ରାଜ୍ୟ | ରାୟଗଡା

ଜୟପୁର ପୋଲିସ ହାତରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ଜିତୁ କଣା

ଜୟପୁର ପୋଲିସ ହାତରେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ଜିତୁ କଣା
ଜୟପୁର,୧୧ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କୋରାପୁଟ ଜିଲା ଜୟପୁର ଟାଉନ୍‌ ଥାନା ପୋଲିସ ଏବଂ ଦୁର୍ବୃତ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ୪.୪୫ ମିନିଟ ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାଇପାସ୍‌ ରୋଡ୍‌ ପୁରଣାଗଡ ଛକ ନିକଟରେ ଗୁଳି ବିନିମୟ ହୋଇଥିଲା । ଏଥିରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷର କୌଣସି କ୍ଷତି ହୋଇ ନ ଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଜଣେ ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧିଙ୍କୁ ଧରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି। ସେ ହେଲେ ଜିତୁ କଣା ଓରଫ ଶଙ୍କର ପାଣିଗ୍ରାହୀ(୨୫)। ପୋଲିସ ତାଙ୍କ ନିକଟରୁ ଏକ ବନ୍ଧୁକ, ଗୋଟିଏ ଜୀବନ୍ତ ଗୁଳି ଓ ଦୁଇଟି ଖୋକା ଜବତ କରିଛି। 

ପୋଲିସଠାରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ପୁରୁଣାଗଡ଼ ଛକ ନିକଟରେ କିଛି ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଥିବା ନେଇ ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସକୁ ଖବର ମିଳିଥିଲା। ପୋଲିସ ସେଠାରେ ଚଢ଼ାଉ କରିବା ସମୟରେ ଦୁଇଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଦୁଇ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳିଚାଳନା କରିଥିଲେ। ଗୋଟିଏ ଗୁଳି ପୋଲିସ ଭ୍ୟାନର ବାମ ପାଖ କବାଟରେ ବାଜିଥିଲା। ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ପାଲଟା ଗୁଳି ଚାଳନା କରାଯିବା ପରେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତମାନେ ସେଠାରୁ ଦୌଡ଼ି ପଳାଇ ଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିଥିଲେ। ତେବେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣଙ୍କୁ କାବୁ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା। ଅନ୍ୟଜଣଙ୍କ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହେବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲେ।

ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜିତୁ ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ ଗତ ୧୮ ତାରିଖରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଗୋପବନ୍ଧୁ ନଗର ଅଞ୍ଚଳରୁ ପୋଲିସ ଉପରକୁ ଗୋଟିଏ ରାଉଣ୍ଡ ଗୁଳି ଚାଳନା କରିବା ସହିତ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲେ। ଅଭିଯୁକ୍ତ ଜିତୁଙ୍କ ନାମରେ ଟାଉନଥାନାରେ ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଚୋରି, ଲୁଟ ଏବଂ ଡକାୟତି ଆଦି ମାମଲା ରହିଛି। 

All Right Reserved By

ରାଜ୍ୟ | ରାୟଗଡା

ରାସ୍ତାରେ ବୁଲି ଦୁଃଖ ଜଣାଇଲେ ଶତାଧିକ ଶିକ୍ଷକ, ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ

ରାସ୍ତାରେ ବୁଲି ଦୁଃଖ ଜଣାଇଲେ ଶତାଧିକ ଶିକ୍ଷକ, ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ

ଆରଡି, ୧୮ା୯(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତ ମଞ୍ଚ, ଧାମନଗର ବ୍ଲକ ତରଫରୁ ନିଜର ଦୁଃଖ ଜଣାଇବା ପାଇଁ ରାସ୍ତାରେ ବାଇକ ଯୋଗେ ଶତାଧିକ ଶିକ୍ଷକ, ଅଧ୍ୟାପକ ଓ କର୍ମଚାରୀ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରି ଜନ ସଚେତନତା ସୃଷ୍ଟି କରିଥିଲେ।

ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ସେବାୟତ ସମିତିର ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ: ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭୋଗଲାଗି ସ୍ବାଭାବିକ

ମଙ୍ଗଳାଙ୍କ ମନ୍ଦିର ସେବାୟତ ସମିତିର ଆନ୍ଦୋଳନ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ: ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଭକ୍ତଙ୍କ ଭୋଗଲାଗି ସ୍ବାଭାବିକ

କାକଟପୁର, ୧୮।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): କାକଟପୁର ପୋଲିସର ଏକତରଫା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ପ୍ରତିବାଦରେ କାକଟପୁରସ୍ଥିତ ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରର ସେବାୟତ ସମିତି ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ପ୍ରାତଃରୁ ଚାଲିଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ମଙ୍ଗଳବାର ଅପରାହ୍ନରେ ପ୍ରତ୍ୟାହୃତ ହୋଇଛି। ମନ୍ଦିର ଟ୍ରଷ୍ଟି ତଥା ତହସିଲଦାର ରୋଜିନା ଦାଶ ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଅପରାହ୍ନରେ ପୁରୀ ଜିଲାପାଳଙ୍କ ସହିତ ସବିଶେଷ ଆଲୋଚନା କରି ସେବାୟତମାନଙ୍କ ଦାବି ସମ୍ପର୍କରେ ଅବଗତ କରାଇଥିଲେ। 

ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ଅଘଟଣ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ମୃତ

ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ଅଘଟଣ, ପାଣିରେ ବୁଡି ଛାତ୍ର ମୃତ

ପାଟଣାଗଡ,୧୮।୯(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଗଣେଶ ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନ କରିବାକୁ ଯାଇ ପାଣିରେ ବୁଡି ଜଣେ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ମୃତକ ହେଲେ ପାଟଣାଗଡ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସିଆଲବନ୍ଧ ଗ୍ରାମର ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀର ଛାତ୍ର ରୂପାନନ୍ଦ ସା (୧୩)। 

ନିଖୋଜ  ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା:ଆଇପିଏଲ୍‌ ବେଟିଂରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ନିଖୋଜ ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଲା:ଆଇପିଏଲ୍‌ ବେଟିଂରୁ ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ

ଭଞ୍ଜନଗର,୧୮।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ତାରସିଂ ଥାନା ଭୋଗରା ଗ୍ରାମର ଏମ୍‌ବିଏ ଛାତ୍ର ଜିତୁ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ମୃତଦେହ ମଙ୍ଗଳବାର କିରିଆମ୍ବ ଜଙ୍ଗଲରୁ ପୋଲିସ ଉଦ୍ଧାର କରିଛି। ଗତମାସ ୨୮ ତାରିଖରୁ ସେ ନିଖୋଜ ଥିଲେ।

ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : ୪ ମାମଲା ରୁଜୁ, ୨୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ବାଘୁଣୀ ଆକ୍ରମଣରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟଣା : ୪ ମାମଲା ରୁଜୁ, ୨୪୦ରୁ ଊର୍ଦ୍ଧ୍ୱ ଅଭିଯୁକ୍ତ

ବନ୍ତଳା, ୧୮।୯ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଅନୁଗୋଳ ଜିଲା ପୁରୁଣାକୋଟ ଥାନା ସାତକୋଶିଆ ଅଭୟାରଣ୍ୟର ଟକରପଡ଼ା ରେଞ୍ଜ ହାତୀବାରି ଗ୍ରାମରେ ଗତ ୧୨ ତାରିଖ ବୁଧବାର ବାଘୁଣୀ ସୁନ୍ଦରୀ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ ଯେଉଁ ଲଙ୍କାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିଲେ ସେ ନେଇ ଥାନାରେ ୪ଟି ପୃଥକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରାଯାଇଛି।

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ ଘଟଣା: ଡିଆଇଜି ପାହ୍ୟା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ ଘଟଣା: ଡିଆଇଜି ପାହ୍ୟା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ

କଟକ ଅଫିସ, ୧୮।୯: ପୋଲିସ-ଆଇନଜୀବୀ ବିବାଦ ଘଟଣାର ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଡିଆଇଜି ପାହ୍ୟାର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ପାଇଁ ମଙ୍ଗଳବାର ହାଇକୋର୍ଟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି।

ଅଧ୍ୟାପକ-ଶିକ୍ଷକ ଗାଁ ମୁହାଁ: ପଦଯାତ୍ରା କରି ଜଣାଇଲେ ଆନ୍ଦୋଳନର କାରଣ, ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଅଧ୍ୟାପକ-ଶିକ୍ଷକ ଗାଁ ମୁହାଁ: ପଦଯାତ୍ରା କରି ଜଣାଇଲେ ଆନ୍ଦୋଳନର କାରଣ, ଆନ୍ଦୋଳନରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଅଫିସ,୧୮।୯: ମଙ୍ଗଳବାର ଓଡିଶା ସ୍କୁଲ କଲେଜ ଶିକ୍ଷକ ଓ ଅଧ୍ୟାପକ ମିଳିତ ମଞ୍ଚର ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବ୍ଲକ ଶାଖା ପକ୍ଷରୁ ଖୋର୍ଦ୍ଧା ବ୍ଳକ କେରଙ୍ଗ, କୁମ୍ବିଲ, ମଲ୍ଲୀପୁର, ହଳଦିଆ, ଟାଙ୍ଗିଆପଡା ପଞ୍ଚାୟତର ଗାଁ ଗୁଡିକୁ ଅଧ୍ୟାପକ ଓ ଶିକ୍ଷକମାନେ ପଦଯାତ୍ରାରେ ଯାଇ ଗାଁଲୋକଙ୍କୁ ଆନ୍ଦୋଳନର କାରଣ ବୁଝାଇଛନ୍ତି। 

ହାଜତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା: ୨ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ହାଜତରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ମାଡ଼ ମାରିବା ଘଟଣା: ୨ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନିଲମ୍ବିତ

ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ଅଫିସ, ୧୮ା୯: ଗତ ୧୨ ତାରିଖରେ ଜଗତ୍‌ସିଂହପୁର ବ୍ଲକ ଅନ୍ତର୍ଗତ ଓଡ଼ିଶୋ ପଞ୍ଚାୟତ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗାଳିଗୁଲଜ ହୋଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା। 

ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରିଙ୍କ ଗସ୍ତନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରିଙ୍କ ଗସ୍ତନେଇ ପ୍ରସ୍ତୁତି ବୈଠକ

ପୁରୀ ଅଫିସ, ୧୮।୯: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ପରିଚାଳନାଗତ ସଂସ୍କାରନେଇ ଆସନ୍ତା ୨୦ ତାରିଖରେ ପୁରୀ ଆସିବେ ଆମିକସ୍‌କ୍ୟୁରି ଗୋପାଳ ସୁବ୍ରମଣ୍ୟମ୍‌। 

ବିଧାନସଭାରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ: ବୈଜୟନ୍ତ ଓ ତାଙ୍କ ୨ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି

ବିଧାନସଭାରେ ହଟ୍ଟଗୋଳ: ବୈଜୟନ୍ତ ଓ ତାଙ୍କ ୨ ସହଯୋଗୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ଦାବି

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୮।୯(ବ୍ୟୁରୋ): ବିରୋଧୀ ଓ ଶାସକ ଦଳ ପୃଥକ ପୃଥକ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ମଙ୍ଗଳବାର ବିଧାନସଭାରେ ପ୍ରବଳ ହଟ୍ଟଗୋଳ କରିଛନ୍ତି। ଗତ ୨୦ ଦିନ ଧରି ଆଇନଜୀବୀ ଚଳାଇଥିବା ଆନ୍ଦୋଳନ ଓ ହାଇକୋର୍ଟ ସମେତ ତଳକୋର୍ଟଗୁଡିକରେ କାର୍ଯ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ କଂଗ୍ରେସ ଉଠାଇ ସରକାରଙ୍କଠାରୁ ଜବାବ ମାଗିଥିବା ବେଳେ ଭାଜପା ସମବାୟ ବିଭାଗରେ ହୋଇଥିବା ୮ଶହ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦୁର୍ନୀତିର ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି କରିଛି। 

ଏମାର ମଠର ୭ ଦୋକାନ ପୁଣି ସିଲ୍‌

ଏମାର ମଠର ୭ ଦୋକାନ ପୁଣି ସିଲ୍‌

ପୁରୀ ଅଫିସ,୧୮।୯: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସମ୍ମୁଖରେ ରହିଛି ଏମାର ମଠ। ମଠ କୋଠାରେ ୭ଟି ଦୋକାନ ଗୃହ ରହିଛି। ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅନୁଯାୟୀ ମଙ୍ଗଳବାର ପିକେଡିଏ ପକ୍ଷରୁ ଉକ୍ତ ଦୋକାନଗୁଡିକୁ ସିଲ୍‌ କରାଯାଇଛି। 

ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରରେ ମହିଳା ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର, ମାଡ଼ ଘଟଣା: ସେବାୟତରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି, ନିରାଶରେ ଫେରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ

ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରରେ ମହିଳା ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର, ମାଡ଼ ଘଟଣା: ସେବାୟତରଙ୍କ ଆନ୍ଦୋଳନ ଜାରି, ନିରାଶରେ ଫେରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ

କାକଟପୁର, ୧୮।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ପୁରୀ ଜିଲା କାକଟପୁର ମଙ୍ଗଳା ମନ୍ଦିରରେ ରବିବାର  ଜନୈକ ମହିଳା ଭକ୍ତଙ୍କୁ  ଦୁର୍ବ୍ୟବହାର  ଓ ମାଡ଼ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ୩ ସେବାୟତଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା।