ବାଲେଶ୍ୱର

ବଜ୍ରପାତରେ ଜଣେ ମୃତ ୩ ଗୁରୁତର ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ

ବଜ୍ରପାତରେ ଜଣେ ମୃତ ୩ ଗୁରୁତର ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ
ପାଟଣା,୧୨।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ବ୍ଲକ କନ୍ଦେଇପଶି ଗ୍ରାମରେ  ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ବିଲରେ ଧାନ ବାଛୁଥିବା ସମୟରେ ବଜ୍ରପାତରେ ପପିତା ନାଏକ ନାମ୍ନୀ ଜଣେ ବିବାହିତା ମହିଳାଙ୍କର ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାବେଳେ ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇ କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ଜଣକ ହେଉଛନ୍ତି ଚାକୁଣ୍ଡା ପାଳ ପଞ୍ଚାୟତ  ଜହ୍ନେଇ ପସି ଗ୍ରାମର  ଧନେଶ୍ୱର ନାଏକଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ପପିତା ନାଏକ। ଆହତମାନେ ହେଲେ ଜହ୍ନେଇପଶି ଗ୍ରାମର ବିବାହିତା ମହିଳା ମମତା ନାଏକ, ରେଣୁକା ନାଏକ, ମାଳତୀ ନାଏକ।  ସୂଚନା ଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଜହ୍ନେଇପସି ଗ୍ରାମର ରେଣୁକାଙ୍କର ବାପ ଘର ଗାଁ କନ୍ଦେଇପଶି ଚାଷ ଜମି ରେ ଧାନ ବାଛିବା ପାଇଁ  ଏମାନେ ଆସିଥିଲେ। ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ବିଳମ୍ବରେ ପହଞ୍ଚିବା ଏବଂ ୬ମାସ ହେଲା କନ୍ଦେଇପଶି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କୌଣସି ଡାକ୍ତର ନ ଥିବା ପ୍ରତିବାଦରେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଡାକ୍ତରଖାନା ସମ୍ମୁଖ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ କରିଥିଲେ। ଏନେଇ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ଚାପା ଉତ୍ତେଜନା ଲାଗିରହିଥିଲା। ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ଏସଆଇ ସୁଶିଳା ବାର୍ଲା, ଏଏସଆଇ କୈଳାଶ ମହାନ୍ତ ଓ ବିପିନ ବିହାରୀ ବାରିକ  ଅପରାହ୍ନରେ ପହଞ୍ଚି ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଶୁଝା କରିବା ପରେ ରାସ୍ତା ଅବରୋଧ ହଟିଥିଲା। ଏନେଇ ତୁରୁମୁଙ୍ଗା ପୋଲିସ ଥାନାରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା (ନଂ.୧୧/୧୮) ରୁଜୁ କରି ମୃତଦେହ ବ୍ୟବଛେଦ ଲାଗି କେନ୍ଦୁଝର ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟକୁ ପଠାଇଛି। 
All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ପୂର୍ଣ୍ଣ ଓ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଅନୁଦାନ ଦାବି: ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ପାଟଣା ବ୍ଲକରେ ବାଇକ୍‌ ରାଲି

ପୂର୍ଣ୍ଣ ଓ ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷ ଅନୁଦାନ ଦାବି: ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ପାଟଣା ବ୍ଲକରେ ବାଇକ୍‌ ରାଲି

ପାଟଣା,୧୯।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ରାଜ୍ୟ ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ସ୍କୁଲ କଲେଜ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ ଆବାହକ ପ୍ରକାଶ ଚନ୍ଦ୍ର ମହାନ୍ତିଙ୍କ ଆହ୍ବାନରେ ବୁଧବାର ପାଟଣା ଓ ସାହାରପଡ଼ା ବ୍ଲକର  ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ପ୍ରାପ୍ତ ଶିକ୍ଷକ, ଅଧ୍ୟାପକ, କର୍ମଚାରୀମାନେ   ବୁଧବାର ଏକ ବିରାଟ ମୋଟର ସାଇକେଲ ରାଲିରେ ବାହାରିଥିଲେ। ସେମାନେ ପାଟଣା ମୁଖ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥିତ  ପରମେଶ୍ୱର ମହାଦେବ ମନ୍ଦିରଠାରୁ   ବାହାରି  ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତ ପରିକ୍ରମା କରିଛନ୍ତି।

ଗୋପାଳପୁରରେ ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ଗୋପାଳପୁରରେ ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ପଦଯାତ୍ରା

ବାହାନଗା, ୧୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବାହାନଗା ବ୍ଳକର ଗୋପାଳପୁର ପଞ୍ଚାୟତରେ ବୁଧବାର ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ଶିକ୍ଷକ ମାନଙ୍କ ଦ୍ବାରା ପଦଯାତ୍ରା ଓ ପଥପ୍ରାନ୍ତ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭଦ୍ରକରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ନବ ନିର୍ମାଣ  ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ଭଦ୍ରକରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବି: ନବ ନିର୍ମାଣ ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଶୋଭାଯାତ୍ରା

ବାସୁଦେବପୁର,୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ବାସୁଦେବପୁର ନବ ନିର୍ମାଣ  ସେନା ପକ୍ଷରୁ ଭଦ୍ରକରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦାବିରେ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଛି। ଏହା ଏ.ବି.କଲେଜ ଫାଟକ ସମ୍ମୁଖରୁ ବାହାରି ବାସୁଦେବପୁର ସହର ପରିକ୍ରମା କରିଛି।

ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ପଡ଼ି ୨ ଶିଶୁପୁତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଉତ୍ତରବାହା ଗ୍ରାମରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ

ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ପଡ଼ି ୨ ଶିଶୁପୁତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଉତ୍ତରବାହା ଗ୍ରାମରେ ଶୋକାକୂଳ ପରିବେଶ

ତିହିଡ଼ି,୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ତିହିଡ଼ି ଥାନା ଅଚକ ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ଉତ୍ତରବାହା ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ଏକ ଅଘଟଣ ଘଟିଛି। ଗ୍ରାମର ୨ଜଣ ଶିଶୁ ପୋଖରୀରେ ବୁଡ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଗଣେଷ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ପୁଅ ସ୍ବାଗତ(୩) ଓ ସଞ୍ଜିତ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ପୁଅ ସମରଜିତ୍‌(୩)। 

ରାମଚନ୍ଦ୍ର ହାଇସ୍କୁଲରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ରାମଚନ୍ଦ୍ର ହାଇସ୍କୁଲରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା ସଚେତନତା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ

ଖଇରା,୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): ସ୍ବଚ୍ଛତା ହିଁ ସେବା ସଚେତନତା ଅଭିଯାନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଗରସଙ୍ଗସ୍ଥିତ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ହାଇସ୍କୁଲର ଶିକ୍ଷୟିତ୍ରୀ, ଶିକ୍ଷକ ଏବଂ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। 

୯୫ ବର୍ଷରେ ବି ମିଳୁନି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା: ଆବେଦନ କଲେ ବି କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁ ନାହାନ୍ତି ଅଧିକାରୀ

୯୫ ବର୍ଷରେ ବି ମିଳୁନି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା: ଆବେଦନ କଲେ ବି କର୍ଣ୍ଣପାତ କରୁ ନାହାନ୍ତି ଅଧିକାରୀ

ମୋରଡ଼ା,୧୯।୯: ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ରାସଗୋବିନ୍ଦପୁର ବ୍ଲକର ଗଡ଼ିଘାଟି ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧୀନ ବରହମ୍‌ପୁରା ଗ୍ରାମରେ ଅଧିକାଂଶ ବୃଦ୍ଧାବୃଦ୍ଧଙ୍କ ପାଇଁ ଭତ୍ତା ସାତସପନ ପାଲଟିଛି। ଏହି ଗ୍ରାମର ତିଳୋତ୍ତମା ସାମଲଙ୍କ ବୟସ ୯୫। ଏବେ ସେ ଠିକ୍‌ ଭାବେ ଚାଲି ପାରୁ ନାହାନ୍ତି। ବାଡ଼ି ହିଁ ତାଙ୍କ ସାହାରା ପାଲଟିଛି। ହେଲେ ଆଜି ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଭତ୍ତା ପାଇବାରୁ ବଞ୍ଚିତ ଅଛନ୍ତି।

ସର୍ପାଘାତ ଆହତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଯୁବ ସ୍ବାଭିମାନ ମଞ୍ଚର ସହାୟତା

ସର୍ପାଘାତ ଆହତଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଯୁବ ସ୍ବାଭିମାନ ମଞ୍ଚର ସହାୟତା

ଖଇରା,୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଖଇରା ବ୍ଲକ ଅମରିଆ ଅଗ୍ନିପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ଜେମାଦେଇ ପାଟଣା ଗ୍ରାମରେ ସାପକାମୁଡାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଥିବା ପ୍ରହଲ୍ଲାଦ ପୃଷ୍ଟିଙ୍କ ପୁଅ ଗୌରାଙ୍ଗଙ୍କ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ଯୁବ ସ୍ବାଭିମାନ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର ୫ ହଜାର ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ରାଶି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ

ବଡ଼ସାହି, ୧୯।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡ଼ସାହି ଥାନା ଅଧୀନ ବୈଦ୍ୟପୁରସ୍ଥିତ ନୂତନ ସରକାରୀ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଥିବା ଆଦିବାସୀ ଛାତ୍ରୀନିବାସର ଜଣେ ୭ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କର ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। 

ଋଣ ଖିଲାପିଙ୍କ ଘର ସିଲ କଲା ବ୍ୟାଙ୍କ

ପାଟପୁର,୧୯ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବ୍ଳକ ଏରେଣ୍ଡ୍ରା ଓ କଙ୍କୋରଡ଼ା ଗ୍ରାମରେ ସୋମବାର କର୍ପୋରେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ଓ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ଉପସ୍ଥିତିରେ ୨ ଜଣ ଋଣ ଖିଲାପିଙ୍କ ଘର ଓ ରାଇସ ମିଲକୁ ସିଲ କରାଯିବା ସହ ସର୍ବସାଧାରଣରେ ନିଲାମ ପାଇଁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି  ହୋଇଛି। ୨୦୧୩ ରେ ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥିତ କର୍ପୋରେଟ ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଏରେଣ୍ଡ୍ରା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଘର ଓ ରାଇସମିଲ କରିବା ପାଇଁ ୮୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଋଣ ନେଇଥିଲେ। ସେହିପରି କଙ୍କୋରଡ଼ା ଗ୍ରାମର ଜଣେ ମହିଳା ମଧ୍ୟ ନିଜ ଘର ବନ୍ଧକ ରଖି ଋଣ ନେଇଥିଲେ। ୨୦୧୭ ମଧ୍ୟରେ ଉଭୟେ ଋଣ ପରିଶୋଧ ନ କରିବାରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ନୋଟିସ ଜାରି କରାଯାଇଥିଲା। ତଥାପି କେହି ଟଙ୍କା ପରିଶୋଧ କରି ନ ଥିଲେ। ତେଣୁ କର୍ପୋରେଟ ବ୍ୟାଙ୍କ ମୁଖ୍ୟ ଶାଖା ପରିଚାଳକ ଦେବବ୍ରତ ସାହୁ, ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ଅତିରିକ୍ତ ତହସିଲଦାର ମଧୁସ୍ମିତା ବେହେରା, ପାଟପୁର ଥାନା ଆଇଆଇସି ରମେଶ କୁମାର ପ୍ରଧାନ ଓ ୨ ପ୍ଲାଟୁନ ପୋଲିସ ଫୋର୍ସ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଘର ଓ ମିଲକୁ ସିଲ କରାଯାଇଛି।

ସଙ୍କଟରେ ରାମେୟାପାଟଣା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ

ସଙ୍କଟରେ ରାମେୟାପାଟଣା ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ

ଚିକିଟି,୧୯ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଚିକିଟି ବ୍ଲକ ସମୂଦ୍ର ତଟବର୍ତ୍ତୀରେ ଅବସ୍ଥିତ ରାମେୟାପାଟଣା ଗ୍ରାମ। ଏହି ଗ୍ରାମର ଜନସଂଖ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୩ ହଜାରରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ। ୯୦ ପ୍ରତିଶତ ଲୋକ ମତ୍ସ୍ୟଜିବୀ। ଏମାନେ ନିକଟରେ ଥିବା ଚିଲିକାରୁ ମାଛଧରି  ପରିବାର ପୋଷଣ କରନ୍ତି। ମାଛ ଧରିବା ପାଇଁ ମୋଟ ୧୨୦ଟି ମୋଟର ଚାଳିତ ଡଙ୍ଗା ରଖି ପ୍ରାୟ ୬୨୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ପରିବାର ଚଳନ୍ତିି। ମାତ୍ର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ଦେଇ ଏହି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ଗତି କରୁଛନ୍ତି। ଗତ ମାସେ ମଧ୍ୟରେ ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ବାରମ୍ବାର ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ମସତ୍‌ୟଜିବୀମାନେ ସମୁଦ୍ରକୁ ମାଛ ମାରିବାକୁ ଯାଇପାରୁନାହାନ୍ତିି। ୫ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ବଡବଡ ଜୁଆର ଆସି ଉକ୍ତ ଗ୍ରାମରେ ହୋଇଥିବା ୧୩ଟି ଶୁଖୁଆଖଳା ମଧ୍ୟରୁ ୪ଟି ଭାଙ୍ଗିରୁଜି ଯାଇଛି। ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ଜାଲ ମଧ୍ୟ ଭସାଇ ନେଉଛି। ଏଥିପାଇଁ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ଧରି ସମୂଦ୍ରତଟ ଗୁଡିକରେ ଗାର୍ଡଓାଲ୍‌ ନିର୍ମାଣ କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇ ଆସୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଫଳ ମିଳୁନି। ଫଳରେ ସେମାନଙ୍କ ଜୀବିକା ଏବେ ସଙ୍କଟ ଦେଇ ଗତି କରୁଛି।

ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପଞ୍ଚାୟତ ପଦଯାତ୍ରା

ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପଞ୍ଚାୟତ ପଦଯାତ୍ରା

ଢେଙ୍କିକୋଟ, ୧୯ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ଆଦିବାସୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଘଟଗାଁ ଓ ହରିଚନ୍ଦନପୁର ବ୍ଲକର ସ୍କୁଲ କଲେଜର ମିଳିତ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ଢେଙ୍କିକୋଟ ପଞ୍ଚାୟତ ଟିକିରାସ୍ଥିତ ହାଟପଡ଼ିଆଠାରେ ଏକତ୍ରୀତ ହୋଇଥିଲେ। କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବ୍ଲକ ଗ୍ରାଣ୍ଟ ମିଳିତ ସଂଘର ସଭାପତି ସନ୍ତୋଷ କୁମାର ସତପଥୀ ସଭାପତିତ୍ୱରେ ଯୁଗ୍ମ ସମ୍ପାଦକ ଜ୍ଞାାନେନ୍ଦ୍ର ଦେଓ ସଭା ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ସଭାରେ ଘଟଗାଁ ବ୍ଲକ ଓ ହରିଚନ୍ଦନପୁର ବ୍ଲକରେ ଥିବା  ୭୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ବ୍ଲକଗ୍ରାଣ୍ଟ ସ୍କୁଲ ଓ କଲେଜର ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ସରକାର ସେମାନଙ୍କ ଦାବିକୁ ପୂରଣ କରିବା ପାଇଁ ଦାବି କରିଥିଲେ। 

ହକ୍‌ ପାଇଁ ବିକାଶ ମଞ୍ଚର ଧାରଣା

ହକ୍‌ ପାଇଁ ବିକାଶ ମଞ୍ଚର ଧାରଣା

ହାଟଡିହୀ, ୧୯।୯(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ହାଟଡିହୀ ବ୍ଲକ ବିକାଶ ମଞ୍ଚ ପକ୍ଷରୁ ଅଞ୍ଚଳର ଉନ୍ନୟନ ପାଇଁ ବିଭିନ୍ନ ଦାବିରେ ଧାରଣା ଦିଆଯାଇଛି। ହାଟଡିହୀରେ ଜେଏମଏଫସି କୋର୍ଟ ଖୋଲିବାରେ ବିଳମ୍ବ, ହାଟଡିହୀ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଡାକ୍ତର ନିଯୁକ୍ତି, ଭଦ୍ରକ-ଆନନ୍ଦପୁର ୫୩ ନଂ ରାଜ୍ୟ ରାଜପଥର ହାଟଡିହୀ ମେଡିକାଲ ଛକର ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣ, ହାଟଡିହୀକୁ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ନେଇ ଧାରଣା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। ବିକାଶ ମଞ୍ଚର ସଭାପତି ନିତ୍ୟାନନ୍ଦ ପହିଙ୍କ ସଂଯୋଜନାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳର ବହୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀ, ସ୍ଥାନୀୟ ଜନସାଧାରଣ, ସମାଜସେବୀ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ଦାବି ପୂରଣ ନ ହେବା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଧାରଣା ଚାଲୁ ରହିବ ବୋଲି ସଭାପତି ପହି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।