ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଭାଜପା ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତିଙ୍କ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦାନ

ଭାଜପା ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତିଙ୍କ ବିଜେଡିରେ ଯୋଗଦାନ
ଦିଗପହଣ୍ଡି, ୧୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ଅଧୀନ ଭୀଷ୍ମଗିରି ଭାଜପା ମଣ୍ଡଳ ସଭାପତି ତଥା ଆଇନଜୀବୀ ପ୍ରଶାନ୍ତ କୁମାର ପାଣିଗ୍ରାହୀ ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ଜଣାଇଛନ୍ତି। ମଙ୍ଗଳବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ପାଣିଗ୍ରାହୀ ଦିଗପହଣ୍ଡି ବିଧାୟକ ତଥା ରାଜ୍ୟ ଖାଦ୍ୟ ଯୋଗାଣ, ଖାଉଟି କଲ୍ୟାଣ ଓ ସମବାୟ ମନ୍ତ୍ରୀ ସୂର୍ଯ୍ୟନାରାୟଣ ପାତ୍ରଙ୍କୁ  ସାକ୍ଷାତକରି ତାଙ୍କ ବହୁ ସମର୍ଥକଙ୍କ ସହ ବିଧିବଦ୍ଧ ଭାବେ ବିଜେଡି ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଆଦର୍ଶରେ ଅନୁପ୍ରାଣିତ ହୋଇ ଭୀଷ୍ମଗିରି  ଅଞ୍ଚଳର ଯୁବ ସଂଗଠକ ପ୍ରଶାନ୍ତଙ୍କ ସମେତ ଭାଜପା ଓ କଂଗ୍ରେସର ବହୁ କର୍ମୀ ବିଜେଡିରେ  ଯୋଗଦାନ କରିଛନ୍ତି। 
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଋଣ ଭାର ସହି ନ ପାରି ଚାଷୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ଋଣ ଭାର ସହି ନ ପାରି ଚାଷୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୪।୧୧: ଗଜପତି ଜିଲା ଗୁରାଣ୍ଡି ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ମାଛମରା ବଡ଼ସାହି ଗ୍ରାମର ଜଣେ ଚାଷୀ ଋଣଭାର ସହି ନ ପାରି ବିଷ ପିଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ କେ.ଶ୍ରୀନୁ ରାଓ (୪୫)। 

ନେହେରୁଙ୍କ ୧୨୩ ତମ ଜନ୍ମଦିବସ

ନେହେରୁଙ୍କ ୧୨୩ ତମ ଜନ୍ମଦିବସ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭାରତର ପ୍ରଥମ ପ୍ରଧାନ ମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଚକ୍ଷଣ ରାଜନୀତିଜ୍ଞ ତଥା ଶିଶୁପ୍ରିୟ ଜବାହରଲାଲ ନେହେରୁଙ୍କ ବୁଧବାର ୧୨୩ ତମ ଜନ୍ମଦିବସ। ଏହି ଅବସରରେ ବାଲିଗୁଡ଼ା ଟାଉନ୍‌ ତଥା ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ସମସ୍ତ ସରକାରୀ ଓ ବେସରକାରୀ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନରେ ମହାସମାରୋହରେ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ସମାଜ ଗଠନରେ ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ଓ ଶିକ୍ଷକ

ସମାଜ ଗଠନରେ ମୁଖ୍ୟସ୍ରୋତ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ ଓ ଶିକ୍ଷକ

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପ୍ରଜାପିତା ବ୍ରହ୍ମାକୁମାରୀ ଈଶ୍ୱରୀୟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ, ବାଲିଗୁଡ଼ା ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ମା’ପାଟଖଣ୍ଡାଙ୍କ ଦୁର୍ଗାମଣ୍ଡପ ପରିସର ମଧ୍ୟରେ ଆଧ୍ୟାମତ୍ିକ ଓ ଶିକ୍ଷାବିତ୍‌ମାନଙ୍କୁ ନେଇ ହୋଇଥିବା ଦୁଇଦିନିଆ ମହାସମ୍ମିଳନୀ ବୁଧବାର ଉଦ୍‌ଯାପିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭଞ୍ଜନଗର ବିଇଓ ଅଫିସ ମୁଖ୍ୟ କିରାଣୀ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭଞ୍ଜନଗର ବିଇଓ ଅଫିସ ମୁଖ୍ୟ କିରାଣୀ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭଞ୍ଜନଗର ବିଇଓ ଅଫିସ ମୁଖ୍ୟ କିରାଣୀ ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀ ଦାଶ। ଶିକ୍ଷକମାନଙ୍କ ଏରିୟର ଟଙ୍କା ପାସ୍‌ କରିବା ପାଇଁ ୨ ଜଣ ଶିକ୍ଷକଙ୍କଠାରୁ ବୁଧବାର ଲାଞ୍ଚ ନେଉଥିବା ବେଳେ ସେ ଧରାପଡ଼ିଛନ୍ତିି।

ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ  : ବାଇକ ଚାଳକ ଗୁରୁତର

ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ : ବାଇକ ଚାଳକ ଗୁରୁତର

ବାଲିଗୁଡ଼ା,୧୪।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ବାଲିଗୁଡ଼ା ଥାନା ବାରଖମାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା ଘଟିଛି। ଟ୍ରକ୍‌ ଓ ବାଇକ୍‌ ମୁହାଁମୁହିଁ  ଧକ୍କାହେବା ଫଳରେ ବାଇକ୍‌ ଚାଳକ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। 

ମଳାଭଞ୍ଜା ବାଲିଘାଟରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୪ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ସହର ଉପକଣ୍ଠ ମଳାଭଞ୍ଜା ନଦୀ ବାଲିଘାଟରେ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ତହସିଲ ପ୍ରଶାସନ ପକ୍ଷରୁ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି କରାଯାଇଛି। 

ଶିଳାନ୍ୟାସରେ ସୀମିତ ଘଟକେଶ୍ୱର ପ୍ରକଳ୍ପ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୪ା୧୧-ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା  ଘଟକେଶ୍ୱର ବହୁମୁଖୀ ଜଳସେଚନ ପ୍ରକଳ୍ପ ଶିଳାନ୍ୟାସରେ ସୀମିତ ରହିଛି। ତୁରନ୍ତ ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଓଡ଼ିଶା ଚାଷୀ ସୁରକ୍ଷା ଅଭିଯାନ ଜିଲା ଶାଖା ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଚାଷୀ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ଦାବି ହୋଇଛି। 

ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ: ସ୍ବାମୀ, ଶ୍ୱଶୁର ଅଟକ

କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର,୧୪ା୧୧-କବିସୂର୍ଯ୍ୟନଗର ଥାନା ପଥରାପଲ୍ଲୀ ଗ୍ରାମରେ ଜନୈକା ମହିଳାଙ୍କୁ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି।

ମୃତ କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ଉଦ୍ଧାର

ମୃତ କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ଉଦ୍ଧାର

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୪ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ବୁଗୁଡ଼ା ବନାଞ୍ଚଳ ପାଣ୍ଡିଆପଥର ନିକଟସ୍ଥ କେନାଲ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଥିବା ଏକ ଚାଷ ଜମିରୁ ବୁଗୁଡ଼ା ବନ ବିଭାଗ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଏକ ଅଣ୍ଡିରା ମୃତ କୃଷ୍ଣସାର ମୃଗ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଛି। 

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ-ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ମୁହାଁମୁହିଁ

ଖଲ୍ଲିକୋଟ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ-ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ ମୁହାଁମୁହିଁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୪ା୧୧-କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ ଗୋଟିଏ । ହେଲେ ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ଦୁଇଟି। ଗୋଟିଏ ଖଲ୍ଲିକୋଟ ସ୍ବୟଂ ଶାସିତ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟ । ଅନ୍ୟଟି ଖଲ୍ଲିକୋଟ କ୍ଲଷ୍ଟର୍‌ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ। ହେଲେ କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ କାହାର। ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟର ନା’ ମହାବିଦ୍ୟାଳୟର । 

ବିଏମ୍‌ସିର ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ

ବିଏମ୍‌ସିର ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ଅଭିଯାନ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୪ା୧୧-ବାହ୍ୟମଳମୁକ୍ତ ହେବ ବ୍ରହ୍ମପୁର| ସହରକୁ ସ୍ମାର୍ଟ ସିଟିରେ ପରିଣତ କରିବା ଓ ବାହ୍ୟ ମଳମୁକ୍ତ ସହର ଘୋଷଣା  ଲକ୍ଷ୍ୟ ନେଇ ଗତ ମେ ୧୩ ମାତୃଦିବସରୁ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ  ପକ୍ଷରୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅଭିଯାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା|

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ ନକ୍ସା ନବିସ ଅଧିକାରୀ

ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ ନକ୍ସା ନବିସ ଅଧିକାରୀ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୪ା୧୧-ବ୍ରହ୍ମପୁର ଭିଜିଲାନ୍ସ ଡିଭିଜନ୍‌  ଜାଲରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଛନ୍ଦି ହୋଇଛନ୍ତି ବିଡିଏ (ବ୍ରହ୍ମପୁର ଉନ୍ନୟନ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ)ର ବରିଷ୍ଠ ନକ୍ସାନବିସ ଅଧିକାରୀ କମ୍‌ ଡିଲିଂ କ୍ଲର୍କ ସିଏଚ୍‌.ବାଣୀଶ୍ରୀ|