ବାଲେଶ୍ୱର

ଟ୍ରେନରେ କଟି ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଯୋଡ଼ା,୧୨।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ବାମେବାରୀ ଥାନା ତଥା ଦକ୍ଷିଣ ପୂର୍ବ ରେଳପଥ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଜଜାଙ୍ଗ ନିକଟରେ ଥିବା ଘରୋଇ ରେଳ ସାଇଡିଂରେ ସୋମବାର ଟ୍ରେନରେ କଟି ସୁଶୀଲ ମାଝି ନାମକ ଜଣେ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ା ତାଙ୍କ ଘର ଗୁରୁତୁଆଁ ଗ୍ରାମରେ। ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଉକ୍ତ ରେଳ ସାଇଡିଂରେ କାର୍ଯ୍ୟରତ ଥିବା ସମୟରେ ଏକ ଟ୍ରେନ ଧକ୍କା ଦେଇଥିଲା ା ଯାହାଫଳରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା ା ରେଳ ବାଇ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ମୃତଦେହ ଜବତ କରି ତଦନ୍ତ ଜାରୀ ରଖିଛି। 

All Right Reserved By

ବାଲେଶ୍ୱର

ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ: ଜଣେ ଗିରଫ

ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ: ଜଣେ ଗିରଫ

ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ, ୨୧।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଭଣ୍ଡାରିପୋଖରୀ ଥାନା ଅଧୀନ ଯଶୋଟିକିରି ଗ୍ରାମର ସୁରେନ୍ଦ୍ର ମହାଳିକ ମଙ୍ଗଳବାର ତାଙ୍କ ଜାଗାରେ ବାଡ଼ ବୁଜୁଥିଲେ। ଏହାକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ତାଙ୍କୁ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଗ୍ରାମର ଭଗବାନ ସେଠୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି।

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଢେଙ୍କିକୋଟ ଚାମ୍ପିୟନ

କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ: ଢେଙ୍କିକୋଟ ଚାମ୍ପିୟନ

ଢେଙ୍କିକୋଟ, ୨୧।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କିକୋଟ ପଞ୍ଚାୟତ ବିଜୁ ଯୁବବାହିନୀ ତରଫରୁ ହାଇସ୍କୁଲ ଖେଳପଡ଼ିଆଠାରେ ପଞ୍ଚାୟତସ୍ତରୀୟ ଏକଦିବସୀୟ କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ନାମେଣ୍ଟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଢେଙ୍କିକୋଟ କ୍ରିକେଟ ଚାମ୍ପିୟନ ହୋଇଛି।

ଲୁହା ପାଇପ ଚୋରି, ୪ ଗିରଫ

ଲୁହା ପାଇପ ଚୋରି, ୪ ଗିରଫ

ରାଇସୁଆଁ, ୨୧।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ସଦର ଥାନା ଭେଜିଡିହୀ ଗ୍ରାମରୁ ଲୁହା ପାଇପ ଚୋରି ଅଭିଯୋଗରେ ୪ ଜଣଙ୍କୁ ସଦର ପୋଲିସ ବୁଧବାର ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ  ହେଲେ ଭେଜିଡିହୀ ଗ୍ରାମର ସଞ୍ଜୟ ପରିହାଳ, ରଞ୍ଜନ ପ୍ରଧାନ, ସାନନ୍ଦ ଦେହୁରି, ଧରଣୀଧର ନାଏକ। ତାଙ୍କଠାରୁ ପୋଲିସ ଏକ ବାଇକ୍‌, ଏବଂ  ବିପୁଳ ପରିମାଣର ପାଇପ ଜବତ କରିଛି। ଆଇରନ ଗୁଣ୍ଡ ପ୍ରେରଣ ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ପାଇପ ଗୁଡିକୁ ଖୋଳି ଚୋରି ହୋଇଥିଲା। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା (ନଂ.୩୦୭/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଛି। 

ଧାମନଗର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ

ଧାମନଗର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଲେ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ

ଧାମନଗର,୨୧।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭଦ୍ରକ ଜିଲା ଦୋବଲ ପଞ୍ଚାୟତ ସୋଧ ଗ୍ରାମର ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ଚିନ୍ମୟ ପଣ୍ଡା ବୁଧବାର ଧାମନଗର ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଧାରଣାରେ ବସିଛନ୍ତି। ଭତ୍ତା ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ମାଡ଼ ମରା ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଧାରଣାରେ ବସିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ:  ୪୦୦ ଲିଟର ମଦ ଜବତ

ଅବକାରୀ ବିଭାଗର ମିଳିତ ଚଢ଼ାଉ: ୪୦୦ ଲିଟର ମଦ ଜବତ

ପାଟଣା,୨୧।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.): କେନ୍ଦୁଝର ଜିଲା ପାଟଣା ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ  ପାଟଣା ଥାନା  ସାହାରପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଭାଳିଆଡ଼ିହି   ଗ୍ରାମରେ ବୁଧବାର ଅବକାରୀ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଚଢ଼ାଉ ହୋଇଛି। ଚଢ଼ାଉ ବେଳେ ୪୦୦ ଲିଟର ମହୁଲୀ ମଦ ଜବତ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ୬୦୦୦ ଲିଟର ପୋଚ ନଷ୍ଟ କରାଯାଇଛି।

ଭଦ୍ରକ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଚତୁର୍ଥ ସଂସ୍କରଣ: ନିଲାମରେ ୮୦ ଖେଳାଳି ଚୟନ

ଭଦ୍ରକ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ ଚତୁର୍ଥ ସଂସ୍କରଣ: ନିଲାମରେ ୮୦ ଖେଳାଳି ଚୟନ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୧ା୧୧- ପୂର୍ବତଟ ରେଳବାଇ କ୍ରୀଡ଼ାସଂସଦ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ଭଦ୍ରକ ପ୍ରିମିୟର ଟି-୨୦ ଲିଗ୍‌ ୪ର୍ଥ ସଂସ୍କରଣ ଆସନ୍ତା ଜାନୁୟାରୀ ୩ତାରିଖ ରେଳବାଇ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏହା ଜାନୁୟାରୀ ୧୩ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। 

୪୦ ସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ସୁରକ୍ଷା  କଡ଼ାକଡ଼ି: ଆଜି ମହମ୍ମଦ ଜୟନ୍ତୀ

୪୦ ସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରାଫିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା, ସୁରକ୍ଷା କଡ଼ାକଡ଼ି: ଆଜି ମହମ୍ମଦ ଜୟନ୍ତୀ

ଭଦ୍ରକ ଅଫିସ, ୨୧ା୧୧- ଭାଇଚରାର ସହର ଭଦ୍ରକରେ ବୁଧବାର ପ୍ରଫେଟ ମହମ୍ମଦ ଜୟନ୍ତୀ ଲାଗି କାଫ୍‌ଲା ଓ ଜୁଲୁସ ଶୋଭାଯାତ୍ରା ଓ ଘରେ ଘରେ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପୂଜା(ଜସନ୍‌ ଇଦ୍‌ ମିଲାଦୁନ ନବୀ)  ଆୟୋଜନ ଯୋଗୁ ପରିବେଶ ଉସତ୍ବମୁଖର ହୋଇପଡିଛି।

ଗୋଡ଼ାଇ ଗୋଡ଼ାଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ହାଣିଲେ

ମୋରଡା,୨୧।୧୧- ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ମୋରଡ଼ା ଥାନା  ଡାହିସାହି ଗାଁରେ ସୋମବାର ରାତିରେ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ହାଣିବା ପରେ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ମୃତକଙ୍କ  ଠିକ୍‌ ପରିଚୟ ମିଳି ପାରି ନାହିଁ।  ଏହି ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଡାହିତ୍ସାହି ଗ୍ରାମର ଠାକୁରା ମାରାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି। ଏନେଇ ମୋରଡ଼ା ଥାନା ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା (ନଂ ୯୫/୧୮) ରୁଜୁ କରି ପୋଲିସ ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି।  

ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକ କଖାରୁଆ ମହାଦେବ : ଲାଗି ହେଉଛି ବେଲପତ୍ର ସହ ତୁଳସୀ ଲାଗି

ବଡ଼ସାହି ବ୍ଲକ କଖାରୁଆ ମହାଦେବ : ଲାଗି ହେଉଛି ବେଲପତ୍ର ସହ ତୁଳସୀ ଲାଗି

ବଡ଼ସାହି,୨୧ା୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଶିବ ଲିଙ୍ଗରେ ବେଲପତ୍ର ଲାଗି ହେବା ବିଧି ବିଧାନ ରହିଛି। କିନ୍ତୁ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲା ବଡସାହିର ହରିହର  ପୀଠ ଭାବେ ପରିଚିତ କଖାରୁଆ ମହାଦେବଙ୍କ ଜ୍ୟୋର୍ତିଲିଙ୍ଗରେ  ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଲାଗି ହେବା  ଭଳି ନିଆରା ପରମ୍ପରା  ଦେଖିବାକୁ ମିଳେ।   କେବଳ ପଞ୍ଚକ ପର୍ବରେ ଶିବଲିଙ୍ଗରେ ଏହି ତୁଳସୀ ପତ୍ର ଲାଗି ହୋଇଥାଏ।  କଖାରୁଆ ମହାଦେବଙ୍କ ଜ୍ୟୋର୍ତିଲିଙ୍ଗରେ କାର୍ତ୍ତିିକ ଏକାଦଶୀଠାରୁ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ  ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପୂଜା ହୋଇଥାଏ।  ପ୍ର

ବସ୍ତାରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଜାରି: ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁ ଶୂନଶାନ

ବସ୍ତାରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ ଜାରି: ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁ ଶୂନଶାନ

ବସ୍ତା, ୨୧।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ବସ୍ତା ବ୍ଲକରେ ୮ ଦିନ ହେଲେ ହାତୀପଲଙ୍କ ଉପଦ୍ରବ ଜାରି ରହିଛି। ସୋମବାର ରାତିରେ ହାତୀପଲ ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଗ୍ରାମରେ ପଶି ବ୍ୟାପକ କ୍ଷତି ଘଟାଇଛନ୍ତି। ରାତିରେ ଘର ଭାଙ୍ଗିବା ସହିତ ଗୋଟିଏ ବାଛୁରୀକୁ କଚାଡ଼ି ଦଳି ଦେଇଛନ୍ତି। ହାତୀପଲଙ୍କ ଉଗ୍ରରୂପ ଦେଖି ୫ ଗ୍ରାମର ବାସିନ୍ଦା ଭୟଭୀତ ହୋଇପଡିଛନ୍ତି। ସନ୍ଧ୍ୟା ହେଲେ ଗାଁ ଗଣ୍ଡ ଶୂନଶାନ ହୋଇଯାଉଛି। 

‘କେନ୍ଦ୍ର ବିରୋଧରେ ଲଢ଼େଇ ଜାରି ରହିବ’: ଜନଜାଗରଣ ସଭାରେ ରଣହୁଙ୍କାର

‘କେନ୍ଦ୍ର ବିରୋଧରେ ଲଢ଼େଇ ଜାରି ରହିବ’: ଜନଜାଗରଣ ସଭାରେ ରଣହୁଙ୍କାର

ଭୋଗରାଇ, ୨୧।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-କେନ୍ଦ୍ରରେ ମୋଦି ସରକାରଙ୍କ ସାମ୍ପ୍ରଦାୟିକତା ରାଜନୀତି, ଦରଦାମ୍‌ ବୃଦ୍ଧି, କୃଷକମାରଣ ନୀତି ଓ ବେକାରୀ ବୃଦ୍ଧି ସହିତ ରାଜ୍ୟରେ ବିଜେଡି ସରକାରଙ୍କ ବିଫଳତା ବିରୋଧରେ ସିପିଏମ୍‌ ଲଢ଼େଇ ଜାରି ରଖିବ।

ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ:  ୭୦ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ

ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣାର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ: ୭୦ ଟଙ୍କା ପାଇଁ ଗଲା ଜୀବନ

ବାଲେଶ୍ୱର ଅଫିସ, ୨୧।୧୧-ବାଲେଶ୍ୱର ଜିଲା ଚାନ୍ଦିପୁର ଥାନା ଗୁଡ଼୍‌ ପଞ୍ଚାୟତ ବାଘମୁଣ୍ଡା ଗ୍ରାମର କନ୍ଦାଇ ଛକ ନିକଟରେ ସପନ ଦଳେଇ (୩୦) ନାମକ ଯୁବକଙ୍କୁ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ହାଣ୍ଡିଆ ଭାଟିରେ ମରଣାନ୍ତକ ଆକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା।