ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଭାଜପା ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତିଙ୍କ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦାନ

ଭାଜପା ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତିଙ୍କ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦାନ
ଦିଗପହଣ୍ଡି, ୧୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଭୀଷ୍ମଗିରି ଭାଜପା ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତି ତଥା ଆଇନଜୀବୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ, ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ରଙ୍କୁ  ସାକ୍ଷାତକରି ତାଙ୍କ ବହୁ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ବିଜେଡି ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଆଦର୍ଶରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇ ଭୀଷ୍ମଗିରି  ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବ ସଂଗଠକ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ ସମେତ ଭାଜପା ଓ କଂଗ୍ରେସର ବହୁ କର୍ମୀ ବିଜେଡିରେ  ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି। 
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ର ହତ୍ୟା ମାମଲା, ୨ଗିରଫ

ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ର ହତ୍ୟା ମାମଲା, ୨ଗିରଫ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ତାରସିଂ ଥାନା ଭୋଗରା ଗ୍ରାମର ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ବୁଧବାର ୨ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେମାନେ ହେଲେ ଜିତୁଙ୍କ ବନ୍ଧୁ ପ୍ରଭଞ୍ଜନ ତ୍ରିପାଠୀ ଓ ବଂଶି ଗୌଡ।

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା ପରିଷଦ ବୈଠକ

ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିଚାଳନା ପରିଷଦ ବୈଠକ

ଶେରଗଡ,୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଶେରଗଡ ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟର ପରିଚାଳନା ପରିଷଦର ବୈଠକ ବୁଧବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଗଞ୍ଜାମ ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲାପାଳ କବିନ୍ଦ୍ର ନାଥ ସାହୁ ଏଥିରେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତା କରିଥିଲେ। ବୈଠକ ପୂର୍ବରୁ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭକ୍ତିରଞ୍ଜନ ବେହେରା ପୂର୍ବ ବୈଠକର ବିବରଣୀ ପାଠ କରିବା ସହ ବିଦ୍ୟାଳୟର ବିଭିନ୍ନ ସମସ୍ୟା ସମ୍ପର୍କରେ କହିଥିଲେ। ବୈଠକରେ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମାଧ୍ୟମିକ ଶିକ୍ଷା ତଥା ଆଦର୍ଶ ବିଦ୍ୟାଳୟ ସଙ୍ଗଠନର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଚିତ୍ରସେନ ପଶାୟତ ଓ ଜିଲାଶିକ୍ଷା ଅଧିକାରୀ ସନାତନ ପଣ୍ଡା ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ

ପାଣି ପମ୍ପ ହାଉସରେ ତାଲା, ୪ ଦିନ ହେଲା ଜଳଯୋଗାଣ ଠପ୍‌

ପାଣି ପମ୍ପ ହାଉସରେ ତାଲା, ୪ ଦିନ ହେଲା ଜଳଯୋଗାଣ ଠପ୍‌

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୧୮।୯(ଡ଼ି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ବ୍ଲକ ପୋଚିଲିମା ପଞ୍ଚାୟତର ସିଙ୍ଗିପୁର ଗ୍ରାମରେ କେତେକ ବ୍ୟକ୍ତି ଗ୍ରାମର ପମ୍ପ ହାଉସରେ ୧୫ତାରିଖ ରାତିରୁ ତାଲା ପକାଇ ଦେଇଛନ୍ତି। ଫଳରେ ୪ଦିନ ହେଲା ଗ୍ରାମର ୧୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଘରକୁ ପାଣି ଯୋଗାଣ ଠପ୍‌ ହୋଇଯାଇଛି।

ଆଙ୍କୁଶପୁର ଯୁବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

ଆଙ୍କୁଶପୁର ଯୁବକ ସଂଘ ପକ୍ଷରୁ ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର

କୁକୁଡ଼ାଖଣ୍ଡି,୧୯।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କୁକୁଡ଼ାଖଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଆଙ୍କୁଶପୁର ଗ୍ରାମ ଯୁବକ ସଂଘ ତରଫରୁ ବୁଧବାର ରକ୍ତଦାନ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଆଙ୍କୁଶପୁରସ୍ଥିତ ଆୟୁର୍ବେଦିକ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ପରିସରରେ ଏହି ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ଏଥିରେ ୧୦ ନଂ. ଜିଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ  ଏଲ. ମୋହନ ଦାସ ମୁଖ୍ୟଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗଦେଇ ରକ୍ତଦାନ କରିବା ସହ ରକ୍ତଦାତାଙ୍କୁ ଉତ୍ସାହିତ କରିଥିଲେ। ଶିବିରରେ ବହୁ ଯୁବକ ଯୋଗଦେଇ ରକ୍ତଦାନ କରିଥିଲେ। ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡ଼ ମେଡିକାଲ ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ରେଡକ୍ରସ ୟୁନିଟର ୫ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ଶିବିର ପରିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଶିବିରରେ ୪୪ ୟୁନିଟ ରକ୍ତ ସଂଗ୍ରହ ହୋଇଥିବା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାରର ଟୁନା ପାଣିଗ୍ରାହୀ କହିଛନ୍ତି।

ବଜ୍ରପାତରେ ଦମ୍ପତ୍ତି ଗୁରୁତର

ବଜ୍ରପାତରେ ଦମ୍ପତ୍ତି ଗୁରୁତର

ବାଲିଗୁଡା,୧୮।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ବାଲିଗୁଡା ଥାନା ଗୁମାପଦରରେ ବଜ୍ରପାତରେ  ଦମ୍ପତ୍ତି ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ପ୍ରକାଶ ଯେ ଗୁମାପଦରର ପାଣେଶ୍ୱର ମଳିକ ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ନାସିରା ଦିଗାଳ ମଙ୍ଗଳବାର ବଣକୁ କାଠ ସଂଗ୍ରହ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ। ପ୍ରାୟ ସାଢେ ୨ଟା ବେଳେ ବଣରୁ କାଠ ଧରି ଫେରୁଥିବାବେଳେ ବଜ୍ରପାତରେ ଉଭୟ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ। ଉଭୟଙ୍କୁ ବାଲିଗୁଡା ଉପଖଣ୍ଡ ଚିକିସତ୍ାଳୟରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା। ପାଣେଶ୍ୱର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ ଥିବାବେଳେ ନାସିରାଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

 ପରମଦଙ୍ଗ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ: ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ  ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ପରମଦଙ୍ଗ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବ: ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ପରମଦଙ୍ଗ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ଶିକ୍ଷକ ଅଭାବକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ପରମଦଙ୍ଗ ଏବଂ ଦଡ଼କଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତବାସୀ ବୁଧବାର  ୫୯ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଅବରୋଧ କରିଛନ୍ତି। 

ଭାଜପାର ଦୁର୍ଗମ ପମସ୍‌ ଗ୍ରାମରେ ମୋ ବୁଥ୍‌ ଚାଲ ଅଭିଯାନ

ଭାଜପାର ଦୁର୍ଗମ ପମସ୍‌ ଗ୍ରାମରେ ମୋ ବୁଥ୍‌ ଚାଲ ଅଭିଯାନ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୧୯।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଲକ ଦୁର୍ଗମ ତାଜୁଙ୍ଗିଆ ପଞ୍ଚାୟତର ପମସ୍‌ ଗ୍ରାମରେ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ମୋ ବୁଥ୍‌ ଚାଲ ଅଭିଯାନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଙ୍ଗଳବାର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। 

ପିଜି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଗିରଫ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ପିଜି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣା: ଗିରଫ ପରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୋର୍ଟଚାଲାଣ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୧୯।୯: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଏମ୍‌କେସିଜି ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ପିଜି ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ଆକ୍ରମଣ ଘଟଣାରେ ବୈଦ୍ୟନାଥପୁର ଥାନା ପୋଲିସ କମାପଲୀଖଳା ସାହିର ଜଣେ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି ବୁଧବାର କୋର୍ଟଚାଲାଣ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ପିଣ୍ଟୁ ଦୋରା। 

ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୯: ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ରାସ୍ତା ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ଓ ଡ୍ରେନ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ତୁଳସୀନଗର ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଜବରଦଖଲ ଉଚ୍ଛେଦ କରାଯାଇଛି।

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୯।୯: ଆୟ ବହିର୍ଭୁତ ସମତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ରାୟଗଡ଼ା ଜିଲା ଗୁଣୁପୁର ସମ୍ମନ୍ବିତ ଆଦିବାସୀ ଉନ୍ନୟନ ସଂସ୍ଥାର କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଗଗନ ବିହାରୀ ପତିଙ୍କ ଘରେ ବୁଧବାର ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଚଢ଼ାଉ କରାଯାଇଛି।

ସବୁଜିମା ଉପରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଗ୍ରହଣ

ସବୁଜିମା ଉପରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଗ୍ରହଣ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୯ା୯-ବ୍ରହ୍ମପୁରକୁ ସବୁଜ ସୁନ୍ଦର ରଖିବା ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ମାଗଣାରେ ଚାରା ବଣ୍ଟନ ଏବଂ ରୋପଣ କରାଯାଉଛି । ଏଥିରେ ଅନେକ ସାମାଜିକ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ୍‌ ହେଉଛନ୍ତି । ହେଲେ ଅନ୍ୟପଟେ କିଛି ଏମିତି ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ସଂଗଠନ ମଧ୍ୟ ରହିଛି, ଯେଉଁମାନେ ବୃକ୍ଷ ହତ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି। ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ରହିଛନ୍ତି କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟର୍‌, କମ୍ପ୍ୟୁଟର୍‌ ସେଣ୍ଟର୍‌, ନର୍ସିଂ ହୋମ୍‌ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କେତେକ ବ୍ୟବସାୟିକ ସଂସ୍ଥା । ବିଭିନ୍ନ ରୋଗର ଉପଶମର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଭରା ବିଜ୍ଞାପନନଗୁଡ଼ିକ କିନ୍ତୁ ବୃକ୍ଷକୁ ରୋଗୀଣା କରିଦେଉଛନ୍ତି । ନିଜର ପ୍ରଚାର କରିବା ପାଇଁ ଏହି ସଂସ୍ଥାଗୁଡ଼ିକ ବୃକ୍ଷରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଲଗାଇ ଦେଉଛନ୍ତି । ବିଜ୍ଞାପନକୁ ଖଞ୍ଜିବା ପାଇଁ ବୃକ୍ଷଗୁଡ଼ିକରେ ୧୫ରୁ ୨୦ ଲୁହାକଣ୍ଟା ଏବଂ ଲୁହାର ତାର ଲଗାଉଛନ୍ତି । ଫଳରେ ବୃକ୍ଷଟି ଧୀରେ ଧୀରେ ଦୁର୍ବଳ ହେବା ସହ ଶୁଖି ଯାଉଛି । ଆଉ ସବୁଜିମା ରହୁନାହିଁ ।ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରର ବିଭିନ୍ନ ରାସ୍ତା କଡ଼ରେ ବହୁ ସଂଖ୍ୟକ ଗଛ ଥିବା ଯୋଗୁ, ସେଗୁଡ଼ିକରେ ବିଜ୍ଞାପନ ଲଗାଇ ନିଜର ପ୍ରଚାର କରାଯାଉଛି । 

ଗୋଆରେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମୃତ, ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପରିବାରବର୍ଗ

ଛତ୍ରପୁର,୧୯ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): -ଗୋଆରେ ଚମାଖଣ୍ଡି ଥାନା କତୁରୁ ଗାଁର ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଜି. ନାରାୟଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ସମୁଦ୍ରକୁ ମାଛ ମାରିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ା ତେବେ କିଭଳି ମୃତ୍ୟୁ ହେଲା ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ଜଣାପଡିନି ା ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ନାରାୟଣଙ୍କ ଘରକୁ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ଖବର ଆସିବା ପରେ ବାପା ଜି. ଏରାୟା ଛତ୍ରପୁର ଆସି ଜିଲାପାଳ ବିଜୟ ଅମୃତା କୁଲାଙ୍ଗେଙ୍କୁ ଭେଟିଥିଲେ ା ପୁଅ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ଓ ମୃତଦେହ ଘରକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା  ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିବାକୁ ଏରୟା  ଜିଲାପାଳଙ୍କୁ ଅନୁରୋଧ କରିଛନ୍ତି।  ପ୍ରକାଶ ଯେ, ୯ ତାରିଖରେ ଅନ୍ୟ ଯୁବକ ମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ନାରାୟଣ ଗୋଆ ଯାଇଥିଲେ। ସେଠାରେ ରହି ସମୁଦ୍ରକୁ ଯାଇ ମାଛ ମାରିବା କାମରେ ନିୟୋଜିତ ଥିଲେ ା ବୋଟ୍‌ରେ ମାଛ ମାରିବାକୁ ଯାଇଥିବାବେଳେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ା ମୃତଦେହକୁ କୋଷ୍ଟଗାର୍ଡ ଜବତ କରି ସ୍ଥାନୀୟ ଥାନା ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରିଥିଲେ ା