ଜାତୀୟ |

ବଳପୂର୍ବକ ପାଣି ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ପାକିସ୍ତାନ: ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ସାଧାରଣ ଜନତା

ବଳପୂର୍ବକ ପାଣି ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛି ପାକିସ୍ତାନ: ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ସାଧାରଣ ଜନତା
ମୁଜଫରାବାଦ/ଇସଲାମାବାଦ,୧୧।୯: ପାକିସ୍ତାନରେ ଦେଖାଦେଇଛି ପାଣି ସମସ୍ୟା। ଏଥିପାଇଁ ସେ ବଳ ପୂର୍ବକ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କଶ୍ମୀର(ପିଓକେ)ରୁ ପାଣି ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ ଏଭଳି ନୀତିକୁ ବିରୋଧ କରି ଶହ ଶହ ସଂଖ୍ୟାରେ ଲୋକ ରାଜରାସ୍ତାକୁ ଓହ୍ଲାଇ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରୁଛନ୍ତି। ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ନିଲମ ନଦୀ ପାଣିର ଦିଗ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ପାକିସ୍ତାନର ପଞ୍ଜାବ ଅଞ୍ଚଳକୁ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛି। ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କର ଏହି ଯୋଜନା ମୁଜାଫରାବାଦ ଜନତାଙ୍କ ଲାଇଫ୍‌ ଲାଇନ୍‌ କୁହାଯାଉଥିବା ନିଲମ ନଦୀର ଜଳଠାରୁ ସେମାନଙ୍କୁ ବଞ୍ଚିତ କରୁଛି। ଯାହାଫଳରେ ବର୍ଷାଦିନରେ ବି ନଦୀ ଶୁଖିଲା ପଡୁଛି। କାଶ୍ମୀର ଲୋକଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଅଧିକାରରୁ ବଞ୍ଚିତ କରାଯାଉଥିବାରୁ ଲୋକେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।  
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ଗାଈକୁ ମିଳିବ ‘ରାଷ୍ଟ୍ର ମାତା’ର ମାନ୍ୟତା

ଗାଈକୁ ମିଳିବ ‘ରାଷ୍ଟ୍ର ମାତା’ର ମାନ୍ୟତା

ଡେରାଡୁନ୍‌,୨୦।୯: ଗାଈକୁ ‘ରାଷ୍ଟ୍ର ମାତା’ର ମାନ୍ୟନା ମିଳିବାକୁ ନେଇ  ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡ ବିଧାନସଭାରେ ଦିଆଯାଇଥିବା ପ୍ରସ୍ତାବ ଉପରେ ବୁଧବାର ସର୍ବସମ୍ମତି କ୍ରମେ ଅନୁମୋଦନ ମିଳିଛି। 

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଏସିପିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବିଧବା

ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଏସିପିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ବିଧବା

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୦।୯: ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସ ଏସିପିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି ଜଣେ ବିଧବା ମହିଳା। ମହିଳା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କ ୩ ସନ୍ତାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଉଛନ୍ତି ଏସିପିଙ୍କ ପୁତ୍ର।

ଇଛା ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଆବେଦନ କଲେ ବେସାହାରା ପିତା

ଇଛା ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ଆବେଦନ କଲେ ବେସାହାରା ପିତା

କୋଲକତା,୨୦।୯: ଜୀବନର ପରିଣତ ବୟସରେ ସନ୍ତାନର ଉପେକ୍ଷାର ଶିକାର ହୋଇ ଜଣେ ବେସାହାରା ପିତା ଇଛା ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ କରିଛନ୍ତି ଆବେଦନ। ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ କୋଲକତାର ଭବାନୀପୁର ନିବାସୀ ଦୀପକ ସିଂ ଜଣେ ଏସି ମରାମତି ମେକାନିକ୍‌ ଭାବେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିଲେ। 

ଅବିବାହିତ କହି ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ଗିରଫ ହେଲେ ଯୁବକ

ଅବିବାହିତ କହି ଯୁବତୀଙ୍କ ସହ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖି ଗିରଫ ହେଲେ ଯୁବକ

ଭୋପାଳ,୨୦।୯: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଭୋପାଳରେ ନିଜକୁ ଅବିବାହିତ କହି ଜଣେ ଯୁବତୀଙ୍କ ସହିତ ଶାରୀରିକ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଅଜହର ଅଲ୍ଲୀ ନାମକ ଯୁବକଙ୍କୁ ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଛି। 

ମଝି ଆକାଶରେ ଜେଟ୍‌ ଏୟାରଓ୍ବେଜ ବିମାନରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି: ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ନାକ କାନରୁ ବାହାରିଲା ରକ୍ତ

ମଝି ଆକାଶରେ ଜେଟ୍‌ ଏୟାରଓ୍ବେଜ ବିମାନରେ ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି: ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ନାକ କାନରୁ ବାହାରିଲା ରକ୍ତ

ମୁମ୍ବାଇ,୨୦।୯: ମଝି ଆକାଶରେ ଜେଟ୍‌ ଏୟାରଓ୍ବେଜ୍‌ର ବିମାନରେ ଦେଖାଦେଇଥିଲା ଯାନ୍ତ୍ରିକ ତ୍ରୁଟି। ଫଳରେ ବିମାନ ମଧ୍ୟରେ ବାୟୁଚାପ କମିବାରେ ଲାଗିଥିଲା। ୩୦ ଜଣ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ନାକ ଓ କାନରୁ ରକ୍ତ ବାହାରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା।

ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ତିନି ତଲାକ୍‌ ଦେଇ ବାନ୍ଧବୀଙ୍କ ସହିତ ସମଲିଙ୍ଗୀ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ମହିଳା

ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ତିନି ତଲାକ୍‌ ଦେଇ ବାନ୍ଧବୀଙ୍କ ସହିତ ସମଲିଙ୍ଗୀ ସମ୍ପର୍କ ରଖିଲେ ମହିଳା

ସୀତାପୁର, ୨୦।୯: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ସୀତାପୁରରେ ଘଟିଛି ଏକ ରୋଚକ ଘଟଣା।  ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ବାମୀ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ତିନି ତଲାକ୍‌ ଦେଉଥିବାବେଳେ ସ୍ଥାନୀୟ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜଣେ ମହିଳା ସ୍ବାମୀଙ୍କୁ ପୋଲିସ ସମ୍ମୁଖରେ ଦେଇଛନ୍ତି ତିନି ତଲାକ୍‌।

ସାଙ୍ଗ ସାଜିଲେ ସଇତାନ

ସାଙ୍ଗ ସାଜିଲେ ସଇତାନ

ହରିୟାଣା, ୧୯।୯: ହରିୟାଣାର ରଓ୍ବୋଡିରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ପୁରସ୍କାରପ୍ରାପ୍ତ ଜଣେ ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଗଣବଳାତ୍କାର ହେବା ଘଟଣା ମନରୁ ନଲିଭୁଣୁ ପୁଣି ସେଭଳି ଏକ ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

ନଣନ୍ଦ-ଭାଉଜଙ୍କ ଆପତ୍ତିଜନକ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସ୍ବାମୀ

ନଣନ୍ଦ-ଭାଉଜଙ୍କ ଆପତ୍ତିଜନକ ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଥାନାରେ ପହଞ୍ଚିଲେ ସ୍ବାମୀ

ଲକ୍ଷ୍ନୌ, ୧୯।୯: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର କାନପୁର ଜିଲାରେ ସମଲିଙ୍ଗୀ ସମ୍ପର୍କର ଏକ ଅଜବ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଠାକାର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜ ଭଉଣୀ ଓ ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସମ୍ପର୍କକୁ ନେଇ ଆପତ୍ତି ଉଠାଇବା ସହ ଥାନାରେ ଏନେଇ ଏତଲା ଦାଏର କରିଛନ୍ତି। 

ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କଲେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା

ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କଲେ ସାନିଆ ମିର୍ଜା

ହାଇଦ୍ରାବାଦ, ୧୯।୯: ଏସିଆ କପରେ ଭାରତ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ସୁପରହିଟ ମୁକାବିଲା ପୂର୍ବରୁ ନିଜକୁ ସୁରକ୍ଷିତ କରିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଟେନିସ୍‌ ଷ୍ଟାର ସାନିଆ ମିର୍ଜା। 

ଅଗଷ୍ଟା ଓ୍ବେଷ୍ଟଲାଣ୍ଡ୍‌ ହେଲିକପ୍ଟର ମାମଲା: ମିଶେଲ୍‌ଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ଆଦେଶ

ଅଗଷ୍ଟା ଓ୍ବେଷ୍ଟଲାଣ୍ଡ୍‌ ହେଲିକପ୍ଟର ମାମଲା: ମିଶେଲ୍‌ଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ଆଦେଶ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ଦୁବାଇ,୧୯।୯: ଅଗଷ୍ଟା ଓ୍ବେଷ୍ଟଲାଣ୍ଡ ହେଲିକପ୍ଟର ମାମଲାରେ ଭାରତକୁ ମିଳିଛି ସଫଳତା। ଏହି ବିବାଦୀୟ ୩୬ ଶହ କୋଟି ଡିଲ୍‌ରେ ବ୍ରିଟିଶ୍‌ ବିକ୍ରେତା କ୍ରିଶ୍ଚିୟନ ମିଶେଲ୍‌ଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟର୍ପଣ ଲାଗି ଦୁବାଇର ଏକ ଆଦାଲତ ଦେଇଛନ୍ତି ଆଦେଶ।

ତିନି ତଲାକ୍‌ ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ ମିଳିଲା ମଞ୍ଜୁରୀ

ତିନି ତଲାକ୍‌ ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ ମିଳିଲା ମଞ୍ଜୁରୀ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୯: ଭାଜପା ନେତୃତ୍ୱାଧୀନ ଏନଡିଏ ସରକାର କ୍ୟାବିନେଟ୍‌ ବୁଧବାର ତିନି ତଲାକ୍‌ ଅଧ୍ୟାଦେଶକୁ ମଞ୍ଜୁରୀ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ବିଲ୍‌ ଗତ ଦୁଇଟି ଅଧିବେଶନରେ ରାଜ୍ୟସଭାରେ ପାସ୍‌ ହୋଇ ପାରି ନ ଥିଲା।

ଘାନିଙ୍କ ଭାରତ ଗସ୍ତ: ଆଞ୍ଚଳିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ବାଣିଜ୍ୟକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ଘାନିଙ୍କ ଭାରତ ଗସ୍ତ: ଆଞ୍ଚଳିକ ସୁରକ୍ଷା ଓ ବାଣିଜ୍ୟକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୧୯।୯: ଆଫଗାନୀସ୍ତାନ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଅଶରାଫ୍‌ ଘାନି ବୁଧବାର ଭାରତ ଗସ୍ତରେ ଆସି ନୂଆଦିଲ୍ଲୀରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ସେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ସହିତ କେତେକ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରିବେ।