ଡି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ସରକାରୀ ଅନୁକମ୍ପାମୂଳକ ସହାୟତା ଦାବିରେ ଧାରଣାରେ ବସିଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲଦାର ଅଦୈତ୍ୟ କୁମାର ସ୍ବାଇଁ ଏନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉପଜିଲାପାଳ ଦିଗନ୍ତ ରାଉତରାୟଙ୍କ ସହ ସବିଶେଷ ଆଲୋଚନା କରିବା ପରେ ରେଡ଼କ୍ରସ ପାଣ୍ଠିରୁ ୫ ହଜାର ଟଙ୍କା ମୃତକଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି । 
ରାମଚନ୍ଦ୍ର ଧାର କରଜ କରି ଖରିଫ ଧାନ ଚାଷ କରିଥିବାବେଳେ ବର୍ଷା ଓ ଜଳସେଚନ ଅଭାବରୁ ଧାନଗଛ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଥିବା ପରିବାର ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । କିପରି ଋଣ ଶୁଝିବା ସେ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ରହୁଥିଲେ। ମାନସିକ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ସେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିବା ଭାଜପା ଦଳୀୟ ନେତୃବୃନ୍ଦ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିବାରେ ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ବୁଧବାର ତଦନ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି କହିଥିଲେ।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗଞ୍ଜାମ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗଞ୍ଜାମ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନ

ଶେରଗଡ଼୨୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆସନ୍ତା ୨୮ରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା  ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ କରିବେ। ଏ ନେଇ ଶନିବାର ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତ କୂଲାଙ୍ଗେ ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଯାଇ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି।

ମ୍ୟାଟ୍ରିକ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଘଟଣା:  ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

ମ୍ୟାଟ୍ରିକ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଘଟଣା: ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩।୨: ଚଳିତ ମ୍ୟାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି।ଏ ନେଇ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଖଲ୍ଲିକୋଟ ସ୍ବୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ  ଅଖିଳଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ(ଏବିଭିପି) ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରାଯାଇଛି। 

ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ପ୍ରତିବାଦରେ ଡିଏସ୍‌ଓର ବିକ୍ଷୋଭ

ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ପ୍ରତିବାଦରେ ଡିଏସ୍‌ଓର ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩ା୨-ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷା ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି । ପ୍ରଥମ ଦିନ ଓଡ଼ିଆ ବିଷୟରେ ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ହୋଇ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଘୁରି ବୁଲିଥିଲା। ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ପ୍ରଘଟକୁ ନେଇ ତୀବ୍ର ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛି ଅଲ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଡିଏସ୍‌ଓ।

ନବବଧୂ ହତ୍ୟା ମାମଲା : ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ୧୦, ଶାଶୁଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ନବବଧୂ ହତ୍ୟା ମାମଲା : ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ୧୦, ଶାଶୁଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୩ା୨-ଏକ ନବବଧୂ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ବିଚାର କରି ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ ଏଡିଜେ-୨ କୋର୍ଟ  ବିଚାରପତି ଦୀପକ କୁମାର ଶୁକ୍ରବାର ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଏବଂ ଶାଶୁଙ୍କୁ କାରାଦଣ୍ଡାଦେଶ ଶୁଣାଇଛନ୍ତି। 

ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପୂରଣ ହେଉନି :  ଦୁଇମାସରେ ଆଶ୍ରୟକୁ ଆସିଛନ୍ତି ୨୦୦

ସଚେତନତା ଅଭାବରୁ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ ପୂରଣ ହେଉନି : ଦୁଇମାସରେ ଆଶ୍ରୟକୁ ଆସିଛନ୍ତି ୨୦୦

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩ା୨-ବ୍ୟବସାୟ ତଥା ରୋଜଗାର କରିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅନେକ ମହିଳା ଓ ପୁରୁଷ ବ୍ରହ୍ମପୁରକୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଭିକ୍ଷାବୃତ୍ତି, ରିକ୍ସାଟାଣି, ମୂଲ ମଜୁରୀ ଲାଗି ପେଟ ପୋଷୁଛନ୍ତି। 

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ୮ ଗିରଫ

ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ: ୮ ଗିରଫ

ଶେରଗଡ,୨୩ା୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଶେରଗଡ ପୋଲିସ ଗୁରୁବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଏକ ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ କରିବା ସହ ୮ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନଙ୍କ ଠାରୁ ୫ଟି ବୋମା, କାତି, ଟର୍ଚ୍ଚ ଆଦି ଜବତ କରିବା ସହ ସେମାନେ ଆସିଥିବା ଏକ ଅଟୋକୁ ମଧ୍ୟ ପୋଲିସ ଜବତ କରିଛି। 

ବିଏମସି ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ କର୍ମଚାରୀ ସଂଘର ଚେତାବନୀ: ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନ ଲାଗୁ ନ ହେଲେ ଭୋଟ ବର୍ଜନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩ା୨-ସପ୍ତମ ବେତନ କମିଶନ ସୁପାରିଶ ପୁରୁଣା ହୋଇଗଲାଣି। କେନ୍ଦ୍ର ଓ ରାଜ୍ୟ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀ ବର୍ଦ୍ଧିତ ଦରମା ଓ ଭତ୍ତା ପାଇସାରିଲେଣି। ତେବେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ (ବିଏମସି) କର୍ମଚାରୀ ଏବଂ ପେନସନଧାରୀମାନେ ଏଯାବତ ପାଇନାହାନ୍ତି।

ଅଧିକାଂଶ ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ

ଅଧିକାଂଶ ପାନୀୟ ଜଳ ପ୍ରକଳ୍ପ ଅଚଳ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୩ା୨-କନ୍ଧମାଳରେ ଦୁଇଦିନ ହେଲା ପ୍ରବଳ ଖରା ହେଉଛି। ଏବେଠୁ ଗରମ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି। ଗ୍ରୀଷ୍ମ ଆସିଲେ କନ୍ଧମାଳ ଜିଲାବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପାଣିକୁ ନେଇ ଛନକା ପଶିଯାଏ। 

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଜଣେ ମୃତ

ଫୁଲବାଣୀ ଅଫିସ, ୨୨।୨- ଫୁଲବାଣୀ ବ୍ଲକ କେରେଡିଠାରେ ଶୁକ୍ରବାର ୨ବାଇକ୍‌ ମୁହଁାମୁହିଁ ଧକ୍କା ହେବାରୁ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ୨ ଜଣ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମେଡିକାଲ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ହେଲେ ଫିରିଙ୍ଗିଆ ଥାନା କାମ୍ବାପଡାର ନବଘନ କହଁର। ଗୁରୁତର ଦ୍ୱୟ ହେଲେ ଫିରିଙ୍ଗିଆ କାଳିପଙ୍ଗାର ବିବତ୍ସ ସାହୁ ଓ କେରେଡି ପଞ୍ଚାୟତ ଥାନାକାଟୁ ଗ୍ରାମର ଜଗନ୍ନାଥ ପ୍ରଧାନ। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ କେରେଡିରୁ ମାଘମାସ ଯାତ୍ରା ଦେଖି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ୨ ବାଇକ୍‌ ମଧ୍ୟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା ହୋଇଥିଲା। ରାସ୍ତା ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଠିଆ ହୋଇଥିବା ବିବତ୍ସଙ୍କ ଉପରେ ଗୋଟିଏ ଗାଡି ପିଟି ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଦମକଳ ବାହିନୀ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚତ୍ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଫୁଲବାଣୀ ମେଡିକାଲ ଆଣିଥିଲେ। ସେଠାରେ ନବଘନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା।

ପୋଖରୀରୁ  ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ପୋଖରୀରୁ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ବ୍ଲକ ଦୁର୍ବନ୍ଧ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ ଗ୍ରାମର ଏକ ପୋଖରୀରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ମୃତକ ଜଣକ ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମର ଜିତୁ ସାହୁ (୨୫)। ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଦମକଳ ବାହିନୀ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର କରି ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାକୁ ନେଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ପୋଲିସ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ନଂ.୨/୧୯ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଛି। ଶୁକ୍ରବାର ଶବକୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ଡ଼ାକ୍ତରଖାନାରେ ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପରେ ପରିବାରକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। ଜିତୁ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଗାଧୋଇବାକୁ ଯାଇ ନିଖୋଜ ଥିଲେ।

ରଶି ଲଗାଇ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ

ରଶି ଲଗାଇ ମହିଳାଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ

ଦିଗପହଣ୍ଡି/ପାଟପୁର,୨୨।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଏସ୍‌. ଗୋପାଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଉତ୍ତମା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳା ଗୁରୁବାର ରାତିରେ ବେକରେ ରଶି ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ସୁଶାନ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ସୁନୀତା ନାୟକ। 

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ: ଗଞ୍ଜାମରେ ୫୨ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଆରମ୍ଭ: ଗଞ୍ଜାମରେ ୫୨ହଜାର ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୨ା୨: ଚଳିତବର୍ଷର ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ଶୁକ୍ରବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ୨୨୯ଟି କେନ୍ଦ୍ରରେ ୫୨ହଜାର ୪୩୩ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ପରୀକ୍ଷା ଦେଉଛନ୍ତି। ଏଥିରେ ୪୮ହଜାର ୭୭୬  ରେଗୁଲାର, ୨୬୨୪ ଏକ୍ସ ରେଗୁଲାର, ପତ୍ର ବିନିମୟ କୋର୍ସ ରେଗୁଲାର ୩୩୭ ଏବଂ ଏକ୍ସରେଗୁଲାର ୩୯, ରାଜ୍ୟ ମୁକ୍ତ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସାର୍ଟିଫିକେଟ ୨୬୪  ଏବଂ ଏକ୍ସ ରେଗୁଲାର ୨୬୫, ମଧ୍ୟମା ରେଗୁଲାର ୧୨୧ ଏବଂ ଏକ୍ସ ରେଗୁଲାର ୭ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ରହିଛନ୍ତି।