ମେଟ୍ରୋ |

ଅପରେଶନ ପରୀ-୨: ୧୦ ଦିନରେ ୧୨୯୬ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର

ଅପରେଶନ ପରୀ-୨: ୧୦ ଦିନରେ ୧୨୯୬ ଶିଶୁ ଉଦ୍ଧାର
କଟକ ଅଫିସ, ୧୨ା୯- ନିଖୋଜ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ଖୋଜିବା ପାଇଁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଅପରେଶନ ପରୀ-୨ ଜାରି ରହିଛି। ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ଅଭିଯାନରେ ରବିବାର ସୁଦ୍ଧା ୧୨୯୬ ପିଲାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୦୯୪ ନାବାଳକ ଏବଂ ୨୦୨  ନାବାଳିକା ଅଛନ୍ତି। ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୨୨ଜଣ ପିଲାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବାବେଳେ, ବ୍ରହ୍ମପୁର ପୋଲିସ ଜିଲାରୁ ୧୩୦, କୋରାପୁଟ ଜିଲାରୁ ୮୪, ବଲାଙ୍ଗୀର ଜିଲାରୁ ୫୮, ଭଦ୍ରକ  ୫୫, ସୁନ୍ଦରଗଡ  ୪୭, ବୌଦ୍ଧ  ୪୬  କଳାହାଣ୍ଡି ୫୯, ରାୟଗଡା ୩୯, ଢେଙ୍କାନାଳରୁ ୩୪ ଓ ଜିଆର୍‌ପି କଟକରୁ ୪୭ ଜଣଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ଉଦ୍ଧାର ପିଲାମାନଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ଶିଶୁ ସୁରକ୍ଷା ସମିତିରେ ଛଡାଯାଇ  ସେମାନଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କୁ  ଖବର ଦିଆଯାଇଛି। ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଥିବା ୧୨୯୬ ପିଲାଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭୮ଜଣଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରାଯାଇ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ଲଗାଯାଇଥିଲା ବୋଲି  କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ମେଟ୍ରୋ |

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ସାକ୍ଷୀଗୋପାଳ, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ପୁରୀ ଜିଲା ସତ୍ୟବାଦୀ ବ୍ଲକ ବିଦ୍ୟାଧରପୁରର ଗୁଆଳିଗୋରଡ଼ା ମେଳଣ ପଡ଼ିଆରେ ୬୭ତମ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ଗୋ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ ଗୁରୁବାରର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀ। 

ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ ୧ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

କଟକରୋଡ଼, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ): ଲକ୍ଷ୍ମୀସାଗର ଥାନା  ଅଧୀନ ହଳଦୀପଡ଼ିଆ ବସ୍ତିରେ ଗୁରୁବାର ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କଠାରୁ କେତେଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ  ୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଝାମ୍ପିନେଇ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି।

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶର ୩ ବର୍ଷ ପରେ ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ଥାନାରେ ଲାଗିବ ସିସିଟିଭି

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶର ୩ ବର୍ଷ ପରେ ଅସ୍ତରଙ୍ଗ ଥାନାରେ ଲାଗିବ ସିସିଟିଭି

କାକଟପୁର,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଥାନାରେ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ରୋକିବା, ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ଏତଲା ରଖୁ ନ ଥିବା, ଦୁଃବ୍ୟବହାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଥିବା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ମାନ୍ୟବର ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗତ ୨୦୧୫ ମସିହାରେ ଦେଶର ସମସ୍ତ ଥାନାରେ ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଲଗାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ।

ଭୂମିହୀନ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ଭୂମିହୀନ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୫ା୧୧: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଭୂମିହୀନ ବସ୍ତିବାସିନ୍ଦାଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଗୁରୁବାର ତାଳବଣିଆଠାରେ ଏ ନେଇ ଅନୁଷ୍ଠିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସମାରୋହରେ ଯୋଗଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଥିଲେ ଯେ, ଗରିବ ଲୋକଙ୍କ ମୁହଁରେ ହସଫୁଟାଇବା ମୋର ଲକ୍ଷ୍ୟ । 

ସାନପଦରରେ ରେଳପଥ ଅବରୋଧ କରି ବିକ୍ଷୋଭ, ଜାନୁଆରୀରେ ସାମୁହିକ ଆତ୍ମାହୃତି ଧମକ

ସାନପଦରରେ ରେଳପଥ ଅବରୋଧ କରି ବିକ୍ଷୋଭ, ଜାନୁଆରୀରେ ସାମୁହିକ ଆତ୍ମାହୃତି ଧମକ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ/ବୋଲଗଡ,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଳପଥ କ୍ଷତିଗସ୍ତ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବୋଲଗଡ ବ୍ଲକର ସାନପଦରଠାରେ ଗୁରୁବାର ପୂର୍ବାହ୍ନ ୮ଟାରୁ ରେଳପଥ ଅବରୋଧ କରାଯାଇ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି । ରେଳପଥ ଅବରୋଧ ଯୋଗୁ ନୟାଗଡ଼ ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଟ୍ରେନ ଗୁଡ଼ିକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି।

ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ମାତିଛନ୍ତି ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା: ୧୬ ଦିନରେ ୩ ଏଟିଏମ୍‌ ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ଲୁଟ

ଖୋର୍ଦ୍ଧାରେ ମାତିଛନ୍ତି ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା: ୧୬ ଦିନରେ ୩ ଏଟିଏମ୍‌ ଭଙ୍ଗାରୁଜା, ଲୁଟ

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ, ୧୫।୧୧: ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲାରେ ମାତିଛନ୍ତି ଏଟିଏମ୍‌ ଲୁଟେରା। ଗତ ୧୬ ଦିନ ଭିତରେ ଜିଲାରେ ୩ଟି ଏଟିଏମ୍‌ ଭଙ୍ଗାରୁଜା ହୋଇଛି। 

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କୁଜଙ୍ଗ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ କୁଜଙ୍ଗ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର

କଟକ ଅଫିସ/କୁଜଙ୍ଗ,୧୫।୧୧: କୁଜଙ୍ଗ ତହସିଲଦାରଙ୍କ ଡ୍ରାଇଭର ଶୈଶବ ମଣ୍ଡଳଙ୍କ ଘରେ ଗୁରୁବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି। ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ କଟକ ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ବାଗଲପୁରରେ ପାଗଳ ମାଙ୍କଡ଼ର ଉତ୍ପାତ, ୫ ଆହତ

ବାଗଲପୁରରେ ପାଗଳ ମାଙ୍କଡ଼ର ଉତ୍ପାତ, ୫ ଆହତ

କଣ୍ଟାପଡା, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଓଲଟପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ବାଗଲପୁର ଗ୍ରାମରେ ଏକ ଅଣ୍ଡିରା ପାଗଳ ମାଙ୍କଡର ଉତ୍ପାତ ଯୋଗୁ ଗତ ୨ଦିନ ଭିତରେ ୫ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ଉକ୍ତ ପାଗଳ ମାଙ୍କଡ କଣ୍ଟାପଡା ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ବିଜୟରାମ ବେହେରାଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ଫଳରେ ସେ ମୋଟର ସାଇକେଲରୁ ପଡ଼ି ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ଟିକେଟ୍‌ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ଟିକେଟ୍‌ ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଭଙ୍ଗାରୁଜା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ): ହକି ବିଶ୍ୱକପ୍‌ ଟିକେଟ୍‌  ବିକ୍ରିକୁ ନେଇ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମ୍‌ରେ ଉତ୍ତେଜନା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭର୍‌ କରିବେ ଡେଲିଭରି ଗର୍ଲ: ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲା ‘ହେ ଦିଦି’

ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭର୍‌ କରିବେ ଡେଲିଭରି ଗର୍ଲ: ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଲା ‘ହେ ଦିଦି’

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)-ଖାଇବା ଡେଲିଭରି ହେଉ କି ଅନ୍‌ଲାଇନ୍‌ରେ ମଗାଇଥିବା ପୋଷାକ। ଏଣିକି ଡେଲିଭରି ବୟଙ୍କ ସହ ଡେଲିଭରି ଗର୍ଲ କରିବେ ହୋମ୍‌ ଡେଲିଭରି। 

ସାତକୋଶିଆରେ ବାଘ ମୃତ୍ୟୁ

ସାତକୋଶିଆରେ ବାଘ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,ବନ୍ତଳା,୧୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)- -ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପଠାରେ ବାଘମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବୁଧବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ହିନ୍ଦୋଳ ନରସିଂହପୁର ସୀମାଠାରେ ବାଘର ମୃତଦେହ ଠାବ କରାଯାଇଛି।

‘ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା’ର ରକ୍‌ଷ୍ଟାର୍‌ ପାଲଟିଲେ ଜୟନ୍ତୀ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ ଓଭେସନ୍‌

‘ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା’ର ରକ୍‌ଷ୍ଟାର୍‌ ପାଲଟିଲେ ଜୟନ୍ତୀ: ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଲେ ଷ୍ଟାଣ୍ଡିଂ ଓଭେସନ୍‌

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)- ମହିଳା ସଶକ୍ତୀକରଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓଡ଼ିଶା ବହୁ ଆଗକୁ ଯାଇଛି, ଯାହାର ଉଦାହରଣ ବୁଧବାର ‘ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡ଼ିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌’ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି।