ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଓକିଲଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଅବ୍ୟାହତ


ଆସିକା,୧୧ା୯(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ): କଟକରେ ଆଇନଜୀବୀଙ୍କ ଉପରେ ପୋଲିସ ଆକ୍ରମଣର ପ୍ରତିବାଦରେ ଆସିକାରେ ଓକିଲମାନଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଚାଲିଥିବା କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଅବ୍ୟାହତ ରହିଛି ା ସୋମବାର ଓକିଲ ସଂଘ ସଭାପତି ସୁରେନ୍ଦ୍ରନାଥ ପଣ୍ଡାଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷାତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ସଂଘର ଏକ ବୈଠକରେ ଏହି କାର୍ଯ୍ୟବନ୍ଦ ଆନ୍ଦୋଳନ ଚଳିତ ମାସ ୧୨ ଯାଏ ଚାଲିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ା ଘଟଣାରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ତୁରନ୍ତ ଗିରଫ ସହ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ଲାଗି ବୈଠକରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଥିବା ସଭାପତି ପଣ୍ଡା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ା

All Right Reserved By

ବ୍ରହ୍ମପୁର

ଛୁରା ମାଡରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଛୁରା ମାଡରେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର

ଆସିକା,୨୧।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ଆସିକା ଏନ୍‌ଏସିର ଲାଲା ଗୋର୍ଜି ଛକ ଠାରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମଧ୍ୟାହ୍ନ ପ୍ରାୟ ୨ଟାରେ ଛୁରା ମାଡରେ ଜଣେ ଯୁବକ ଗୁରୁତର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେ ହେଲେ ଶିଲୁ ସ୍ବାଇଁ। ତାଙ୍କ ଘର ମଥୁରା ଓ ସେ ଆସିକା ପାକଲାପଲ୍ଲୀରେ ରହୁଥିଲେ। ଶିଲୁଙ୍କୁ ଆସିକା ସରକାରୀ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ବଡମେଡିକାଲକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି। କେଉଁ ପରିସ୍ଥିତିରେ ଏହି ଛୁରାମାଡ ହେଲା ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ନ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସାମାନ୍ୟ ବଚସାରୁ ଏଭଳି ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି।

ବେଆଇନ ବାଲି , ପଥର ଚାଲାଣ: ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ବେଆଇନ ବାଲି , ପଥର ଚାଲାଣ: ଜରିମାନା ଆଦାୟ

ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ,୨୦।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)- ହିଞ୍ଜିଳିକାଟୁ ତହସିଲଦାର ଗୋପୀନାଥ କଅଁରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶରେ ମଙ୍ଗଳବାର ରାଜସ୍ବ କର୍ମଚାରୀମାନଙ୍କ ୨ଟି ଟିମ୍‌ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ କରିଥିଲେ। ବେଆଇନ ଭାବେ ବାଲି ଓ ପଥର ଚୋରା ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ୧୨ ଟି ଟ୍ରକ ଓ ଟ୍ରାକ୍ଟର ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା। ଜବତ ଗାଡି ମାଲିକମାନଙ୍କ ଠାରୁ ଜରିମାନା ବାବଦକୁ ୧ ଲକ୍ଷ ୧୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି।

ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବଦଳରେ ଏଡିଏମ୍‌ ଶୁଣିଲେ ଅଭିଯୋଗ

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)-ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାସ ତୃତୀୟ ସୋମବାର (କାର୍ଯ୍ୟଦିବସ) ଦିନ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲାପାଳ ଭଞ୍ଜନଗର ଠାରେ ଉପଖଣ୍ଡ ଲୋକଙ୍କ ବିଭିନ୍ନ ଆପତ୍ତି ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଥାନ୍ତି। ଏଥର କିନ୍ତୁ ସୋମବାର ବଦଳରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ହୋଇଥିଲା। ଜିଲାପାଳଙ୍କ ବଦଳରେ ଏଡିଏମ୍‌ ବିଜୟ କୁମାର ଦାସ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ଉପ ଜିଲାପାଳ ରାଜେନ୍ଦ୍ର କୁମାର ମିଞ୍ଜଙ୍କ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗର ଅଧିକାରୀମାନେ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ୧୮୭ଟି ଅଭିଯୋଗ ଆସିଥିଲା। ସେଥିରୁ ୪ଜଣଙ୍କୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ରିଲିଫ ଫଣ୍ଡରୁ ୮ ହଜାର ଟଙ୍କା ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା।

ଚାକିରୀ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ବଳାତ୍କାର: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଚାକିରୀ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇ ବଳାତ୍କାର: ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୨୦।୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଜଣେ  ୨୩ ବର୍ଷ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରଲୋଭନ ଦେଖାଇବା ସହ ଚାକିରୀ କରାଇଦେବା ଏବଂ ରୋଜଗାର ବୃଦ୍ଧିର ଲୋଭ ଦେଖାଇ ବାରମ୍ବାର ବଳାତ୍କାର କରାଯାଇଥିବା ବ୍ରାହ୍ମଣୀଗାଁ ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛିା 

ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଆଇଆଇଏମସ୍‌ର ସର୍ବେକ୍ଷେଣ

ଦୁର୍ଗମ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏଆଇଆଇଏମସ୍‌ର ସର୍ବେକ୍ଷେଣ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି, ୨୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଦିନକୁ ଦିନ ଖାଦ୍ୟରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ସହ ଫାରଷ୍ଟଫୁ ଓ ସହ ରାସାୟନିକ ପଦାର୍ଥ ମିଶା ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛିା ଗାଁରେ ଫାଷ୍ଟ୍‌ଫୁଡ୍‌ ସେଣ୍ଟର ରହିଥିବା ସହ ବିଷ ସଦୃଶ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗର ଶିକାର ହେବାକୁ ପଡ଼ୁଛିା 

ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମକ୍‌ ଡ୍ରିଲ୍‌

ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ମକ୍‌ ଡ୍ରିଲ୍‌

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ, ୨୦।୧୧: ସ୍ଥାନୀୟ ସେଣ୍ଟ ଭିନସେଣ୍ଟ କନଭେଣ୍ଟ ସ୍କୁଲଠାରେ ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଗ୍ନିଶମ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଅଗ୍ନି ନିରାପତ୍ତା ସମ୍ପର୍କରେ ମଙ୍ଗଳବାର ମକ ଡ୍ରିଲ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି।

ଭଞ୍ଜନଗରରେ ଏଡିଏମ୍‌ଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଭଞ୍ଜନଗରରେ ଏଡିଏମ୍‌ଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି

ଭଞ୍ଜନଗର,୨୦।୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.): ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲା ଭଞ୍ଜନଗର ଉପଜିଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଜିଲାପାଳଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି ହୋଇଛି। 

ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ୮ ଆହତ

ଦୁଇ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ: ୮ ଆହତ

ଦିଗପହଣ୍ଡି, ୨୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.): ଦିଗପହଣ୍ଡି ଥାନା ଝରିପଦର ଗ୍ରାମରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସକାଳ ପ୍ରାୟ ୯ଟାରେ ଦୁଇ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳ ଘଟିଚି।

ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନାହାନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ: ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବାହାରେ ଅପେକ୍ଷା କରି ନୟାନ୍ତ

ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନାହାନ୍ତି ଶିକ୍ଷକ: ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ବାହାରେ ଅପେକ୍ଷା କରି ନୟାନ୍ତ

ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି,୨୦।୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- କନ୍ଧମାଳ ଜିଲା ଦାରିଙ୍ଗବାଡ଼ି ବ୍ଳକ ବୁଡାଗୁଡ଼ା ପଞ୍ଚାୟତ ଅଧିନରେ ଥିବା ଟପେରିଙ୍ଗିଆ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପୁର୍ବାହ୍ନ ୧୧ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଖୋଲି ନ ଥିଲା। ଫଳରେ ବିଦ୍ୟାଳୟ ମୁଖ୍ୟ ଫାଟକ ନିକଟରେ ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ରମାନେ ବହୁ ସମୟ ଧରି ଠିଆ ହୋଇ ଶିକ୍ଷକଙ୍କୁ ଅପେକ୍ଷା କରି ନୟାନ୍ତ ହେବା ସହ କିଛି ଛାତ୍ରୀଛାତ୍ର ନିଜ ଘରକୁ ଫେରିଥିବା ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତିା 

ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ଓଇଏସ୍‌ ସଂଘ

ବ୍ରହ୍ମପୁର ଅଫିସ/ଛତ୍ରପୁର,୨୦ା୧୧ (ଡି.ଏନ.ଏ.)-କ୍ୟାଡର୍‌ ରୁଲ୍‌ ପ୍ରଣୟନ ପାଇଁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ଦାବି କରାଯାଉଥିଲେ ମଧ୍ୟ ପୂରଣ ହୋଇପାରୁ ନାହିଁ। ଏହାର ପ୍ରତିବାଦରେ ଆନ୍ଦୋଳନକୁ ଓହ୍ଲାଇବା ପାଇଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଓଡ଼ିଶା ଶିକ୍ଷା ସେବା ସଂଘ(ଓଇଏସ୍‌ଏ)। 

ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପୂର୍ବତନ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି

ଦଳରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ପୂର୍ବତନ ବ୍ଲକ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି

ସୋରଡା,୨୦ା୧୧(ଡି.ଏନ୍‌.ଏ.)-ସୋରଡା ବ୍ଲକ ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ତଥା ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ସଭ୍ୟ ପ୍ରମୋଦ ପଟ୍ଟନାୟକ ସୋମବାର କଂଗ୍ରେସର ପ୍ରାଥମିକ ସଦସ୍ୟ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଛନ୍ତି। 

ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର : ଅଭିଯୋଗ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ

ଆର.ଉଦୟଗିରି,୨୦ା୧୧(ଡି.ଏନ.ଏ.)- ଆର.ଉଦୟଗିରି ଥାନା ଅଞ୍ଚଳର ଜଣେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବଳାତ୍କାର ଅଭିଯୋଗରେ ପୋଲିସ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ସେ ହେଲେ ପିଣ୍ଟୁ ନାୟକ। ୧୬ ତାରିଖରେ ନାବାଳିକା ଜଣକ ଏକୁଟିଆ ପୋଖରୀକୁ ଗାଧୋଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ପିଣ୍ଟୁ ତାଙ୍କୁ ଜୋରଜବରଦସ୍ତ ବଳାତ୍କାର କରିଥିଲେ।