ଜାତୀୟ |

ଶନିବାର ବିନା ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ସ୍କୁଲ ଯିବେ ପିଲା

ଶନିବାର ବିନା ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ସ୍କୁଲ ଯିବେ ପିଲା
ଜୟପୁର,୧୦।୯: ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ପ୍ରଚଳିତ ହେବ ‘ହାପି ସଟରଡେ’। ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ଶନିବାରକୁ ‘ହାପି ସଟରଡେ’ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି ରାଜସ୍ଥାନ ସରକାର। ଏହି ୨ଦିନ ପିଲାମାନଙ୍କୁ କିଛି ସୃଜନାତ୍ମକ ଶିକ୍ଷା ପ୍ରଦାନ କରାଯିବ। ସେଥିପାଇଁ ଏହି ୨ ଦିନ ପିଲାମାନେ ବିନା ବ୍ୟାଗ୍‌ରେ ସ୍କୁଲ ଆସିପାରିବେ। ପିଲାମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଜ୍ଞାନାତ୍ମକ,ଭାବାତ୍ମକ ଓ କ୍ରିୟାତ୍ମକ ଏହି ୩ଟି ଦିଗରେ ବିକାଶ ହେବା ଜରୁରୀ। ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ଯଦି କୌଣସି ଗୋଟିଏକୁ ଉପେକ୍ଷା କରାଯାଏ ତେବେ ଅନ୍ୟ ଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ପ୍ରଭାବିତ ହେବ। ଏହାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସରକାର ମାସର ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ଚତୁର୍ଥ ଶନିବାରକୁ ‘ହାପି ସଟରଡେ’ ଭାବେ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। 
All Right Reserved By

ଜାତୀୟ |

ସିବିଆଇ ବନାମ ସିବିଆଇ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗଲେ ଆଉ ଜଣେ ଅଫିସର

ସିବିଆଇ ବନାମ ସିବିଆଇ: ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଗଲେ ଆଉ ଜଣେ ଅଫିସର

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୧୭।୧୧: ଦେଶର ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଯାଞ୍ଚ ଏଜେନ୍ସି ସିବିଆଇରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତଃକନ୍ଦଳ ଦିନକୁଦିନ ତୀବ୍ର ହେବାରେ ଲାଗିଛି। ସିବିଆଇର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାକେଶ ଆସ୍ଥାନା, ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଆଲୋକ ବର୍ମା, ଡିଏସପି ଏକେ. ବକ୍ସିଙ୍କ ପରେ ଡେପୁଟୀ ଏସପି ଅଶ୍ୱିନୀ କୁମାର ଗୁପ୍ତା ନିଜ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍‌ ଅର୍ଡରକୁ ନେଇ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ଯାଇଛନ୍ତି। 

ସାବରିମାଳା ମନ୍ଦିରରୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ସାବରିମାଳା ମନ୍ଦିରରୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ

ଥିରୁଭାନନ୍ତପୁରମ୍‌, ୧୭।୧୧: କେରଳର ଐତିହାସିକ ସାବରିମାଳା ମନ୍ଦିରରୁ ଫେରୁଥିବାବେଳେ ଜଣେ ୫୦ ବର୍ଷୀୟ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ହୃଦ୍‌ଘାତରେ ମହିଳାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। 

ଲୁଚେଇ ରଖିବା ଲାଗି ବହୁତ କିଛି ଅଛି: ଜେଟଲୀ

ଲୁଚେଇ ରଖିବା ଲାଗି ବହୁତ କିଛି ଅଛି: ଜେଟଲୀ

ଭୋପାଳ,୧୭।୧୧(ପିଟିଆଇ)- ଆନ୍ଧ୍ର ପ୍ରଦେଶ ଓ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ରାଜ୍ୟ ସିବିଆଇ ମଧ୍ୟରେ ଥିବା ସାଧାରଣ ସମ୍ମତିକୁ ପ୍ରତ୍ୟାହାର କରିବା ପରେ ଭାଜପା ପରିଚାଳିତ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

୧୦୪ ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ

୧୦୪ ଟଙ୍କା ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ

ରାୟପୁର, ୧୭।୧୧: ଛତିଶଗଡ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଧନୀ ଓ ଗରିବ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ କଡା ମୁକାବିଲା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଏଠାରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ନିର୍ବାଚନ ସରିଥିବାବେଳେ ସମସ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ତାଲିକା ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ ପାଖରେ ପହଞ୍ଚିଛି। 

ମୁଜାଫରପୁର ଶେଲଟର୍‌ ହୋମ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା: ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଞ୍ଜୁ ବର୍ମାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବାଜ୍ୟାପ୍ତି

ମୁଜାଫରପୁର ଶେଲଟର୍‌ ହୋମ ଯୌନ ନିର୍ଯାତନା ମାମଲା: ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଞ୍ଜୁ ବର୍ମାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବାଜ୍ୟାପ୍ତି

ପାଟନା, ୧୭।୧୧: ଦେଶରେ ଆଲୋଡନ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ବିହାର ମୁଜାଫରପୁର ଶେଲଟର୍‌ ହୋମ୍‌ ଯୌନ ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାରେ ବିହାରର ପୂର୍ବତନ ସମାଜ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ମଞ୍ଜୁ ବର୍ମାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବାଜ୍ୟାପ୍ତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି। 

ମାଳଦୀପ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

ମାଳଦୀପ ଗସ୍ତରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ/ମାଳଦୀପ, ୧୭।୧୧: ଶନିବାର ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ମାଳଦୀପ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି। ମାଳଦୀପର ନବନିର୍ବାଚିତ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଇବ୍ରାହିମ୍‌ ମହମ୍ମଦ ସୋଲିଙ୍କ ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ ଯୋଗଦେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ। 

ବସୁନ୍ଧରାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଲଢିବେ ଯଶଓ୍ବନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ପୁଅ

ବସୁନ୍ଧରାଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଲଢିବେ ଯଶଓ୍ବନ୍ତ ସିଂଙ୍କ ପୁଅ

ଜୟପୁର, ୧୭। ୧୧: ରାଜସ୍ଥାନ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ଯେତିକି ପାଖେଇ ଆସୁଛି ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସେତିକି ତତ୍ପରତା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି। 

ବର୍ଡରର ଅସଲ ହିରୋଙ୍କ ପରଲୋକ

ବର୍ଡରର ଅସଲ ହିରୋଙ୍କ ପରଲୋକ

ମୋହାଲି, ୧୭। ୧୧: ୧୯୭୧ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ଯୁଦ୍ଧ ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ସେନାର ମେଜର ଥିବା ବ୍ରିଗେଡିୟର କୁଳଦୀପ ସିଂହ ଚାନ୍ଦପୁରୀଙ୍କ ପରଲୋକ ଘଟିଛି। 

ପୂର୍ବତନ ୟୁପି ଏମ୍‌ଏଲଏଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାଏର

ପୂର୍ବତନ ୟୁପି ଏମ୍‌ଏଲଏଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ଦାଏର

ଲକ୍ଷ୍ମୌ,୧୭।୧୧(ପିଟିଆଇ)- ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର ଜଣେ ତହସିଲଦାରଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା ଅଭିଯୋଗରେ ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ ଦିଲୀପ ବର୍ମା ଓ ତାଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ନାମରେ ଦୁଇଟି ମାମଲା ଦାଏର ହୋଇଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭାଜପାର ଘୋଷଣା ପତ୍ର ଜାରି: ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ସ୍କୁଟି

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଭାଜପାର ଘୋଷଣା ପତ୍ର ଜାରି: ଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ମିଳିବ ସ୍କୁଟି

ଭୋପାଳ, ୧୭।୧୧: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଭାଜପା ପକ୍ଷରୁ ଘୋଷଣାପତ୍ର ଜାରି କରାଯାଇଛି

ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁରୁଙ୍କ ପରଲୋକ

ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁରୁଙ୍କ ପରଲୋକ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୭।୧୧: ବିଜ୍ଞାପନ ଗୁରୁ ତଥା ନାଁ କରା ବିଜ୍ଞାପନ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତା ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ଆଲିକ୍ୟୁ ପଦମସିଙ୍କର ଶନିବାର ୯୦ ବର୍ଷ ବୟସରେ ମୁମ୍ବାଇଠାରେ ପରଲୋକ ହୋଇଛି। 

କେରଳ ବନ୍ଦ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି ଡ୍ରୋନ୍‌

କେରଳ ବନ୍ଦ ଉପରେ ନଜର ରଖିଛି ଡ୍ରୋନ୍‌

ଥିରୁଭାନନ୍ତପୁରମ,୧୭।୧୧: ଭଗବାନ ଆୟପ୍ପା ସ୍ବାମୀଙ୍କ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ସାବରିମାଳା ଯାଇଥିବା ସଂଘ ପରିବାରର ବରିଷ୍ଠ ନେତାଙ୍କ ଗିରଫକୁ ବିରୋଧ କରି ଶନିବାର ଦକ୍ଷିଣପନ୍ଥୀ ହିନ୍ଦୁ ସଙ୍ଗଠନ ପକ୍ଷରୁ ୧୨ ଘଣ୍ଟିଆ ବନ୍ଦ ଡାକରା ଦିଆଯାଇଛି।