ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

 ଯୁବକଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
ଚନ୍ଦ୍ରଗିରି,୧୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଜପତି ଜିଲା ମୋହନା ଥାନା ଚାନ୍ଦିପୁଟ ପଞ୍ଚାୟତ ଡମ୍ବଗୁଡା ଗ୍ରାମର ମିଖାଏଲ୍‌ ପ୍ରଧାନ (୪୦)ଙ୍କୁ ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ ହାଣି ହତ୍ୟା କରାଯାଇଥିଲା। ମିଖାଏଲ୍‌ଙ୍କ ବାପା ଏନେଇ ମୋହନା ଥାନାରେ ଏତଲା ଦେବାପରେ ପୋଲିସ ନଂ.୧୦୩/୧୮ରେ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ତଦନ୍ତ ଚଳାଇଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ମାର୍ଶିଏଲ୍‌ ପରିଚ୍ଛାଙ୍କୁ ଗିରଫ କରାଯିବା ସହ ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ହତ୍ୟାରେ ବ୍ୟବହୃତ କଟୁରି ଓ ରକ୍ତଭିଜା ଗାମୁଛା ଗଞ୍ଜି ଜବତ ହୋଇଛି।
    ପ୍ରକାଶ ଯେ, ପ୍ରାୟ ୬ମାସ ତଳେ ମାର୍ଶିଏଲ୍‌ଙ୍କ ପୁଅକୁ କୁକୁର କାମୁଡିଥିଲା। ସେ ମେଡିକାଲ ନ ନେଇ ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସା କରିଥିଲେ। ଫଳରେ କିଛିଦିନ ପରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ମାତ୍ର ମାର୍ଶିଏଲ୍‌ ମିଖାଏଲ୍‌ଙ୍କ ବାପା ଗୁଣି କରି ତାଙ୍କ ପୁଅକୁ ମାରି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ କରିଥିଲେ। ଏନେଇ ମିଖାଏଲ୍‌ଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିଶୋଧନ ନେବାକୁ ଧମକ ଦେଇଥିଲେ। ଗତ ୭ ତାରିଖରେ ମିଖାଏଲ୍‌ ବାଲିପଙ୍କ ଗ୍ରାମରୁ ଭଲିବଲ ଖେଳି ଗଁାକୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ରାସ୍ତାରେ ଛକି ରହିଥିବା ମାର୍ଶିଏଲ୍‌ ତାଙ୍କୁ ହାଣି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ। ପରେ ସେ ଶଶୁର ଘରକୁ ଚାଲିଯାଇଥିବା ଥାନା ଅଧିକାରୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ବେହେରା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

୨୮ରେ ଗଞ୍ଜାମ ଆସିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ :  ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ଜାନିବିଲି ପ୍ରକଳ୍ପ, ପୋର୍ଟ ବର୍ଥ

୨୮ରେ ଗଞ୍ଜାମ ଆସିବେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ : ଉଦ୍‌ଘାଟନ କରିବେ ଜାନିବିଲି ପ୍ରକଳ୍ପ, ପୋର୍ଟ ବର୍ଥ

ଛତ୍ରପୁର,୨୪ା୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଚଳିତମାସ ୨୮ ତାରିଖରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଗସ୍ତରେ ଆସିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ରହିଛି। ଏ ନେଇ ଜିଲା ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି। ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ଆଚରଣବିଧି ଲାଗୁ ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗଞ୍ଜାମ ଗସ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱ ବହନ କରୁଛି।

ଘୁମୁସର ଜଙ୍ଗଲ ଜଳିଲାଣି: ନିଅଁ। ଲିଭାଇବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀ ନାହାନ୍ତି, ଡିଏଫ୍‌ଓଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା

ଘୁମୁସର ଜଙ୍ଗଲ ଜଳିଲାଣି: ନିଅଁ। ଲିଭାଇବା ପାଇଁ କର୍ମଚାରୀ ନାହାନ୍ତି, ଡିଏଫ୍‌ଓଙ୍କ ସମୀକ୍ଷା

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୪।୨(ଡି.ଏନ.ଏ)-ଭଞ୍ଜନଗର ଉତ୍ତର ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ ମୁଜାଗଡ, କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବନାଞ୍ଚଳ, ଗାଲେରି, ତାରସିଂ, ଜଗନ୍ନାଥପ୍ରସାଦ ରେଞ୍ଜର ବିଭିନ୍ନ ଜଙ୍ଗଲରେ ନିଅଁା ଲାଗିବା ଆରମ୍ଭ ହେଲାଣି।

ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଘଟଣା: ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଘଟଣା: ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪ା୨-ଚଳିତ ମାଟ୍ରିକ୍‌ ପରୀକ୍ଷାର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଇଛି। ଶନିବାର ସ୍ଥାନୀୟ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ(ଏବିଭିପି) ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯିବା ସହ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରାଯାଇଛି। 

ଖେଳନା ଦୋକାନରେ ନିଅଁ। ଲଗାଇଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ଖେଳନା ଦୋକାନରେ ନିଅଁ। ଲଗାଇଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪ା୨: ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଡେଙ୍ଗାଓସ୍ତା ଛକସ୍ଥିତ ପାତ୍ର କମ୍ପ୍ଲ୍ଳେକ୍ସରେ ଥିବା କପିଳେଶ୍ୱର ଷ୍ଟୋର୍‌ରେ କେହି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ନିଅଁା ଲଗାଇ ଦେଇଥିବା ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଦୋକାନୀ ଶୁଭାଶିଷ ମଣ୍ଡଳ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଦୋକାନ ବନ୍ଦ କରି ତାଲା ପକାଇଥିଲେ ।

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୨୪ା୨-ଏକ ସଡକ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଗୁରୁତର ହୋଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଶନିବାର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ା ମୃତକ ହେଲେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ସଦରଥାନା ଅଧୀନ ଲାଠି ଗ୍ରାମର ସାଗର ଦାସ (୨୦)|

ମଳ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସିର ପ୍ର୍ରୟାସ : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘ମଳାସୁର’ କ୍ୟାମ୍ପେନ

ମଳ ପରିଚାଳନା ପାଇଁ ବିଏମ୍‌ସିର ପ୍ର୍ରୟାସ : ଆରମ୍ଭ ହେଲା ‘ମଳାସୁର’ କ୍ୟାମ୍ପେନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୪ା୨-ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ(ବିଏମସିି) ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଅଞ୍ଚଳ ଭାବେ ଘୋଷିତ ହୋଇଛି ା ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ(ଓଡିଏଫ ଫ୍ରି) ଘୋଷଣା କରିବାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ରାଜ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ମହାନଗର ହୋଇ ଥିବାରୁ ଏହା ରାଜ୍ୟସ୍ତରରେ ପୁରସ୍କୃତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛି

 ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ: ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ: ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଆଲୋଚନାଚକ୍ର ଉଦ୍‌ଯାପିତ

ସୋରଡା,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଋଷିକୂଲ୍ୟା ସ୍ନାତକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବା ୨ ଦିନିଆ ଜାତୀୟସ୍ତରୀୟ ଆଲୋଚନା ଚକ୍ର ଶନିବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର, ୨୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଥାନା ରଣଝାଲି ଗ୍ରାମରେ ଶନିବାର ପୋଖରୀରେର ବୁଡି ଜଣେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସେ ହେଲେ କେତି ବେହେରା (୬୮)। କେତି ଗାଧୋଉଥିବା ବେଳେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲେ, ପାଖରେ ଥିବା ଲୋକେ ଦେଖି ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। ଦମକଳ ବାହିନୀ କର୍ମଚାରୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ତାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆଣିଥିଲେ। ମାତ୍ର ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚତ୍ ମୃତଦେହ ଜବତ କରିବା ସହ ନଂ.୪/୧୯ରେ ଏକ ଅପମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ବ୍ୟବଚ୍ଛେଦ ପାଇଁ ପଠାଇଛି।

 ଆକ୍ରମଣ, ଲୁଟ ମାମଲା:ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲ ଗଲେ

ଆକ୍ରମଣ, ଲୁଟ ମାମଲା:ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜେଲ ଗଲେ


ଦିଗପହଣ୍ଡି,୨୩।୨(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ହେଡକ୍ଲର୍କ ତ୍ରିନାଥ ଶବରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଓ ଲୁଟ ମାମଲାରେ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କେ.ନୂଆଗାଁ ପୋଲିସ କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜଣକ ହେଲେ ଗୌଡ଼ଗାଁର ନରସିଂହ ସାହୁ। ଜାମିନ ନାମଞ୍ଜୁର ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଦିଗପହଣ୍ଡି ସବ୍‌ଜେଲ ହାଜତକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଛିନ୍‌ତାଇ ମାମଲାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର୍‌ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି। ଗୁରୁବାର ସନ୍ଧ୍ୟା ପ୍ରାୟ ୭ଟାରେ ତ୍ରିନାଥ ଅଫିସ କାମସାରି କାର ଯୋଗେ ଭ୍ରମରପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବିଦ୍ୟାଧରପୁର ଗ୍ରାମସ୍ଥିତ ବାସଭବନକୁ ଫେରୁଥିଲେ। ଗୁମ୍ମା

  ବିଷ ପିଇ,୨ମୃତ

ବିଷ ପିଇ,୨ମୃତ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩।୨:  ବ୍ର୍ରହ୍ମପୁର ବଡ ମେଡିକାଲରେ ବିଷ ପ୍ରକ୍ରିୟାରେ  ୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। 

 ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗଞ୍ଜାମ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନ

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଗଞ୍ଜାମ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି: ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଶେରଗଡ଼ ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନ

ଶେରଗଡ଼,୨୩।୨(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଆସନ୍ତା ୨୮ରେ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା  ଶେରଗଡ ବ୍ଲକ ଗସ୍ତ କରିବେ। ଏ ନେଇ ଶନିବାର ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତ କୂଲାଙ୍ଗେ ବ୍ଲକ ପରିଦର୍ଶନରେ ଯାଇ ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟ ସମୀକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। 

 ମାଟ୍ରିକ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଘଟଣା:  ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

ମାଟ୍ରିକ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ଘଟଣା: ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୨୩।୨: ଚଳିତ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ପ୍ରଶ୍ନପତ୍ର ଲିକ୍‌ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟବ୍ୟାପୀ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରାଯାଉଛି। ଏ ନେଇ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଖଲ୍ଲିକୋଟ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ  ଅଖିଳ ଭାରତୀୟ ବିଦ୍ୟାର୍ଥୀ ପରିଷଦ(ଏବିଭିପି) ପକ୍ଷରୁ ଶନିବାର ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ଦାବି କରାଯାଇଛି।