ରାଜ୍ୟ |

ଜେଲ ଗଲେ ଟିଟୋଙ୍କ ୨ ସହଯୋଗୀ: ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ନିଲମ୍ବିତ ଆଇଆଇସି

ଜେଲ ଗଲେ ଟିଟୋଙ୍କ ୨ ସହଯୋଗୀ: ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ନିଲମ୍ବିତ ଆଇଆଇସି
ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୨।୯(ବ୍ୟୁରୋ)-ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍‌ଷ୍ଟର ସୟଦ ଉସ୍‌ମାନ ଅଲୀ ଓରଫ ଟିଟୋ ଲିଙ୍କ୍‌ରେ ଅଧିକ ଖୋଳତାଡ଼ ପାଇଁ କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଜଟଣୀର ପୂର୍ବତନ ତଥା ନିଲମ୍ବିତ ଆଇଆଇସି ସଞ୍ଜୀବ ମହାନ୍ତିଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବ। ଏଥିପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କୋର୍ଟରେ ଏସ୍‌ଟିଏଫ ପକ୍ଷରୁ ଆବେଦନ କରାଯାଇଛି। କୋର୍ଟଙ୍କ ଅନୁମତି ମିଳିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ଏସ୍‌ଟିଏଫ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ ପଚରାଉଚରା କରିବ।

ଅନ୍ୟପଟେ ନିଲମ୍ବିତ ଆଇଆଇସି ସଞ୍ଜୀବ ଏବଂ ଟିଟୋଙ୍କ ମଧ୍ୟସ୍ଥ ସାଜିଥିବା ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲା ମୁକୁନ୍ଦପୁରର ଦୀପ୍ତି ରଞ୍ଜନ ଦାସଙ୍କ ସମେତ ଟିଟୋଙ୍କ ଅନ୍ୟତମ ସହଯୋଗୀ କଟକ ଟାଙ୍ଗୀ ଅଞ୍ଚଳର ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନ ସାହୁଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି। ସେମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦଫା ୩୮୭, ୫୦୬, ୧୨୦ବ(ବି), ୩୪ ଏବଂ ୨୫ ଓ ୨୭ ଆମର୍‌ସ ଆକ୍ଟରେ ମାମଲା(୧୧/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। ଦୀପ୍ତିଙ୍କୁ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ କୁଜଙ୍ଗ ଜେଏମ୍‌ଏଫସିରେ ହାଜର କରିଥିଲା। ରବିବାର ସକାଳେ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଦୀପ୍ତିଙ୍କ ମୁକୁନ୍ଦପୁର ଓ ପଟିଆସ୍ଥିତ ଘରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲା। ଚଢାଉ ବେଳେ ଗୋଟିଏ ବନ୍ଧୁକ,୧୨ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି, ଗୋଟିଏ ଅଡି କାର, ଗୋଟିଏ ସୁଇଫ୍ଟ କାର ଓ ୬୪ ହଜାର ଟଙ୍କା ଜବତ ହୋଇଥିଲା। ସେହିଦିନ ରାତିରେ ଟାଙ୍ଗୀ ସରଦୋଳା ଗ୍ରାମର ଚିତ୍ତରଞ୍ଜନଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଚଢାଉ କରି ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା ବୋଲି ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଏସ୍‌ପି ସତ୍ୟଜିତ୍‌ ନାୟକ କହିଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ପୂର୍ବରୁ ସପୋ ଦେଇଥିବା ବୟାନ ଆଧାରରେ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ସଞ୍ଜୀବଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣି ପଚରାଉଚରା ପରେ ଟିଟୋ ଏବଂ ଦୀପ୍ତିଙ୍କ ଆପରାଧିକ ସାମ୍ରାଜ୍ୟର ଆଉକିଛି ତଥ୍ୟ ମିଳିପାରେ। ଏହାସହ ଥାନା ବାବୁ ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା କେତେ ଫାଇଦା ପାଇଛନ୍ତି ତାହାର ମଧ୍ୟ ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ ହୋଇପାରିବ। ମଙ୍ଗଳବାର ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଦୀପ୍ତିଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରିବା ବେଳେ କିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ ମିଳିଛି। ଟିଟୋ, ସଞ୍ଜୀବ ଏବଂ ଦୀପ୍ତି ଏକାଧିକ ଥର ଗୋଆ ଯାଇଛନ୍ତି। ସେଠାରେ ହୋଟେଲରେ ରହିବା ସହ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ମଉଜମସ୍ତି କରିଥିବା ଦୀପ୍ତି ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଆଗରେ ସ୍ବୀକାର କରିଛନ୍ତି। ଏଠାରେ ଖବରଦାତା ସେମାନଙ୍କ ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖିଥିବା ଆଶଙ୍କା କରି  ସେମାନେ ଗୋଆରେ ମିଟିଂ କରୁଥିଲେ। ସଞ୍ଜୀବ ଟିଟୋଙ୍କୁ ଆପରାଧିକ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରିବା ନେଇ ସେଠାରେ ମୋଟା ରକମର ଡିଲ୍‌ ହେଉଥିଲା। ଦୀପ୍ତିଙ୍କଠାରୁ ଏସବୁ ତଥ୍ୟ ମିଳିବା ପରେ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ସଞ୍ଜୀବଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେଇ ଟିଟୋଙ୍କଠାରୁ ସେ କେତେ ଫାଇଦା ପାଇଛନ୍ତି ଏବଂ କେଉଁ କାର୍ଯ୍ୟରେ ସହଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ତାହା ଜାଣିବା ଲାଗି ପଚରାଉଚରା କରିବ ବୋଲି ଜଣେ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଦୀପ୍ତି ଯୁବତୀ ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ସମ୍ପର୍କରେ ପୂର୍ବରୁ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଆସୁଥିଲା। ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ଏହାର ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି। ସେ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଜିଲାରୁ ଏକାଧିକ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଗୋଆ ଚାଲାଣ କରିଥିବା ନେଇ ଏସ୍‌ଟିଏଫ୍‌ ହାତରେ ପ୍ରମାଣ ଲାଗିଛି। ତେଣୁ ଏସ୍‌ଟିଏଫ ଦୀପ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣିବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି।
All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ |

ବନ ବିଭାଗ ଚେକ୍‌ଗେଟ୍‌ ଭାଙ୍ଗି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା , ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ  ୭ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ବନ ବିଭାଗ ଚେକ୍‌ଗେଟ୍‌ ଭାଙ୍ଗି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା , ଦୁଇଜଣଙ୍କୁ ୭ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ

ନୟାଗଡ଼ ଅଫିସ,୨୪ା୯-ବନ ବିଭାଗର ଚେକ୍‌ଗେଟ୍‌ ଭାଙ୍ଗିବା ଓ ସେଠାରେ ଦାୟିତ୍ୱରେ ଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍‌ ଲୋକନାଥ ସାହୁ ୨ଜଣଙ୍କୁ ୭ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କାରାଦଣ୍ଡ ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି। 

ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଅନନ୍ତ ବ୍ରତ

ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିରରେ ଅନନ୍ତ ବ୍ରତ

ଖଣ୍ଡପଡା,୨୪ା୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଭାଦ୍ରବ ମାସ ଶୁକ୍ଳପକ୍ଷ ଚତୁର୍ଦ୍ଦଶୀ ତିଥିରେ ଶ୍ରୀଶ୍ରୀ ଅନନ୍ତ ଦେବଙ୍କୁ ପୂଜା କଲେ ସର୍ବପାପ ବିନାଶ ହୁଏ ବୋଲି ବିଶ୍ୱାସ କରାଯାଏ । ଏହି ଅବସରରେ କଣ୍ଟିଲୋ ନୀଳମାଧବ ଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିର ଭୋଗ ମଣ୍ଡପଠାରେ ଶତାଧିକ ମାନସିକଧାରୀ ମହିଳାପୁରୁଷ ରବିବାର ଅନନ୍ତ ବ୍ରତ ପାଳନ କରିଥିଲେ। 

ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମକକକିଟି ବୈଠକ

ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମକକକିଟି ବୈଠକ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ସିମନବାଡ଼ି  ଦୁର୍ଗାପୂଜା କମିଟିର ବୈଠକ ଜିତେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୈଠକରେ ପ୍ରଥମେ ଗତବର୍ଷର ହିସାବ କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ଏକ ନୂତନ କମିଟି ଗଠନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିଥିଲା। 

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ଅବ୍ୟବସ୍ଥାରେ ଅଗ୍ନିଶମ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦୁର୍ଘଟଣା ହେଉକି ରାସ୍ତାରେ ଗଛ ପଡ଼ି ଅବରୋଧ ହେଉ,  କିମ୍ବା ନିଅଁା ଲାଗିଲେ ଖୋଜାପଡନ୍ତି ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀ। ଲୋକଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ସେବା ଯୋଗାଉଥିବା କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେଉ ନ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ସାରଙ୍ଗଗଡ଼କୁ ହରାଇ ଭଞ୍ଜନଗର ଚାମ୍ପିୟନ

ସାରଙ୍ଗଗଡ଼କୁ ହରାଇ ଭଞ୍ଜନଗର ଚାମ୍ପିୟନ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୃତ୍ୟୁଞ୍ଜୟ ପ୍ରଧାନ ସ୍ମାରକୀ ଦିନିକିଆ ଭେଟେରାନ ଫୁଟବଲ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ରବିବାର ଭଞ୍ଜନଗର ଜେଲ ପଡ଼ିଆରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଫାଇନାଲରେ ଭଞ୍ଜନଗର ପେନାଲ୍ଟିରେ ୪-୨ ଗୋଲରେ ସାରଙ୍ଗଗଡ଼କୁ ହରାଇ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି। 

ସୁରକ୍ଷା, ଆଇନଗତ ସଚେତନତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ସୁରକ୍ଷା, ଆଇନଗତ ସଚେତନତାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱାରୋପ ଦେବାକୁ ପରାମର୍ଶ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪।୯-ପ୍ରତ୍ୟେକ ବର୍ଷ ରାଜ୍ୟରେ ସର୍ପାଘାତରେ ଯେତେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥାଏ ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ବାଲେଶ୍ୱର ଜଲା ପ୍ରଥମ ରହିଥିବା ବେଳେ ଦ୍ୱିତୀୟରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ରହିଛି । ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଜନସାଧାରଣଙ୍କ ସହିତ ସର୍ପଉଦ୍ଧାର କରୁଥିବା ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀମାନେ ସତର୍କତା 

ବିବାହ କଲେ ୧୨ ହିନ୍ଦୁ, ମୁସଲମାନ ଦମ୍ପତି

ବିବାହ କଲେ ୧୨ ହିନ୍ଦୁ, ମୁସଲମାନ ଦମ୍ପତି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୪।୯-ଗଞ୍ଜାମ ମୁସଲିମ କଲଚୁରାଲ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ଖାଜାସାହିରେ ଗରିବ ତଥା ଆର୍ଥିକ ଅନଗ୍ରସର ପରିବାରର କନ୍ୟାମାନଙ୍କ ସାମୂହିକ ବିବାହ ଉତ୍ସବ ରବିବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଉଭୟ ହିନ୍ଦୁ ଓ ମୁସଲିମ ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ୧୨ ଦମ୍ପତିଙ୍କୁ ଆସୋସିଏଶନ ପକ୍ଷରୁ ବିବାହ ବନ୍ଧନରେ ଆବଦ୍ଧ କରାଯାଇଥିଲା ।

୧୨ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମା’ କୋଳକୁ ଫେରିଲା ଶିଶୁ

୧୨ ଘଣ୍ଟା ପରେ ମା’ କୋଳକୁ ଫେରିଲା ଶିଶୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪।୯-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମ୍‌କେସିଜିରୁ ଶନିବାର ୨ ଦିନର ଶିଶୁ କନ୍ୟା  ଅପହରଣ ଘଟଣାର ୧୨ ଘଣ୍ଟା ପରେ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ପୋଲିସ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ସହିତ ଅପହରଣକାରୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିବା ରବିବାର ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ 

ବଜାରରେ ଟାଟା ଟିଆଗୋ ଏନ୍‌ଆର୍‌ଜି

ବଜାରରେ ଟାଟା ଟିଆଗୋ ଏନ୍‌ଆର୍‌ଜି

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୯: ଟାଟା ମୋଟର୍ସ ଲିମିଟେଡ ପକ୍ଷରୁ ଓଡିଶା ବଜାରକୁ ଆସିଛି ନୂଆ ଟିଆଗୋ ଏନ୍‌ଆର୍‌ଜି। ସ୍ଥାନୀୟ ଏକ ହୋଟେଲରେ ଏହି ମଡେଲକୁ ଉନ୍ମୋଚନ କରାଯାଇଛି। କମ୍ପାନୀର ଆଞ୍ଚଳିକ ସେଲସ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଶିଶିର ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ, ଆଞ୍ଚଳିକ ସର୍ଭିସ ପ୍ରବନ୍ଧକ ରମେଶ

ଏନ୍‌ଟିଏସ୍‌ଇରେ ଫିଟ୍‌ଜୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସଫଳତା

ଏନ୍‌ଟିଏସ୍‌ଇରେ ଫିଟ୍‌ଜୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କ ସଫଳତା

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୪-୯: ଏନ୍‌ସିଇଆର୍‌ଟି ଦ୍ୱାରା ପରିଚାଳିତ ଏନ୍‌ଟିଏସ୍‌ଇ ୨୦୧୮ ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରୀକ୍ଷାରେ ଫିଟ୍‌ଜୀ କଟକ ଏବଂ ଭୁବନେଶ୍ୱର ସେଣ୍ଟରର ମୋଟ୍‌ ୩୯ଜଣ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏନ୍‌ଟିଏସ୍‌ଇ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ପରିକ୍ଷା ନଭେମ୍ବର ୨୦୧୭ ଏବଂ ଦ୍ୱିତୀୟ 

ଭୋଟର ସଂଶୋଧନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଏଲ୍‌ଓ ଅନୁପସ୍ଥିତ , କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କଲେ ଉପଜିଲାପାଳ

ଭୋଟର ସଂଶୋଧନ କେନ୍ଦ୍ରରେ ବିଏଲ୍‌ଓ ଅନୁପସ୍ଥିତ , କ୍ଷୋଭ ପ୍ରକାଶ କଲେ ଉପଜିଲାପାଳ

ବିଞ୍ଝାରପୁର,୨୪।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକର ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତରେ ଭୋଟର ତାଲିକା ସଂଶୋଧନ କାର୍ଯ୍ୟ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ରବିବାର ଥିଲା ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭୋଟର ସଂଶୋଧନ ଦିବସ। ଯାଜପୁର ଉପଜିଲାପାଳ ନାରାୟଣ ଚନ୍ଦ୍ର ଧଳ ବିଞ୍ଝାରପୁର ବ୍ଲକର ଶାସନ୍ଦା,

ବିପଜ୍ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ , ଭଙ୍ଗା ସେତୁକୁ ପାଳଭୂତ ସାହା

ବିପଜ୍ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ , ଭଙ୍ଗା ସେତୁକୁ ପାଳଭୂତ ସାହା

କଳିଙ୍ଗନଗର, ୨୩।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କଳିଙ୍ଗନଗର ଶିଳ୍ପାଞ୍ଚଳର ଜୀବନ ରେଖା କୁହାଯାଉଥିବା ନଂ-୫୩ର ଜାତୀୟ ରାଜପଥର ବ୍ରାହ୍ମଣୀ ସେତୁ ଏବେ ବିପଜ୍ଜନକ ଅବସ୍ଥାରେ ରହିଛି। ଦୀର୍ଘ ୬୦ବର୍ଷରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ହେବ ସେତୁଟି ମରାମତି  ନ ହୋଇ ପଡିରହିଥିବା ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।