ରାଜ୍ୟ |

୩ ବିଧାୟକ, ଜଣେ ଅଫିସରଙ୍କ ବିଜେଡିରେ ମୁଁ ନାହିଁ: ଦାମ

୩ ବିଧାୟକ, ଜଣେ ଅଫିସରଙ୍କ ବିଜେଡିରେ ମୁଁ ନାହିଁ: ଦାମ
ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୨।୯(ବ୍ୟୁରୋ):  ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ବିଧାୟକ ଦାମୋଦର ରାଉତଙ୍କ ସରକାର ବିରୋଧୀ ମନ୍ତବ୍ୟକୁ ନେଇ ବିଜେଡିରେ ଝଡ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। କିଛିଦିନ ଧରି ସେ ସରକାରଙ୍କ  ବିରୋଧରେ ଚାରା, ଓମ୍‌ଫେଡ୍‌ ଏବଂ ସମବାୟ ବିଭାଗରେ ହୋଇଥିବା ଦୁର୍ନୀତି ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଥିଲେ। ଏହାକୁ ନେଇ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବିଜେଡିରେ ତାଙ୍କୁ ବିରୋଧ କରାଯାଇଥିଲା। ଏପରି କି ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସୋମବାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ବୋର୍ଡର ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ବିଷ୍ଣୁ ଚରଣ ଦାସ ଏବଂ ଏରସମା-ବାଲିକୁଦା ବିଧାୟକ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମୁଦୁଲି ଫେରାଦ ହୋଇଥିଲେ। ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଦାମଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେବାକୁ ଉଭୟେ  ଦାବି କରିଥିଲେ । ଏହାର ଦିନକ ପରେ ଅର୍ଥାତ ମଙ୍ଗଳବାର  ଏରସମା ଏବଂ ବାଲିକୁଦା ଅଞ୍ଚଳର ଶତାଧିକ ବିଜେଡି କର୍ମୀ ନବୀନ ନିବାସ ଠାରେ ଦାମଙ୍କ ବହିଷ୍କାର ଦାବି କରିଛନ୍ତି। କେତେକ ଲିଖିତ ଆକାରରେ ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଧାୟକ ମୁଦୁଲି କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତ କରିବା ପୂର୍ବରୁ ନବୀନ ନିବାସ ଠାରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଦାମ ରାଉତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅନେକ ଅଭିଯୋଗ ଆସିଛି। ଏହାକୁ ଅନୁଧ୍ୟାନ କରାଯାଉଛି  ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ପରେ ଦାମଙ୍କୁ ଦଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରିବା ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଜୋର୍‌ ଧରିଛି। ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ ସମ୍ପର୍କରେ ଗଣମାଧ୍ୟମ ପ୍ରତିନିଧି ପଚାରିବାରୁ ଦାମ  କହିଲେ ଯେ ସେ ବିଚଳିତ ନୁହନ୍ତି । ଦାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୋତେ ମନ୍ତ୍ରିମଣ୍ଡଳରୁ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଛି। ଦଳର ଉପସଭାପତି ପଦବୀ ଏବଂ ଜିଲା ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ପଦରୁ ମଧ୍ୟ ବହିଷ୍କାର କରାଯାଇଛି। ଏବେ ଆଉ କେଉଁ ଥିରେ ଅଛି  ଯେ ମୋ ବିରୋଧରେ ଅଧିକ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନିଆଯିବ। ଅରୁଣ ସାହୁ ,  ବବି ଦାସ,  ଦେବାଶିଷ ସାମନ୍ତରାୟ ଓ ଜଣେ ଅଫିସର ଚଳାଉଥିବା ବିଜେଡିରେ ମୁଁ ନାହିଁି। ମୁଁ ବିଜୁ ଜନତା ଦଳ ବିଧାୟକ । ଯେଉଁ ଦିନ ବିଜୁ ଶବ୍ଦ ଉଠିଯିବ ସେଦିନ ମୁଁ ଦଳରେ ନ ଥିବି ବୋଲି ଦାମ  କହିଛନ୍ତି। ସେ ବିଷ୍ଣୁ ଦାସ ଓ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମୁଦୁଲିଙ୍କୁୁ ଟାର୍ଗେଟ କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦଳୀୟ କର୍ମୀମାନଙ୍କୁ ଟଙ୍କା ଦେଇ ମୋ ବିରୋଧ ବିକ୍ଷୋଭ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି। ସମସ୍ତେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟରେ କିଏ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି । 

ସୋମବାର ଉଭୟ ବିଷ୍ଣୁ ଓ ପ୍ରଶାନ୍ତ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଲିଖିତ ଅଭିଯୋଗ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ଏରସମା-ବାଲିକୁଦା ଅଞ୍ଚଳର ହଜାର ହଜାର ବିଜେଡି କର୍ମୀ ନବୀନ ନିବାସରେ ପହଞ୍ଚି  ଦାମ ରାଉତଙ୍କୁ  ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ବିହିଷ୍କାର କରିବା ସକାଶେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି। ମହିଳା ଓ ଶିଶୁ ବିକାଶ ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ସାମଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦାମବାବୁ ଯେତେବେଳେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରେ ଥିଲେ ସେତେବେଳେ ବିଭିନ୍ନ ଘୋଟାଲା ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିପାରି ଥାଆନ୍ତେ। ଏବେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ବାହାରିବା ପରେ ଏଭଳି ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବା ଠିକ୍‌ ନୁହେଁ । ଏହା ଉଭୟ ସରକାରୀ ଓ ଦଳୀୟ ବିରୋଧୀ ମନ୍ତବ୍ୟ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି। ବିଷ୍ଣୁ ଦାସ କହିଛନ୍ତି, ଦାମଙ୍କ ନାମରେ ଯାହା ଅଭିଯୋଗ କରିବା କଥା କରିଛୁ। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏବେ ଯାହା ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ । ପ୍ରଶାନ୍ତ ମୁଦୁଲି କହିଛନ୍ତି, ଆମର ଦଳୀୟ କର୍ମୀ ଦାମବାବୁଙ୍କ ଦଳ ବିରୋଧୀ ବୟାନରେ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦୀର୍ଘଦିନ ଧରି ସେ ଯେଉଁ ଦଳ ବିରୋଧୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କ  ବିରୋଧରେ ସମସ୍ତେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଫେରାଦ ହୋଇଛନ୍ତି। ବିରୋଧୀ ଦଳ ନେତା ନରସିଂହ ମିଶ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦାମବାବୁ ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା। ଯେଉଁ ଅଭିଯୋଗ ଆଣୁଛନ୍ତି ଗୃହ ଭିତରେ ତାହା କହିଲେ ଭଲ ହୁଅନ୍ତା। 

ଏଠାରେ ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଦାମ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ବିବାଦୀୟ ବୟାନ ଦେଇ ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ଏହା ବଦଳରେ ତାଙ୍କୁ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦ ସହ ଦଳୀୟ ପଦବୀ ମଧ୍ୟ ହରାଇବାକୁ ପଡିଛି। ବ୍ରାହ୍ମଣ, ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀ, ଚାଷୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ଜୟୀ  ରାଜଗୁରୁଙ୍କ ଉପରେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେଇ ସେ ବିବାଦୀୟ ହୋଇ ପଡିଥିଲେ। ଦାମଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦଳୀୟ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାରୁ ପ୍ରବଳ ଚାପ ସୃଷ୍ଟି କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ଦଳର ସଭାପତି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି ତାହା ଉପରେ ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର। 

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ଦାରୁ ଫିକ୍ସିଂ ଅଭିଯୋଗ: ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ସିଭିଲ ସୋସାଇଟି

ଦାରୁ ଫିକ୍ସିଂ ଅଭିଯୋଗ: ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କଲା ସିଭିଲ ସୋସାଇଟି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮ା୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ଗୋଟିଏ ଜିଲାରୁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ତିନୋଟି ଦାରୁ ଚୟନ କରାଯିବା ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଏବେ ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି। ଏହାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ବାତାବରଣ ଉଷ୍ମ ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ଏଭଳି ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିରୋଧୀ ଦଳଗୁଡ଼ିକ ଚୁପ ରହିବା ନେଇ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛି ସିଭିଲ ସୋସାଇଟି। 

ଜଳିଗଲା ୩ ବଖରା: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ

ଜଳିଗଲା ୩ ବଖରା: ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ନଷ୍ଟ

ବଇଣ୍ଡା,୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କିଶୋରନଗର ବ୍ଲକ ଆମ୍ବପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ ଖଇରାମୁଣ୍ଡା ନିକଟସ୍ଥ ଭାଲୁମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ଅମିତାଭ ମୁଣ୍ଡାଙ୍କ ୩ ବଖରା ଜଳିଯାଇଛି।

ଚାଷଜମିରେ ହାତୀପଲ

ଚାଷଜମିରେ ହାତୀପଲ

ସଜନାଗଡ଼, ୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ନୀଳଗିରି ତିନିକୋଶିଆ ସଂରକ୍ଷିତ ଜଙ୍ଗଲରେ ୫୮ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହାତୀପଲ ଆସିବାର ଆଜକୁ ୫ଦିନ ବିତିଗଲାଣି।  ହାତୀପଲଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ ଜାରି ରହିଛି। ଗତ ରାତିରେ ହାତୀଗୁଡ଼ିକ କୌଣସି ଧନଜୀବନ ନଷ୍ଟ ନ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଜଙ୍ଗଲକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ଏକର ଏକର ଚାଷଜମିର କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଘଟାଇଛନ୍ତି।

୨ ବର୍ଷ ଧରି ମିଳିନି ଦରମା: ବାସୁଦେବପୁର ଜଳସେଚନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା ଚେତାବନୀ

୨ ବର୍ଷ ଧରି ମିଳିନି ଦରମା: ବାସୁଦେବପୁର ଜଳସେଚନ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଧାରଣା ଚେତାବନୀ

ବାସୁଦେବପୁର, ୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.) -ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ଜଳସେଚନ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ୫ ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ୨ ବର୍ଷ ଧରି ମିଳି ନାହିଁ। ସେମାନେ ନିୟମିତ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଆସୁଥିବାବେଳେ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ଦରମା ଦିଆଯାଉ ନ ଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

୩୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଦାବି  ପୂରଣ ନ ହେଲେ ପୁଣି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବ୍ଲକ୍‌ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକ

୩୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେଲେ ପୁଣି ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ବ୍ଲକ୍‌ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮।୧୧: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବିଜେବି ହାଇସ୍କୁଲ ପରିସରରେ ଓଷ୍ଟାର ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲା ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କର ଏକ କ୍ୟାଡର କନ୍‌ଭେନଶନ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇ ଯାଇଛି। 

କାକଟପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୧୦କୋଟି ୭୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ୨ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ

କାକଟପୁର ବିଧାୟକଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ୧୦କୋଟି ୭୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ୨ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ

କୋଣାର୍କ,୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋଣାର୍କ ଜଳସେଚନ ବିଭାଗ ଓ ଗ୍ରାମ୍ୟ ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ୧୦ କୋଟି ୭୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ବ୍ୟୟରେ ନିିର୍ମିତ ହେବାକୁ ଥିବା ୨ଟି ପ୍ରକଳ୍ପକୁ କାକଟପୁର ବିଧାୟକ ସୁରେନ୍ଦ୍ର ସେଠୀ ରବିବାର ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଛନ୍ତି।

ବଳରାମପୁରରେ ମଦ କମ୍ପାନୀ ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ ଘଟଣା; ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଲୋକଦେଖାଣିଆ: କଂଗ୍ରେସ

ବଳରାମପୁରରେ ମଦ କମ୍ପାନୀ ସ୍ଥାପନକୁ ବିରୋଧ ଘଟଣା; ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଲୋକଦେଖାଣିଆ: କଂଗ୍ରେସ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୮।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ବଳରାମପୁରଠାରେ ମଦ କମ୍ପାନୀ ସ୍ଥାପନ ପାଇଁ ପ୍ରଶାସନ ତରଫରୁ ଜଙ୍ଗଲ ଜମିରୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଗଛ କଟାଯାଉଥିଲା। ଏହାକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ବିରୋଧ କରିବା ଯୋଗୁ ତାଙ୍କ ଉପରେ ଅମାନୁଷିକ ଭାବେ ଅତ୍ୟାଚାର କରିଥିବା କଂଗ୍ରେସ ରବିବାର ଅଭିଯୋଗ କରିଛି।

ମହାନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଗଲେ ଖେଳାଳୀ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି

ମହାନଦୀରେ ବୁଡ଼ିଗଲେ ଖେଳାଳୀ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧୧: ମହାନଦୀର ଗଡ଼ଗଡ଼ିଆ ଘାଟରେ ରବିବାର ପୁଣି ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଜଣେ ଖେଳାଳୀ ବୁଡ଼ି ଯାଇଛନ୍ତିି। ସେ ହେଲେ ରୋହନ ମଲ୍ଲିକ(୨୫)।

ବାରବାଟୀରେ ଏ. ଆର୍‌. ରେହମାନ୍‌ ଶୋ’: ପାର୍କି ଓ ଭିଡ଼ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ବାରବାଟୀରେ ଏ. ଆର୍‌. ରେହମାନ୍‌ ଶୋ’: ପାର୍କି ଓ ଭିଡ଼ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେବାକୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧୧: ଆସନ୍ତା ୨୩-୨୮ ତାରିଖରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ ବାଲିଯାତ୍ରା। ଏହି ସମୟରେ ଅର୍ଥାତ ୨୮ ତାରିଖ (ବାଲିଯାତ୍ରାର ଷଷ୍ଠ ଦିନରେ) ହକି ସିଟି ଫେଷ୍ଟିଭାଲରେ ସାମିଲ ହେବାକୁ ବଲିଉଡର ବିଶିଷ୍ଠ ସଙ୍ଗିତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଏ. ଆର୍‌. ରେହମାନ୍‌ କଟକ ଆସୁଛନ୍ତି।

ଜିଲାପାଳ କଲେ ବାଲିଯାତ୍ରା ପଡ଼ିଆ ସଫେଇ, କହିଲେ ‘କଟକବାସୀ ହିସାବରେ ଏହା ମୋ ଦାୟିତ୍ୱ’

ଜିଲାପାଳ କଲେ ବାଲିଯାତ୍ରା ପଡ଼ିଆ ସଫେଇ, କହିଲେ ‘କଟକବାସୀ ହିସାବରେ ଏହା ମୋ ଦାୟିତ୍ୱ’

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୧୧: କଟକ ଜିଲାପାଳ ଅରବିନ୍ଦ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ରବିବାର ସକାଳେ ବାଲିଯାତ୍ରା ପଡ଼ିଆ ସଫେଇ କରିଛନ୍ତି। କର୍ପୋରେଟର ରଞ୍ଜନ ବିଶ୍ୱାଳ ଓ କିଛି ଯୁବପିଢ଼ିଙ୍କ ସହ ମିଶି ସେ ପଡ଼ିଆ ସଫା କରିଛନ୍ତି।

ରାୟଗଡ଼ା ଘାଟିରେ ୫ ଘଣ୍ଟା ଫସିଲା ଟ୍ରେଲର, ‘ଧରିତ୍ରୀ’ ପ୍ରତିନିଧି ଡ୍ରେନ ପୋତି ନିର୍ମାଣ କଲେ ରାସ୍ତା

ରାୟଗଡ଼ା ଘାଟିରେ ୫ ଘଣ୍ଟା ଫସିଲା ଟ୍ରେଲର, ‘ଧରିତ୍ରୀ’ ପ୍ରତିନିଧି ଡ୍ରେନ ପୋତି ନିର୍ମାଣ କଲେ ରାସ୍ତା

ରାୟଗଡ଼ା ଅଫିସ,୧୮।୧୧: ରାୟଗଡ଼ା ଏବଂ ଜୟପୁର ଦେଇ ଯାଇଥିବା ୩୨୬ ନଂ. ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥ ଘାଟି ଅଞ୍ଚଳରେ ଏକ କ୍ରେନ ବୋଝେଇ ଟ୍ରେଲର ରବିବାର ସକାଳୁ ଫସି ରହିଥିଲା।

ସୋମବାରଠୁ ପଞ୍ଚକ, ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜମିଲାଣି  ଭିଡ଼

ସୋମବାରଠୁ ପଞ୍ଚକ, ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଜମିଲାଣି ଭିଡ଼

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮।୧୧: ସୋମବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ମହା କାର୍ତ୍ତିକର ପଞ୍ଚକ ବ୍ରତ। ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ କାର୍ତ୍ତିକ ଶୁକ୍ଳ ଏକାଦଶୀଠାରୁ କାର୍ତ୍ତିକ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପଞ୍ଚକ ବେଶ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିପାଇଁ ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ଭିଡ଼ ଜମିଲାଣି।