ମନୋରଞ୍ଜନ |

କୋଟିଏରେ ଗୋଟିଏ ମନ

କୋଟିଏରେ ଗୋଟିଏ ମନ
ସମାଜର ଚତୁର୍ଥ ସ୍ତମ୍ଭ ହେଉଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ। ଦୁନିଆରେ ଘଟୁଥିବା ବିଭିନ୍ନ ଘଟଣାବଳୀକୁ ଏଥିରେ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଏ। ଏହି ମିଡିଆ ହାଉସ୍‌ ଉପରେ ପର୍ଯ୍ୟବସିତ ଏକ ମୌଳିକ ତଥା ସତ୍ୟ ଘଟଣାକୁ ଆଧାର କରି ନିର୍ମିତ ହୋଇଛି ନୂଆ ଓଡ଼ିଆ ସିନେମା। ଏହାର ଶୀର୍ଷକ ରହିଛି ‘କୋଟିଏରେ ଗୋଟିଏ ମନ’। ଚଳଚ୍ଚିତ୍ର ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇ ଏହାର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ନରୋତ୍ତମ ପରିଡା କହନ୍ତି, ‘ସତ୍ୟର କେବେ ମୃତ୍ୟୁ ନାହିଁ। ଏହାକୁ ଯେତେ ଲୁଚାଇଲେ ମଧ୍ୟ ତାହା କେଉଁଠି ନା କେଉଁଠି ପ୍ରକାଶ ପାଏ। ଏ ସମାଜର ପ୍ରତ୍ୟେକ ମଣିଷର ମନର ଭାବାବେଗକୁ ବିଭିନ୍ନ ଚରିତ୍ର ମାଧ୍ୟମରେ ଉକ୍ତ ଚଳଚ୍ଚିତ୍ରରେ ଦୃଶ୍ୟାୟିତ କରାଯାଇଛି। ଏଭଳି ଏକ ଭିନ୍ନ ଧରଣର ତଥା ରୋମାଞ୍ଚକର କାହାଣୀ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିବ ବୋଲି ଆଶା ରହିଛି।’ ମିଲନ୍‌ ମୁଭିଜ, ଭୁବନେଶ୍ୱର ବ୍ୟାନରରେ ଏହାର ପ୍ରଯୋଜନା କରିଛନ୍ତି ଦିଲୀପ କୁମାର ଧୀରସାମନ୍ତ। କାହାଣୀ, ଚିତ୍ରନାଟ୍ୟ, ସଙ୍ଗୀତ, ସିନେମାଟୋଗ୍ରାଫି ଏବଂ ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶନା ଦାୟିତ୍ୱ ତୁଲାଇଛନ୍ତି ଅନ୍ୟତମ ଆଗଧାଡିର କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ ତଥା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ରାଜୁ ମିଶ୍ର। ସଂଯୋଜିତ ଗୀତଗୁଡିକୁ ରଚନା କରିଛନ୍ତି ସଚ୍ଚି ମହାନ୍ତି ଏବଂ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ନନ୍ଦ। ମିହିର ଦାସ, କୁନା ତ୍ରିପାଠୀ, ରିତୁ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ, ରୋହିତ ରାଜ, ଅମରଜିତ ମିଶ୍ର, ମଧୁସ୍ମିତା ପ୍ରଧାନ, ଅଙ୍କିତା ରାଉତ, କୁନ୍‌ମୁନ୍‌ ମିତା ଚକ୍ରବର୍ତ୍ତୀ, ନିବେଦିତା ସାମଲଏବଂ ପ୍ରାପ୍ତି ନାୟକ (ବର୍ଷା) ପ୍ରମୁଖ ଏଥିରେ ଅଭିନୟ କରିଛନ୍ତି।
All Right Reserved By

ମନୋରଞ୍ଜନ |

ରିଲିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ୧୦୦ କୋଟି କ୍ଲବରେ ଫିଲ୍ମ ୨.୦

ରିଲିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ୧୦୦ କୋଟି କ୍ଲବରେ ଫିଲ୍ମ ୨.୦

ସାଉଥ୍‌ ସୁପରଷ୍ଟାର ରଜନୀକାନ୍ତ ଓ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କ ଅଭିନୀତ  ଫିଲ୍ମ ୨.୦ ରିଲିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ୧୨୦କୋଟି ଟଙ୍କା ଆୟ କରିଛି। ପାଖାପାଖି ୬୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ ନିର୍ମିତ ଏହି ବହୁପ୍ରତୀକ୍ଷିତ ଫିଲ୍ମଟି ନଭେମ୍ବର ୨୭ ରିଲିଜ ହେବ। 

ଗମ୍ଭୀର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ସାରା: ୧୦ ଜଣରେ ଜଣଙ୍କୁ ହୁଏ ଏହି ସମସ୍ୟା

ଗମ୍ଭୀର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ସାରା: ୧୦ ଜଣରେ ଜଣଙ୍କୁ ହୁଏ ଏହି ସମସ୍ୟା

ମୁମ୍ବାଇ: ନିକଟରେ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ଡେବ୍ୟୁ କରିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଛୋଟେ ନଓ୍ବାବ ଶୈଫ ଅଲ୍ଲି ଖାଁଙ୍କ ଲାଡ୍‌ଲି ସାରା ଅଲ୍ଲି ଖାଁ। ହେଲେ ସେ ବଲିଉଡ୍‌କୁ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଏକ ଗମ୍ଭୀର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସମସ୍ୟାରେ ପୀଡିତ ଥିବା କହିଛନ୍ତି। 

ଛମ୍ମା ଛମ୍ମା ଗୀତରେ ଠୁମ୍‌କା ଲଗାଇବେ ଏଲି

ଛମ୍ମା ଛମ୍ମା ଗୀତରେ ଠୁମ୍‌କା ଲଗାଇବେ ଏଲି

ମୁମ୍ବାଇ: ଏବେ ଚାଲିଛି ରିକ୍ରିଏଟ୍‌ର ଜମାନା। କିଛି ପୁରୁଣା ଗୀତକୁ ରିକ୍ରିଏଟ୍‌ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ କିଣିଛନ୍ତି ନିର୍ମାତା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ। ନିକଟରେ ସୁସ୍ମିତା ସେନ୍‌ଙ୍କ ଦିଲ୍‌ବର ଗୀତ ଆସିଥିଲା ଚର୍ଚ୍ଚାକୁ ।

ଅକ୍ଷୟଙ୍କୁ ୧୦୮ ମିନିଟ୍‌ରେ ୪୨ ପ୍ରଶ୍ନ

ଅକ୍ଷୟଙ୍କୁ ୧୦୮ ମିନିଟ୍‌ରେ ୪୨ ପ୍ରଶ୍ନ

ଚଣ୍ଡିଗଡ, ୨୧।୧୧: ଶିଖ୍‌ ମାନଙ୍କ ପବିତ୍ର ଧର୍ମଗ୍ରନ୍ଥ ଗୁରୁ ଗ୍ରନ୍ଥ ସାହେବର କଥିତ ଅପମାନ ଅଭିଯୋଗରେ ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଅକ୍ଷୟ କୁମାରଙ୍କୁ ପଞ୍ଜାବ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ୍‌ ଇନଭେଷ୍ଟିଗେଶନ୍‌ ଟିମ୍‌(ଏସଆଇଟି) ଜେରା କରିଛି। 

ରାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଈ ଥିଲେ ଦିବ୍ୟଦ୍ରଷ୍ଟା: କଙ୍ଗ୍‌ନା ରାଣାଓ୍ବତ୍‌

ରାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଈ ଥିଲେ ଦିବ୍ୟଦ୍ରଷ୍ଟା: କଙ୍ଗ୍‌ନା ରାଣାଓ୍ବତ୍‌

ମୁମ୍ବାଇ: ଝାନ୍‌ସୀ ରାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଈ ଜଣେ ଦିବ୍ୟଦ୍ରଷ୍ଟା ମହିଳା ଥିଲେ ବୋଲି ଅଭିନେତ୍ରୀ କଙ୍ଗ୍‌ନା ରାଣାଓ୍ବତ୍‌ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ପିଲାଦିନୁ ସେ ରାଣୀ ଲକ୍ଷ୍ମୀବାଈଙ୍କ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣନ୍ତି। ବ୍ରିଟିଶ ଶାସକ ବିରୋଧରେ ଯୁଦ୍ଧ କରିବାରେ ସେ ଥିଲେ ପ୍ରଥମ ମହିଳା। ସେ ସ୍ବାଧୀନତା ପାଇଁ ପୁରୁଷ ବେଶରେ ଭୟଙ୍କର ଲଢ଼େଇ କରି ବ୍ରିଟିଶ୍‌ ବାହିନୀକୁ ଝାନ୍‌ସି ଅଧିକାର କରିବାର ସୁଯୋଗ ଦେଇ ନ ଥିଲେ।

୧୩୯୮ ଚାଷୀଙ୍କ ଋଣ ଶୁଝିଲେ ଅମିତାଭ

୧୩୯୮ ଚାଷୀଙ୍କ ଋଣ ଶୁଝିଲେ ଅମିତାଭ

ମୁମ୍ବାଇ: ମେଗାଷ୍ଟାର ଅମିତାଭ୍‌ ବଚ୍ଚନ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ୧୩୯୮ ଚାଷୀଙ୍କ ଋଣ ପରିଶୋଧ କରିବାରେ ସହାୟତା କରିଛନ୍ତି। ୭୦ଜଣ ଚାଷୀ ମୁମ୍ବାଇକୁ ଆସି ସେମାନଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ୍‌ ଚିଠି ନେବାରେ ସେ ସହାୟତା କରିଥିଲେ ବୋଲି ସୋମବାର ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ୭୬ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ଅମିତାଭ୍‌ ବ୍ଲଗ୍‌ପୋଷ୍ଟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରିଛନ୍ତି।

ବଢୁଛି ତୈମୁରଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା

ବଢୁଛି ତୈମୁରଙ୍କ ଲୋକପ୍ରିୟତା

ମୁମ୍ବାଇ: ଷ୍ଟାରକିଡ ଲିଷ୍ଟରେ ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇଛନ୍ତି ତୈମୁର ଅଲି ଖାଁ। କିଛିଦିନ ତଳେ ମିଡିଆଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ଦୂରେଇ ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଥିଲେ ପିତାମାତା। ହେଲେ ତାହା ସମ୍ଭବ ହେଲାନି। 

ପ୍ରଶଂସାରେ ଝିଅକୁ ପୋତି ପକାଇଲେ ମା’ କରିନା

ପ୍ରଶଂସାରେ ଝିଅକୁ ପୋତି ପକାଇଲେ ମା’ କରିନା

ମୁମ୍ବାଇ: ବଲିଉଡ୍‌ର ନବାଗତା ନାୟିକା ସାରା ଅଲ୍ଲି ଖାଁ ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ। ନିକଟରେ ରିଲିଜ୍‌ ହେବ ତାଙ୍କ ଅଭିନୀତ ଫିଲ୍ମ ‘କେଦାରନାଥ’। ନିକଟରେ ଏହାର ଟ୍ରେଲର ମଧ୍ୟ ରିଲିଜ୍‌ ହୋଇଛି।

ବଲିଉଡ୍‌ ନାୟିକା ହେଲେ ପର୍ନଷ୍ଟାର

ବଲିଉଡ୍‌ ନାୟିକା ହେଲେ ପର୍ନଷ୍ଟାର

ମୁମ୍ବାଇ: ନିଜର ବୋଲ୍ଡ ଅନ୍ଦାଜ ପାଇଁ ବଲିଉଡ୍‌ରେ ବେଶ୍‌ ଚର୍ଚ୍ଚିତ ରିଚା ଚଡ୍ଡା। ହେଲେ ଏବେ ଏହି ବୋଲ୍ଡ କୁଇନ୍‌ଙ୍କ ପର୍ନଷ୍ଟାର ଅବତାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ। ନିଜର ବୋଲ୍ଡ ଅନ୍ଦାଜରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କରିଥିବା ରିଚା ଏବେ ପର୍ନଷ୍ଟାର ଭୂମିକାରେ ଦେବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ଜବରଦସ୍ତ ପରଫରମାନ୍ସ। 

ବିବାହକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛୁ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତୁ

ବିବାହକୁ ଶୁଭେଚ୍ଛୁ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତୁ

ମୁମ୍ବାଇ: ମୋ ବିବାହ ଦେଖିବାକୁ ଶୁଭାକାଂକ୍ଷୀମାନେ ଏତେ ତରବର ନ ହୋଇ ଅପେକ୍ଷା କରନ୍ତୁ ବୋଲି ବଲିଉଡ୍‌ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଆଲିଆ ଭଟ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ୨୦୧୯ରେ ରଣବୀର କପୁରଙ୍କୁ ଆଲିଆ ବିବାହ କରୁଥିବା ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରଚାର ହୋଇଛି।

ତୈମୁରଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଫଟୋର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ଜାଣନ୍ତି କି?

ତୈମୁରଙ୍କ ଗୋଟିଏ ଫଟୋର ମୂଲ୍ୟ କେତେ ଜାଣନ୍ତି କି?

ବଲିଉଡରେ ଏବେ ଷ୍ଟାର୍‌ କିଡ୍ସଙ୍କୁ ନେଇ ଏକପ୍ରକାର ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଚାଲିଛି। କିଙ୍ଗ ଖାନ୍‌ଙ୍କ ପୁଅ ଅବରାମଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଅଭିନେତା ସୈଫ୍‌ ଓ କରିନାଙ୍କ ପୁଅ ତୈମୁରଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଷ୍ଟାର୍‌ କିଡ୍ସଙ୍କୁ ଦେଖି ଫଟୋ ଉଠାଇବାକୁ ଫଟୋଗ୍ରାଫରଙ୍କ ଭିଡ ଜମୁଛି। 

ସଫଳ ଯୋଡ଼ି ସିଲୁ-କାଳୀ

ସଫଳ ଯୋଡ଼ି ସିଲୁ-କାଳୀ

ଜଲିଉଡ୍‌ର ଅନେକ ସୁପରହିଟ୍‌ ଯାତ୍ରାଯୋଡ଼ିଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ସିଲୁ-କାଳୀ ବେଶ୍‌ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ସିଲୁଙ୍କ ମୂଳନାମ ସମ୍ପଦ ପ୍ରସାଦ ସ୍ବାଇଁ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିରେ ସେ ‘ସିଲୁ’ ଭାବରେ ଜଣାଶୁଣା। ସେହିଭଳି ଅଭିନେତ୍ରୀ କାଳୀଙ୍କ ମୂଳନାମ ନିକିତା ସ୍ବାଇଁ।