ଜାତୀୟ |

ତେଲେଙ୍ଗାନା ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୫୨କୁ ବୃଦ୍ଧି

ତେଲେଙ୍ଗାନା ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୫୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
ହାଇଦ୍ରାବାଦ,୧୧।୯: ହାଇଦ୍ରାବାଦର ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ହୋଇଥିବା ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ବଢି ୫୨ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ବୋଲି ଏସ୍‌ପି ସିନ୍ଧୁ ଶର୍ମା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି। ଆଗକୁ ଏହି ସଂଖ୍ୟା ବଢିପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି। ଉଦ୍ଧାରକାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି ରହିଥିବା ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ତେଲେଙ୍ଗାନାର ଜଗତୟାଲା ଜିଲା କୋନ୍ଦାଗାଟୁଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଏକ ବସ୍‌ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ ହୋଇଥିଲା। ପ୍ରାୟ ୬୨ ଜଣ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ନେଇ ଯାଉଥିବା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କର ଏହି ବସ୍‌ଟି ଅଞ୍ଜାନେୟା ସ୍ବାମୀ ମନ୍ଦିର ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିଲା। ତେବେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବସ୍‌ଟି ଦୁଇ ପାହାଡ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ଘାଲକୁ ଖସି ପଡିଥିଲା। ଖବର ପାଇ ଏସ୍‌ପି ସିନ୍ଧୁ ଶର୍ମା ଓ ଜିଲାପାଳ ଶରଥ ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚିବା ସହ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସହାୟତାରେ ମୃତାହତଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ନିକଟସ୍ଥ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ।  ତେଲେଙ୍ଗାନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କେ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓ ମୃତକଙ୍କ ପରିବାରକୁ ୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ସହାୟତା ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। 
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗଲେ ସିବିଆଇର ଆଉ ଜଣେ ଅଧକାରୀ

ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗଲେ ସିବିଆଇର ଆଉ ଜଣେ ଅଧକାରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୯।୧୧: ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଯାଞ୍ଚ ଏଜେନ୍ସି ସିବିଆଇରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତଃକନ୍ଦଳ ଦିନକୁଦିନ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି।

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଅପଲୋଡ୍‌ କରି ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଅପଲୋଡ୍‌ କରି ସ୍ବାମୀ ଗିରଫ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୧: ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଭିଡ଼ିଓ ସୋସିଆଲ୍‌ ମିଡ଼ିଆରେ ଅପଲୋଡ଼ିଂ କରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ନୋଏଡ଼ା ପୋଲିସ ସେକ୍ଟର ୨୭ରୁ ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି।

ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ: ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପଛରେ ପକାଇଲା କୋଲକତା

ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣ: ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପଛରେ ପକାଇଲା କୋଲକତା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୧: ବାୟୁ ପ୍ରଦୂଷଣରେ ଦେଶରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀ ଆଗରେ ରହିଛି। ତେବେ ଗତ ୭୨ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ କୋଲକତା ମେଟ୍ରୋର ବାୟୂ ପ୍ରଦୂଷଣ ହାର ଦିଲ୍ଲୀକୁ ପଛରେ ପକାଇ ଦେଇଛି।

ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କୁ ସଫଳତା: ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କୁ ସଫଳତା: ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୯।୧୧:  ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ମାଓ ଦମନ କାର୍ଯ୍ୟରେ ନିୟୋଜିତ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କୁ ମିଳିଛି ବଡ଼ ସଫଳତା। ଗଡ଼ଚିରୋଲି ଜିଲାରେ ସୁରକ୍ଷାବଳଙ୍କ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେଶନ୍‌ରେ ୨ ମାଓବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସିରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ ଲାଲୁ

ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସିରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ ଲାଲୁ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୧: ଶାରୀରିକ ଅସୁସ୍ଥତା ଯୋଗୁ  ଆରଜେଡି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବ ଡିସେମ୍ବର ୨୦ରେ ଭିଡ଼ିଓ କନଫରେନ୍ସିରେ କୋର୍ଟରେ ହାଜର ହେବେ। ଏନେଇ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ କୋର୍ଟ ସୋମବାର ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି।

ଛତିଶଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ: ୭୨ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ମତଦାନ

ଛତିଶଗଡ଼ ନିର୍ବାଚନ: ୭୨ ବିଧାନସଭା ଆସନ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ମତଦାନ

ରାୟପୁର,୧୯।୧୧:  ଛତିଶଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନର ଦ୍ୱିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ୭୨ ଆସନ ପାଇଁ ମତଦାନ କରାଯିବ। 

ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ଶାହଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ ବାତିଲ

ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ଶାହଙ୍କ ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ ବାତିଲ

ଭୋପାଳ,୧୯।୧୧: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଭାଜପା ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହ ମଙ୍ଗଳବାର ରୋଡ୍‌ ଶୋ’ କରିବାର କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଥିଲା। ତେବେ ସୁରକ୍ଷା କାରଣରୁ ଏହାକୁ ବାତିଲ କରାଯାଇଛି।

ଲୌହ ମାନବୀଙ୍କ ୧୦୧ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ: ଶକ୍ତିସ୍ଥଳରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ଲୌହ ମାନବୀଙ୍କ ୧୦୧ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ: ଶକ୍ତିସ୍ଥଳରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୧: ଲୌହ ମାନବୀ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ୧୦୧ ତମ ଜନ୍ମ ବାର୍ଷିକୀ ଅବସରରେ ଶକ୍ତିସ୍ଥଳରେ ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି। 

ଭିନ୍ନତାରେ ଏକତା: ଭାରତ ସାଜିଛି ପୃଥିବୀ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ

ଭିନ୍ନତାରେ ଏକତା: ଭାରତ ସାଜିଛି ପୃଥିବୀ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୧୧: ଭିନ୍ନତାରେ ରହିଛି ଭାରତବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏକତା। ଏହା ପୃଥିବୀ ପାଇଁ ପାଲଟିଛି ଏକ ଉଦାହରଣ। ଭିନ୍ନ ପରିବେଶ, ଭୌଗୋଳିକ ସ୍ଥିତି, ସଂସ୍କୃତି, ପରମ୍ପରା, ଜାତି, ବର୍ଣ୍ଣ, ଧର୍ମ, ସମ୍ପ୍ରଦାୟ, ଭାଷା, ଖାଦ୍ୟ, ପୋଷାକ ଆଦି ଭାରତୀୟ ଉପମହାଦେଶରେ ହୋଇଥାଏ ଦୃଷ୍ଟିଗୋଚର।

ଫୁଟ୍‌ପାଥ୍‌ରେ ଶୋଇଥିବା ଦେଢବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା ସହ ବଳାତ୍କାର

ଫୁଟ୍‌ପାଥ୍‌ରେ ଶୋଇଥିବା ଦେଢବର୍ଷର ଶିଶୁକନ୍ୟା ସହ ବଳାତ୍କାର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୯।୧୧: ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ପୁଣି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ଫୁଟ୍‌ପାଥ୍‌ରେ ମା’ ସହ ଶୋଇଥିବା ଦେଢବର୍ଷ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଉଠାଇ ନେଇ ବଳାତ୍କାର କରିଛନ୍ତି ଜଣେ ଯୁବକ।

ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍‌ ପ୍ରତିରୋଧ: ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦେଶରେ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି

ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍‌ ପ୍ରତିରୋଧ: ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦେଶରେ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଓ୍ବାଶିଂଟନ,୧୯।୧୧: ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍‌ ପ୍ରତିରୋଧ ଯୋଗୁ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଦେଶରେ ୫୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟୁଛି। ସେଣ୍ଟର ଫର୍‌ ଡିଜିଜ୍‌ ଡାଇନାମିକ୍‌ ଇକୋନୋମିକ୍ସ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶିତ ରିପୋର୍ଟରେ ଏହା ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଛି।

ଯମୁନା ନିର୍ମଳ ଅଭିଯାନ

ଯମୁନା ନିର୍ମଳ ଅଭିଯାନ

ଆଗ୍ରା,୧୯ା୧୧: ଯମୁନାରୁ ଅଳିଆ ଆବର୍ଜନା ଏବଂ ବିସର୍ଜିତ ହେଉଥିବା ମୂର୍ତ୍ତି  ଅପସାରଣ ପାଇଁ ରବିବାର ଶହଶହ ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ଏବଂ ନଦୀ ବଞ୍ଚାଅ କର୍ମୀମାନେ ଏକ ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।