ବ୍ରହ୍ମପୁର

ମିଳିଲେ ୩୮୦ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ

ମିଳିଲେ ୩୮୦ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ
ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ/ଛତ୍ରପୁର - (ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.), ୧୨ା୯-ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ, ବାଲ୍ୟ ବିବାହ, ନାବାଳିକା ନିର୍ଯାତନା ଆଦି ରୋକିବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ବହୁ ପଦକ୍ଷେପ ହାତକୁ ନିଆଯାଇଛି। ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ଅପରେସନ୍‌ ପରୀ ଅନ୍ୟତମ। ବିଭିନ୍ନ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯିବା ଏବଂ ସେମାନଙ୍କୁ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରାଯିବ। ସେହିପରି ପରିବାର ବର୍ଗଙ୍କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯିବା ସହ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିବା ହେଉଛି ଏହାର ମୂଳ ଲଖ୍ୟ। ପୂର୍ବରୁ ଅପରେସନ୍‌ ଷ୍ମାଇଲ୍‌ ନାମରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସମସ୍ତ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚାଲୁ ରହିଥିଲା। ବିଶେଷ କରି ନିଖୋଜ ଶିଶୁଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ସେମାନଙ୍କୁ ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି (ଶିଶୁ ମଙ୍ଗଳ କମିଟି)କୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିବା ନେଇ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ ଦିଆଯାଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଆବଶ୍ୟକ ପଡିଲେ ଏସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ମକଦ୍ଦମା ରୁଜୁ ହେବା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ରହିଛି। ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ସାରା ରାଜ୍ୟରେ ୧ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ୧୫ ତାରିଖରେ ଶେଷ ହେବ ବୋଲି ଜଣାଯାଇଛି। ରାଜ୍ୟ ଗୋଇନ୍ଦା ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାପ୍ତ ସୂଚନା ମୁତାବକ ରାଜ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ ଗଞ୍ଜାମ ଏବଂ ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲାରେ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ କେବଳ ଗୋଟିଏ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ୧୦ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ମୁତାବକ ରାଜ୍ୟରେ ୧୨୯୬ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସିକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେଥି ମଧ୍ୟରୁ ୧୦୯୪ ଜଣ ନାବାଳକ  ଓ ୨୦୨ ନାବାଳିକା ରହିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବୟସ ରହିଥିବା ବେଳେ ଏ ସଂକ୍ରାନ୍ତରେ ସାରା ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ପୋଲିସ ଜିଲା ଅଧୀନରେ କେବଳ ୭୮ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି।  ଭଦ୍ରକ, ବଲାଙ୍ଗୀର, କୋରାପୁଟ ଏବଂ କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ଜିଲାରେ ୫୦ ଟପିଯାଇଥିବା ବେଳେ କୌଣସି ପୋଲିସ ଜିଲାରେ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର ସଂଖ୍ୟା ୧୦୦ ଟପିନାହିଁ।  ତେବେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଏଯାବତ୍‌ ୩୫୨ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଆଗକୁ ସଂଖ୍ୟା ଆହୁରି ବଢିବାର ଆଶା ଦେଖାଦେଇଛି। କେବଳ ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲାରେ ୧୩୦ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେଥିରୁ ନାବାଳକ ରହିଛନ୍ତି ୧୨୭ଜଣ ଏବଂ ନାବାଳିକା ସଂଖ୍ୟା ରହିଛି ମାତ୍ର ୩ ଜଣ। ଗୋଟିଏ ମାମଲା ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲାରେ ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗଞ୍ଜାମ ପୋଲିସ ଜିଲା କିନ୍ତୁ ସମସ୍ତ ରେକର୍ଡକୁ ଟପିଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏହି ପୋଲିସ ଜିଲା ଅଧିନସ୍ଥ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରୁ ୨୫୦ ଜଣ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ସେଥିରୁ ୨୨୭ ଜଣ ନାବାଳକ ଏବଂ ୨୩ ନାବାଳିକା ରହିଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ତେବେ ଏନେଇ ଥାନାରେ ଏଯାବତ୍‌ କୌଣସି ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇ ନ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ୧୮ ବର୍ଷରୁ କମ୍‌ ବୟସ ନାବାଳିକା ଓ ନାବାଳକମାନଙ୍କୁ କୌଣସି କ୍ଷେତ୍ରରେ  କେହି କାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଉଥିଲେ କିମ୍ବା ପାରିବାରିକ ଆର୍ଥିକ ଅନାଟନରୁ କେହି ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଆପଣାଉଥିଲେ ସେମାନଙ୍କ କିଭଳି ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ସମାଜର ମୁଖ୍ୟ ସ୍ରୋତରେ ସାମିଲ କରି ଅନ୍ୟ ଶିଶୁମାନଙ୍କ ପରି ସରକାରୀ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଉପଲବ୍ଧି କରିବେ, ଶିକ୍ଷା ଗ୍ରହଣ କରି ଭବିଷ୍ୟତ ଗଠନରେ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ହୋଇପାରିବେ ସେ ନେଇ ପଦକ୍ଷେପ ନେଉଛନ୍ତି ସରକାର।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଗୋଶାଳାରେ ଗୋଷ୍ଟାଷ୍ଟମୀ ଉତ୍ସବ

ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଗୋଶାଳାରେ ଗୋଷ୍ଟାଷ୍ଟମୀ ଉତ୍ସବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୧୧: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଆଗା ସାହି ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଗୋଶାଳା ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗୋଷ୍ଟାଷ୍ଟମୀ ଉତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ସକାଳୁ ହୋମପୂଜା ସହ ଗୋପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । 

ଚୋରି ଅଟୋ ଉଦ୍ଧାର, ୨ ଗିରଫ

ଚୋରି ଅଟୋ ଉଦ୍ଧାର, ୨ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୬ା୧୧-ଏକ ପାସେଞ୍ଜର ଅଟୋ ଚୋରି ମାମଲାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି| 

ଭାଲିଆଗୁଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରେ ମିଥ୍ୟା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଭାଲିଆଗୁଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରେ ମିଥ୍ୟା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬ା୧୧- ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସିଙ୍କ ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥ ଅଫିସ ଆଗରେ ଗୁରୁବାର ମିଥ୍ୟା ମକଦ୍ଦମା ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଗଣ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ପ୍ରତିବାଦ ସମାବେଶ ହୋଇଥିଲା।

ପଲିଥିନ ଧରପଗଡ: ୧୩ ହଜାର ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ପଲିଥିନ ଧରପଗଡ: ୧୩ ହଜାର ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬ା୧୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରକୁ ପଲିଥନ ଓ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ସହରରେ ପରିଣତ କରାଯିବା ନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ଜୋରଦାର ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି|

ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଜ୍ଞାନ, ସିଏସ୍‌ଆଇଆର୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଏମ୍‌ଓୟୁ

ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଜ୍ଞାନ, ସିଏସ୍‌ଆଇଆର୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଏମ୍‌ଓୟୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୧୬ା୧୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ   ଓ ସିଏସ୍‌ଆଇଆର ଫୋର ପାରାଡାଇନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟରେ ୩ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଏକ ଏମ୍‌ଓୟୁ ଗୁରୁବାର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଯାଇଛି| 

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦାଦା ମୃତ, ପୁତୁରା ଗୁରୁତର: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦାଦା ମୃତ, ପୁତୁରା ଗୁରୁତର: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଥାନା ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦାଦାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ପୁତୁରା ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସର ଓକିଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା, ବଦଳିଲେ ଥାନାଧିକାରୀ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଭିତରେ ଓକିଲଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସର ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଗୁରୁବାର ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନାଧିକାରୀ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କୁ ବଦଳି କରାଯାଇ ଜିଲା ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି ।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୬ ବଖରା ପୋଡ଼ି ଧ୍ୱଂସ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୬ ବଖରା ପୋଡ଼ି ଧ୍ୱଂସ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ମର୍ଦ୍ଦକୋଟ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୪ଜଣଙ୍କ ୬ ବଖରା ପୋଡି ଯାଇଛି। କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତମାନେ ହେଲେ ଯୋଗିରାମ ସାହୁ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ବାନାମ୍ବର ବରାଡ଼ ଓ କୁନ୍ତି ବରାଡ଼। ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ଗୋଟାଏରେ ହଠାତ୍‌ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା। ଗ୍ରାମବାସୀ ନିଆଁ ଲିଭାଇବା ସହ କୋଦଳା ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। କୋଦଳା ଦମକଳ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କେ.ବରିଡ଼ା ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ମିନକେତନ ଶବର ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ କରି କୋଦଳା ତହସିଲଦାର ପ୍ରଭାତ କୁମାର ପରିଡ଼ାଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି।

୧୦ ଫୁଟର ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

୧୦ ଫୁଟର ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର

ସୋରଡା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ସ୍ଥାନୀୟ ପୋଲିସ ଲାଇନ ନିକଟରୁ ବୁଧବାର ରାତିରେ ଏକ ୧୦ ଫୁଟିଆ ଅଜଗରକୁ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଉଦ୍ଧାର କରିଛନ୍ତି। ବୁଧବାର ରାତିରେ ଜନୈକ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଘରେ ଅଜଗର ସାପକୁ ଦେଖି ପରିବାର ଲୋକେ ପାଟି କରିଥିଲେ। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ପହଞ୍ଚତ୍ ଅଜଗରକୁ ଧରିଥିଲେ। ଖୁଣ୍ଟେଶ୍ୱର ପାହାଡକୁ ଲାଗି ରହିଥିବା ପୋଲିସ ଲାଇନ କ୍ୱାର୍ଟରଗୁଡିକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୟନୀୟ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ଏଠାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନାର କର୍ମଚାରୀମାନେ ପରିବାର ସହ ରହୁଛନ୍ତି। ନିକଟସ୍ଥ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଅନେକ ସମୟରେ ସାପ ସହ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ସରୀସୃପ ଘର ଭିତରକୁ ପଶି ଆସୁଛନ୍ତି।

ଆସିକାରେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା

ଆସିକାରେ ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା

ଆସିକା,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.):  ପଞ୍ଚାୟତିରାଜ ବିଭାଗର ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ କୁଳମଣି ମିଶ୍ର ଗୁରୁବାର ଆସିକା ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଆସିଥିଲେ। ତିତ୍‌ଲି ବାତ୍ୟା, ବନ୍ୟାରେ ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଭାଙ୍ଗି ରୁଜି ଯାଇଥିବା ବାସଗୃହ ସମ୍ପର୍କରେ ସେ ସମୀକ୍ଷା କରିବା ସହ ବିଡିଓ ଗାୟତ୍ରୀଦତ୍ତ ନାୟକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ବ୍ଲକରେ ୮୯ ବାସଗୃହ ଅଧିକ ଓ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିବା ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ଆଉ ୨୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଏହି ତାଲିକା ପରିସରକୁ ଆସିବ ବୋଲି ଯୁଗ୍ମ ସଚିବଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରାଯାଇଥିଲା। କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ ଘରର ଆବଶ୍ୟକୀୟ କାଗଜପତ୍ର ତୁରନ୍ତ ବିଭାଗ ନିକଟରେ ଦାଖଲ କରି ୨/୩ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ଯେଭଳି ସେମାନଙ୍କୁ ଘର ଦିଆଯାଇପାରିବ ସେଥିଲାଗି ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ନିମନ୍ତେ ବିଡିଓଙ୍କୁ ଯୁଗ୍ମ ସଚିବ ମିଶ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି। ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହେବାକୁ ଥିବା ଘର ଅନୁଧ୍ୟାନ ଓ ତଦନ୍ତ ପରେ ରିପୋର୍ଟ ଦାଖଲ କରିବା ଲାଗି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ହୋଇଛି।

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ହକି ମାସ୍କଟ ଓଲିକୁ ସ୍ବାଗତ

ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ହକି ମାସ୍କଟ ଓଲିକୁ ସ୍ବାଗତ

ଛତ୍ରପୁର,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ହକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ଗୁରୁବାର ଅପରାହ୍ନରେ ମାସ୍କଟ ଓଲି ଛତ୍ରପୁରଠାରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା। ଏହାକୁ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ, ଡିଆରଡିଏ ପିଡି ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ଶଙ୍କର ସ୍ବାଇଁ, ଜିଲା ସହରାଞ୍ଚଳ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସବ୍ୟସାଚୀ ହୋତା, ଛତ୍ରପୁର ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏମ୍‌. ଧନଞ୍ଜୟ ରେଡ୍ଡୀ, ବିଡିଓ ସଚ୍ଚିଦାନନ୍ଦ ନାୟକ, ଜିଲା କ୍ରୀଡା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ବିଜୁ ଯୁବ ବାହିନୀ ଓ ଜନସାଧାରଣ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ। ପରେ ଓଲି ଛତ୍ରପୁରରେ ପରିକ୍ରମା କରିଥିଲା। ପରେ ଛତ୍ରପୁର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଫ୍ଲଡ୍‌ ଲାଇଟରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହକି ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ସ୍ଥଳକୁ ଓଲିକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା। ଏଠାରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ବାଗତ ଜଣାଯାଇଥିଲା।

ଥାନା ଘେରିଲା ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ

ଥାନା ଘେରିଲା ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁରରେ ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ଗୁରୁବାର ଥାନା ଘେରାଉ କରାଯାଇଛି। ଚାଷୀମାନେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଆନ୍ଦୋଳନ କରିବାକୁ ଭୁବନେଶ୍ୱର ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଅଟକାଇ ନିର୍ଯାତନା ଦେଇଥିଲା।