ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଭଞ୍ଜନଗର ଜେଲରୁ ଅପରାଧୀ ଫେରାର

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୧।୯(ଡି.ଏନ.ଏ)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭଞ୍ଜନଗର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପ କାରାଗାରରେ ବିଚାରାଧୀନ ବନ୍ଦୀ ଭାବେ ଥିବା ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ବାବୁ ନାୟକ ଭଞ୍ଜନଗର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଉପ କାରାଗାରରୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନ ସାଢ଼େ ୨ଟାରେ ଚମ୍ପଟ ମାରିଛି। ଭଞ୍ଜନଗର ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ର ନିକଟରେ ଥିବା ବାଲିସାହିରେ ବାବୁଙ୍କ ଘର। ସିସିଟିଭି କ୍ୟାମେରା ଅଚଳ ଓ କର୍ମଚାରୀ ଅଭାବ ଯୋଗୁ ଜେଲର ଢ଼ିଲା ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥାର ସୁଯୋଗ ନେଇ ବାବୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛି। ବାବୁଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବା ପାଇଁ ଏସ୍‌ଡିପିଓ ଉତ୍କଳ କେଶରୀ ଦାସଙ୍କ ନେତୃତରେ ପୋଲିସ ବିଭିନ୍ନ ରାସ୍ତାକୁ ସିଲ୍‌ କରି ଯାଞ୍ଚ ଚଳାଇଛି। ଗତ ମାସରେ ଭଞ୍ଜନଗର କୋର୍ଟରୁ ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଏକ ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଜଡିତ ଥିବା ମନୋଜ ନାହାକ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କୁ ପୋଲିସ କାବୁ କରି ପାରି ନ ଥିବା ବେଳେ ଆଜିର ଘଟଣା ଭଞ୍ଜନଗର ପୋଲିସର ମୁଣ୍ଡବ୍ୟଥା ବଢ଼ାଇ ଦେଇଛି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଗଞ୍ଜାମକୁ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନୂଆ ପଦକ୍ଷେପ

ଗଞ୍ଜାମକୁ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ନୂଆ ପଦକ୍ଷେପ

ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର,୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ  ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେ ଏକ ନୂଆ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି। ଯେପରିି ଲୋକେ ବାହାରେ ମଳତ୍ୟାଗ ନ କରିବେ ସେଥିପାଇଁ ମଳତ୍ୟାଗ କରୁଥିବା ଅପବିତ୍ର ସ୍ଥାନକୁ ପବିତ୍ର କରାଇବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଉକ୍ତ ସ୍ଥାନରେ ଝୋଟି ପକାଇ ତୁଳସୀ ଗଛ ରୋପଣ କରି ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ସଚେତନ କରାଯାଇଛି।

ବାର୍‌ହା ଆକ୍ରମଣରେ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

ବାର୍‌ହା ଆକ୍ରମଣରେ ଚାଷୀ ଗୁରୁତର

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଭଞ୍ଜନଗର ଉତ୍ତର ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ବନାଚଂଳର ସିଂଘମର୍ଦ୍ଧନୀ ଗ୍ରାମରେ ରବିବାର ସକାଳେ ବାର୍‌ହା ଆକ୍ରମଣରେ  ଚାଷୀ ମୋଚିରାମ ବେହେରା (୭୦) ଗୁରୁତର ଭାବେ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମହିଳାଙ୍କୁ ପୋଡି ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା: ବୟାନ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ମହିଳାଙ୍କୁ ପୋଡି ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ମାମଲା: ବୟାନ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ

ଛତ୍ରପୁର,୧୮ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆର୍ଯ୍ୟପଲ୍ଲୀ ମେରାଇନ ଥାନା ଅଧୀନ ବଡ ଆର୍ଯ୍ୟପଲ୍ଲୀ ଗଁ। ର ପି. ରାମାୟାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ  ପି.କର୍ଲାମ୍ମା ୧୧ ତାରିଖରେ ପୋଡି ହୋଇଯାଇଥିଲେ ।  ପରେ ୧୨ ତାରିଖରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କର ହୋଇଥିବା  ମୃତ୍ୟୁ ଭିନ୍ନମୋଡ ନେଇଛି ।  

୧୩ ଚୋରି ମାମଲାରେ ୮ ଗିରଫ: ସୁନା, ରୁପା ଗହଣା ଜବତ

୧୩ ଚୋରି ମାମଲାରେ ୮ ଗିରଫ: ସୁନା, ରୁପା ଗହଣା ଜବତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୮ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ଇଲାକାର ବିଭିନ୍ନ ଗ୍ରାମରେ ଘଟିଥିବା ଚୋରି ମାମଲାରେ ପୋଲିସକୁ ମିଳିଛି ସଫଳତା। ଗତ ପ୍ରାୟ ୫ ମାସ ମଧ୍ୟରେ ୧୩ ଗାଁରେ ସଂଘଟିତ ଚୋରି ମାମଲାରେ ଶନିବାର ପୋଲିସ ୮ ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। 

ଅନ୍ଧାରୀ, ପାନ୍ତିଆମାରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ

ଅନ୍ଧାରୀ, ପାନ୍ତିଆମାରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ

ପୋଲସରା,୧୮ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦକ୍ଷିଣ ଘୁମୁସର ବନଖଣ୍ଡ ପୋଲସରା ବନାଞ୍ଚଳଆଦିବାସୀ ବହୁଳ ଗ୍ରାମ ଅନ୍ଧାରୀ, ପାନ୍ତିଆମାରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ ଦେଖାଦେଇଛି। ରାତିରେ ହାତୀପଲ ଧାନ ଜମିରେ ପଶି ଫସଲ ଖାଇବା ସହ ବ୍ୟାପକ ଫସଲ ଦଳିମକଚି ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି। 

ଚାଉଳ ଫେରାଉ ନାହାନ୍ତି ମିଲର, କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ରିପୋର୍ଟ ମାଗିଲେ ଯୋଗାଣ ନିଗମ

ଛତ୍ରପୁର,୧୮ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାରେ ଧାନ ମିଲିଂ କରିବାକୁ ନେଇ ମିଲରମାନେ ଚାଉଳ ଫେରାଉ ନାହାନ୍ତି ।  ୨୦୧୨-୧୩  ଓ ୨୦୧୩-୧୪ ରେ ୧୧ ମିଲର ଏହି ଅନିୟମିତତାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଥିଲେ । 

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଧରାପଡ଼ିଲେ ହେଲ୍‌ଥ ସୁପରଭାଇଜର୍‌

ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଧରାପଡ଼ିଲେ ହେଲ୍‌ଥ ସୁପରଭାଇଜର୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୮ା୧୧-ଖଣ୍ଡଦେଉଳି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣି ତଥା ହେଲ୍‌ଥ ସୁପରଭାଇଜର୍‌ ବୁଲୁ କୁମାର ନାୟକ ଶନିବାର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ପଡିଛନ୍ତି ।  ଜନ୍ମ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇଁ ରମ୍ଭା ଥାନା ମଥୁରାଛୁଅଁ।  ଗ୍ରାମର ମାୟାଧର ନାହାକଙ୍କଠାରୁ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ପକ୍ଷରୁ କାବୁ କରାଯାଇଛି ।  ତାଙ୍କୁ ଗିରଫ ପରେ କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରାଯାଇଛି ।  

ଗ୍ୟାସ ଲାଇଟ ଫାଟି ୨ ଆହତ

ଗ୍ୟାସ ଲାଇଟ ଫାଟି ୨ ଆହତ

କୋଦଳା,୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବେଗୁନିଆପଡା ବ୍ଲକ ଦିଗାପଡା ପଞ୍ଚାୟତର ରେଙ୍ଗୁଠିପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ଗ୍ୟାସ ଲାଇନ ଫାଟି ୨ଜଣ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଦୁତିକୃଷ୍ଣ ପାହାନ (୪୨), ପ୍ରଶାନ୍ତ ପ୍ରଧାନ (୨୨)। କୋଠିଶାଳ ଯାତ୍ରା ଚାଲିଥିବାବେଳେ ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ କାଟ ହୋଇଥିଲା। ଠାକୁରାଣୀଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକ ଗ୍ୟାସ ଲାଇଟ ଜଳାଇ କେତେଜଣ ଗ୍ରାମବାସୀ କଥାହେଉଥିବାବେଳେ ଗ୍ୟାସ ଲିକ୍‌ ହୋଇ ଜଳିବା ସହ ଟାଙ୍କିଟି ଫାଟି ଯାଇଥିଲା। ସେଠାରେ ଟେଣ୍ଟରେ ନିଅଁା ଲାଗିବା ସହ ୨ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଗ୍ରାମବାସୀ ନିଅଁାକୁ ଆୟତ୍ତ କରିବା ସହ ଦୂତିକୃଷ୍ଣଙ୍କୁ କୋଦଳା ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ଓ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କୁ ଏକ ଘରୋଇ ଚିକିତ୍ସାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ।

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜନସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ରର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଜନସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ରର ଶିଳାନ୍ୟାସ

ଚିକିଟି,୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଶନିବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ରାଜ୍ୟ ଯୋଜନା ଓ ସଂମନ୍ବୟ, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଓ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଷା ଦେବୀ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଚିକିଟି ବ୍ଲକ୍‌ ଗସ୍ତ କରି ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ। ଧାନଘର ଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୨କିମି ଦୂରରେ ଅବସ୍ଥିତ ମା’ ବାଳକୁମାରୀଙ୍କ ପୀଠ ଠାରେ ଓଡିଶା ପଯର୍‌ୟଟନ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ୪୦ ଲକ୍ଷ ୩୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ବିନିମୟରେ ହେବାକୁ ଥିବା ୪ଟି ଜନସୁବିଧା କେନ୍ଦ୍ର ଗୃହ ଶିଳାନ୍ୟାସ କରିଥିଲେ। ଆୟୋଜିତ ଏହି ଉତ୍ସବରେ ଓଡିଶା ପଯର୍‌ୟଟନ ବିଭାଗର ଡିଇଓ ଶିଶିର ରଂଜନ ପୃଷ୍ଟି, ଅତିରିକ୍ତ ନିର୍ବାହୀଯନ୍ତ୍ରୀ ସନାତନ ପ୍ରଧାନ, ବ୍ଲକ୍‌ ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସସ୍ମିତା ପଣ୍ଡା, ବିଜେଡିର ଯୁବନେତା ସଚିଦାନନ୍ଦ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସମେତ ବହୁ ମାନ୍ୟଗଣ ବ୍ୟକ୍ତି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।

ରାପିଡ୍‌ ଆକ୍ସନ ଟିମ୍‌ର ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ

ରାପିଡ୍‌ ଆକ୍ସନ ଟିମ୍‌ର ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡି,୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡି ବ୍ଲକ ସମେତ ଟିକାବାଲି ଏବଂ ରାଇକିଆ ଅଞ୍ଚଳରେ ଶନିବାର ରାପିଡ୍‌ ଆକ୍ସନ ଟିମ୍‌  ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଦାରିଙ୍ଗବାଡିର ମାଓବାଦୀ ପ୍ରବଣ ଭ୍ରମରବାଡି  ଅଞ୍ଚଳର ସରକାରୀ ଉନ୍ନିତ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସମେତ ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟ ବୁଲି ଦେଖିବା ସହ ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପାଠ ପଢ଼ାଇବା ସହ ପ୍ରଶ୍ନ ପଚାରିଥିଲେ। ସେହିପରି  ଉଚ୍ଚ ପ୍ରାଥମିକ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପଞ୍ଚମ ଏବଂ ସପ୍ତମ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଟିମ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ପାଠ ପଢ଼ାଯାଇଥିଲା।

 ପପିନା ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ପପିନା ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୭।୧୧: ପପିନା ବେହେରା ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ରବୀନ୍ଦ୍ର ବେହେରାଙ୍କୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟାଉନଥାନା ପୋଲିସ ଶନିବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି।

ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ତହସିଲର ବାର୍ଷିକ ଆୟବ୍ୟୟ ସମୀକ୍ଷା

ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ ତହସିଲର ବାର୍ଷିକ ଆୟବ୍ୟୟ ସମୀକ୍ଷା

ଶେରଗଡ଼,୧୭।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଶେରଗଡ଼ ତହସିଲ ଓ ଶିଶୁବିକାଶ ଯୋଜନା କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଜିଲାପାଳ ରାଜେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ତହସିଲର ବାର୍ଷିକ ଆୟବ୍ୟୟ ଯାଞ୍ଚ କରିଛନ୍ତି।