ବ୍ରହ୍ମପୁର

ସମୁଦ୍ରରେ ଡଙ୍ଗାବୁଡି ୧ ଗୁରୁତର, ୭ ଆହତ

ସମୁଦ୍ରରେ ଡଙ୍ଗାବୁଡି ୧ ଗୁରୁତର, ୭ ଆହତ
ଗଞ୍ଜାମ,୧୧।୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ସାନ ନୋଳିଆ ଗାଁର ୭ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳେ ସମୁଦ୍ରକୁ ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇଥିଲେ। ସମୁଦ୍ରରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡିଯିବାରୁ ଜଣେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୬ଜଣ ସାମାନ୍ୟ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ହେଲେ ଡି. ଗୁରେୟା , ଡି. ସନ୍ନ୍ୟାସୀ, ଡି. କାଲେୟା, ଡି. ସୀମାଦ୍ରି, ଏ. ଆରେୟା, ଏ. ମୁକଡୁ ଏବଂ ଏମ୍‌. ନାରାୟଣ। 
ସୂଚନାନୁଯାୟୀ, ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ସମୁଦ୍ରଠାରୁ ପ୍ରାୟ ୩୦୦ ମିଟର ଗଭୀରକୁ ଯିବାପରେ ସମୁଦ୍ରର ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର ମାଡ଼ରେ ଡଙ୍ଗା ବୁଡିଯାଇଥିଲା। ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ଗଞ୍ଜାମ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି। ସନ୍ନ୍ୟାସୀଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ରହିଛି। ଡଙ୍ଗାର ଉତ୍ତପ୍ତ ଲୁହା ପୋଲ୍‌ରେ ବାଜି ତାଙ୍କ ଶରୀରର କିଛି ଅଂଶ ପୋଡିଯାଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି।
All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଗଣଧାରଣା

ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ ଚାଷୀଙ୍କ ଗଣଧାରଣା

କୋଦଳା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କୋଦଳା ଓ ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଥିବା ଋଷିକୁଲ୍ୟା ରୟତ ମହା ସଭା ପକ୍ଷରୁ ଶୁକ୍ରବାର ସ୍ଥାନୀୟ ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ସମ୍ମୁଖରେ  ବହୁ ଚାଷୀ ବିଭିନ୍ନ ଦାବି ନେଇ ଗଣଧାରଣା ଦେଇଛନ୍ତି। ସୀମାଞ୍ଚନ ନାହାକଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଅଞ୍ଚଳର ହଜାର ହଜାର ଚାଷି ସ୍ଥାନୀୟ ଦଣ୍ଡୀଶ୍ୱର ପୀଠରୁ ଏକ ଶୋଭାଯାତ୍ରା କରି ତହସିଲ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚଥିଲେ।

ଆଦିବାସୀ ସୌରା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଧର୍ମୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ

ଆଦିବାସୀ ସୌରା ସମ୍ପ୍ରଦାୟର ଧର୍ମୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ

ଧରାକୋଟ,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଧରାକୋଟ ବ୍ଲକର ବାହାରପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ନବକେଶର ଅଧିବାସୀମାନଙ୍କର ଏକ ଧର୍ମୀୟ ସମ୍ମିଳନୀ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ପୂର୍ବତନ ସାନଖେମୁଣ୍ଡି ବିଧାୟକ ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଜେନା ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି, ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କଂଗ୍ରେସର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ସାକା ସୁଜିତ ସମ୍ମାନୀତ ଅତିଥି, ସମାଜିକକର୍ମୀ ଦୟାନିଧି ସେଠୀ, ଜିଲା ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସମ୍ପାଦକ ସୁନିଲ ଚୌଧୁରୀ, ବାବୁଲା ସ୍ବାଇଁ, ବିଜୟ ମଣ୍ଡଳ, ଚିନ୍ମୟ କୁମାର ହୋତା ପ୍ରମୁଖ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

କଂଗ୍ରେସର ସାଙ୍ଗଠନିକ ସଭା

କଂଗ୍ରେସର ସାଙ୍ଗଠନିକ ସଭା

ଦିଗପହଣ୍ଡି,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ଦିଗପହଣ୍ଡି ବ୍ଲକ ବିଜୟଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାରାୟଣପୁର ପଞ୍ଚାୟତ ବଳରାମପୁର ଶୈବପୀଠରେ ଗୁରୁବାର ବମକେଇ ଜିଲା ପରିଷଦ ଜୋନସ୍ତରୀୟ ସାଙ୍ଗଠନିକ ସଭା ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବୃନ୍ଦାବନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ଆୟୋଜିତ ସଭାରେ କଂଗ୍ରେସ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା କମିଟିର କାର୍ଯ୍ୟକାରୀ ସଭାପତି ସାକା ସୁଜିତ, ଉପସଭାପତି ପ୍ରଫୁଲ ପଣ୍ଡା ଅତିଥି ଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

କୋଦଳାରେ ସମବାୟ ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

କୋଦଳାରେ ସମବାୟ ସପ୍ତାହ ପାଳିତ

କୋଦଳା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- କୋଦଳା ସମବାୟ କେନ୍ଦ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କ ପ୍ରାଙ୍ଗଣରେ ଶୁକ୍ରବାର ସର୍ବଭାରତୀୟ ସମବାୟ ସପ୍ତାହ ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି। ବ୍ୟାଙ୍କର ସହ ପରିଚାଳକ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଚରଣ ସ୍ବାଇଁଙ୍କ ତତ୍ତ୍ୱାବଧାନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥି ଭାବେ ଆସିକା ସମବାୟ କେନ୍ଦ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କର ସଭାପତି ବିରେନ୍ଦ୍ର କେଶରୀ ଆରୁଖ, ମୁଖ୍ୟବକ୍ତା ଭାବେ ଆସିକା ସମବାୟ କେନ୍ଦ୍ର ବ୍ୟାଙ୍କ ଏଜିଏମ୍‌ ଟି. ଗୋବିନ୍ଦ ରେଡ୍ଡୀ, ଏଆରଇଏ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ କପିଳେଶ୍ୱର ପଣ୍ଡାଙ୍କ ସମେତ ୧୪ଟି ସେବା ସମବାୟ ସମିତିର ପରିଚାଳନା ପରିଷଦର ସ୍ଥାୟୀ ସଭାପତି ଓ ସମ୍ପାଦକ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ।

ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଗୋଶାଳାରେ ଗୋଷ୍ଟାଷ୍ଟମୀ ଉତ୍ସବ

ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଗୋଶାଳାରେ ଗୋଷ୍ଟାଷ୍ଟମୀ ଉତ୍ସବ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬।୧୧: ବ୍ରହ୍ମପୁର ଆଗା ସାହି ଶ୍ରୀକୃଷ୍ଣ ଗୋଶାଳା ପରିସରରେ ଶୁକ୍ରବାର ଗୋଷ୍ଟାଷ୍ଟମୀ ଉତ୍ସବ ଶୁକ୍ରବାର ପାଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ଏହି ଅବସରରେ ସକାଳୁ ହୋମପୂଜା ସହ ଗୋପୂଜନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । 

ଚୋରି ଅଟୋ ଉଦ୍ଧାର, ୨ ଗିରଫ

ଚୋରି ଅଟୋ ଉଦ୍ଧାର, ୨ ଗିରଫ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ୍‌,୧୬ା୧୧-ଏକ ପାସେଞ୍ଜର ଅଟୋ ଚୋରି ମାମଲାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଟାଉନ ଥାନା ପୋଲିସ ସମ୍ପୃକ୍ତ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗୁରୁବାର ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଛି| 

ଭାଲିଆଗୁଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରେ ମିଥ୍ୟା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ଭାଲିଆଗୁଡ଼ା ଜଙ୍ଗଲରେ ମିଥ୍ୟା ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରର ପ୍ରତିବାଦରେ ବିକ୍ଷୋଭ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬ା୧୧- ଦକ୍ଷିଣାଞ୍ଚଳ ଆରଡିସିଙ୍କ ବ୍ରହ୍ମପୁରସ୍ଥ ଅଫିସ ଆଗରେ ଗୁରୁବାର ମିଥ୍ୟା ମକଦ୍ଦମା ବିରୋଧୀ ଅଭିଯାନ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଗଣ ସଂଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରଦର୍ଶନ ସହ ପ୍ରତିବାଦ ସମାବେଶ ହୋଇଥିଲା।

ପଲିଥିନ ଧରପଗଡ: ୧୩ ହଜାର ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ପଲିଥିନ ଧରପଗଡ: ୧୩ ହଜାର ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ,୧୬ା୧୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ସହରକୁ ପଲିଥନ ଓ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ମୁକ୍ତ ସହରରେ ପରିଣତ କରାଯିବା ନେଇ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମହାନଗର ନିଗମ ପକ୍ଷରୁ ଜୋରଦାର ଉଦ୍ୟମ କରାଯାଉଛି|

ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଜ୍ଞାନ, ସିଏସ୍‌ଆଇଆର୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଏମ୍‌ଓୟୁ

ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଜ୍ଞାନ, ସିଏସ୍‌ଆଇଆର୍‌ ମଧ୍ୟରେ ଏମ୍‌ଓୟୁ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୧୬ା୧୧- ବ୍ରହ୍ମପୁର ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟ ସାମୁଦ୍ରିକ ବିଜ୍ଞାନ ବିଭାଗ   ଓ ସିଏସ୍‌ଆଇଆର ଫୋର ପାରାଡାଇନ ଅନୁଷ୍ଠାନ ମଧ୍ୟରେ ୩ ବର୍ଷ ପାଇଁ ଏକ ଏମ୍‌ଓୟୁ ଗୁରୁବାର ସ୍ବାକ୍ଷରିତ ହୋଇଯାଇଛି| 

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦାଦା ମୃତ, ପୁତୁରା ଗୁରୁତର: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦାଦା ମୃତ, ପୁତୁରା ଗୁରୁତର: ରାସ୍ତାରୋକୋ

ଗଞ୍ଜାମ,୧୬ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଥାନା ୧୬ନଂ ଜାତୀୟ ରାଜପଥ ଋଷିକୁଲ୍ୟା ବ୍ରିଜ ନିକଟରେ ଗୁରୁବାର ସଡ଼କ ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଦାଦାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବା ବେଳେ ପୁତୁରା ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି।

ବୁଗୁଡ଼ା ପୋଲିସର ଓକିଲଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣା, ବଦଳିଲେ ଥାନାଧିକାରୀ

ବୁଗୁଡ଼ା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନା ଭିତରେ ଓକିଲଙ୍କୁ ମଙ୍ଗଳବାର ପୋଲିସର ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ଗୁରୁବାର ବୁଗୁଡ଼ା ଥାନାଧିକାରୀ ରାମଚନ୍ଦ୍ର ବିଶ୍ୱାଳଙ୍କୁ ବଦଳି କରାଯାଇ ଜିଲା ରିଜର୍ଭ ପୋଲିସ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅବସ୍ଥାପିତ କରାଯାଇଛି ।

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୬ ବଖରା ପୋଡ଼ି ଧ୍ୱଂସ

ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ୬ ବଖରା ପୋଡ଼ି ଧ୍ୱଂସ

ବେଗୁନିଆପଡ଼ା,୧୬।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ବେଗୁନିଆପଡ଼ା ବ୍ଲକ ମର୍ଦ୍ଦକୋଟ ଗ୍ରାମରେ ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ ଘଟି ୪ଜଣଙ୍କ ୬ ବଖରା ପୋଡି ଯାଇଛି। କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତମାନେ ହେଲେ ଯୋଗିରାମ ସାହୁ, ରବୀନ୍ଦ୍ର ସାହୁ, ବାନାମ୍ବର ବରାଡ଼ ଓ କୁନ୍ତି ବରାଡ଼। ଗୁରୁବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ଗୋଟାଏରେ ହଠାତ୍‌ ନିଆଁ ଲାଗି ଯାଇଥିଲା। ଗ୍ରାମବାସୀ ନିଆଁ ଲିଭାଇବା ସହ କୋଦଳା ଦମକଳ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଖବର ଦେଇଥିଲେ। କୋଦଳା ଦମକଳ ବାହିନୀ ପହଞ୍ଚତ୍ ନିଆଁକୁ ଆୟତ୍ତ କରିଥିଲେ। ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ କେ.ବରିଡ଼ା ରାଜସ୍ବ ନିରୀକ୍ଷକ ମିନକେତନ ଶବର ପହଞ୍ଚତ୍ ତଦନ୍ତ କରି କୋଦଳା ତହସିଲଦାର ପ୍ରଭାତ କୁମାର ପରିଡ଼ାଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି।