ରାଜ୍ୟ | ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର, ଟ୍ରାକିଂ କରି ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ

ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର, ଟ୍ରାକିଂ କରି ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
ଢେଙ୍କାନାଳ ଅଫିସ,୧୧।୯: ଢେଙ୍କାନାଳ ଜିଲା ଗଁନ୍ଦିଆ ଥାନା ଯୋରନ୍ଦା ଫାଣ୍ଡି ଅଞ୍ଚଳରେ ସୋମବାର ଅପରାହ୍ନରେ ଜଣେ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ମଙ୍ଗଳବାର ଗଁନ୍ଦିଆ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଏ ନେଇ ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା(ନଂ-୧୩୩/୧୮) ରୁଜୁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମୋବାଇଲକୁ ଟ୍ରାକିଂ କରି ପୋଲିସ ୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ହେଲେ ଯୋରନ୍ଦା ଗ୍ରାମର ଲକ୍ଷ୍ମୀଧର ଓରଫ ପାପୁନି ବିଶ୍ୱାଳ, ଗୋବିନ୍ଦ ପ୍ରଧାନ ଓ ଅନ୍ତର ଦାସ।

ଅଭିଯୋଗ ଅନୁଯାୟୀ, କର୍ମୀଜଣଙ୍କ ଯୋରନ୍ଦାକୁ ଏକ ସରକାରୀ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବାକୁ ଆସି ନିଜ ଭାଇଙ୍କ ସହ ସ୍କୁଟିରେ ନିଜ ଗ୍ରାମକୁ ଫେରୁଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ୩ଜଣ ଯୁବକ ଏକ କାର୍‌ରେ ଆସି ସ୍କୁଟିକୁ ଧକ୍କା ଦେଇ ଭାଇଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରି ତାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ନେଇଥିଲେ। ପରେ ସେମାନେ ସଦର ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଫାର୍ମରେ ତାଙ୍କୁ ଗଳବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ। ଏ ନେଇ ଅଙ୍ଗନଓ୍ବାଡି କର୍ମୀଙ୍କ ଭାଇ ଅଭିଯୋଗ କରିବା ପରେ ଥାନା ଓ ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ମୋବାଇଲ ଟ୍ରାକିଂ କରି ଗହମଖୁଣ୍ଟିରୁ ୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା। ଏଥିସହ ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଏକ ମନ୍ଦିର ନିକଟରୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା। ପରେ ତାଙ୍କୁ ଥାନାକୁ ଆଣି ତଦନ୍ତକାରୀ ଅଫିସର ଡିଏସ୍‌ପି ସୁବାସ ସାହୁ ତାଙ୍କ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରିଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି।

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ | ଅନଗୁଳ-ଢେଙ୍କାନାଳ

ଦାମଙ୍କ କୁନ୍ଦୁଲି ବାଣ: ବିଜେଡି କହିଲା ତଥ୍ୟ ଥିଲେ ତଦନ୍ତକୁ ଦିଅ

ଦାମଙ୍କ କୁନ୍ଦୁଲି ବାଣ: ବିଜେଡି କହିଲା ତଥ୍ୟ ଥିଲେ ତଦନ୍ତକୁ ଦିଅ

ଭୁବନେଶ୍ୱର,୨୬ା୯(ବ୍ୟୁରୋ): କୁନ୍ଦୁଲି ଗଣବଳାତ୍କାର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଦାମୋଦର ରାଉତ ଚାଞ୍ଚଲ୍ୟକର ତଥ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ ଦାମ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଜଣେ ତାମିଲ କନଷ୍ଟେବଳଙ୍କୁ ବଞ୍ଚାଇବା ପାଇଁ କୁନ୍ଦୁଲି ଗଣବଳାତ୍କାର ଘଟଣାକୁ ଦବାଇ ଦିଆଯାଇଛି। 

ଅକାଳରେ ସ୍ବାମୀ ଚାଲିଗଲେ, ଏକମାତ୍ର ପୁଅକୁ କର୍କଟ: ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇବାକୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀଙ୍କ ଅନୁରୋଧ

ଅକାଳରେ ସ୍ବାମୀ ଚାଲିଗଲେ, ଏକମାତ୍ର ପୁଅକୁ କର୍କଟ: ସହାୟତାର ହାତ ବଢାଇବାକୁ ବୁଦ୍ଧିଜୀବୀଙ୍କ ଅନୁରୋଧ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ,୨୬ା୯: ଆର୍ଥିକ ଅନାଟନ ସତ୍ତ୍ୱେ ମନରେ ଅନେକ ସ୍ବପ୍ନ ଥିଲା। ଭାବିଥିଲେ ପିଲା ଦୁହିଁଙ୍କୁ ପାଠ ପଢାଇ ମଣିଷ କରିବେ। ସେମାନଙ୍କ ଖୁସି ଦେଖି ଖୁସି ମନାଇବେ। ଆଉ ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ସମୟରେ ପିଲାଙ୍କ ଆଶ୍ରାରେ ଜୀବନ କାଟିଦେବେ। କିନ୍ତୁ ସବୁ ସ୍ବପ୍ନ ସ୍ବପ୍ନରେ ରହିଗଲା। ଅକାଳରେ ଜୀବନର ସବୁଠୁ ବଡ଼ ସମ୍ବଳ ସ୍ବାମୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଲା।

ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ପ୍ରତି ବୁଥ୍‌କୁ ଯିବ ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀ ଉଦ୍‌ଯାପିତ: ପ୍ରତି ବୁଥ୍‌କୁ ଯିବ ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୬ା୯: ୨୦୧୯ରେ ହୋଇପାରେ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ। ଏହି ନିର୍ବାଚନ ବୈତରଣୀ ପାରହେବା ଲାଗି ମହିଳା ଭୋଟରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛି ଭାଜପା। ମହିଳା ଭୋଟରଙ୍କୁ କିଭଳି ଦଳ ଆଡକୁ ଆକର୍ଷିତ କରାଯାଇପାରିବ ସେଥିଲାଗି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ କାର୍ଯ୍ୟକାରିଣୀରେ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇଛି।

ମହାରଥୀଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ: ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ବହିଷ୍କାର ଦାବି କଲା ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ମହାରଥୀଙ୍କ ବିବାଦୀୟ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ: ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ବହିଷ୍କାର ଦାବି କଲା ଭାଜପା ମହିଳା ମୋର୍ଚ୍ଚା

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୬ା୯: କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଦୀପ ମହାରଥୀଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି। କୃଷିମନ୍ତ୍ରୀ ଉକ୍ତ ଭିଡିଓରେ ମହିଳାଙ୍କ ପ୍ରତି ତାଛଲ୍ୟ ଓ ଆକ୍ଷେପ କରି କହିଛନ୍ତି। ଏହି ଭିଡିଓକୁ ନେଇ ମହିଳାମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତେଜୁଛି ଅସନ୍ତୋଷ।

ଚତୁର୍ମାସ୍ୟା ବ୍ରତ ଶେଷ କଲେ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ: ସୀମା ପାର୍‌ ହେଲେ, ସମୁଦ୍ର ଆଳତି କଲେ

ଚତୁର୍ମାସ୍ୟା ବ୍ରତ ଶେଷ କଲେ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ: ସୀମା ପାର୍‌ ହେଲେ, ସମୁଦ୍ର ଆଳତି କଲେ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୬ା୯: ପୁରୀ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ପୀଠର ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ସ୍ବାମୀ ନିଶ୍ଚଳାନନ୍ଦ ସରସ୍ବତୀ ପବିତ୍ର ଭାଦ୍ରବ ପୂର୍ଣ୍ଣିମାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଚତୁର୍ମାସ୍ୟା ବ୍ରତ ସମାପନ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଅବସରରେ ଜଗଦ୍‌ଗୁରୁ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟ ଗୋବର୍ଦ୍ଧନ ମଠରୁ ବାହାରି ବାଟମଙ୍ଗଳା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଯାଇ ମା’ ବାଟମଙ୍ଗଳାଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ସେଠାରୁ ଫେରି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସମୁଦ୍ର ଆଳତି କରି ମଠକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିଥିଲେ।

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପିତୃପକ୍ଷ: ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରକୁ  ଛୁଟିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସୁଅ

ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପିତୃପକ୍ଷ: ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଛୁଟିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସୁଅ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୬ା୯: ମଙ୍ଗଳବାରଠାରୁ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ପିତୃପକ୍ଷ। ଏହା ୧୫ ଦିନ ଅର୍ଥାତ୍‌ ମହାଳୟା ଅମାବାସ୍ୟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଚାଲିବ। ଏହି ୧୫ ଦିନରେ ପିତୃ ପୁରୁଷଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ତିଳତର୍ପଣ ଓ ପିଣ୍ଡଦାନ କରାଯାଇଥାଏ। ଏଥିଲାଗି ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ରକୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁଙ୍କ ସୁଅ ଛୁଟିଛି। ପିତୃପକ୍ଷ ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ତୀର୍ଥରାଜ ମହୋଦଧି, ଶ୍ୱେତଗଙ୍ଗା, ମାର୍କଣ୍ଡ, ଇନ୍ଦ୍ରଦ୍ୟୁମ୍ନ ଓ ନରେନ୍ଦ୍ର ପୁଷ୍କରିଣୀରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁମାନେ ସ୍ନାନକରି ତିଳତର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି।

ଗର୍ଭଗୃହରେ ରକ୍ତଛିଟା: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ହେଲା ବଡ଼ ମହାସ୍ନାନ

ଗର୍ଭଗୃହରେ ରକ୍ତଛିଟା: ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ହେଲା ବଡ଼ ମହାସ୍ନାନ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୨୬ା୯: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ଗର୍ଭଗୃହରେ ପଡିଛି ରକ୍ତଛିଟା। ଜଣେ ସେବକଙ୍କ ଗୋଡ଼ ଖସିଯିବାରୁ ସେ ପଡିଯାଇଥିଲେ। ତାଙ୍କ ମୁହଁରେ ଗଭୀର ଆଘାତ ଲାଗିଥିବା ବେଳେ ଗର୍ଭଗୃହରେ ରକ୍ତ ପଡିଥିଲା। ଫଳରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କର ବଡ଼ ମହାସ୍ନାନ ହୋଇଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ଧୂପ ସରି ଭୋଗମଣ୍ଡପ ବସିଥିବା ବେଳେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା। ବଡ଼ ମହାସ୍ନାନ ପାଇଁ ନୀତିରେ ପ୍ରାୟ ୧ ଘଣ୍ଟା ବିଳମ୍ବ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। 

ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଅଟୋ ଓଲଟି ୮ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଆହତ ଘଟଣା: ଅନ୍ୟଜଣେ ମଦ୍ୟପ ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କ ପାଇଁ ଘଟିଲା ଦୁର୍ଘଟଣା

ରାସ୍ତାକଡ଼କୁ ଅଟୋ ଓଲଟି ୮ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ଆହତ ଘଟଣା: ଅନ୍ୟଜଣେ ମଦ୍ୟପ ଅଟୋ ଚାଳକଙ୍କ ପାଇଁ ଘଟିଲା ଦୁର୍ଘଟଣା

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୨୬।୯(ବ୍ୟୁରୋ)- ଅଟୋରେ ସ୍କୁଲ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରଙ୍କୁ ପରିବହନ ନ କରିବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହେଁ ତାହାକୁ ବାରମ୍ବାର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରାଯାଉଛି। ସ୍କୁଲ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଏ ଦିଗରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉ ନ ଥିବାବେଳେ ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ କୌଣସି ପଦକ୍ଷେପ ନେଉନାହିଁ।

ଓଡ଼ିଶାରେ ଗୋ ଚାଲାଣକୁ ନେଇ ମାନେକାଙ୍କ ଉଦ୍‌ବେଗ: ଜୀବହତ୍ୟା ପ୍ରଥା ବନ୍ଦ ହେବା ଦରକାର

ଓଡ଼ିଶାରେ ଗୋ ଚାଲାଣକୁ ନେଇ ମାନେକାଙ୍କ ଉଦ୍‌ବେଗ: ଜୀବହତ୍ୟା ପ୍ରଥା ବନ୍ଦ ହେବା ଦରକାର

କଟକ ଅଫିସ,୨୬ା୯- ବେଆଇନ ଗୋ-ଚାଲାଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓଡ଼ିଶା ବହୁ ଆଗରେ। ପ୍ରତିଦିନ ଓଡ଼ିଶାରୁ ଗୋରୁ ବୋଝେଇ ଗାଡ଼ି ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ଆଦି ପଡୋଶୀ ରାଜ୍ୟକୁ ଯାଉଛି। ସେଠାରୁ ବାଂଲାଦେଶ ଓ ଅନ୍ୟ ଦେଶକୁ ପଠାଯାଉଛି।

ଓଡ଼ିଶା ଢ଼ାଞ୍ଚାରେ ଆଇଟିଆଇର ଆଧୁନିକୀକରଣ କରିବ ଆନ୍ଧ୍ର: ଦକ୍ଷତା ସଂଗ୍ରହାଳୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ

ଓଡ଼ିଶା ଢ଼ାଞ୍ଚାରେ ଆଇଟିଆଇର ଆଧୁନିକୀକରଣ କରିବ ଆନ୍ଧ୍ର: ଦକ୍ଷତା ସଂଗ୍ରହାଳୟ ବୁଲି ଦେଖିଲେ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ

କଟକ ଅଫିସ,୨୬।୬- ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ଶ୍ରମମନ୍ତ୍ରୀ ତଥା ଟିଡିପି ନେତା ପିଠାନୀ ସତ୍ୟନାରାୟଣ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ କଟକ ଖପୁରିଆସ୍ଥିତ ଶିଳ୍ପ ତାଲିମ କେନ୍ଦ୍ର (ଆଇଟିଆଇ) ଓ ଏହା ପରିସରରେ ଥିବା ଦେଶର ପ୍ରଥମ ଦକ୍ଷତା ସଂଗ୍ରହାଳୟ ପରିଦର୍ଶନ ଆସିଥିଲେ। ତାଙ୍କ ସହ ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶର ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଜେ.ଏସ୍‌.ଭି. ପ୍ରସାଦ ଥିଲେ।

ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଖେଳ: ଏ ପଜିଟିଭ୍‌ ବଦଳରେ ଦିଆଗଲା ବି ପଜିଟିଭ୍‌ ରକ୍ତ, ମହିଳା ଗୁରୁତର

ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଖେଳ: ଏ ପଜିଟିଭ୍‌ ବଦଳରେ ଦିଆଗଲା ବି ପଜିଟିଭ୍‌ ରକ୍ତ, ମହିଳା ଗୁରୁତର

କଟକ ଅଫିସ,୨୬।୯-ରୋଗୀଙ୍କ ଜୀବନ ସହ ଖେଳ ଖେଳୁଛନ୍ତି ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲ। ଅସ୍ତ୍ରୋପଚାର ହୋଇଥିବା ଜଣେ ରୋଗୀଙ୍କୁ ଏ ପଜିଟିଭ୍‌ ବଦଳରେ ଦିଆଯାଇଛି ବି ପଜିଟିଭ୍‌ ରକ୍ତ। ଫଳରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ରୋଗୀଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହୋଇପଡିଛି। ମାଲଗୋଦାମ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଛତ୍ରବଜାର ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଏକ ଘରୋଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଘଟିଛି ଏହି ସ୍ପର୍ଶକାତର ଘଟଣା। ଏନେଇ ରୋଗୀଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକେ ମଙ୍ଗଳବାର ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି। 

କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଏକତରଫା ପ୍ରେମ କାରଣ, ଥାନାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ

କଲେଜ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଏକତରଫା ପ୍ରେମ କାରଣ, ଥାନାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ

କଣ୍ଟାପଡା, ୨୬ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଓଲଟପୁର ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଅଡଶପୁରସ୍ଥିତ ଏକ କଲେଜର ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୧୨ଟାରେ ଭୁଜାଲିରେ ଆକ୍ରମଣ କରାଯାଇଛି। ଏଥିରେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ପିଠି, ଡାହାଣ ଗୋଡ ଓ ହାତରେ ଗଭୀର କ୍ଷତ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି। ଗୁରୁତର ଅବସ୍ଥାରେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଥମେ ଅଡଶପୁର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ପରେ କଟକ ବଡ ଡାକ୍ତରଖାନାକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି।