ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର: ୨୦୪ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ୧୦୦ ଦିନର କାମ

ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର:  ୨୦୪ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ୧୦୦ ଦିନର କାମ

ଭୁବନ, ୧୧ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଭୁବନ ବ୍ଲକ ସଭାଗୃହରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମହାତ୍ମା ଗାନ୍ଧୀ ଜାତୀୟ ଗ୍ରାମୀଣ ନିଶ୍ଚିତ କର୍ମନିଯୁକ୍ତି ଯୋଜନା  (ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆରଇଜିଏସ୍‌)ର   ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ବିଡିଓ ବସନ୍ତ କୁମାର ମାଝି ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ଅତିଥି ଭାବେ ବ୍ଲକ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଧର୍ମାନନ୍ଦ ବରାଳ, ଉପାଧ୍ୟକ୍ଷ ସୁଭଦ୍ରା ପାତ୍ର, ସରକାରୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଜଗବନ୍ଧୁ ବେହେରା, ଜିଲା ସାମାଜିକ ସମୀକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ଶରତ ଚନ୍ଦ୍ର ଗଡ଼ନାୟକ ଏବଂ ସହକାରୀ ପିଡି (ଅର୍ଥ) ଧୀରେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ସାହୁଙ୍କ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ପଞ୍ଚାୟତର ଜନପ୍ରତିନିଧି ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ।
ଶିବିରରେ ୨୦୧୭ ଅକ୍ଟୋବରରୁ  ୨୦୧୮ ମାର୍ଚ୍ଚ ଯାଏ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ସମୀକ୍ଷା କରାଯାଇଥିଲା। ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୫ କୋଟି ୪୩ ଲକ୍ଷ ୪୬ ହଜାର ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ରଖାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ୫ କୋଟି ୬୫ ହଜାର ଟଙ୍କାର କରାଯାଇଛି। ମୋଟ ୫୧,୧୫୮ କାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ୨୦୪ ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ୧୦୦ ଦିନର କାମ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମଜୁରି ବାବଦକୁ ୯୦ ଲକ୍ଷ ୩ ହଜାର ୮୭୩ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରାଯାଇଥିବା ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଥିଲା। ବ୍ଲକରେ ଏମ୍‌ଜିଏନ୍‌ଆର୍‌ଇଜିଏସ୍‌ କାର୍ଯ୍ୟ ତ୍ୱରାନ୍ବିତ ହେଉଛି। ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଏଥିରେ ସ୍ବଚ୍ଛତା ଆଣିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି।
All Right Reserved By

ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଧକ୍କା : ଯୁବ ମହାବଳ   ‘ମହାବୀର’ର ମୃତ୍ୟୁ

ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଧକ୍କା : ଯୁବ ମହାବଳ ‘ମହାବୀର’ର ମୃତ୍ୟୁ

ବନ୍ତଳା/ଅନୁଗୋଳ/ଭୁବନେଶ୍ୱର,୧୫ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପକୁ ଲାଗିଛି ଗଭୀର ଧକ୍କା। ଉତ୍ପାତିଆ ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର କାହ୍ନା ଅଭୟାରଣ୍ୟରୁ ସାତକୋଶିଆ ଅଣାଯାଇଥିବା ଯୁବ ମହାବଳ ‘ମହାବୀର’ର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସାତକୋଶିଆ କୋର୍‌ ଏରିଆ ରାଇଗୋଡ଼ାରୁ ନୂଆଗଡ଼ା ରାସ୍ତାର ୫ ଶହ ମିଟର ଦୂରରେ ମହାବଳର ମୃତଦେହ ଠାବ କରାଯାଇଛି

ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା

 ପରଜଙ୍ଗ, ୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ପରଜଙ୍ଗ ଥାନା ସମ୍ମୁଖରେ ଗୁରୁବାର ନବ ନିର୍ମାଣ କୃଷକ ସଙ୍ଗଠନର ଶାନ୍ତିପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରତିବାଦ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଓ ନିଯୁକ୍ତି ପରାମର୍ଶ ଶିବିର

ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଓ ନିଯୁକ୍ତି ପରାମର୍ଶ ଶିବିର

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର)- ଛେଣ୍ଡିପଦା ପଞ୍ଚାୟତ ସମିତି ସଭାଗୃହଠାରେ ଜିଲା ଖଣିଜ ପାଣ୍ଠି ସହାୟତାରେ ଧନ୍ଦାମୂଳକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ ଓ ନିଯୁକ୍ତି ପରାମର୍ଶ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ, ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ବଣ୍ଟନ

ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନାର ଶୁଭାରମ୍ଭ, ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ବଣ୍ଟନ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୫।୧୧: ଢେଙ୍କାନାଳ ମିନି ଷ୍ଟାଡିୟମଠାରେ ଜାଗା ମିଶନ ଯୋଜନାର ଗୁରୁବାର ଶୁଭାରମ୍ଭ କରାଯାଇଛି। ଗୃହ ନିର୍ମାଣ ଓ ନଗର ଉନ୍ନୟନ ବିଭାଗ, ଓଡ଼ିଶା ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପୁରୀରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହାକୁ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିବା ପରେ ଢେଙ୍କାନାଳରେ ହିତାଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭୂମି ଅଧିକାର ପ୍ରମାଣ ପତ୍ର ଓ ମୌଳିକ ସୁବିଧା ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଛି। 

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ପୁଣି ୨ ହାତୀ ମୃତ

ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ଆଘାତରେ ପୁଣି ୨ ହାତୀ ମୃତ

ବଇଣ୍ଡା,(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)/ବାରିପଦା ଅଫିସ,୧୫।୧୧: ଗତ ୨୭ ତାରିଖରେ ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲାର କମଳାଙ୍ଗ ଗ୍ରାମ ନିକଟରେ ବିଦ୍ୟୁତ୍‌ ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ୭ ହାତୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିଲା। 

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ୩ ଏକର ଧାନ ଫସଲ ଖାଇଲେ

ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ: ୩ ଏକର ଧାନ ଫସଲ ଖାଇଲେ

ଛେଣ୍ଡିପଦା,୧୫।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଅନୁଗୋଳ ବନଖଣ୍ଡ ଜରପଡା ଫରେଷ୍ଟ ରେଞ୍ଜ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଦୁର୍ଗାପୁର ୪ ନଂ. କମ୍ପାଟମେଣ୍ଟ ଅଧୀନରେ ଥିବା ପଣ୍ଡୁଆକଟା ଚକ ଇଲାକାରେ ବୁଧବାର ରାତିରେ ହାତୀ ଉପଦ୍ରବ କରିଛନ୍ତି। ୧୩ ହାତୀ ବ୍ୟାପକ ଧାନ ଫସଲ ଖାଇ ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ବିଶେଷ କରି ଦୁର୍ଗାପୁର ଗ୍ରାମର ଚାଷୀ ଧରଣୀ ବୁର୍ଗୀ, ଆଦିତ୍ୟ ବୁର୍ଗୀ, ସୋମନାଥ ବୁର୍ଗୀ ପ୍ରମୁଖଙ୍କ ପ୍ରାୟ ୩ ଏକରରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଧାନ ଫସଲ ଖାଇ ଦଳିଚକଟି ନଷ୍ଟ କରିଥିବା ସେମାନେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

ସାତକୋଶିଆରେ ବାଘ ମୃତ୍ୟୁ

ସାତକୋଶିଆରେ ବାଘ ମୃତ୍ୟୁ

ଭୁବନେଶ୍ୱର/ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ,ବନ୍ତଳା,୧୫।୧୧(ବ୍ୟୁରୋ)- -ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ସାତକୋଶିଆ ବ୍ୟାଘ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପଠାରେ ବାଘମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ବୁଧବାର ସୂଚନା ମିଳିଛି। ହିନ୍ଦୋଳ ନରସିଂହପୁର ସୀମାଠାରେ ବାଘର ମୃତଦେହ ଠାବ କରାଯାଇଛି।

ଶକ୍ତି ସୁଗାର୍ସରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଆଖୁପେଡ଼ା: ପେଡ଼ାଯିବ ୩.୫୦ ଲକ୍ଷ ମେଟ୍ରିକ ଟନ୍‌ ଆଖୁ

ଶକ୍ତି ସୁଗାର୍ସରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଆଖୁପେଡ଼ା: ପେଡ଼ାଯିବ ୩.୫୦ ଲକ୍ଷ ମେଟ୍ରିକ ଟନ୍‌ ଆଖୁ

ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ, ୧୪ା୧୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ସଦର ବ୍ଲକ ହରିପୁରସ୍ଥିତ ଶକ୍ତିସୁଗାର୍ସ ଲିମିଟେଡ୍‌ ଚିନି କାରଖାନାରେ ବୁଧବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଆଖୁପେଡ଼ା। ଚଳିତବର୍ଷ ୩ ଲକ୍ଷ ୫୦ହଜାର ମେଟ୍ରିକ ଟନ୍‌ ଆଖୁ ପେଡ଼ାଯିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଧାର୍ଯ୍ୟ କରାଯାଇଛି। 

ମନେପଡ଼ିଲେ ନେହେରୁ

ମନେପଡ଼ିଲେ ନେହେରୁ

ଛେଣ୍ତିପଦା, ୧୪।୧୧(ସ୍ବ.ପ୍ର.)-ଛେଣ୍ତିପଦା ବ୍ଲକ  ଚାଙ୍ଗୁଡ଼ିଆ ଗ୍ରାମର ମା’ କାଳୀ ୟୁଥ୍‌ କ୍ଲବ ଏବଂ ଅନୁଗୋଳ ନେହେରୁ ଯୁବକେନ୍ଦ୍ରର ମିଳିତ ଆନୁକୂଲ୍ୟରେ ବୁଧବାର ମହାନ୍‌ ରାଷ୍ଟ୍ରନାୟକ ଜବାହରଲାଲ୍‌ ନେହେରୁଙ୍କ ଜୟନ୍ତୀ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷକଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚେତାବନୀ

ଅନୁଗୋଳ ଅଫିସ, ୧୪।୧୧-ସରକାରୀ ଉଦାସୀନତା ପ୍ରତିବାଦରେ ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ଠିକା କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଶିକ୍ଷକ ସଂଘ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବାକୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛି। ସ୍ଥାନୀୟ ଇକୋପାର୍କରେ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ଜରୁରୀ ବୈଠକରେ ଏହି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି।

ଗୋ-ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ଗୋ-ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ

ତାଳଚେର, ୧୪।୧୧(ନି.ପ୍ର.)-ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପ୍ରାଣୀ ସମ୍ପଦ ବିକାଶ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ବୁଧବାର କଣିହଁା ବ୍ଲକ କାକୁଡ଼ିଆ ଉପପ୍ରାଣୀ ଚିକିତ୍ସାକେନ୍ଦ୍ର ପରିସରରେ ୬୭ତମ ଗୋ-ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନା ଉତ୍ସବ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

୩୭୨ ମେଧାବୀଙ୍କୁ ଲାପ୍‌ଟପ୍‌ ବଣ୍ଟନ

୩୭୨ ମେଧାବୀଙ୍କୁ ଲାପ୍‌ଟପ୍‌ ବଣ୍ଟନ

ଢେଙ୍କାନାଳ, ୧୪।୧୧-ଢେଙ୍କାନାଳ ସ୍ବୟଂଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟରେ ବୁଧବାର ମେଧାବୀ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଲାପ୍‌ଟପ୍‌ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଛି।