ମନୋରଞ୍ଜନ |

ସୁଇଜରଲାଣ୍ଡରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି

ସୁଇଜରଲାଣ୍ଡରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା ହେବ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି
ବର୍ନ: ଦିବଙ୍ଗତ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ଯୋଜନା କରୁଛନ୍ତି ସୁଇଜରଲାଣ୍ଡ ସରକାର। ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ସୁପରହିଟ୍‌ ଫିଲ୍ମ ‘ଚାନ୍ଦ୍‌ନୀ’ ସୁଇଜରଲାଣ୍ଡର ପ୍ରାକୃତିକ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟଭରା ପରିବେଶରେ ଶୁଟିଂ ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କର ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ଦେଶର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଶିଳ୍ପ ପାଇଁ ବେଶ୍‌ ମହତ୍ତ୍ୱ ରଖିବ ବୋଲି ଚିନ୍ତା କରାଯାଉଛି। ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭାରତୀୟ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ନିର୍ମାତା ୟଶ୍‌ ଚୋପ୍ରାଙ୍କର ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ମଧ୍ୟ ୨୦୧୬ରେ ଇଣ୍ଟରଲାକେନ୍‌ଠାରେ ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରାଯାଇଥିଲା। ଦେଶର ପର୍ଯ୍ୟଟନ ଶିଳ୍ପ ପ୍ରତି ଲୋକପ୍ରିୟତା ବୃଦ୍ଧି ଲାଗି ଶ୍ରୀଦେବୀଙ୍କ ଭୂମିକାକୁ ମଧ୍ୟ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି। ସେଥିପାଇଁ ଏଠାରେ ତାଙ୍କର ଏକ ପ୍ରତିମୂର୍ତ୍ତି ନିର୍ମାଣ ଲାଗି ବିଚାର କରାଯାଉଛି।  ୧୯୮୯ରେ ବ୍ଲକ୍‌ବଷ୍ଟର ‘ଚାନ୍ଦ୍‌ନୀ’ ସୁଇଜରଲାଣ୍ଡକୁ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚାର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ କରିଥିଲା। ୧୯୬୪ରେ ରାଜ କପୁରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ‘ସଙ୍ଗମ’ ହେଉଛି ପ୍ରଥମ ଫିଲ୍ମ ଯାହାର ଶୁଟିଂ ସୁଇଜରଲାଣ୍ଡରେ ହୋଇଥିଲା। ପରେ ୧୯୬୭ରେ ‘ଆନ୍‌ ଇଭନିଙ୍ଗ୍‌ ଇନ୍‌ ପ୍ୟାରିସ୍‌’ର ଶୁଟିଂ ହୋଇଥିଲା। ଏହା ପରଠାରୁ ବଲିଉଡ୍‌ ସୁଇଜରଲାଣ୍ଡକୁ ଏକ ପ୍ରିୟତମ ଶୁଟିଂସ୍ଥଳରେ ପରିଣତ କରିବା ପରେ ଏହି ଦେଶର ପ୍ରାକୃତିକ ଦୃଶ୍ୟପଟ ଭାରତୀୟ ଫିଲ୍ମ ନିର୍ମାତାଙ୍କ ପାଇଁ ସ୍ବର୍ଗପୁର ପାଲଟିଯାଇଥିଲା।
All Right Reserved By

ମନୋରଞ୍ଜନ |

ତୈମୁରଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଫଟୋର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ଜାଣନ୍ତି କି?

ତୈମୁରଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଫଟୋର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ଜାଣନ୍ତି କି?

ବଲିଉଡରେ ଏବେ ଷ୍ଟାର୍‌ କିଡ୍ସଙ୍କୁ ନେଇ ଏକପ୍ରକାର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚାଲିଛି। କିଙ୍ଗ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ପୁଅ ଅବରାମଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅଭିନେତା ସୈଫ୍‌ ଓ କରିନାଙ୍କ ପୁଅ ତୈମୁରଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଷ୍ଟାର୍‌ କିଡ୍ସଙ୍କୁ ଦେଖି ଫଟୋ ଉଠାଇବାକୁ ଫଟୋଗ୍ରାଫରଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି। 

ସଫଳ ଯୋଡ଼ି ସିଲୁ-କାଳୀ

ସଫଳ ଯୋଡ଼ି ସିଲୁ-କାଳୀ

ଜଲିଉଡ୍‌ର ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍‌ ଯାତ୍ରାଯୋଡ଼ିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସିଲୁ-କାଳୀ ବେଶ୍‌ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ସିଲୁଙ୍କ ମୂଳନାମ ସମ୍ପଦ ପ୍ରସାଦ ସ୍ବାଇଁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସେ ‘ସିଲୁ’ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା। ସେହିଭଳି ଅଭିନେତ୍ରୀ କାଳୀଙ୍କ ମୂଳନାମ ନିକିତା ସ୍ବାଇଁ।

”ଭଲ କଳାକାର ହେଇ ବଞ୍ଚତ୍ବାକୁ ଚାହେଁ“

”ଭଲ କଳାକାର ହେଇ ବଞ୍ଚତ୍ବାକୁ ଚାହେଁ“

କିଏ ଚାହେଁ ବଡ଼ ହୋଇ ଭଲ ଚାକିରି କରିବ। ହେଲେ ସେ ଚାହୁଁଥିଲେ ସେ ବଡ଼ ହେଇ ଜଣେ କଳାକାର ହେବେ। ସତେ ଯେମିତି କଳାକୁ ସାଥିରେ ନେଇ ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ ସେ। 

କନ୍ୟା ସନ୍ତାନର ଜନନୀ ହେଲେ ନେହା

କନ୍ୟା ସନ୍ତାନର ଜନନୀ ହେଲେ ନେହା

ମୁମ୍ବାଇ: ସେଲିବ୍ରିଟି କପୁଲ ନେହା ଧୁପିଆ ଓ ଅଙ୍ଗଦ ବେଦୀ ଏକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନର ଅଭିଭାବକ ପାଲଟି ଯାଇଛନ୍ତି। ରବିବାର ସକାଳେ ନେହା ଏକ କନ୍ୟା ସନ୍ତାନକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି।

ସୋନାଲିଙ୍କ ପରେ କ୍ୟାନସରରେ ପୀଡିତ ହେଲେ ଆଉ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ

ସୋନାଲିଙ୍କ ପରେ କ୍ୟାନସରରେ ପୀଡିତ ହେଲେ ଆଉ ଜଣେ ଅଭିନେତ୍ରୀ

ମୁମ୍ବାଇ,୧୮।୧୧: ବଲିଉଡରେ ଗୋଟିଏ ପଟେ ଖୁସିର ପରିବେଶ ଥିବା ବେଳେ ଅନ୍ୟପଟେ ଦୁଃଖ ବି ରହିଛି। ଏବେ ନାୟିକା ସୋନାଲି ବେନ୍ଦ୍ରେ କ୍ୟାନସରରେ ପୀଡିତ ହୋଇ ବିଦେଶରେ ଚିକିତ୍ସିତ ହେଉଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସକମାନେ  ସେ ଶୀଘ୍ର ସୁସ୍ଥ ହେବାର କାମନା କରୁଛନ୍ତି।

ମୁମ୍ବାଇ ଫେରିଲେ ଦୀପିକା-ରଣବୀର

ମୁମ୍ବାଇ ଫେରିଲେ ଦୀପିକା-ରଣବୀର

ମୁମ୍ବାଇ,୧୮।୧୧: ବଲିଉଡ୍‌ର ବହୁ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଯୋଡି ଦୀପିକା ପାଦୁକୋନ ଓ ରଣବୀର କପୁର ରବିବାର ସକାଳୁ ମୁମ୍ବାଇ ଫେରିଛନ୍ତି। ମୁମ୍ବାଇ ବିମାନ ବନ୍ଦରରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସ୍ବାଗତ କରିବାକୁ ଅନେକ ଲୋକ ଅପେକ୍ଷା କରିଥିଲେ।

ବନ୍ଦ ଘରେ ଆଲିୟା

ବନ୍ଦ ଘରେ ଆଲିୟା

ମହେଶ ତନୟା ଆଲିୟା ଏବେ ଏକ ବନ୍ଦ ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଖୁବ୍‌ ଅଳ୍ପ ସମୟ ପାଇଁ ବାହାରକୁ ବାହାରୁଛନ୍ତି। ପୁଣି ତା’ ଭିତରକୁ ଆଉ କେହି ଯାଇପାରିବେ ନାହିଁ। ହେଲେ ସେହି ଘର ଭିତରେ ସେ କ’ଣ କରୁଛନ୍ତି ? ଏହା ପଛରେ ସେମିତି କିଛି ସ୍ପେଶାଲ କଥା ନାହିଁ।

କାଜଲଙ୍କ ମୌନ ଅବତାର

କାଜଲଙ୍କ ମୌନ ଅବତାର

ତେଲୁଗୁ ଅଭିନେତ୍ରୀ କାଜଲ ଅଗ୍ରଓ୍ବାଲ ଏବେ ଅଧିକାଂଶ ସମୟ ନୀରବ ରହୁଛନ୍ତି। କେହି ଭେଟ ହେଲେ ଅଳ୍ପ ସମୟ କଥା ହେଉଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ସହ କାହାର ଭେଟ ହେଲେ ସେ ବେଶ କିଛି ସମୟ କଥା ହେଉଥିଲେ, ହେଲେ ଏବେ ତାଙ୍କର ମୌନ ଅବତାର ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କରିଛି। ନିକଟରେ ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଏକ ତେଲୁଗୁ ଫିଲ୍ମର ଟିଜର ରିଲିଜ ହୋଇଥିଲା। 

ଦୋଛକିରେ ଦିଶା

ଦୋଛକିରେ ଦିଶା

ଏକ ନୂଆ ସିନେମାକୁ ନେଇ ଦିଶା ପଟାନି ଦୋଛକିରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି। ଏହାର କାହଣୀ ସିନା ମନକୁ ଛୁଇଁଛି ହେଲେ ତାହାର କାଷ୍ଟିଂକୁ ନେଇ ଅଡୁଆରେ ପଡିଛନ୍ତି। ଟାଇଟଲ ଫାଇନାଲ ହୋଇ ନ ଥିବା ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ଦିଶାଙ୍କ ଅପୋଜିଟ୍‌ରେ ପ୍ରଯୋଜକ ଜଣେ ନବାଗତଙ୍କୁ ନେବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି। ହେଲେ ଦିଶାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ସୁଶାନ୍ତ ସିଂ ରାଜପୁତ କେମିତି ଏଥିରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି କରିବେ।

ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ

ଅଭିନବ ପ୍ରୟାସ

ଥରେ ମନେ ପକାନ୍ତୁ ନା ସୁପରହିଟ୍‌ ଓଡ଼ିଆ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ‘ଆଇ ଲଭ୍‌ ୟୁ’କୁ। ଏଥିରେ ସଂଯୋଜିତ ‘ମିତରେ ମିତ’ ଗୀତଟିକୁ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଗୁଣୁଗୁଣେଇ ଥାଆନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନର ଅନ୍ୟତମ ଲୋକପ୍ରିୟ ଅଭିନେତା ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତିଙ୍କର ଏହା ଥିଲା ପ୍ରଥମ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର। ହର ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶିତ ଏହି ଫିଲ୍ମରେ ତାଙ୍କର ନିଖୁଣ ଅଭିନୟ ତାଙ୍କୁ ରାତାରାତି ଷ୍ଟାର ମାନ୍ୟତା ଦେଇଥିଲା।

ଶ୍ରଦ୍ଧାଙ୍କ ଦୁଃଖ

ଶ୍ରଦ୍ଧାଙ୍କ ଦୁଃଖ

ଶ୍ରଦ୍ଧା କପୁରଙ୍କ ମନ ଭଲ ନାହିଁ। କଥାଟିକୁ ସେ ଯେତେ ଭୁଲିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଭୁଲି ପାରୁନାହାନ୍ତି। କଥା କ’ଣ କି ସେ ନିକଟରେ ତାଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରିଟ୍‌ ଦେବାକୁ କଥା ଦେଇଥିଲେ।

ସ୍ପେଶାଲ ଗିଫ୍ଟ

ସ୍ପେଶାଲ ଗିଫ୍ଟ

ବରୁଣଙ୍କ ସ୍ପେଶାଲ ଗିଫ୍ଟକୁ ନେଇ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚା। ନିକଟରେ କ’ଣ ହୋଇଛି ନା ପ୍ରେମିକା ନତାଶା ଦଲାଲଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ଟିକେ ମତାନ୍ତର ହୋଇଯାଇଥିଲା। ଯାହା ହେଲେ ବି ତାଙ୍କୁ ମନାଇବାକୁ ପଡିବ।